Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Pillars of Eternity 2: Deadfire ufundowane w mniej niż dobę!

26 postów w tym temacie

Masakra. Rok czekać na gierkę, a kasiore wezmą już za miesiąc. Ale za taki tytuł to akurat warto wyłożyć, żałuję że na "jedynkę" poskąpiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super :) Pierwsza część chyba udowodniła graczom, że było warto wesprzeć Obsidian. Czekam na 'dwójeczkę' i zacieram ręce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tez sie nad tym zastanawiam. O ile mnie pamiec nie myli. jedynka byla tez z kickstartera? Teraz kolejna czesc, znowu kickstarter. To ja tu czegos nie rozumiem, zamiast zainwestowac w kolejna czesc, to oni znowu żebrzą.

To co jedynka sie nie sprzedała, czy po prostu cała kasa poszla do kieszeni twórców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Killyox napisał:

@Fabiopirat, nie wiesz o czym mowisz n/c

Wiem o czym mówię, i dobrze ujął to Cykada85 czy TigerXP. Jednka rozumiem, ale dwójka? Po sprzedaży 1,1mln kopii? Wiesz jakie to są pieniądze? Po prostu zrobili się wygodni i tyle! Napiszę to jeszcze raz - to gorsze niż early access, bo tam to chociaż już dziś mogę w coś pograć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gregario napisał:
1 godzinę temu, TigerXP napisał:

No wlasnie tez sie nad tym zastanawiam.

Jedni wolą per-ordery, drudzy kickstartery ;P

Jak składasz pre-order to dziś nic nie płacisz (z reguły 7 dni przed premierą). Po drugie możesz spokojne zrezygnować z pre-ordera nie ponosząc kosztów. A kickstarter?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale Wy ludzie macie kurde problemy... inni wydają setki $$$ na jakieś dlc czy inne pierdoły i zazwyczaj nic ciekawego z tego nie ma, a tutaj przynajmniej jest z tego jakiś pożytek bo zostanie ufundowany start na produkcję dobrej miejmy nadzieję gry.

Ktoś stoi nad Wami i każe Wam wpłacać na takie cele ? Nie sądzę, a na przykładzie Blizzarda widać że debili nie brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, MisticGohan_MODED napisał:

Ale Wy ludzie macie kurde problemy... inni wydają setki $$$ na jakieś dlc czy inne pierdoły i zazwyczaj nic ciekawego z tego nie ma, a tutaj przynajmniej jest z tego jakiś pożytek bo zostanie ufundowany start na produkcję dobrej miejmy nadzieję gry.

Ktoś stoi nad Wami i każe Wam wpłacać na takie cele ? Nie sądzę, a na przykładzie Blizzarda widać że debili nie brakuje.

Tak z czystej ciekawosci, co do tego ma blizz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TigerXP napisał:
8 minut temu, MisticGohan_MODED napisał:

Ale Wy ludzie macie kurde problemy... inni wydają setki $$ na jakieś dlc czy inne pierdoły i zazwyczaj nic ciekawego z tego nie ma, a tutaj przynajmniej jest z tego jakiś pożytek bo zostanie ufundowany start na produkcję dobrej miejmy nadzieję gry.

Ktoś stoi nad Wami i każe Wam wpłacać na takie cele ? Nie sądzę, a na przykładzie Blizzarda widać że debili nie brakuje.

Tak z czystej ciekawosci, co do tego ma blizz?

Blizz może wydać wiaderko ze swoim logiem, wypełnione po brzegi g****m, a i tak by się sprzedało w milionach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadziwiające, że tak wielu ludzi psioczy na kickstartery sequeli NISZOWYCH gier, a gdy zapowiedzą pre-ordera czy DLC do kolejnej gierki AAA to nagle zapominają o swoim "indywiudalizmie" i "nie byciu frajerem" i szybciutko lecą złożyć zamówienie.

Jakiś miesiąc temu twórcy The Banner Saga żalili się, że w przypadku drugiej części zupełnie zmienili strategię. Postanowili sfinansować ją z własnych funduszy, nie musząc przed nikim odpowiadać. Co się okazało? Ano, że koszta produkcji wzrosły, bo i gra miała być bardziej rozbudowana, w trakcie produkcji zaczęli mieć problemy z płynnością finansową oraz pozbawili siebie taniej reklamy, jaką dają te wszystkie kampanie na Kickstarterze/Figu. Pluli sobie w brodę, że nie zrobili kampanii na KS.

A teraz wielce oświeceni ludzie bez krzty pomyślunku i wyobraźni jedyne co potrafią robić to jechać po tych małych firmach za to, że chcą większej stabilności finansowej i sugestii fanów, aby zaoferować lepszy produkt końcowy, dzięki kolejnym kampaniom crowdfundingowym. Ci sami, którzy zapewne wydają niemałą kasę na karty do Heartstone/Gwinta, skiny do CSa, kupują masowo DLCki z mapkami/broniami i masę innych pierdół. Bo w tym przypadku wyznają zasadę "moje pieniądze i nic ci do tego lewagu!", ale gdy ktoś inny, w pełni świadomie chce wesprzeć produkcję wyczekiwanej niszowej gry to "hahaha, frajerzy, dają się dymać na kasę!!!1111 elo elo".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MisticGohan_MODED napisał:

Blizz może wydać wiaderko ze swoim logiem, wypełnione po brzegi g****m, a i tak by się sprzedało w milionach.

Widac jest ku temu powód, ze sie sprzedaja w milionach. Nie oszukujmy sie, dobre gry bronia sie jakoscia, jesli gra sie sprzedaje to znaczy ze sie podoba. Oczywiscie sa od tego wyjatki typu NoMansSky które bylo tak nahypowane ze masakra, w dodatku twórcy w wywiadach klamali w zywe oczy odnosnie zawartosci. 

Do gier blizza sa gameplaye na yt, triale i bety, wiec kazdy spokojnie moze sprawdzic gry przed kupnem. A ze ktos jest nierozumny i wydaje kase tylko po to zeby potem plakac na internetach to jego problem.

Twórcy pillarsów ida po najlzejszej linii oporu. Crowdfundingu nigdy nie popierałem i popierac nie bede. Tym bardziej ze tutaj rozchodzi sie o druga czesc gry, znowu fundowaną przez graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Hernedpea napisał:

Zadziwiające, że tak wielu ludzi psioczy na kickstartery sequeli NISZOWYCH gier, a gdy zapowiedzą pre-ordera czy DLC do kolejnej gierki AAA to nagle zapominają o swoim "indywiudalizmie" i "nie byciu frajerem" i szybciutko lecą złożyć zamówienie.

A teraz wielce oświeceni ludzie bez krzty pomyślunku i wyobraźni jedyne co potrafią robić to jechać po tych małych firmach za to, że chcą większej stabilności finansowej i sugestii fanów, aby zaoferować lepszy produkt końcowy, dzięki kolejnym kampaniom crowdfundingowym. Ci sami, którzy zapewne wydają niemałą kasę na karty do Heartstone/Gwinta, skiny do CSa, kupują masowo DLCki z mapkami/broniami i masę innych pierdół. Bo w tym przypadku wyznają zasadę "moje pieniądze i nic ci do tego lewagu!", ale gdy ktoś inny, w pełni świadomie chce wesprzeć produkcję wyczekiwanej niszowej gry to "hahaha, frajerzy, dają się dymać na kasę!!!1111 elo elo".

Mniemam ze przeprowadziles jakas ankiete wsrod kilku tysiecy ludzi i potwierdzilo sie to ze ludzie hejtujacy crowfounding, to Ci sami którzy zamawiaja preordery i kupuja skiny do roznych gier? Bo jesli nie to cały Twoj post nie ma sensu. Ja juz wiem ze nie ma, pytanie czy Ty to wiesz?

 

Jakiś miesiąc temu twórcy The Banner Saga żalili się, że w przypadku drugiej części zupełnie zmienili strategię. Postanowili sfinansować ją z własnych funduszy, nie musząc przed nikim odpowiadać. Co się okazało? Ano, że koszta produkcji wzrosły, bo i gra miała być bardziej rozbudowana...

Teraz zakladajac firme ze srodków unijnych, badz jakichkolwiek innych dopłat trzeba przedstawic szczególowy biznesplan. A Ty chcesz mi powiedziec ze firma produkujaca gry i bedaca w temacie (tak wnioskuje z Twojego postu, osobiscie nie znam sprawy) nie wiedziala ile ich to bedzie kosztowac? No to do kogo oni maja pretensje? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TigerXP napisał:

Twórcy pillarsów ida po najlzejszej linii oporu.

Poprawnie jest "po linii najmniejszego oporu". No i muszę się nie zgodzić. Firma była na skraju bankructwa, mieli nawet wyznaczoną datę zamknięcia. Do czasu kampanii na KS. Te 4mln, które dostali z kampanii PoE1 widać, że w pewnym momencie się skończyły, co odbiło się na samej grze (na dodatek z uporem postanowili spełnić wszystkie obietnice złożone w KSie i wrzucili wiele rzeczy, ale widać było, że zabrakło szlifów) i wyszła ona po prostu za szybko (gra tuż po premierze, a dzisiaj, po wielu patchach i re-balansowaniu, to niebo a ziemia). Większość z tych problemów zostało zażegnanych w świetnych dodatkach, które mogli tworzyć już bez pośpiechu, dobrze je przemyśleli i dopracowali. Bo napływająca gotówka z podstawki zapewniła im poczucie bezpieczeństwa na jakiś czas.

I jeżeli w tym przypadku dodatkowe fundusze pozwolą im spokojnie zrobić lepszy sequel, bez zamartwiania się o każdego dolara, czy starczy im na wrzucenie i dopieszczenie wszystkiego co mają w planach, to nie mam nic przeciwko. Do tego dostają tanią reklamę, za którą normalnie musieliby słono zapłacić (a w przypadku małych firm znacznie ciężej o to, nie mają umów partnerskich z mediami, nie kupują sobie ocen, co jest notoryczne w branży), a także kontakt i sugestie od fanów.

Sam chętnie ich wesprę, bo przy poprzedniej kampanii na KS dostałem to co obiecywali (choć fakt, dopiero jakiś rok po premierze i serii patchy). Moje pieniądze i mój wybór, a frajerzy niech się dają doić Blizzardowi i innym Biowhore xDD (oczywiście piszę to ironicznie; piję do tych wszystkich, którzy walą takimi tekstami pod każdym newsem o kampanii na KSie, aby pokazać jacy to oni "światli" i "niesfrajerzeni" są).

 

TigerXP napisał:

Mniemam ze przeprowadziles jakas ankiete wsrod kilku tysiecy ludzi i potwierdzilo sie to ze ludzie hejtujacy crowfounding, to Ci sami którzy zamawiaja preordery i kupuja skiny do roznych gier?

Nie, ale obserwuję/czytuję komentarze na wielu portalach o grach i wielokrotnie widywałem te same nicki, które najpierw psioczyły na Kickstartera, a potem dostawały orgazmów z powodu pre-rodera jakiegoś Skyrima, Zeldy, Dishonored 2, czy DLCków, a obecnie wielu z nich fapie do Mass Effect "wincyj wybuchów i romansów z kosmitami" Andromeda.


Fakt, to za mało by nazwać to regułą, ale nie zdziwiłbym się, gdyby było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Hernedpea napisał:

Nie, ale obserwuję/czytuję komentarze na wielu portalach o grach i wielokrotnie widywałem te same nicki, które najpierw psioczyły na Kickstartera, a potem dostawały orgazmów z powodu pre-rodera jakiegoś Skyrima, Zeldy, Dishonored 2, czy DLCków, a obecnie wielu z nich fapie do Mass Effect "wincyj wybuchów i romansów z kosmitami" Andromeda.


 

Wiesz to takie uogólnianie, osobiscie nie toleruje crowfoundingu, ale równiez preorderów. Ale czy jestem wyjatkiem? Nie sadze, tutaj raczej nie ma zasady.

A co do blizza, czy kupywanie ich produktów robi ze mnie frajera. Skoro daja mi kupe radochy to nie ma problemu, moge byc frajerem. Najbardziej mnie rozwala jak od wielu lat slysze to ze jestem fanbojem, a blizz nie robi dobrych gier. Wszyscy jasnowidze, wiedza co mi sie podoba, a co nie. Miliony sprzedanych gier i graja sami masochosci, którym te gry sie nie podobaja.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Zadziwiające, że tak wielu ludzi psioczy na kickstartery sequeli NISZOWYCH gier, a gdy zapowiedzą pre-ordera czy DLC do kolejnej gierki AAA to nagle zapominają o swoim "indywiudalizmie" i "nie byciu frajerem" i szybciutko lecą złożyć zamówienie"

Haha, jaka hipokryzja. Nie nie, szanowny kolego, to właśnie na odwrót - ci, co najbardziej psioczą na DLC czy inne dodatki, na early access itp. itd., lecą potem na kickstartera wydawać kasę za FREE! I co z tego, że niszowe gry? To tylko kolejna wymówka, i tyle. Skoro wy mi zaglądacie w portfel (kupując DLC) to ja mogę i wam zaglądać. Nie dość, że jeszcze przez kupę czasu nic nie otrzymacie, to jeszcze tak naprawdę może się okazać, że dostaniecie przysłowioego figa z makiem, bądź środkowy palec! Co z tego, że "jednyka" była fajna? Dwójka może się nie udać. I nie porównój gry wielkości PoE, do gry Banner Saga (gdzie na upartego w dzisziejszych czasach grę tego typu jesteś wstanie zrobić w jakimś Multimedia Fusion czy innym Game Makerze).

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować