Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zapobieganie przemocy grami. Felieton Trafienie Krytyczne

10 postów w tym temacie

Panie Sławku, narzekasz Pan na ignorancję kogoś, kto o całe zło świata obwinia gry, a sam piszesz Pan o narodowcach demolujących kebaby. Co Pan wiesz o narodowcach? Pewnie tyle co profesor Lindenberg o grach. Ma Pan jakieś podstawy do swoich oskarżeń. Widział Pan jakieś flagi lub emblematy organizacji narodowych podczas zajść w Ełku? Któryś z zadymiarzy okazał się członkiem Młodzieży Wszechpolskiej czy ONR lub chociaż przyznał się do sympatyzowania z nimi? Pijany dresik awanturuje się w kebabie (bo w sklepach prowadzonych przez Polaków zapewne nigdy nie dochodzi do awantur i kradzieży) i winni są narodowcy. Kumple z podwórka zabitego dresika wybili trzy szyby w kebabie więc Pan Serafin zapisuje ich wszystkich hurtem do narodowców. Sam Pan jest najlepszym przykładem tego, że bez skrępowania można wypowiadać się w sposób autorytatywny na jakiś temat bez choćby minimalnej o nim wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz Lindenberg, jak sam Pan napisał: współzałożyciel Gazety Wyborczej, członek Fundacji Stefana Batorego. Od razu widać czego się spodziewać. Wyborcza, gazeta głosząca i popierająca libertyńskie poglądy, czysta propaganda, rzadko mówiąca prawdę. Chyba już papier toaletowy jest bardziej kształcący. A Fundajca Stefana Batorego? George Soros. Chyba nie trzeba niczego tłumaczyć. Prosiłbym, również następnym razem nie kierować się stereotypami, tak jak napisał Użytkownik Soporowski, gdyż Panie Sławku brzmi to naprawdę śmiesznie, żeby nie powiedzieć żałośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

":Nie będę tutaj przytaczał wyników przeróżnych badań, bo to by było nudne i mało zabawne."

No bo po co opierać się na badaniach. Zabawniej jest zaprezentować swoją teorię bez żadnego wsparcia faktami. Sorry, ale ten "artykuł" ma bardzo niską wartość merytoryczną - jest zbudowany z samych hipotez. Proponuję zacząć pisać książki fantasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Och cóż za oburzenie komentujacych. Gdybym nie wiedział co sie dzieje w Polsce to bym wam moze przyznał rację. Ale jestem juz dorosły i takie bzdety jak tu przedstawiacie o dobrych narodowcach to sory ale nie kupuje. To zadne stereotypy to prawda potwierdzona. Nozownicy mordują po krakowie z zimna krwia przypadkowych ludzi. A gdzie sa narodowcy aby ich bronic lub mscic sie? No w sumie czasami sie mszcza bo przypadkiem należą do roznych grup kibolskich.  Flag  tzw narodowcow moze nie bylo w Ełku ale wpisy na forach i owszem. Powiem tylko tyle ze zaden narodowiec nie jest prawdziwym patriotą. Nie podam na tacy rozwiniecia tego twierdzenia niech kazdy sobie przemysli dlaczego autor tego postu moze tak uważać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Uther_pl Rozumiem, że Ty jesteś stałym czytelnikiem jakiegoś forum narodowców. Mimo wszytko to miło, że od wersji "narodowcy demolują kebaby" przeszliśmy do "narodowcy piszą brzydkie rzeczy w internecie". Daleko tu do "wywoływanej grami" agresji. No ale skoro jesteśmy przy wpisach narodowców w internecie to mamy tu twitta Brygady Podlaskiej ONR

" W ramach odwetu ktoś pobił dziewczynę Tunezyjczyka oraz zdemolowano jej mieszkanie i butik, ktory do niej nalezal. Powiedziec bydlo, to malo"

Nie dziwcie się panowie stereotypom na temat graczy skoro sami kierujecie się bezrefleksyjnie powielanymi opiniami. Dla was każdy przypadek awantury czy pobicia obcokrajowca w naszym kraju to wina mitycznych narodowców. Dla kogoś innego każdy przypadek agresji wśród osób poniżej 30-stki to wina brutalnych gier komputerowych. Z mojego punktu widzenia jedna i druga opinia są równie śmieszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie zgadzam z autorem. Granie w LoLa a tym bardziej w Dota2 zdecydowanie przekracza możliwości intelektualne zaściankowej hołoty.

11931122_1015234201840359_1545072569_n.j

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soporowski napisał:

Panie Sławku, narzekasz Pan na ignorancję kogoś, kto o całe zło świata obwinia gry, a sam piszesz Pan o narodowcach demolujących kebaby. Co Pan wiesz o narodowcach? Pewnie tyle co profesor Lindenberg o grach. Ma Pan jakieś podstawy do swoich oskarżeń. Widział Pan jakieś flagi lub emblematy organizacji narodowych podczas zajść w Ełku? Któryś z zadymiarzy okazał się członkiem Młodzieży Wszechpolskiej czy ONR lub chociaż przyznał się do sympatyzowania z nimi?

Widziałem fanpage Młodzieży Wszechpolskiej z Ełku. Wystarczyło. Sympatyzowania było sporo. Nawoływania do przemocy jeszcze więcej. Jeśli uważasz, że obwinianie gier o wzrost agresji jest tym samym co obwinianie narodowców o przemoc wobec obcokrajowców, to proszę pokaż mi graczy, którzy zbierają się tłumnie i skandują hasła o zabijaniu wrogów. Albo porównaj sobie dyskusje na forach graczy i na forach narodowców. Rzeczywiście, jedni i drudzy to takie samo niewinne, niesłusznie posądzane o całe zło środowisko. Tylko dlaczego w grupie graczy jakoś bym się nie bał mówić, co myślę i krytykować gry, które lubią? A w grupie narodowców? No właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fanpage Młodzieży Wszechpolskiej z Ełku. Bardzo dobry przykład. Widocznie od czasu gdy tam Pan zaglądał musieli usunąć wszystkie "nawoływania do przemocy". Sorry ale każdy może tam wejść i zobaczyć i proszę nie liczyć, że ktoś uwierzy Panu na słowo po takiej dawce dziennikarskiej rzetelności. Widocznie nie jestem w temacie, ale proszę powiedzieć, gdzie narodowcy "skandują hasła o zabijaniu wrogów". Chyba, że chodzi o słynne "śmierć wrogom ojczyzny", ale nie trzeba dogłębnego researchu, by dowiedzieć się, że jest to hasło podziemia niepodległościowego, do którego odwołują się narodowcy. Równie dobrze można krytykować nasz hymn, bo jest tam coś o "odbieraniu szablą". Skoro według Pana narodowcy to jakieś wykrystalizowane zło, to bez problemu można chyba wskazać jakiegoś członka Młodzieży Wszechpolskiej czy ONR, który został skazany za pobicie czy wandalizm. Jedyne co Panu pozostanie to "brzydkie wpisy na forach", tak jakby na stronach wyborczej czy tvn nie było wpisów o "wykańczaniu pisiorów" i życzenia śmierci Kaczyńskiemu. Przypominam, że jedyny mord motywowany politycznie w III RP to zabójstwo członka PiS przez Cybę. 

Rozumiem jednocześnie skąd u Pana takie nastawienie do narodowców. Wiele tłumaczy zdanie: "Tylko dlaczego w grupie graczy jakoś bym się nie bał mówić, co myślę i krytykować gry, które lubią? A w grupie narodowców? No właśnie." Zapewne bardzo często przebywa Pan w grupach narodowców i może się Pan wypowiadać z własnego doświadczenia. Patrząc na zagadnienie z drugiej strony, zapewne obaj mamy problemy z rozmawianiem o grach wśród ludzi, którzy nie mają z nimi styczności a jedyne opinie czerpią z posługujących się stereotypami mediów. Często Pan słyszy że dziecinne, że głupie, że przemoc, że dla debili, że dla no life-ów? Prawdziwa agresja budzi się we mnie, gdy takie opinie słyszę z ust ludzi, którzy nie mają innego pomysłu na spędzenie wieczoru jak upić się w pubie czy włączyć "M jak miłość". Podejrzewam, że podobnie dla Pana narodowiec to byczek z siłowni z wytatuowaną swastyką na ramieniu i  mogę Panu pisać wiele a i tak usłyszę, że przemoc, nienawiść, pobity murzyn w Zabrzu i wybita szyba kebabu w Skierniewicach oraz... brzydkie komentarze w internecie. 

Dlatego proszę o wybaczenie, ale dla mnie ma Pan takie samo prawo pisać o narodowcach jak różni "eksperci" z gazet i telewizji mówić o grach. Nie zna Pan tematu, nie zetknął sie z nim, więc proszę nie wygłaszać "eksperckich" opinii na jego temat szczególnie w artykule obśmiewającym niewiedzę innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować