FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 08.10.2009 o 10:40, Karanthir666 napisał:

Przede wszystkim, Diablo to nie RPG bądź też w tym przypadku cRPG (jaka jest różnica,
sam znajdź w google). Diablo to hack''n''slash.


O rly? Znajdę coś w Googlach, ale dla Ciebie. Z Wikipedii:

hack''n''slash – termin stosowany jako nazwa gatunku gier komputerowych lub stylu grania w RPG, w których dominującą rolę w rozgrywce odgrywa zabijanie potworów, zdobywanie doświadczenia i rozbudowywanie statystyk postaci.

Jasno widać, że Diablo jest h''n''s, ale uznaję to za jeden z podgatunków cRPG. A wiadomo raczej, o co chodzi, co innego, gdybym napisał, że nie przyciągnęła mnie tak żadna strzelanka, samochodówka, etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2009 o 14:17, MaccCry napisał:

Interesuje mnie BioShock. Waham się między wersją na PC a X360, więc tu mam pytanie.
Jakie są różnice, oprócz tego, że na PC jest po polsku?

Tak się składa, że grałem we wszystkie możliwe wersja Bioshocka. Wersja na X360 ukazała się jako pierwsza, zaraz po niej ukazała się wersja na PC (która IMO jest minimalnie ładniejsza od wersji na 360). A te różnice, są błahe, chyba że powiększasz sobie ego tym że tekstura na PC ma więcej poligonów od tekstury na 360 ;> Bierz spokojnie wersje na 360 i delektuj się tą miodna grą.
EDIT: Pawlo to zwykły troll, bezsensowne komentarze to jego wizytówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2009 o 21:57, barth89 napisał:

Jutro wybieram się do sklepu.

Operation Flashpoint DR, czy Batman Arkham Asylum? :)

Zdaję sobie sprawę, że gry się diametralnie różnią :P


Ja bym kupił Operation Flashpoint DR ze względu na to, że lubię FPS''y, ale to jedno zdanie przeciwko wypowiedzi jakiegoś gramowicza, który grał w obie te gry.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2009 o 21:57, barth89 napisał:

Jutro wybieram się do sklepu.

Operation Flashpoint DR, czy Batman Arkham Asylum? :)

Zdaję sobie sprawę, że gry się diametralnie różnią :P

Batmana! To prawdopodobnie 2 hit tego roku! :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2009 o 22:01, MysticCrusader napisał:

> Jutro wybieram się do sklepu.
>
> Operation Flashpoint DR, czy Batman Arkham Asylum? :)
>
> Zdaję sobie sprawę, że gry się diametralnie różnią :P

Ja bym kupił Operation Flashpoint DR ze względu na to, że lubię FPS''y, ale to jedno
zdanie przeciwko wypowiedzi jakiegoś gramowicza, który grał w obie te gry.:P


Na OFP czekałem rok... Ale wiem, że zdania nt nowego tworu CM są totalnie podzielone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dzięki wam za pomoc (nie, tobie nie Pawlo) :) Grałem w demo na PC jak i na X360, sam także nie zauważyłem większych różnic pod względem grafiki, chodziło mi głównie o jakieś dodatki (jak w GoW) czy patche. Sterowanie o dziwo bardziej pasuje na X360. Dlaczego? BS jest nietypowym FPSem, bardzo klimatycznym, trochę zalatuje survivalem, a na padzie nie jestem tak zręczny jak na myszce, więc gra mi się bardziej, hmm, klimatycznie :P Jedynie co mnie razi, to to, że na X360 nie ma polskiej wersji, ale myślę, że na tyle znam angielski, że zrozumiem dość dużo. Jak gdzieś tanio trafię wersję na pudełko, to kupuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro jadę do Empika i MM i mam do Was pytanie: Chcę kupić SWAT 4: ZE, Obliviona i Kane&Lynch. I tu moje pytanie: Jak ocenianie te gry? Opyla się kupić? Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem, z tych trzech może Obek jest najbardziej kontrowersyjny bo niekoniecznie może się spodobać, mnie np. za pierwszym razem z nudził. S4 ZE i K&L to już natomiast lepsze z gier w swoich gatunkach. Zakupu żałować nie będziesz.

B1SH0P Masz jakieś preferencje? Fantasy, WW II, s-f? Na tę chwile z wartych uwagi poleciłbym np.:

World in Conflict z dodatkiem
Company of Heroes i dodatki
Supreme Commander z dodatkiem
Red Alert 3 z dodatkiem


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 21:27, laki13 napisał:

Ja jutro jadę do Empika i MM i mam do Was pytanie: Chcę kupić SWAT 4: ZE, Obliviona i
Kane&Lynch. I tu moje pytanie: Jak ocenianie te gry? Opyla się kupić? Z góry dzięki za
odpowiedź.

O SWAT mozesz przeczytać u mnie na GSie:)
Generalnie jest to Flashpoint w realiach działań antyterrorystycznych ( pełen realizm z drobnymi nieścisłościami technicznymi).
Oblivion to taki ulespszony Morrowind, ale podobno tak samo szybko robi się monotonny:/
Z kolei K&L to solidna gra akcji z ciekawą fabuła, ale maniaków strzelanek może razić kilka uproszczeń i niedoróbek -swego czasu nawet wyszła sprawa z represjami odnośnie pewnego redaktora, który zauważył ich trochę za dużo:)
Ja bym z tym tytułem uważał, najlepiej zagraj w demo i oceń sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 21:27, laki13 napisał:

Ja jutro jadę do Empika i MM i mam do Was pytanie: Chcę kupić SWAT 4: ZE, Obliviona i
Kane&Lynch. I tu moje pytanie: Jak ocenianie te gry? Opyla się kupić? Z góry dzięki za
odpowiedź.


SWAT 4 ZE to jedna z lepszych gier taktycznych jakie w ostatnich kilku latach byly wydane. Must have, jesli lubisz takie klimaty.
K&L mnie nie zaciekawil nawet na tyle, zeby zagrac w demko (jest w ogole jakies?).
A Oblivion - cos, to zalezy co kto lubi. Dla mnie nudy, nie warte zadnych pieniedzy, nawet w taniej serii. No chyba ze moze mody do gry cos poprawiaja - ale na to pytanie juz nie umiem odpowiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 21:41, B1SH0P napisał:

Wszystkie te gry mam. I obojętnie jaki to będzie RTS.. byle był dobry..


Chyba żadna z nich nie jest z tych lat, ale z braku laku lepsze i to może być :)

Age of Empires III z dodatkami
Civilisation IV plus dodatki
Europa Universalis III
Hearts of Iron II może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 21:41, B1SH0P napisał:

Wszystkie te gry mam. I obojętnie jaki to będzie RTS.. byle był dobry..

Ja zawsze będę sobie chwalił gry z serii Earth, najlepiej rozbudowana -a nawet najbardziej rozbudowana w dziejach RTSów- to 2150, a 2160 najładniejsza z nich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 21:59, B1SH0P napisał:

Czekam na dalsze propozycje :-p


A może Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie? Są bodajże dwie części plus dodatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 22:07, maciekstaar napisał:

> Czekam na dalsze propozycje :-p

A może Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie? Są bodajże dwie części plus dodatek.


Pooglądam gameplay''e. Ale i tak czekam na dalsze propozycje :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie szybkie pytanie, do 2v2 jako healer kto najlepszy priest holy czy disk/shaman resto :P/ czy paladyn holy

aaa i jeszcze takie pytanie do 2v2 ale teraz o dps mi chodzi dobry to by był setup sham ele/lock bo słyszałem ze po pierwszych paru sekundach jest 2v1? ^^

edit: kur** mac nie ten temat... sory ale musiala myszka mi sie przesunac xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się