Zaloguj się, aby obserwować  
Filip92

Far Cry 2 - PC

2668 postów w tym temacie

Dnia 12.11.2008 o 13:40, kozioł1990 napisał:

A jeśli w Far Cry 2 Ubisoft chciał zmienić miejsce akcji z tropikalnych wysp mógł je
zmienić na tropikalne wyspy w innej części świata :) albo na jakieś inne tropikalne klimaty
np lasy tropikalne Brazyli, Indie


Ja w FC2 grałem tylko chwile u kumpla na xbox360 więc za dużo nie wiem, ale grą się interesuje. Twórcy specjalnie wzieli na palete żeby osiągnąć element zaskoczenia. I im się to udało. Gdyby znów zabrali graczy na tropikalną wyspę, niektórym mogło by się to nie spodobać bo już to widzieli np. w FC1, Crysisie, Just Cause lub Boiling Point. A tak byli oryginalni, bo chyba jeszcze żadna tak porządna gra nie miała miejsca w afryce.

http://www.gram.pl/art_8AzkGe0_Far_Cry_2_wywiady_z_przedstawicielami_Ubis oft_Montreal.html

Zastanawiam się nad kupnem FC2, bo bardzo chciałbym przejść całą, tak żeby się wkręcić. Oraz mutli. Ale słyszałem też dużo negatywnych recenzji. Że niby gra się bardzo szybko nudzi itp. Mam nadzieje że do czerwca FC2 coś stanieje to wtedy kupię bo teraz mam mało czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak:
- max poziom trudności gra się fajnie bo wtedy gra nie wybacza idiotycznych bledów trzeba pomyśleć postarać się ale teź nie jakoś do przesady. Jak to na wojnie ostroźnie i z głowa a czasami akcja na rambo teź wyjdzie gdy masz duźo szczęścia
- mulit jest miodzio bardzo dynamiczny trzeba umieć grać i myśleć można na mapie nie wychodzić z jednej z mini wiosek (czytaj. 4 chaty na 2 mozna wejsc na dach i jakas studnia :) ) a na mapie sa np 4 takie polaczone mostami i niewielka polac terenu i samym pistoletem zwyklą 9mm rzadzic poki sie ruszasz i nie popelnisz za wielu bledow naraz :)
- w multi gralem narazie tylko w death match i bylo bardzo ciekawie

Rozumiem twoje podejście do tytułu i moim zdaniem warto!

Moje narzekanie tylko pokazuje, ż tęsknie za archipelagiem :) i najchetniej to bym chcial i afryke i znowu wyspy ^^

srki za literki i brak znakow pl ale pisze z maca i męczące to jest :P (w szkole siedze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.11.2008 o 14:26, kozioł1990 napisał:

- mulit jest miodzio bardzo dynamiczny trzeba umieć grać i myśleć można na mapie nie
wychodzić z jednej z mini wiosek (czytaj. 4 chaty na 2 mozna wejsc na dach i jakas studnia
:) ) a na mapie sa np 4 takie polaczone mostami i niewielka polac terenu i samym pistoletem
zwyklą 9mm rzadzic poki sie ruszasz i nie popelnisz za wielu bledow naraz :)
- w multi gralem narazie tylko w death match i bylo bardzo ciekawie


ooo to jak trzeba czasem pogłówkować to juz mi się podoba. Ja bardzo lubię grać snajperem i się czasem po cichu do kogoś zakraść. Jak narazie najbardziej odpowiednią dla mnie grą jest Battlefield 2 gdzie poprostu zgrana drużyna wymiata. Bieganie na pałe/rambo nie jest najwłaściwsze. Mam nadzieje że w FC2 też tak jest. Ale żeby tam multi było dynamiczne ? Trochę sobie za bardzo tego nie wyobrażam. Wygląda raczej na gre spokojną. Dynamiczny to jest F.E.A.R. albo Quake III Arena :P Szkoda że nie ma bety do multi xD Jakie są tryby oprócz DM i TDM ? Są jakieś przejęcia flagi lub coś w stylu search & destroy ? Kurcze już zbyt się nakręcam na FC2 a wmawiam sobie że i tak czy siak zagram dopiero w czerwcu... matura czeka w tym roku :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupuj bo warto!!!!! A na Multi najlepszą klasą jest chyba Partyzant xD Lata z miotaczem ognia i wszystkich podpala :D Najlepiej jak koleś wejdzie do chaty się uleczyć a ty podpalasz wnętrze to jest dopiero frajda :). Nie martw się Snajper też jest ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest fajna,ma fajny klimat,akcja toczy się w rejonie świata,który nie był zbyt eksploatowany w grach,ale ... to nie jest Far Cry ... dla mnie,Far Cry 2 to Crysis,który pełnymi garściami czerpie z pierwszej części / wiadomo,to gra autorów jedynki /,a Far Cry 2,to fajna gra dziejąca sie w Afryce - i tyle. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 12:15, kozioł1990 napisał:

O tej grze mogę powiedzieć tak:

Zmienili oblicze Far Crya z wielkich rozbudowanych map linijowej ale bardzo ciekawej
fabuły. Gra była i jest bardzo wymagająca ale jednak jedynka była lepsza, i nie chodzi
tu o zmianę klimatów. Teraz mamy głównie zamknięte obszary, nie ma tu otwartości terenu.


Far Cry 2 to bardzo dobra gra ale nie zasługuje na miano Far Cry nie dlatego, źe to zła
gra ale nie jest podobna do jedynki a Ja jak i wielu spodziewało sie podobnej gry do
jedynki (no bo przeciez to Far Cry 2) a dostaliśmy tylko podobne rozwiązania. Czyli te
same przyprawy do nowego sosu i w zupełnie innym garnku :P

Nie odbieźcie tego źle gr jest bardzo dobra BDB ale nie rewelacyjna tak jak jedynka.
Nie powiem, że zmiana miejsca akcji na tak odmienne zniszczyła Far Crya bo tutaj nie
tylko miejsce i czas akcji sie zmieniło. Dostaliśmy po prostu nową grę mimo to świetną
ale nie rewelacyjna


To było wiadome. Inny twórca i w ogóle. Jak chcesz gry takiej jak pierwszy Far cry to czeka na ciebie Crysis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 15:01, lis 23 napisał:

Gra jest fajna,ma fajny klimat,akcja toczy się w rejonie świata,który nie był zbyt eksploatowany
w grach,ale ... to nie jest Far Cry ... dla mnie,Far Cry 2 to Crysis,który pełnymi garściami
czerpie z pierwszej części / wiadomo,to gra autorów jedynki /,a Far Cry 2,to fajna gra
dziejąca sie w Afryce - i tyle. ;)


Mnie tam Afryka pasuje ;]. Ale czemu czemu nie ma W Tej Grze Cywili!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napotkałem się na pewien błąd i nie wiem co zrobić.
Podczas misji w której mam zmusić brata szefa policji do raportu, kiedy już stoję przed nim i wciskam e, żeby zacząć go przesłuchiwać - wpadam chyba w atak malarii. Pojawia się dosłownie kawałek pustyni i postać (moja) przewraca się cały czas na ziemię. Znowu czarny ekran i sytuacja od początku. Co zrobić?

http://img133.imageshack.us/img133/7678/bdda1.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

^^

Nie no ja do Far Cry 2 przymierzałem się jak do Crysisa ale to co zobaczyłem na x360.. to Crysis ma wiele lepszą fizyke niż FC2. W FC2 odrazu na początku jak wyszedłem z domku to bazooka w łape i rakietą w domek xD. I nic :( A w Crysisie to przynajmniej było można go zniszczyć. Ściany się mogły poprzewracać, drzewa można było ścinać itp. Dziwi mnie to że w FC2 tego nie ma :(

Jakie są tryby i ile ich jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 12.11.2008 o 15:07, Slawmen napisał:

Mnie tam Afryka pasuje ;]. Ale czemu czemu nie ma W Tej Grze Cywili!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
;(.


Mnie Afryka też pasuje - a cywile? - to nie RPG ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 15:08, PopoGuz napisał:

Napotkałem się na pewien błąd i nie wiem co zrobić.
Podczas misji w której mam zmusić brata szefa policji do raportu, kiedy już stoję przed
nim i wciskam e, żeby zacząć go przesłuchiwać - wpadam chyba w atak malarii. Pojawia
się dosłownie kawałek pustyni i postać (moja) przewraca się cały czas na ziemię. Znowu
czarny ekran i sytuacja od początku. Co zrobić?

http://img133.imageshack.us/img133/7678/bdda1.jpg

Może poczekaj chwilę, jeśli Cię wtedy atakuje malaria??
Nic innego nie przychodzi mi do głowy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 15:41, PopoGuz napisał:

Słyszał ktoś o problemie, o którym
wspomniałem w moim wcześniejszym poście?

Może spróbuj trochę poczekać u gościa na ten atak malarii, jeśli wszystkich wyciąłeś to po prostu możesz sobie pozbierać ammo, a jeśli się skradasz, to posiedź gdzieś w kącie. Albo poczekaj aż gość stanie w innym miejscu - może fragment podłogi ma ustawiony "noclip" i wylatujesz pod mapę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 15:12, Grizzly. napisał:

^^

Nie no ja do Far Cry 2 przymierzałem się jak do Crysisa ale to co zobaczyłem na x360..
to Crysis ma wiele lepszą fizykę niż FC2. W FC2 od razu na początku jak wyszedłem z domku
to bazooka w łapę i rakietą w domek xD. I nic :( A w Crysisie to przynajmniej było można
go zniszczyć. Ściany się mogły poprzewracać, drzewa można było ścinać itp. Dziwi mnie
to że w FC2 tego nie ma :(

Jakie są tryby i ile ich jest ?


Po pierwsze w Crysisie ściany mogłem przewracać własną masą xD a Ty z bazooki pewnie trzepnąłeś w jakąś porządną gliniankę :). Sry ale Ja drzewa ścinam!!!!! Co prawda musze się nieźle rozpędzić autkiem ale się ścinają!!!!!
Po drugie: Tryby do czego????? Jak do Multi to jest Deathmath Drużynowy Deathmath, zdobądź diament (bardzo fajny tryb) i powstanie.
Do lis 23-----> No masz rację to nie RPG xD. Dobre porównanie :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie FC2 do Crysisa i FC1 jest trochę bez sensu, bo to inne silniki, gry, założenia i cele. Równie dobrze mogę napisać, że FC2 jest słabe, bo nie ma mieczy świetlnych jak w JK2 albo Pumy z MechWarriora :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 17:20, Qbli napisał:

Porównywanie FC2 do Crysisa i FC1 jest trochę bez sensu, bo to inne silniki, gry, założenia
i cele. Równie dobrze mogę napisać, że FC2 jest słabe, bo nie ma mieczy świetlnych jak
w JK2 albo Pumy z MechWarriora :P


Dobrze napisane :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wbieganie na rambo w multi niema sensu chyba ale wbieganie na Jamsa bonda juz tak czyli rzucasz granat czekasz na wybuch przebiegasz przez podworko w biegasz do chaty rozwalasz kogos biegniesz tylnym wejsciem wychodzisz po drabinie na dach znowu kogos rozwalasz

Tak sie w skrocie gra ;D
Ja sie przykleiłem na 3h żeby nie loadingi mapy to bym sie nie odkleił :) wszystko sie dzieje szybko ale nie znaczy, że przypadkowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i kupił dzisiaj FC2....
Dwie rzeczy inne niż w FC i nieco denerwujące:
1. Ktoś to już opisywał - wystarczy, że odjedzie się kilka metrów od posterunku i od nowa jest on obstawiony.
2. Konieczność umieszczenia płytki w napędzie.

Poza tym - grafika podobna do tej w Crysisie (choć może nie ma aż tak dobrej fizyki). Nie wiem czy to tylko moje odczucie, ale chyba trochę inny klimat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 20:21, mrosi napisał:

Dwie rzeczy inne niż w FC i nieco denerwujące:
1. Ktoś to już opisywał - wystarczy, że odjedzie się kilka metrów od posterunku i od
nowa jest on obstawiony.
2. Konieczność umieszczenia płytki w napędzie.


Z pierwszym punktem się zgodzę, choć nie tak do końca, gdyż uważam iż respawn powinien być, ale co jakieś 24 godziny w grze. Jeśli chodzi o płytkę w napędzie to zwykle tak jest w przypadku nowych gier. Bardzo często to zostaje zniesione gdy gra trafia do taniej serii, ale w przypadku premierówek to rzecz całkowicie normalna (choć zdarzają sie wyjątki, podobno Red Alert 3 nie wymaga płyty do grania) . Też mi sie to niezbyt podoba, bo nie jest to zbyt wygodne, ale niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować