Zaloguj się, aby obserwować  
RODOwiec_9670952

Age of Empires III - konkurs!

168 postów w tym temacie

Wydaje mi się że obrazek, który daję pasuje do dwóch er, a mianowicie do ery kolonizacji i odkryć :)
Na obrazku widnieje Vasco Da Gama na czele floty portugalskich okrętów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Era odkrywców i odkryć geograficznych. Tego Sir''a musicie znać ;) To kapitan James Cook - wielki angielski żeglarz, który zasłynął m.in. zbadaniem dróg wodnych Kanady, trzema udanymi ekspedycjami na Ocean Spokojny, w trakcie których zbadał wybrzeża Antarktyki, Cieśninę Beringa, wybrzeża Ameryki Północnej, Australię i Nową Zelandię, czy odkryciem Hawajów. Podczas wielu podróży, jakie zapisał na swoim koncie, dowodził okrętami takimi jak: Endeavour, Adventure i Discovery. Kapitana Jamesa Cooka z pewnością powinniśmy zaliczyć do grona wielkich odkrywców, takich jak Krzysztof Kolumb, czy Vasco da Gama, w których jest cieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Era przemysłowa. Moim zdaniem jeden z ciekawszych okresów nowożytnej historii, kiedy to człowiek wykształcony przez idee oświeceniowe wkracza na ścieżkę znacznego rozwoju technologicznego, umożliwiającego ściągnięcie z barków człowieka (i przede wszystkim zwierząt hodowlanych) wielu trudów wynikających ze słabego przystosowania do transportu. Bardzo dobrze rozwinęła się również technika szybkiego wytwarzania różnych produktów z surowców. Czas rozkwitu ekonomicznego tuż przed królową Wiktorią i erą imperiów (które zawładnęły światem mniej więcej do końca lat 80 XX wieku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Era odkryć. Stawienie czoła Neptunowi tudzież Posejdonowi i przekroczenie horyzontu na niebieskiej linii oceanu poruszyło renesansową machinę do życia i napawania ludzi nowymi ideami i wartościami, tak bardzo tępionymi w wiekach średnich. Kolejna era apollińska rozpoczęta! Hiszpanie, Portugalczycy, Nowy Świat (Anno 1602 - zagrywałem się w to jak głupi;)), linie demarkacyjne (jedna i druga)...

(kliknijcie na obrazku by zobaczyć linię poniżej ramion konkwistadora;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Era fortów!
W tej erze Robaki nie mają sobie równych! Drżyjcie Rzymianie, Grecy i inni mali ludkowie! Oto leci Łoś-Superktoś i jak znam życie to robaki nie spełzną na niczym :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Era kolonizacji: obraz Gustawa Adolfa Clossa "Lądowanie Kolumba"
Przedstawiona jest na nim m. in. artyleria, co jest już zapowiedzią krwawego odbierania ziemi Indianom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Era kolonizacji, lewy dolny róg przedstawia przywódcę kolonistów natomiast w prawym górnym rogu mamy wodza tubylców... w tle piramida w Tikal, obrazek własnej roboty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Era kolonizacji... A podczas podróży przez Wielkie Równiny (Graet Plains) osadnicy mogli podziwiać te wspaniałe zwierzęta - bizony [szkoda tylko, że przyczynili się do ich prawie całkowitego wyginięcia (przede wszystkim przez handel skórami)].

W tle pierwszego zdjęcia pękny widok Wielkich Równin...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

era kolonizacji:Cocopa, Yuma (nadrzeczni i żyjący na pustyni), Papago, Pima, Pima Bajo, Cachita, Opata, Chiricahua, Yawapai, Mohave, Walpapi, Havasupai, Zachodni Apacze, Tarahumara, Tepeuan, Toboso, Concho, Sumayumano.
osobiscie uwazam ze symbolem kolonizacji było wytępienie indian z terenów zajmowanych przez białych.
powyzej pare plemion zyjacych do dzis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2005 o 20:17, TYHE napisał:

nie mogę oprzeć się wrażeniu, że miał być 1 obrazek z 1 wybranej ery....


To pokaż mi, gdzie jest to jasno napisane... Modest-Vermin w poście pod adresem http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=1060&pid=17 zadał pytanie o ilość zdjęć i jakoś się odpowiedzi nie doczekał... W poście otwierającym temat nie jest jasno sprecyzowana ilość zdjęć, jakie można zapodać. Poza tym wolałem dać kilka zdjęć w jednym poście zamiast po jednym zdjęciu w wielu postach... Jeśli jednak uważasz, że moje posty naruszają regulamin to je skasuj lub wywal wszystkie zdjęcia oprócz pierwszych lub whatever :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm... Wszystkie wątki już wyczerpane. To ja może kilka zdjeć ludzi, którzy zamieszkiwali tereny kolonizowane jeszcze przed ich kolonizacją :D Panie i panowie -indianie. Kolejno: 1.Wojownik 2.Rodzinne zdjęcie pamiątkowe ;) 3. Sojusz // i mały amerykański bonus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować