Zaloguj się, aby obserwować  
Filip92

Far Cry 2 - PC

2668 postów w tym temacie

Dnia 19.11.2008 o 20:21, Crew 900 napisał:

Gry nigdy nie będą realne , także niech sobie wymyślają co chcą byle było to grywalne


Nie będą realne? To ty chyba nie grałeś w Operation Flashpoint ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry nie są realne nosz kurde człowieku , w grze możesz otrzymać z tysiąc kul od kałasza i będziesz żył a w realnym życiu nie ma tego i się nie odrodzisz jak dostaniesz HeadShota :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I dlatego nie usztywnia się reki na środku drogi - albo gdy jadą na Ciebie dzipy ;)
To jest właśnie realność ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2008 o 20:28, Crew 900 napisał:

Gry nie są realne nosz kurde człowieku , w grze możesz otrzymać z tysiąc kul od kałasza
i będziesz żył a w realnym życiu nie ma tego i się nie odrodzisz jak dostaniesz HeadShota
:|


W Operation Flashpoint tego nie ma...jedna kulka i jesteś dead, pozostaje ci zapis albo misja od nowa. Bo w jednej misji można dokonać jednego zapisu tylko. To samo w ArmA zresztą. Ale...EOT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. W menu gry jest zakładka "dodatkowa zawartość" a w niej "Zawartość dodatkowa" wiecie o co z tym chodzi? Jaki hasło tam trzeba podać i co to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest twój problem? Gry nigdy nie będą takier ealne jak życie. Ale w Far Cry 2 jest bardzo realistyczny, jeśli chodzi O GRY. Nie znam drugiej gry, w której mdlejesz z gorąca i bynajmniej to nie jest potrzebne do przejścia dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2008 o 22:19, Selv napisał:

To to w Far Cry 2 mdlejesz z gorąca...?


A tak :) nawet mi się dzisiaj zdarzyło paść w drodze na oazę :) sam się zdziwiłem, gdyż nie wiedziałem co jest grane :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2008 o 22:45, Selv napisał:

Ja jeszcze się z tym nie spotkałem, sprint osłabiał ale z gorąca?


Spróbuj w południe połazić po pustyni (krańce mapy) być może też Cię to spotka. Sam również zaraz odpalę grę i popróbuje, bo "zemdlenie?" jak na razie mi się przytrafiło tylko raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pustyni biegałem sporo, pamiętam, że pół dnia (ingame^^) tam raz spędziłem w słońcu polując na konwój i nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. :) Ja przy stacji autobósowej, tam gdzie jest pocąg pojechałem autkiem w samo południe i po jakimś czasie wyleciałem z auta i zemdlałem. Potem mdlałem co jakiś czas, aż wróciłem, odbiłem kryjówkę, która była niedaleko i "przespałem" tak gdzieś do godziny 17. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co tu czytam to wnoiskuje, że gra oferuje duży realizm... chociaż musze przyznać, że z filmików, które widziałem np na maxiorze o "leczeniu" się jak np mamy pręt w ręce, to jest lekka przesada... no wyciągnął sobie metr drutu, który miał w ręce albo lepiej, w nodze... i dalej biegnie zabijac ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie gra nie powalila mnie grafika a mimo to nie dziala plynnie. Oczywiscie nie wyglada ona zle ale mam dziwne wrazenie ze jest gorsza od Crysisa. Po wczytaniu gry ktore tez trwa bardzo dlugo jak dla mnie, gra dziala coraz wolniej, moze nie skacze, ale myszka nie dziala plynnie, tylko slimacze sie czasem jakby akcja byla pod woda, da sie to wyczuc jak sie gra. Moj komputer to Core Duo 8400E, Radeon 4870, 4 gb Ram DDR3, Vista 64 bit, stery nowe itp. Mysle ze to raczej wina gry jest a nie mojego sprzetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grafika jest gorsza, pograj z godzinę dwie w FC2 a następnie włącz Crysisa na max detalach. Wtedy po prostu czuć różnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2008 o 23:29, Gosu napisał:

Generalnie gra nie powalila mnie grafika a mimo to nie dziala plynnie. Oczywiscie nie
wyglada ona zle ale mam dziwne wrazenie ze jest gorsza od Crysisa. Po wczytaniu gry ktore
tez trwa bardzo dlugo jak dla mnie, gra dziala coraz wolniej, moze nie skacze, ale myszka
nie dziala plynnie, tylko slimacze sie czasem jakby akcja byla pod woda, da sie to wyczuc
jak sie gra. Moj komputer to Core Duo 8400E, Radeon 4870, 4 gb Ram DDR3, Vista 64 bit,
stery nowe itp. Mysle ze to raczej wina gry jest a nie mojego sprzetu.


Mam podobny sprzet,tylko procek inny / Phenom 8650 / i gra chodzi mi płynnie / są małe zacinki,np.podczas jazdy samochodem / ,wczytuje sie dosyć szybko,jest tylko jeden problem o którym juz tu pisałem - po jakimś czasie gry,gra się sama wyłącza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2008 o 19:43, Selv napisał:

Wymieniane sieciowych fpsów to rozumiem taki mały dowcip... ;)
Pominę go więc.


Nie, wymieniałem tylko te w które grałem. Poza tym wszystkie oprócz BF2 mają SP.

Dnia 19.11.2008 o 19:43, Selv napisał:

W żadnej grze nie występuje realne leczenie, FC2 nie stara się nawet realne być.
Najlepsze leczenie (pomijam system braku leczenia który jest w 99% realny) jakie kiedykolwiek
widziałem w grze występuje w MGS3. Chociaż to nie FPS, system z FC2 jest jedynie marną
namiastką tego z MGS.


Nie grałem ale słyszałem że ta gra jest arcydziełem.. czymś w rodzaju sztuki xD Ale tak to FC2 jest najlepsze poza MGS.

Dnia 19.11.2008 o 19:43, Selv napisał:

Tutaj mamy tragiczne wręcz uproszczenie. Realne* są animacje - system już nie.
Sytuacje można porównać do gry, w której nasza postać będzie wykonywać nawet przekosmiczne
ewolucje wciskając ciągle jeden klawisz, bez składu, ładu taktyki. Jeden klawisz i oglądamy
balety.


To co w MGS trzeba używać całej klawiatury żeby się wyleczyć ? :P Jak dla mnie uproszczenie jest ale mi daje satysfakcje. Przecież gdybyśmmy mieli się leczyć z godzinę to gra wogóle nie byłaby grywalna.

Dnia 19.11.2008 o 19:43, Selv napisał:

Wygląda fajnie i ... tyle. 0% wpływu na grywalność, 100% na widowiskowość.


dochodzę do wniosku że to poprostu sprawa gustu... a o tym się nie dyskutuje xD

Dnia 19.11.2008 o 19:43, Selv napisał:

Bo co to za realny system który pozwala w przeciągu powiedzmy 2 min trzy razy wyciągać
kule z dłoni i trzy razy wystrzeliwać kule z siebie palcem (?!?!).


Możliwie najlepszy z możliwych. Lepsze niż autmatyczne leczenie się apteczkami i samoczynne powracanie do zdrowia.
Trochę "rambowato" wyszło ale cóż.. to jest gra.

Dnia 19.11.2008 o 19:43, Selv napisał:

...albo dlaczego jest nam się wstanie zregenerować samoczynnie 4/5 hp do max w 5s a z
3/5 nawet już w godzinę nie?


tu masz racje chociaż można szukać powodów że np. jak jesteśmy słabo ranni to o wiele łatwiej wrócić do zdrowia.

Dnia 19.11.2008 o 19:43, Selv napisał:

Leczenie we FC2 ma charakter arcade. Nie jest wg mnie ważne czy postać wstrzykuje sobie
insulinę, robi operacje mózgu czy odcina nogę. Tak długo jak to będzie się robiło w ułamek
sekundy ,jednym guzikiem i be z wpływu na gameplay to nie jest realność. Realny jest
Flashpoint w sumie :)


tak flashpoint jest realny w strzelaniu, BF2 w jeżdzeniu i lataniem pojazdami. Nie mówię że Far Cry 2 jest prawdziwie realną grą. Bo nie ma żadnej takiej i chyba nie będzie. Jest najbardziej realną z możliwych.

Dnia 19.11.2008 o 19:43, Selv napisał:

Co do dłubania nożem, jak już mówiłem, tak długo jak charakter samej rozgrywki nie będzie
realny to animacje realności nie zapewnia. Mogą wyglądać co najwyżej `cool` czy `szpanersko`.


gust.. ja się ciesze z tego co jest, uważam że mogło być gorzej i doceniam ubisoft za ich ciężką pracę.

Dnia 19.11.2008 o 19:43, Selv napisał:

Najbardziej realny jest jak napisałem wyżej "system braku leczenia" bądź też powolnego,
samoczynnego leczenia.


nom xD Ale też dużo innych rzeczy.. hehe ta rozmowa już się zatacza w kółko :P

Dnia 19.11.2008 o 19:43, Selv napisał:

Mnie praktycznie już po paru godzinach kręcenie silnika w samochodzie który został obstrzelany
ze strzelby bawiło a za chwile irytowało bardziej niż wpływało jakoś na gameplay. Podobało
mi się za 1szym razem ale nie za 20 ani 30stym. Równie dobrze mogłoby tego nie być.


Hmm.. i samochody mogłyby się nie psuć bo byłoby fajniej, wogóle moglibyśmy nie ginąć.. bo po co.
Dla mnie to świetne rozwiązanie bo jedyne jakie znam inne to z BF2 gdzie mechanik podchodzi do pojazdu z kluczem i kręci byle gdzie, ważne żeby tylko stał blisko pojazdu.

Dnia 19.11.2008 o 19:43, Selv napisał:

Przy widoku napisałem YYY bo widok jest najnormalniejszy na świecie. Postać składa się
z rąk podczas grania, reszta ciała pojawia się jedynie podczas scenek. Powiedz gdzie
masz nogi podczas biegania po afryce? ;) Ni ma, patrzysz w dól i nie ma nóg. Ukradli
;)


pewnie polaków spotkał xD A tak na poważnie to jest szczegół. Gdyby to porównywać do innych gier to jest bardzo dobrze.

Dnia 19.11.2008 o 19:43, Selv napisał:

Dlaczego uważasz, że wymienienie `widok` jest bardziej konstruktywne niż napisanie `widok
yyy`?


uznałem twoje yyy jako uzasadnienie twojej opinii.

Dnia 19.11.2008 o 19:43, Selv napisał:

Malaria jest zrobiona dziwnie i totalnie bez sensu - w późniejszej część gry `na siłę`
bo ataki praktycznie nie pojawiają się w ogóle. Łukasz tabletki w środku walki etc.


nasz mistrzu, a jak powinna być zrobiona inaczej ? Jakbyś to Ty zrobił lepiej ?
Dla mnie wątek z malarią jest.. klimatyczny ? Dodaje tego smaczku w grze. Podczas wykonywania misji gdzieś daleko, na krańcach mapy łyknąłem ostatnią tabletkę. I jak grałem to się trochę przeraziłem że umrę i będę musiał wczytać jakiegoś wcześniejszego save. A żeby dojechać do tego księdzą, wziąść od niego misje i dalej pojechać... byłem pewny że nie zdąrze. Wtedy naprawde ta malaria w grze dała mi znać o sobie. Poczułem się jakbym już tylko walczył z czasem i był pewny że nie zdąże. Ale o dziwo udało mi się.
Wie ktoś może co ile trzeba brać te tabletki ?

Dnia 19.11.2008 o 19:43, Selv napisał:

Po
prostu wciśniecie guzika, jedyny objaw to plamy na ekranie. Straszna choroba ;p


jak płyniesz i złapie Cię to się topisz.. do tego fajna jest animacja. Panika itp..

Dnia 19.11.2008 o 19:43, Selv napisał:

Wg mnie granie snajperem w FC2 nie daje takiej frajdy jaką dawać powinno - przez AI a
raczej jego brak. Ludki stoją lub biegną. Bez składu, ładu. Przypomina to strzelanie
do kaczek.


Tak zgadzam się w 100% granie snajperem nie daje frajdy jaką dawać powinno. Tutaj spodziewałem się naprawdę więcej bo to mój ulubiony aspekt gry. Ale i tak można dobrze się zabawić. Mało jest takich gier więc tą i tak bardzo lubię.

Dnia 19.11.2008 o 19:43, Selv napisał:

Nie wiem co jest bardziej realne - kiedy AK rdzewieje (!?) po 10 min czy kiedy nie rdzewieje
w ogóle.
W Stalkera się nie grało widzę, swoja drogą :> Tam zacięta broń bardzo często równała
się martwemu graczowi ;)


Niestety nie :( Ale bardzo chciałbym zagrać.. tylko ten ciągły brak czasu.

Dnia 19.11.2008 o 19:43, Selv napisał:

A Crysis to nie gra...? To bóg, wyrocznia? Crysis to oznaka tego , że się jednak da :)


nie wiem jak Ci to wytłumaczyć. To co teraz każda gra musi być tak zaje.... jak Crysis ? Jak będzie gorzej to już gra jest skończona i można ją tylko wyrzucić ?

Dnia 19.11.2008 o 19:43, Selv napisał:

Owszem, nie jest źle ale boli to, że dałoby się lepiej. Pamiętajmy, że fizyka w FC2 miała
być taks super a nie ma w ogóle wpływu na gameplay. To skreśla wg mnie `super fizykę`
czy `realna fizykę` bo fizyka wtedy jest super kiedy wpływ na grę ma (Crysis/HL2)


O wkońcu.. chyba pierwszy raz napisałeś że nie jest źle ;P
Ano dałoby się lepiej, zawsze by się dało ale trzeba się cieszyć z tego co jest.

Dnia 19.11.2008 o 19:43, Selv napisał:

FC2 przypomina mi Assassins Creed. Gra dobra, podobała (i nadal podoba) się części graczy
ale zabił ją charakter arcade. Wg mnie w obie gry cierpią na powtarzalność i gameplay
który okazał się prosty jak budowa cepa. W AC nie dawało frajdy wspinanie się po dachach
- może źle, dawały pierwsze chwile. Trzymanie natomiast jednego guzika i strzałki to
już zbyt duże uproszczenie - po prostu przestawało bawić bardzo szybko.


wiem coś o tym, żałuje wydanych 79 zł na AC :/

Dnia 19.11.2008 o 19:43, Selv napisał:

Teren jest otwarty ale używa się ścieżek.


różnie, ja nie zawsze używam ścieżek.

Dnia 19.11.2008 o 19:43, Selv napisał:

Można iść w nocy ale npcki widzą tak samo jak w dzień.
Można się skradać ale AI widzi przez krzaki.


Nad tym się właśnie zastanawiałem, bo czasami boty naprawdę jakby cheatowały. Ale zagraj sobie na multi, tam twoi przeciwnicy już nie będą widzieli przez krzaki :)

Dnia 19.11.2008 o 19:43, Selv napisał:

Można jechać autem ale nie daje frajdy jego prowadzenie (jak w AC jazda koniem, po 20
min miało się dość).


mi tam daje..

Dnia 19.11.2008 o 19:43, Selv napisał:

Headshot zabija ale 4 strzały z MP5 w klatkę piersiową nie.


a tyle co fifty * dostał... kurcze też pewnie cheater zasra... :P

Dnia 19.11.2008 o 19:43, Selv napisał:

Uważam, że gra zyskała by niesamowicie ogromne dawki grywalności gdyby nastawiona była
na realniejsze aspekty. Dla mnie po prostu nie jest grywalna - jak Assasins Creed.


Aż tak bardzo to ja bym nie porównywał. FC2 daje o wiele więcej zabawy niż AC.. IMO.
+MP i już wogóle jest baja xD

Dnia 19.11.2008 o 19:43, Selv napisał:

To jest moje zdanie i ciężko mi wytłumaczyć, że tak nie jest bo spodziewałem się po FC2
głębszego basenu a dostałem sadzawkę z popsutą ślizgawka.
To miało byc przetrwanie w afryce


fajne porównanie.. ;) Ale ja też się więcej spodziewałem i nie uważam żeby ta gra była zła.

Dnia 19.11.2008 o 19:43, Selv napisał:

* Chociaż, czy animacje we FC2 są naprawdę realne...?


najlepsze jakie ja dotychczas widziałem.

_______________________

*50 cent ( nie żebym go lubił, dla mnie jego twórczość to 0 ), poprostu tak się śmiałem xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proste pytanie. Czy warto kupić?

A i co z tymi respawnami? Jeżeli np. zdobywamy jakąś małą wioskę to jak kogoś zabijemy to się respawnuje i tak w kołko że nie możemy wioski oczyścić? Jak to jest niech ktoś mi wyjaśni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować