Zaloguj się, aby obserwować  
Filip92

Far Cry 2 - PC

2668 postów w tym temacie

A czym się różni EGZEKUCJA od ZABÓJSTWA?
I dlaczego w sytuacji kiedy zastrzeliłem 6 przeciwników z dragunov''a to po wyjściu do menu, w statystykach tego nie było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2008 o 20:55, PopoGuz napisał:

A czym się różni EGZEKUCJA od ZABÓJSTWA?

>

Lol, głupie pytanie. Przecież to jedno i to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2008 o 21:07, Ecko09 napisał:

> A czym się różni EGZEKUCJA od ZABÓJSTWA?
Lol, głupie pytanie. Przecież to jedno i to samo.


Nieprawda.
Zabójstwo to zabicie niezgodnie z prawem
Egzekucja to wykonanie wydanego wyroku śmierci (zgodnie z prawem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2008 o 20:39, Crew 900 napisał:

nawet w
trailerach były filmiki jak koleś się skradał z maczetą nie mam pojęcia czemu tak błachą
rzecz usunęli z gry


Omg? Ja maczetą w nocy potrafię wyczyścić przynajmniej kryjówkę.
Poza tym, jakież to "dużo różności" usunięto? Mnie w tej grze denerwują tylko kiepsko ustawione niewidzialne ściany (wpadłem na słup powietrza lecąc na lotni, chciałem przelecieć nad skałą).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nom , w grze dużo jest niewidzialnych ścian , np. nieraz na drodze jest płot a po drugiej stronie inna droga , nie można przeskoczyć bo niewidzialna ściana blokuje i trza to obejść :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.11.2008 o 21:22, mrosi napisał:

Nieprawda.
Zabójstwo to zabicie niezgodnie z prawem
Egzekucja to wykonanie wydanego wyroku śmierci (zgodnie z prawem).


Egzekucja to po prostu wykonanie wyroku śmierci i to w cale nie jest powiedziane , że musi to być zgodne z prawem (no chyba , że masz jakiś dowód na potwierdzenie Twoich słów ?). Tak więc nawet zabójca może dokonać egzekucji - przynajmniej tak mi się wydaje , ale z jednym się zgadzam nie jest to jedno i to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem dziwną przygodę: robiłem akcję przy Goka Falls (domek na skarpie), sprawy trochę wymknęły się spod kontroli (2 strzały z wyciszonego MP5, dwie rakiety RPG i szybka zamiana na AK47 :P), ale dałem radę wykonać zadanie. Dotarły posiłki wroga, więc postanowiłem filmowo zeskoczyć do wodospadu. Pech chciał, że zleciałem z ok. 30 metrów na skały przy brzegu. Ale cóż to - Paul Ferenc pomaga mi wstać! I byłoby nawet fajnie, gdyby ten sk(...) nie zawlókł mnie z powrotem na górę pełną świrów ze SPASami xF
Obaj przeżyliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2008 o 22:08, Sebat1 napisał:

Egzekucja to po prostu wykonanie wyroku śmierci i to w cale nie jest powiedziane , że
musi to być zgodne z prawem

to ja się może wtrącę, kontynuując ten offtop:)
Polskie "egzekucja" wzięło się od angielskiego "execution" co tłumaczymy także jako "wykonanie" i uściślając jego definicję, dokładnie takie jest znaczenie tego termimu: czyli, nie należy zawężać tego pojęcia do samego tylko zabójstwa na podstawie wyroku (bezprawnego czy zgodnego z prawem, wsio ryba) ale widzieć to szerzej jako wykonanie procedury na podstawie wyroku (jest np. coś takiego jak egzekucja komornicza). I jedyne co jest istotne dla egzekucji to właśnie działanie na podstawie wyroku i zgodnie z jakąś procedurą -wiem, że to dziwnie brzmi w odniesieniu do zabójstwa, ale tak właśnie jest, musi ono odpowiednio wyglądać, by coś "przekazać" .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam w tygodniu zbyt dużo czasu na granie, także po przejściu samouczka albo i w jego trakcie, po zapisaniu gry przy każdej możliwej skrzynce wychodzę z programu.. gdy wracam do niego nie ma żadnych sejwów, prócz tego z samego początku po ucieczce z miasta.. Czy ktoś jeszcze ma taki problem? I co powienienem z tym zrobić, odbijanie zakładnika z tartaku za piątym razem nie sprawia już frajdy i chciałbym zobaczyć co jest dalej ;). Oryginalna Vista 64, oryginalny zpatchowany Far Cry i narastające niezadowolenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2008 o 00:06, zadymek napisał:

to ja się może wtrącę, kontynuując ten offtop:)

To jest rozmowa lekko powiązana z tematem... ;)

Dnia 14.11.2008 o 00:06, zadymek napisał:

Polskie "egzekucja" wzięło się od angielskiego "execution" co tłumaczymy także jako "wykonanie"
i uściślając jego definicję, dokładnie takie jest znaczenie tego termimu: czyli, nie
należy zawężać tego pojęcia do samego tylko zabójstwa na podstawie wyroku (bezprawnego
czy zgodnego z prawem, wsio ryba) ale widzieć to szerzej jako wykonanie procedury na
podstawie wyroku (jest np. coś takiego jak egzekucja komornicza).

Nie wiem jak dla innych , ale dla mnie jest to zupełnie oczywiste. Specjalnie nic nie napisałem o ogólnym znaczeniu słowa egzekucja , bo tutaj głównie chodziło o egzekucje w kontekście śmierci.

Dnia 14.11.2008 o 00:06, zadymek napisał:

I jedyne co jest istotne dla egzekucji to właśnie działanie na podstawie wyroku i zgodnie z
jakąś procedurą -wiem, że to dziwnie brzmi w odniesieniu do zabójstwa, ale tak właśnie jest,
musi ono odpowiednio wyglądać, by coś "przekazać" .

Czy za działanie na podstawie wyroku można uznać decyzję zleceniodawcy płatnego zabójcy , który sam osobiście wydał na kogoś wyrok śmierci , a czy zgodność z jakąś procedurą to być kodeks moralny zabójcy ? ;P Jeśli tak , to nie widzę w tym absolutnie nic ''dziwnie brzmiącego w odniesieniu do zabójstwa''. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 10:28, Ferilas de Rienne napisał:

Nie mam w tygodniu zbyt dużo czasu na granie, także po przejściu samouczka albo i w jego <ciach>

Mam ten sam problem .Niestety, na razie nie ma na to rady (poza najzwyczajniejszym spiraceniem gry :/) . Napisz do Ubi Polska - raczej nic nie da , ale może dostrzegą , że problem istnieje . Ja mam ten problem na XP , więc system chyba nie ma znaczenia . Natomiast oficjalnego patcha na razie nie ma , ale czekam , żeby w końcu godnie pograć :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem czemu się tak trudzicie z tym Cukierkiem , Kupiłeś oryginała ? Masz oryginała po prostu możesz wgrać Cukierka nic się nie stanie , przecież kupiłeś grę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 15:06, Ralph13black napisał:

> Nie mam w tygodniu zbyt dużo czasu na granie, także po przejściu samouczka albo
i w jego <ciach>
Mam ten sam problem .Niestety, na razie nie ma na to rady (poza najzwyczajniejszym spiraceniem
gry :/) . Napisz do Ubi Polska - raczej nic nie da , ale może dostrzegą , że problem
istnieje . Ja mam ten problem na XP , więc system chyba nie ma znaczenia . Natomiast
oficjalnego patcha na razie nie ma , ale czekam , żeby w końcu godnie pograć :/


Jak to nie ma, jest już patch 1.01. http://www.fileshack.com/file.x/13229/Far+Cry+2+Retail+1.01+Patch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 15:25, Ecko09 napisał:

Niestety , patch nie poprawia tego błędu :/ Widać błąd ten jest związany z wydaniem ( Polskim) , a konkretniej z coraz mniej lubianym przeze mnie Ubi Polska , które musiało coś z...epsuć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 15:30, Crew 900 napisał:

Jaki w ogóle masz komputer ?


To kto jaki ma komputer z tego co mi wiadomo jest w tym przypadku bez żadnego znaczenia. Problemy występuję chyba tylko i wyłącznie na polskiej wersji gry, a sposoby jak się tych bugów pozbyć były już opisane w tym temacie kilka stron wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 15:30, Crew 900 napisał:

Jaki w ogóle masz komputer ?

Komp spełnia wymagania minimalne ( wręcz na styk) [ Pentium IV 3,2Ghz s478 , GeForce 7900gs AGP i 2 GB 400mhz DDR1 - wiem , że to zabytek , ale dobrze mi z nim :D ] , ale jak napisał Dave03 zawartość PieCa nie ma zbyt dużego znaczenia .System to WinXP z SP2 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 16:29, Ralph13black napisał:

> Jaki w ogóle masz komputer ?
Komp spełnia wymagania minimalne ( wręcz na styk) [ Pentium IV 3,2Ghz s478 , GeForce
7900gs AGP i 2 GB 400mhz DDR1 - wiem , że to zabytek , ale dobrze mi z nim :D ] , ale
jak napisał Dave03 zawartość PieCa nie ma zbyt dużego znaczenia .System to WinXP z SP2
.


kompa masz spoko no może powoli czas na wymiane karty graficznej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź na zaistniały problem od Ubi Poland [ Pomoc Techniczna] . Twierdzą oni , że wystarczy usunąć plik GamerProfile.<jakieś rozszerzenie> . Znajduje się on w Moich Dokumentach , razem z folderem Saved Games . Piszę tylko dla wiadomości , gdyż mi problemu to nie rozwiązało ( plik zapisuje ustawienia graficzne itp ...) , ale może komuś pomoże ... Poza tym plik ten tworzy się automatycznie po uruchomieniu gry , więc to raczej NIE jest dobre rozwiązanie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować