Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Najważniejsze wydarzenia polskiego gamedev-u

5 postów w tym temacie

Forum Obywatelskiego Rozwoju to  fundacja założona przez Leszka Balcerowicza, a obecnie kierowana przez jego wychowanków. Jest to instytucja, która obecnie za najwyższy priorytet wyznaczyła sobie krytykowanie każdego posunięcia obecnie rządzącej ekipy.

Poza tym, czy mam rozumieć, ze teza że: "podobne programy niggdzie, nigdy się nie sprawdziły" jest poparta rzetelną analizą obejmującą przynajmniej największe państwa świata i długie szeregi czasowe, a nie tylko "teża publicystyczną", wymyśloną podczas pisania artykułu, żeby pasowało do narracji.

To że CD Projekt dostał hajs na realizację jakiegoś projektu nie oznacza oczywiście, że gdyby tego hajsu nie dostał to by tego projektu nie realizował, ale może realizowałby go w mniejszej skali, nie pisząc już o mniejszych firmach, które bez wsparcia publicznego mogłyby nie być w stanie realizować innowacyjnych pomysłów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż założyłem konto żeby się zapytać autora artykułu , nikt nie ma pieniedzy na duza gra po za cd projekt ? Przecież Techland miał w roku premiery DL bodajrze 273 mln zysku operacyjnego , i w tym roku to moze na dodatku do DL oraz na dyskontowaniu ceny podstawki mogli osiagnać może 70-80 mln .Przeciez srodki jakie włożyli w Dying Light to oscylują w granicach 100 mln to czemu trzy razy wieksza kwota ma im nie starczć na dwie dobre gry ?Wiadomo top 3 to nie bedzie , ale spodziewam sie że obie beda na poziomie DL .Cd projekt to juz jest w innej lidze i każdy po ich nowej grze sie spodziewa ze to bedzie najlepiej sie sprzedajaca gra , za taki kapitał co oni maja i z ich studia to jest duża szansa aby tak było. W tym roku jak już redaktor wspominał bedzie premiera Sniper Ghost Warrior 3 , czy to nie jest aby gra AAA ? widzac trailery tak mi sie wydaje .Co do dotacji zgadzam się ze nie powinni dotować takich gigatów jak Cd prjekt , Techland ,te pieniadze powinni przeznaczac na srednich deweloperów aby oni mogli sie rozwinać i wrocic kase  w podatkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że mniejsi deweloperzy nie dostali więcej kasy w ramach wsparcia. Mogliby się rozwinąć, ale oczywiście największe pieniądze poszły do pewniaków, którzy już bardzo dobrze zarabiają, więc wiadomo, że pieniądz się zwróci.

Mało tych deweloperów w Polsce, szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to dobra wiadomość. Wiadomo, że wszędzie gdzie jest podział kasy od państwa (a raczej hajsu od podatnika rozdysponowanego przez państwo) można się sprzeczać czy więcej miał dostać ten czy ten. Mam tylko nadzieję, że wszystkie studia wykorzystają pieniądze na rozwój i te granty okażą się inwestycją w przyszłość. Zobaczymy jak to będzie. Pozatym mobilne LOTF nie wydaje mi się warte zbyt wiele uwagi, ale już na SGW 3 czekam z niecierliwością!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować