Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gothic - poznajcie szczegóły oficjalnego dodatku do gry

8 postów w tym temacie

Ach Gothic I

Ze wszystkich Gothic'ów (1-3) to właśnie część 1 budzi we mnie najmilsze wspomnienia. Pomimo upływu lat, z "orginalną" grafiką oraz z wszelkimi niedoskonałościami jest najbardziej grywalną dla mnie częścią.

Ech! Szkoda, że los potoczył się inaczej. Tak, czy tak mamy 3 Gothic'i, które miały to coś.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gallahard napisał:

Ach Gothic I

Ze wszystkich Gothic'ów (1-3) to właśnie część 1 budzi we mnie najmilsze wspomnienia. Pomimo upływu lat, z "orginalną" grafiką oraz z wszelkimi niedoskonałościami jest najbardziej grywalną dla mnie częścią.

Ech! Szkoda, że los potoczył się inaczej. Tak, czy tak mamy 3 Gothic'i, które miały to coś.

 

Niee trójka już 'tego czegoś' nie miała. Najlepsza zdecydowanie była pierwsza część.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Khalid napisał:

Niee trójka już 'tego czegoś' nie miała. Najlepsza zdecydowanie była pierwsza część.

Też  uważam, że trójka była słaba. Nawet nigdy jej nie ukończyłem chociaż robiłem trzy podejścia. Natomiast jedynkę i dwójkę przechodzę naprawdę często. Chyba na kazdy możliwy sposób, czy to róznymi klasami, graficznymi modami etc. W pewnym momencie wpadłem na pomysł, że genialnie będzie się w to grało za pomocą pada i tak wraz z programem xpadder zmapowałem przyciski. +10 do grywalności, polecam :) W mojej opinii to chyba jednak druga część z Nocą Kruka jest trochę lepsza. Jedynka też oczywiście jest mistrzostwem świata.

Pomyśleć, że kiedyś dawno temu kupiłem pierwszego Gothica będąc w Empiku niczego się nie spodziewając. Właśnie miał swoją premierę i przyciągnął mnie fajną, mroczną okładką. Co ciekawe w gazecie Click! (kiedyś to nawet recenzje i newsy czytaliśmy w czasopismach) recenzent obciął tej grze punkty, bo miała zbyt trudne i niewygodne sterowanie. Ja zaraz po zakupie złamałem rękę grając w piłkę i całość praktycznie przeszedłem jedną ręką i palcem drugiej ;) Dobre czasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stare dobre czasy gothica, szkoda że się nic nie rusza w kwestii kolejnej części czy chociażby odnowionej serii.

Chciałbym żeby Piranie do tego wróciła elex nie napawa optymizmem gdy się patrzy na to co pokazują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, czaczi87 napisał:

 Ja zaraz po zakupie złamałem rękę grając w piłkę i całość praktycznie przeszedłem jedną ręką i palcem drugiej ;)

Miałem to samo :D Strasznie narzekałem na nieintuicyjne sterowanie w pierwszym Gothiku, dopóki nie złamałem dominującej prawej ręki. Od tamtego czasu gram w G1/G2 wyłącznie przy użyciu klawiatury, a sama gra uratowała mi życie, bo lewą ręką nie potrafiłem ani efektywnie obsługiwać myszki, ani nawet grać w wyścigi, a reszta tytułów wymagała dwóch sprawnych rąk.

Co do dodatku - jestem przekonany, że prędzej czy później jakoś wycieknie :) Ewentualnie, jeśli Piranha Bytes zdecyduje się na remaster pierwszych dwóch Gothików (mam po dziurki w nosie remasterów, ale obecnie z Gothikami jest taka posucha, że z pocałowaniem ręki przyjąłbym Gothic 1 HD, o ile byłoby to coś więcej niż durne podbicie rozdzielczości i przystosowanie gry do działania na nowych systemach), to może dorzucą w bonusie ukończony dodatek? Musieliby jednak zmienić w nim fabułę bądź uznać go za niekanoniczną ciekawostkę, gdyż podobno definitywnie kończył wątek Bezimiennego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować