Zaloguj się, aby obserwować  
MaccCry

Penumbra - temat ogólny

149 postów w tym temacie

W najnowszym wydaniu, CDA umieściło na płytce dvd grę freeware pt. Penumbra, wraz ze spolszczeniem. Chciałbym wiedziec co myślicie o tej grze. Sam jestem zaszokowny, że taka gra jest freeware. Silnik graficzny z Prey, b. dobra interakcja z otoczniem i super klimat. Zapraszam do dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym silnikiem Prey to nie przesadzajcie. Ale interakcja z otoczeniem stoi na całkiem wysokim poziomie muszę przyznać. Szkoda tylko, że to takie krótkie. Właściwie to tech demo jest jak to twórcy określają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh... w każdej grze freeware, czy to dobrej czy to słabej dziwi mnie jedno - czemu nikt nie może troszkę pomyśleć nad jakąś ciekawą nazwą ? =]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać komuś przyświecał ten sam cel co mnie... Zrobić świetną grę 3D za friko... Jak zwykle ktoś mnie ubiegł... Chociaż od takich mogę się tylko uczyć...

Wracając do tematu... Dość przyjemnie się grało... Normalnie brakuje mi słów... ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2006 o 18:24, Mac Cry napisał:

Przeszedłeś już tą gre? To jest demo czy pełna wersja? Teraz to już nie wiem.


Przeszedłem. Jest bardzo krótkie. W tej chwili strona twórców leży widzę ale jak wstanie to możesz sobie przeczytać, że stworzyli to tylko po to aby pokazać możliwości techniczne ich silnika. Ale niewykluczone, że kiedyś zrobią z tego pełnowymiarową grę.

Nie podoba mi się jedynie stwór, którego od czasu do czasu spotykamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2006 o 18:31, Mac Cry napisał:

Ale fabularnie też się kończy, czy jest c.d.n.?


Urywa się. I to w taki sposób, że z początku nie wiedziałem o co chodzi. Poprostu przechodzisz na następny level kompleksu i koniec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem trochę info o grze.

Świetny horror, stworzony przez małą grupkę studentów. Klimatem gra przywraca w pamięci takie tytuły jak Phantasmagoria, czy Sanitarium. Aplikacja głównie kładzie nacisk na psychikę odbiorcy, dzięki czemu jest straszna i pociągająca. Głównego bohatera użytkownik spotyka, gdy jest on na Grenlandii i poszukuje swojego ojca. Celem gracza jest rozwiązywanie zagadek, czasem strzelanie, lecz przede wszystkim myślenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2006 o 18:35, Filip92 napisał:

Czyli jednak demo a ile zejeło ci czasu przejscie gry.

CDA siepomylilo powinni dac to do zakladaki dema


No właśnie w tym całe clue. Nie dali jako demo ponieważ to jest cały produkt. Twórcy w tej chwili nie przewidują ukończenia. Zastrzegają sobie jedynie, że być może kiedyśto uczynia.

A przejście zajeło mi jakąś... hmmm... trudno powiedzieć... ale nie wiecej niż godzine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2006 o 18:37, Mac Cry napisał:

Znalazłem trochę info o grze.

Świetny horror, stworzony przez małą grupkę studentów. Klimatem gra przywraca w pamięci takie
tytuły jak Phantasmagoria, czy Sanitarium. Aplikacja głównie kładzie nacisk na psychikę odbiorcy,
dzięki czemu jest straszna i pociągająca. Głównego bohatera użytkownik spotyka, gdy jest on
na Grenlandii i poszukuje swojego ojca. Celem gracza jest rozwiązywanie zagadek, czasem strzelanie,
lecz przede wszystkim myślenie.


Tak. Generalnie zapowiadaja, że ma wogóle nie być pukawek:D Co mi się bardzo podoba ponieważ nacisk położny miałby być na klimacie i zagadkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to opis z gry-online.

Penumbra to przygodowa gra akcji, która de facto pełni rolę demonstracji trójwymiarowego silnika, przygotowanego przez studio Frictional Games. Akcja programu rozgrywa się na Grenlandii, w opuszczonym kompleksie badawczym, który został opanowany przez dziwne i bardzo niebezpieczne stwory. Głównym zadaniem użytkownika jest eksterminacja budzących przerażenie przeciwników oraz odnalezienie informacji na temat zmarłego niedawno ojca.

Penumbra kładzie bardzo duży nacisk na wykorzystanie oddziaływań fizycznych. Podczas zabawy nie wystarczy kliknąć, aby otworzyć drzwi – gracz musi przytrzymać je ręką i popchnąć do przodu (wszystkie operacje tego typu wykonujemy za pośrednictwem myszy), podobnie wygląda sytuacja np. z odkręcaniem zaworów oraz badaniem zawartości szuflad i szafek. Z rozbudowaną fizyką związane są również liczne zagadki. Gracz często będzie zmuszony przestawiać przedmioty czy też budować nieskomplikowane konstrukcje z pudeł. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że każdy element wyposażenia wnętrz ma swoją wagę – część rzeczy będzie można podnieść a część tylko przesunąć. Silnik zastosowany w Penumbrze jest pod tym względem bardzo realistyczny.

Gra utrzymana jest w mrocznej konwencji i przygnębiającej atmosferze. Wędrując korytarzami opuszczonej stacji będzie nam towarzyszyć jedynie światło latarki, w której dodatkowo szybko wyczerpują się baterie. Gracz nieustannie boryka się z problemami zamkniętych drzwi, zatarasowanych przejść, itp. Odnajdywane przedmioty pomogą mu przesuwać się dalej i powoli odkrywać kolejne elementy fabuły. Autorzy zdecydowanie postawili w Penumbrze na klimat, sprawiając, że użytkownik czuje się nieswojo już po kilku minutach zabawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować