Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

2 x 2 od nVidii

47 postów w tym temacie

2000 za kazda karte ? Nie jeśli będziemy taką karte sprowadzać z Ameryki (koszt rzędu 1600 zł za jedną - ale to i tak dużo...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2006 o 11:33, marcinlaska napisał:

Piotr335 ATI nie jest lepsze. Karta ATI XT1900XTX z 512 RAM kosztuje 2600zł! Ale wszystkie
nowe karty (oczywiście te z górnej półki, choć nie wszystkie są wyjatki) zaczynają w przedziale
2000-2600zł. Po kilku miesiącach jesli karty nie schodzą zniżają do 1500zł.


X1900XTX kosztuje 2000PLN, a teraz będzie tanie, bo ATi tnie ceny - X1950 wchodzi i wersja XTX ma kosztować tyle co ostatnio X1900XTX czyli 2000-2200PLN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opłacalność kupna tej karty jest teraz niemal równa 0. W styczniu wychodzi Windows Visa i DirectX 10, a ten GeForce obsługuje tylko DX 9.0c :(, więc po co wydawać 2500zł?? Żeby pograć przez 5 miesięcy (niby dużo- ale ci co mają czas nie mają kasy na coś takiego (chyba że rodzice kupią), a jak ma się kasę to znaczy, że trzeba pracować) i znowu patrzeć za nowościami??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy Vista wyjdzie na początku 2007 to nie wiadomo. Pewnie będzie kolejne opóźnienie i poczekamy do czerwca/lipca jeśli nie dłużej.

Ciekawe też jak szybko będą powstawały gry na DX10???

ATi (AMD) ma już nowy chip R600, który ma całkiem nową architekturę i jest już przeznaczony dla DX10. Kiedy premiera i pod jaką nazwą??? Tego nie wiadomo.

Wiadomo tylko, że jest możliwym iż nazwa ATi zniknie z rynku, jeśli AMD tak postanowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2006 o 12:45, RobeN napisał:

Wiadomo tylko, że jest możliwym iż nazwa ATi zniknie z rynku, jeśli AMD tak postanowi.

Jak narazie stwierdzili ze ati zostanie :)

co do reszty sie zgadzam. najlepszym przykladem jest Crysis - gra popychana jako demonstracja tego co pokaze dx10, wyglada naprawde niezle tylko ze... wszystkie demonstracje odbywaja sie na sprzecie ktory juz jest czyli obslugujacym dx9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2006 o 11:28, Klimos napisał:

2560 x 1600 - jaki monitor tyle pociagnie. Nie dosc, ze na grafike trzeba by wydac z 1k€,
to jeszcze drugie tyle na cos co zdola to wyswietlic.


Chociażby Apple Cinema 30". Ale on kosztuje 2 tys. euro :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2006 o 11:32, snakemaycry napisał:

Klimos -> Jak kogoś stać na grafe za 4k zł to wierz mi że stać go na taki monitor, który to pociągnie :)


No nie wiem. Wydanie 2000zl na karte jestem jeszcze w stanie sobie wyobrazic, ale 9000zl (tyle oficjalnie kosztuje wspomniany przez R4v Apple Cinema Display HD 30") na monitor juz nie. Za kwote 13k zl (2 karty i monitor) mamy spokojnie komplet konsol najnowszej generacji XBoxa 360 (2000PLN) PS3 (2500PLN) Wii (1500PLN) i jeszcze do tego 40" TV LCD Sony Bravia (7000). Tu nie chodzi o kase, tu chodzi o sama logike.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa procesory..... To zwykłe dwie karty graficzne przymocowane do siebie na stałe i z jednym wyjściem. To ma troche za duże gabaryty i w obudowie wygląda tak jak by ktoś włożył łopate do kompa ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to raczej traktowac należy jako nowinka techniczna (mająca pognębić ati). Bo jeszcze niedopracowane to całe rozwiązanie jest!

pierwsze koty za płoty - chodziło o to, żeby zrobic ten krok jako pierwsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

typowe zagranie dla ludzi którzy mają za duuuużo pieniędzy i sa po prostu.. naiwni. jak ktoś zauważył lepiej za to kupić komplet konsol nextgenowych, lub coś podobnego. pozatym po co komu taka rodziałka??? ja np. nędzarz, mam monitor, który powyżej 1024x768 ma odświeżanie poniżej ludzkiej godności. więc i tak na tej rozdzielczości narazie się zatrzymam. bo nowy monitor który obsługiwałby wyższe rozdzielczosci kosztuje więcej niż średniej klasy karta (GF6600GT) która w chwili obecnej calkowicie by mi wystarczała. a mam nedznego radonka 9550 ktory bez problemu ciągnie GW i rozne starocie w ktore pogrywam. jesli mialbym wydac na cos kilka tys. zlotych to na pewno nie na kompa ale na PS3 + X360+ dobry TV + pare gier z Oblivionem na czele. tak naprawdę lata swietnosi PCta dawno minęły, nie dlatego że nie nadążą on za konsolami czy cos podobnego, ale zwyczajnie dlatego ze coraz mniej jest na PCta ambitnych, wartych uwagi gier. czasy fallouta i heroes 3 bezpowrotnie minęły, teraz liczy się GF1000000000XT, Pixel shader 8.0 i odpowidnio dużo krwi/gołych bab. Jeśli mam za to płacić to wolę konsole, tam jest taniej i bardziej bezproblemowo:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę się niestety z tymuś''em zgodzić :( A co do "piecyka" to w lipcu podczas pięknych upałów, w moim pokoju (wietrzony jak i inne :)) była o 1 stopień C wyższa temperatura, niż w innych częściach mieszkania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2006 o 12:45, RobeN napisał:

Czy Vista wyjdzie na początku 2007 to nie wiadomo. Pewnie będzie kolejne opóźnienie i poczekamy
do czerwca/lipca jeśli nie dłużej.

Ciekawe też jak szybko będą powstawały gry na DX10???

ATi (AMD) ma już nowy chip R600, który ma całkiem nową architekturę i jest już przeznaczony
dla DX10. Kiedy premiera i pod jaką nazwą??? Tego nie wiadomo.

Wiadomo tylko, że jest możliwym iż nazwa ATi zniknie z rynku, jeśli AMD tak postanowi.


Crysis już powstaje dla DX10 -premiera w 2007 (chyba)
http://www.cdaction.com.pl/?strona=newsy&newsid=3017 ATI bez zmian, GeForce to nie ATI, myśląc o zkaupie przyszłościowym (na dłużej niż rok) to lepiej poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować