Zaloguj się, aby obserwować  
kovvalsky

Antywirus do małej firmy

2 posty w tym temacie

Hej! Rozkręcam własną działalność, póki co na bardzo małą skalę, niemniej jednak kilka osób w tym siedzi w związku czym postanowiłem zająć się ochroną plików. Szukam mianowicie antywirusa, który posiada wysoki poziom wykrywalności zagrożeń, dobrze gdyby zwracał szczególną uwagę na ransomware i przede wszystkim nie zamulał kompa. Przyda się też wsparcie techniczne. Zależy mi na czymś dobrym, więc może być płatny natomiast póki co nie rozwijam ogólnoświatowego korpo więc cenowo tak w granicach rozsądku :D Polecicie coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prosisz o coś co nie istnieje nawet w sektorze Enterprise. Firmy radzą sobie z ransomware poprzez filtrowanie przychodzących wiadomości email (często nawet głupiego .zipa nie wpuszczą), całkowite blokowanie makr w dokumentach Excela/Worda itp. A i tak nierzadko obrywają, wtedy potrzebne są backupy. Tu masz ciekawy przykład jak to wygląda: link

Na 9 wirusów w dużej sieci firmowej zaledwie 2 dały się złapać w ich antywirusy. Pozostałe 7 nie przedarło się z uwagi na ogarniętych administratorów pracujących w tej firmie którzy zadbali o to by nikt głupi nie miał uprawnień administratora oraz wykorzystanie FSRM:

https://gallery.technet.microsoft.com/scriptcenter/Protect-your-File-Server-f3722fce

Szczerze na twoim miejscu wziąłbym dowolnego antywirusa jaki ci się podoba. I tak wykrywalność zagrożeń to 20-30% więc to tylko iluzja bezpieczeństwa. Nie ma więc po co przepłacać. Realnym rozwiązaniem problemu są ogarnięci administratorzy oraz dobry system backupów (zgodnie z zasadą 3-2-1 - 3 kopie zapasowe, w 2 różnych formatach, 1 poza firmą). Nawet prosty NAS typu Synology DS216j jest bardzo pożądany dla niewielkiej firmy bo jednak po dołożeniu dysków i konfiguracji zapewnia sporo miejsca na kopie zapasowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować