Zaloguj się, aby obserwować  
Filip92

Far Cry 2 - PC

2668 postów w tym temacie

Dnia 11.11.2008 o 17:08, Crew 900 napisał:

Nie mam pojęcia po co oni zrobili te lotnie skoro co chwilę jest posterunek i ciule zawsze
zestrzelą nas :|

Nie wiem, jak Ty się poruszasz, że co chwilę wpadasz na posterunki :P Ja częściej spotykam gościa w samochodzie osobowym, czekam aż podjedzie i podchodzę do drzwi z maczetą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przecież te bezsensowne posterunki są na co 2 skrzyzowaniu, chyba ze ty cały czas jeździsz po bezdrożach, bo ja tak zacząłem robić bo mnie zaczeły irytować.

No i duży - za brak zwierzyny drapieżnej, szkoda że nie ma lwów czy hien a z roślinożerców brakuje mi jakiś żyraf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z Far Cry 2. Otóż dziś kupiłem sobie grę w Saturnie, w domu zainstalowałem, podałem klucz, gra się uruchomiła. Asekuracyjnie ustawiłem jakość grafiki na niską i włączyłem tryb fabularny i ... No właśnie tu pojawił się problem, gra się wczytuje i chwilę po pojawieniu się 3 obrazka gra prawdopodobnie się zacina (choć okonka ładowania się kręci, a właściwie wygląda to tak jakby się cofała), a napęd spowalnia i dysk też przestaje intensywnie pracować. Pomaga tylko reset. W benchmarku jest to samo - zacięcie na 3 slajdzie.

Mój konfig:
Athlon 64 3200+
2 GB RAM
GF 7600 GT

Wiem, że zgodnie z wymaganiami na pudełku procesor jest za słaby (min. Athlon 64 3500+), ale różnica między moim a wymaganym jest niewielka. Poza tym Assassin''s Creed wymaga min. procesora dwurdzeniowego, a ja przeszedłem go całego bez problemów i to na ustawieniach wysokich w 1024x768. Liczę, że może ktoś z was mi pomoże, bo sprawdzić będę mógł na mocniejszym kompie dopiero w czwartek. Z Cenegą skontaktuje się dopiero jeśli w czwartek też nie uda się go uruchomić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 20:55, johnywol napisał:

Mój konfig:
Athlon 64 3200+
2 GB RAM
GF 7600 GT

Wiem, że zgodnie z wymaganiami na pudełku procesor jest za słaby (min. Athlon 64 3500+),
ale różnica między moim a wymaganym jest niewielka. Poza tym Assassin''s Creed wymaga
min. procesora dwurdzeniowego, a ja przeszedłem go całego bez problemów i to na ustawieniach
wysokich w 1024x768. Liczę, że może ktoś z was mi pomoże, bo sprawdzić będę mógł na mocniejszym
kompie dopiero w czwartek. Z Cenegą skontaktuje się dopiero jeśli w czwartek też nie
uda się go uruchomić.


Niby wszystko ok jak podali na pudełku wymagania sprzętowe. Ale jak masz 1 rdzeniowego procka, grafikę w dodatku na AGP i zwykłe 2gb ram a płyta dosyć stara więc nie oczekuj że gra ci będzie super hulała i czy ci odpali. Jakbyś miał co najmniej c2d jakiegoś najtańszego, grafe np. 8600GT pci-e, 2gb dobrych markowych pamieci na pewno bys zauważył menu w grze.
Może jest to tez kwestia zasyfionego Windowsa, starszych sterow (lub pozostałości i wystepuje konflikt) itp. Możliwości jest dużo, ale lepiej byś zrobił upgrade kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 15:29, Crew 900 napisał:

Zainstalowałem Patcha 1.01 i gra mi chyba gorzej działa :|
Wracam do wersji 1.00


Patch dużo nie dał, ale jakoś bdb mi gra chodzi. Żadnych problemów :) Coraz bardziej mi sie podoba multi w grze. Mogę śmiało powiedzieć że jest rewelacyjne :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 22:08, PopoGuz napisał:

A jakie zwierzęta występują w grze, bo ja widziałem tylko antylopy, antylopy gnu i zebry?


Jeszcze ptaki na niebie i karaluchy w kryjówkach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kusi mnie kupno Far Cry''a 2..pierwszą część uważam za jednego z najlepszym FPSów jakie wyszły na peceta..ale coś druga część widzi mi sie gorsza. Co wy sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 01:00, Długi18 napisał:

Kusi mnie kupno Far Cry''a 2..pierwszą część uważam za jednego z najlepszym FPSów jakie
wyszły na peceta..ale coś druga część widzi mi sie gorsza. Co wy sądzicie?


Gra jest na pewno lepsza od Crysisa, mi przypadła bardziej do gust niz 1., więc ... to już twój wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

W jakiej rozdziałce i ustawieniach grasz?
Jaki masz konfig kompa?
Pytam, bo zastanawiam się nad zakupem FC2...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gra jest extra, śmigam sobie po mapie z miłą chęcią, nie irytują mnie respawny strażników ( ktoś wcześniej narzekał na to, ciekawe co by powiedział gdyby nie było respawnów, dopiero by było nudno ) na normalu lub na wyższym poziomie gra się miodnie, na łatwym to nuda.

mrosi gram na rozdziałce 1280/1024 ultra high , procek C2D (2,2ghz) EVGA 980gtx+ 512/256 , 4gb ramu

20081112102523

20081112102531

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 10:29, siara82 napisał:

nie irytują mnie respawny strażników ( ktoś wcześniej narzekał na to, ciekawe co by powiedział gdyby nie było >respawnów, dopiero by było nudno )


Respawn przeciwników sam w sobie nie jest wcale taki zły tyle tylko że tutaj on występuje zdecydowanie zbyt często. Np. jedziemy wykonać jakąś misje i po drodze oczyszczamy posterunki wroga, docieramy do celu misji i tam wykonujemy zadanie po czym po jakiś 5 minutach wracamy tą samą drogą z powrotem. Na posterunkach oczywiście znowu pojawił sie wróg, a tak być już nie powinno. Respawn powinien mieć miejsce po ok 24 godzinach, a nie po 5 minutach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O tej grze mogę powiedzieć tak:

Zmienili oblicze Far Crya z wielkich rozbudowanych map linijowej ale bardzo ciekawej fabuły. Gra była i jest bardzo wymagająca ale jednak jedynka była lepsza, i nie chodzi tu o zmianę klimatów. Teraz mamy głównie zamknięte obszary, nie ma tu otwartości terenu.

Far Cry 2 to bardzo dobra gra ale nie zasługuje na miano Far Cry nie dlatego, źe to zła gra ale nie jest podobna do jedynki a Ja jak i wielu spodziewało sie podobnej gry do jedynki (no bo przeciez to Far Cry 2) a dostaliśmy tylko podobne rozwiązania. Czyli te same przyprawy do nowego sosu i w zupełnie innym garnku :P

Nie odbieźcie tego źle gr jest bardzo dobra BDB ale nie rewelacyjna tak jak jedynka. Nie powiem, że zmiana miejsca akcji na tak odmienne zniszczyła Far Crya bo tutaj nie tylko miejsce i czas akcji sie zmieniło. Dostaliśmy po prostu nową grę mimo to świetną ale nie rewelacyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.11.2008 o 21:54, gpodoba napisał:

Niby wszystko ok jak podali na pudełku wymagania sprzętowe. Ale jak masz 1 rdzeniowego
procka, grafikę w dodatku na AGP i zwykłe 2gb ram a płyta dosyć stara więc nie oczekuj
że gra ci będzie super hulała i czy ci odpali. Jakbyś miał co najmniej c2d jakiegoś najtańszego,
grafe np. 8600GT pci-e, 2gb dobrych markowych pamieci na pewno bys zauważył menu w grze.

Może jest to tez kwestia zasyfionego Windowsa, starszych sterow (lub pozostałości i wystepuje
konflikt) itp. Możliwości jest dużo, ale lepiej byś zrobił upgrade kompa.


Jak bym miał kasę to bym sobie zmienił kompa, na razie oszczędzam na nowy. System nie jest zasyfiony, bo niedawno robiłem reinstalkę. stery oczywiście najnowsze. Co do mojego GF 7600GT to on jest na PCI-Express (konkretnie Gigabyte 7600 GT Silent Pipe II PCI-E). Pamięci nie są może jakieś extra, ale to Kingstony DDR 400 CL3, więc źle też nie jest. Jak składałem kompa nieco ponad 2 lata temu to była super maszynka, ale każdy wie, że PC w obecnych czasach jest przestarzały już po 1 roku.

W każdym bądź razie jeżeli u kumpla pójdzie to zrobię ponowny reinstal i zobaczymy wtedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 12:15, kozioł1990 napisał:

O tej grze mogę powiedzieć tak:

Zmienili oblicze Far Crya z wielkich rozbudowanych map linijowej ale bardzo ciekawej
fabuły. Gra była i jest bardzo wymagająca ale jednak jedynka była lepsza, i nie chodzi
tu o zmianę klimatów. Teraz mamy głównie zamknięte obszary, nie ma tu otwartości terenu.


Właśnie za otwartość terenu pokochałem jedynke. Jesli dwójka tego nie ma jak mówisz to podziękuje sobie FC2 ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak teren jest otwarty jak na górzystą część afryki południowej ale niema tam wielkiej sawanny (odpowiednik wyspy np) której przebycie czasami zajmowało 20minut samego biegu :)

Wejdź na google znajdź se mapę do FC2 są 2 jeden region jest bardziej górzysty (ten początkowy) drugi bardziej otwarty no ale to nie stary dobry FC :)

Patrze bardzo krytycznym okiem jako fan jedynki dlatego nie zraź się bo gra jest na prawdę dobra!

Moja ocena gry: 4+/5 (byloby bezapelacyjne 5 gdyby rewspan na posterunkach był wolniejszy)

Moja ocena gry jako kontynuacji nie tyle hitu co bardzo dobrej rzemieślniczej i mistrzowskiej na dodatek bardzo innowacyjnej roboty jaką wykonał ubisoft razem z crytek: 3

Woglę ta gra powinna nazywać się Cry Far 1 :D

A jeśli w Far Cry 2 Ubisoft chciał zmienić miejsce akcji z tropikalnych wysp mógł je zmienić na tropikalne wyspy w innej części świata :) albo na jakieś inne tropikalne klimaty np lasy tropikalne Brazyli, Indie

Dla mnie Far Cry kojarzy się z tropikami czy to na wyspach karaibów czy w okolicach amazonki i tak by pasowało. Afryka nie pasuje do Far Crya.


Jeszcze raz zaznaczam gra jest bardzo dobra i warto Ją nawet kupić :) a zagrać to napewno


Powtarzam się ale dla mnie to jest Cry Far 1 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować