Zaloguj się, aby obserwować  
Filip92

Far Cry 2 - PC

2668 postów w tym temacie

Mam problem...otóż mój dawny znajomy z ET, pan PunkBuster, wywala mnie z gry, mówiąc, że nie morze zaktualizować się, albo coś tam "no responded". Od kilku dni zagrać nie mogę, bo to "coś" mnie wyrzuca. Wie ktoś może jak temu zaradzić? Dodam tylko, że nie czituję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2008 o 22:46, filip1-1 napisał:

CZy na takim sprzęcie będę mógł pograć w FC2??

Pentium D 2,8 GHz
2gb RAM 533 MHz
GeForce 7600 256 mb

a nie szybciej będzie poszukać w gry-online.pl?
http://www.gry-online.pl/s016.asp?id=10281
jedyne o czym warto pamiętać, to to, że wszyskie źródła przekłamują co do wymaganej ilości wolnego miejsca na dysku, nie ma być 12GB tylko 3,2GB.
Co ciekawe na pudełku z grą równiez podano błedną ilość:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2008 o 23:31, zadymek napisał:

> CZy na takim sprzęcie będę mógł pograć w FC2??
>
> Pentium D 2,8 GHz
> 2gb RAM 533 MHz
> GeForce 7600 256 mb
a nie szybciej będzie poszukać w gry-online.pl?
http://www.gry-online.pl/s016.asp?id=10281
jedyne o czym warto pamiętać, to to, że wszyskie źródła przekłamują co do wymaganej ilości
wolnego miejsca na dysku, nie ma być 12GB tylko 3,2GB.
Co ciekawe na pudełku z grą równiez podano błedną ilość:)


czyli jak widać po wymaganiach z gry-online.pl nie pójdzie:(((((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nadal cię to interesuje to ten błąd grafiki jest spowodowany że masz włączone wygładzanie krawędzi (anty-aliasing) Wyłącz to będzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. A więc robię sobie misje itp itd. ale od pewnego czasu nie mam wogóle misji na broń u dilera. To zaczęło się dziać gdy osiągnąłem 1 lvl reputacji....Ktoś mi powie wtf? Czy po kilku misjach znowu mi się to odblokuje? Dilera wogóle nie ma w sklepie, a AS50 i M249 by się przydały. Thx za info ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem zdaje sie po trzech-czterech misjach dla niego. Pojawił sie znowu w drugim akcie i zleca misje jak wcześniej (polegające na zniszczeniu konwoju). Zrobili tak pewnie dlatego aby gracz zbyt szybko nie mógł zdobyć wszystkich i najlepszych broni dostępnych w grze. Moim zdaniem to dobre rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2008 o 09:05, dave03 napisał:

Też tak miałem zdaje sie po trzech-czterech misjach dla niego. Pojawił sie znowu w drugim
akcie i zleca misje jak wcześniej (polegające na zniszczeniu konwoju). Zrobili tak pewnie
dlatego aby gracz zbyt szybko nie mógł zdobyć wszystkich i najlepszych broni dostępnych
w grze. Moim zdaniem to dobre rozwiązanie.


Thx wielkie ^^
Już siedziałem zdeka zdygany że już nie będzie nic ciekawego do szczelania ;p
ale dzisiaj ostatniego shoutguna znalazłem i złotego kałasza więc jak narazie jest dobrze ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to standard w tym temacie, ale teraz moja kolej na podanie wrażeń z gry:
+klimat owszem toto ma
+ i sprawnie idzie w pełnych detalach
+ model zniszczeń nie jest aż tak ubogi jak ludzie narzekają, a że nie taki jak w Crysisie...
+scenariusz i grafika trzymają niezły poziom
+AI w walce też daje radę
-jednocześnie przeciwnicy zachowują się jak Robocopy: strzelają przez gęstwinę, trafiają z 500 m na pełnym Auto, no i nie używają granatów:(
-powyższe nie za bardzo by mi przeszkadzało gdyby nie słynny błyskawiczny respawn przeciwników we wszystkich lokacjach- toż Panowie(Ubisoft) zdecydyjcie się, albo ilość albo jakość, albo zasypcie mnie nawałą kretynów albo dajcie garstke wolniej odradzających się spryciarzy
-negatywnie oceniany "content" gry uzupełnia kretyńsko wręcz rozwiązane obłożenie klawiszy...że co? Że moge sobie zmienić? No własnie w tym problem, że gra mi to utrudnia, bo po zmianie obłożenia klawiatury nadal zmuszony jestem używać starego obłozenia do wykonywania niektórych czynności-taki przykład:
spróbujcie zmienić wszytkie przypisania klawiszy a potem w grze stancie za jakimś KM''em...i spróbujcie od niego się "odmontować". Nie da się, tylko klawisz E zadziała(czemu? Bo tak, bo co nam będzie jakiś wychłystek zmieniał domyślne obłożenie, niech wie gdzie jego miejsce). To samo tyczy się ustawiania budzika i wielu wielu innych .
-a jak jesteśmy przy interfejsie to nie można nie wspomnieć o jakże intuicyjnym rozmieszczeniu informacji w menu, doprawdy wszytko logicznie rozmieszczone
-+ niby dobrze, ale nie do końca, o czym mowa? O screengrabberze(do zrzucania obrazków z gry). Ciekwe jest to, że zrzucone obrazki zawsze są pozbawione interfejsu gry co daje bardziej...filmowe wrażenie, a źle bo jak już chciałbyś zrobić żetelny, czyli pełny screen z gry to musisz korzystać z zewnętrznych narzędzi...zupełnie jakby niemożliwym było dodanie opcji wyłącznia/chowania HUD''a
-nawigacja(w czasie i przestrzeni) -czy tak ciężko było w grze umieścić jakąkolwiek formę zegaka(nie liczę budzika)-niby mój Węgier ma na ręku coś takiego ale jakoś nie chce mu sięnań spojrzeć. Druga sprawa, która wyróżnia FC2 na tle podobnych tytułów to kompas, a właściwie jego brak. Nikt mi nie wmówi, że porządny GPS nie pokazuje choćby północy, a co dopiero, że rasowy najemnik porusza się po buszu bez kompasu. I żadne super mapy i GPS nie zastąpią(bo nie zawsze, a właściwie to żadko widać na nich to co trzeba) tego podstawowego "narzędzia" orientacji w terenie
-a opisy przedmiotów w sklepach...nie ma( a co po nazwie się nie kapniesz o co biega? Kretyn!)
...i już nawet nie będę psioczył na lenistwo twórców, bo jako żywo save w łóżku to pozostałość po wersji konsolowej, której im się nie chciało usunąć-ja się pytam: co co to, skoro stan można zachowywać w dowolnym miejscu?
-nie wspomnę już o nieszczęsnym braku jakiegokolwiek sposobu na ocenę stanu broni(licznik, pasek zniszczenia?)
-a monotonia rodem z Morrowind''a czy Assassin''s Creed też już była podkreślana w temacie, ale rozwińmy to na przykładzie:
Wrażenia z drogi
Jadę ze 200 m buszem i natykam sięna posterunek, który rozwalam KM''em zamontowanym na wozie, a za 300 m powtórka, pod rodze do miasta tak za 350 m już na sawannie spotykam ruchomy patrol, który rozwalam, razem z 5, które w trakcie dojechały, po drodze do miasta zgarniam kilka sygnałów od walizek z diamentami, robię też znaczniki dla mapy(to akurat świetny element, aczkolwiek zerżnięty żywcem z Assassin''s Creed) i rekonesans posterunków, a wszytko zgrabie podliczone w statystykach. Po drodze przez ten niespełna kilometr 2 razy zmieniałem wózi 3 razy naprawiałem takowy-rozumiem chęć uatrakcyjniania podróży przez pustkowia, ale bez przegięć. Przecież w zaistniałej sytuacji skazany jestem na jeden jedyny typ samochodu( pickup z karabinem maszynowym) bo raz, że inny sprzęt długo nie pociągnie, a dwa, tylko pickup z KM''em pozwala mi bezstresowo pozbywać się tej nawały "respawnowców". W takim razie po co te wszystkie ciężarówki, buggy, skody, motorówki etc?
Taki sam numer miałe...nie, nie w AC, tym razem wspomnę Two Worlds, tam tez lepiej było nie wjeżdżać rumakiem w ogień walki, bo szyko padał i czekała nas "niemiła przesiadka naszego zadka"(łącznie z toną sprzętu, który rumak wiózł)
*mamy mapę z zaznaczonymi celami i osiągnięciami-w Assassin''s Creed też taka jest-wiem, wiem czepiam się:)
ale mniejsza o to, bo...
*Mamy pełno posterunków i lokacji pełnych wrogów, którzy się odradzają jak tylko stracimy lokację z oczu-w AC też tak jest
*mamy powtarzające się do znudzenia misje, które polegają ciągle na tym samy(dobrze, że chciaż sa jakieś alternatywne sposoby wykonania misji głównego wątku:)-w AC...dobra...w większości gier komputerowych tak mamy, ale inwencja zawsze mile widziana
*diamenty, rekonesansy, posterunki-w AC mamy puntty obserwacyjne, strażnice, siedziby bractwa i flagi...
...chloe*a, czy wszytkie kolejne produkcje Ubisoft''u będą podobne do tej gry? Przecież właśnie z powodu swojej konstrukcji już od miesiąca się toto u mnie kurzy na półce:((

I coś do Cenegi
-instalując grę wybrałem polską wersję językową, ale w samej grze spolonizowano wszytko...oprócz mapy:(

Cóż, nie pozostaje mi nic innego niż czekać na efekty pracy moderskiej braci, bo jestem pewien, że wspomniane "minusy" wnerwiają nie tylko mnie.
Tak na marginesie: grafika w grze nieporównanie lepiej prezentuje się w terenie niż w zabudowaniach i mam nadzieję, że modderzy zajmą się również tym aspektem.

20081122153005

20081122153020

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam spory problem z Far Cry 2. Gdy wezmę nową grę, na początku jest taki jakby rozbudowany samouczek. Tutaj gra działa bez problemu - jest jazda dżipem, potem scena w hotelu, gdzie się strzela i nagle bohater mdleje. Potem budzę się w takim małym pomieszczeniu, a w futrynie stoi gość, który mówi, że jesteś ciężko ranny i muszę się wyleczyć. I tu zaczyna się problem, nie mogę wyjść do następnego pokoju bo w przejściu stoi ten facet i blokuje je, nie mogę także wykonać żadnej czynności oprócz chodzenia. W pokoju stoi taka jakby niebieska walizka z symbolem zapisu gry, niestety nic z nią nie mogę zrobić. Dodam, że jest to praktycznie sam początek rozgrywki. Proszę o pomoc! Może ktoś ma taki sam problem jak ja? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No musisz przycisnąć klawisz H , potem zapisać grę i idziesz dalej , chyba że od początku używasz Trainera na nieśmiertelność to wtedy problem może być .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2008 o 17:31, Crew 900 napisał:

No musisz przycisnąć klawisz H , potem zapisać grę i idziesz dalej , chyba że od początku
używasz Trainera na nieśmiertelność to wtedy problem może być .


No właśnie nie używam trainera, a gdy nacisnę h nic się nie dzieje i nadal nie mogę zapisać gry i przejść dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daj screena z tym co masz się wyleczyć
Może nie masz żadnego klawisza przypisanego do tego , do leczenia ?

A daj się tak tam zabić , nie martw się nic się nie stanie gra dalej będzie iść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2008 o 17:48, Crew 900 napisał:

Daj screena z tym co masz się wyleczyć
Może nie masz żadnego klawisza przypisanego do tego , do leczenia ?

A daj się tak tam zabić , nie martw się nic się nie stanie gra dalej będzie iść


Wygląda to tak. Mam przpisany klawisz h, może nie mam tych leków lub coś w tym stylu.

20081122175055

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować