Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gothic 3 - wymagania sprzętowe

806 postów w tym temacie

Musimy byc dobrej mysli i wierzyc ze Gothic 3 wyjdzie w najblizszym czasie
I wiecie co widziałem zapiwiedz Gothic 3 w telewizji Hyper o ile wiecie coto:) Jest tam taki program Hot News i w nim własnie prezentowali wczoraj GOTHICA 3 :DDDD Wiec moze bedzie jeszcze do Świąt Wielkiej Nocy

P.S. niewiem czy jest sens kupowac 256 ramu gdyz ruznica w cenie pomiedzy 256 a 512 jest okolo 20-30 zlotych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem jedno GI na WinXP na Celeronie 900, 128 ram geforce 4 mx nie dało się grać, GII chodził jako tako na zalaecanym sprzęcie i teraz nie bujcie się o wymagania. 1GB do płynnej gry zalecany, procek ok.2500, grafika GeForce 6600 do przyzwoitego grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2006 o 22:33, f5k napisał:

Powiem jedno GI na WinXP na Celeronie 900, 128 ram geforce 4 mx nie dało się grać, GII chodził
jako tako na zalaecanym sprzęcie i teraz nie bujcie się o wymagania. 1GB do płynnej gry zalecany,
procek ok.2500, grafika GeForce 6600 do przyzwoitego grania.

Ble ble ble. Oblivion Bethesdy też miał wyciskać kompy a co mamy kiedy wiadomo jakie te wymagania będą? wcale nie ma hiperwymagań, zoptymalizowali kod gry i po ptokach, tak samo będzie z Gothic III - moim zdaniem pieknie będzie chodził na Radeonie 9550, 512 RAM i procku Pentium 4 2,5 GHz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2006 o 22:33, f5k napisał:

Powiem jedno GI na WinXP na Celeronie 900, 128 ram geforce 4 mx nie dało się grać, GII chodził
jako tako na zalaecanym sprzęcie i teraz nie bujcie się o wymagania. 1GB do płynnej gry zalecany,
procek ok.2500, grafika GeForce 6600 do przyzwoitego grania.


- hehe nie pomyślało się co..? :) A wiesz dlaczego nie dało się grać? Sprawdź sobie ile zżera Windows XP? Przy 128 MB RAMu i Win. XP możesz zapomnieć o uruchamianiu jakiejkolwiek gry w pełnym 3D, bo prawie całą pamięć wykorzystuje system i nie ma tu najmniejszego znaczenia karta graficzna, czy cpu. W Gothic I i Gothic 2 spokojnie można grać na GF 4 MX, wiem bo grałem w obie gry na tej grafice - i chodziły płynnie z wysokimi ustawieniami grafy itd. (płynnie czyli co najmniej 40 fpsów!). Zaś co do Gothic 3 to masz rację - 1 GB ramu to będzie konieczność, tak jest ta gra zrobiona (nie będzie wczytywania lokacji co chwilę), że będzie wymagać dużo ramu, co do grafy i cpu to już była mowa o tym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem nawet i 512 ramu wystarczy zeby grac a jezeli ktos bedzie chcial miec super grafe to wtedy juz trzeba bedzie wiecej ramu:) A tak wogule to ja sie tym ani troche nie przejmuje :P Chocby Gothic 3 mial ogromne wymagania sprzetowe to ja i tak w nia grac bede chocbym mial specjalnie dlatego kompa nowego kupowac:D bo ja kocham Gothica!!! Niema na swiecie i nigdy nie bedzie lepszego RPG !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2006 o 12:17, wargas napisał:

> Powiem jedno GI na WinXP na Celeronie 900, 128 ram geforce 4 mx nie dało się grać, GII
chodził
> jako tako na zalaecanym sprzęcie i teraz nie bujcie się o wymagania. 1GB do płynnej gry
zalecany,
> procek ok.2500, grafika GeForce 6600 do przyzwoitego grania.
Ble ble ble. Oblivion Bethesdy też miał wyciskać kompy a co mamy kiedy wiadomo jakie te wymagania
będą? wcale nie ma hiperwymagań, zoptymalizowali kod gry i po ptokach, tak samo będzie z Gothic
III - moim zdaniem pieknie będzie chodził na Radeonie 9550, 512 RAM i procku Pentium 4 2,5
GHz.


Zależy co rozumiesz pod pojęciem "pięknie", co jak co, ale R9550 do kart zbyt wydajnych to nie należy i z DX9 nie najlepiej sobie radzi, a 512 RAMu to będzie i tak ciut mało już ze względu na rozległy świat, który jest zapowiadany w G3 oraz TES IV.
A druga rzecz: skąd wiesz, że TES IV ze swoim zoptymalizowanym kodem nie ma "hiperwymagań"? Wiesz, dla twórców gry hiperwymagania to pewnie 2x GF7800 itd - dla mnie hiperwymagania to na przykład procesor 64 bitowy, R X800 i cała reszta. Dodatkową rzeczą, ktora nie przemawia za tym, że Oblivion będzie pomykał na konfiguracji, którą przedstawiłeś jest zaimplementowany algorytm fizyki - tu już nie będzie przytwierdzonych skrzynek, sztywnych łańcuchów i kolesi padających jak kołki, to też trzeba wziąc pod uwagę...
No, ale już w marcu może będziemy mogli na własne oczy zobaczyć, czym jest naprawdę The Elder Scrolls IV - Oblivion. Ponoć szykuje się też wersja kolekcjonerska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.01.2006 o 13:33, verbum napisał:

- hehe nie pomyślało się co..? :) A wiesz dlaczego nie dało się grać? Sprawdź sobie ile zżera
Windows XP? Przy 128 MB RAMu i Win. XP możesz zapomnieć o uruchamianiu jakiejkolwiek gry w
pełnym 3D, bo prawie całą pamięć wykorzystuje system i nie ma tu najmniejszego znaczenia karta
graficzna, czy cpu. W Gothic I i Gothic 2 spokojnie można grać na GF 4 MX, wiem bo grałem w
obie gry na tej grafice - i chodziły płynnie z wysokimi ustawieniami grafy itd. (płynnie czyli
co najmniej 40 fpsów!). Zaś co do Gothic 3 to masz rację - 1 GB ramu to będzie konieczność,
tak jest ta gra zrobiona (nie będzie wczytywania lokacji co chwilę), że będzie wymagać dużo
ramu, co do grafy i cpu to już była mowa o tym...

Wiem że sam XP zjada 128 ramu na swoje potrzeby, ale co do grania w GII na GF4 Mx czasem bywa nie miłe, szczególnie to poczułem jak zaczołem grać w dworze ildorath, czasem było bardzo wolno(ok. 10-15fps).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2006 o 12:17, wargas napisał:

> Powiem jedno GI na WinXP na Celeronie 900, 128 ram geforce 4 mx nie dało się grać, GII
chodził
> jako tako na zalaecanym sprzęcie i teraz nie bujcie się o wymagania. 1GB do płynnej gry
zalecany,
> procek ok.2500, grafika GeForce 6600 do przyzwoitego grania.
Ble ble ble. Oblivion Bethesdy też miał wyciskać kompy a co mamy kiedy wiadomo jakie te wymagania
będą? wcale nie ma hiperwymagań, zoptymalizowali kod gry i po ptokach, tak samo będzie z Gothic
III - moim zdaniem pieknie będzie chodził na Radeonie 9550, 512 RAM i procku Pentium 4 2,5
GHz.

Taa, jasne. Na 9550,512 ramu, gra będzie ci chulać w pięknych detalach. Obudź się. Odpal F.E.A.R, CoD2 i zobacz jak ci chylają te gry i porównaj z GIII, który bedzie trochę więcej wymagał do wysokiej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ja mam
512 Ram DDR
Sempron 2800+
Karte Graficzna Ati Radeon 9550

I nie wiem co mam zmienic dokupic Ram czy Karte zmienic,bo miałem zamiar se kupic
Atlona 64 3000 ale nie wiem,doratcie ludzie,bede wdzieczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2006 o 20:46, Xardas-SS napisał:

Ludzie ja mam
512 Ram DDR
Sempron 2800+
Karte Graficzna Ati Radeon 9550

I nie wiem co mam zmienic dokupic Ram czy Karte zmienic,bo miałem zamiar se kupic
Atlona 64 3000 ale nie wiem,doratcie ludzie,bede wdzieczny

Zależy ile masz kasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2006 o 21:01, Xardas-SS napisał:

300zł + jagbym sprzedal procka bo ma on 1miesiąc to bym zaniego dostał 240zł jak nie wiecej
to był mogł juz kupic atlona 64 3000

Bardziej opłaci ci się dokupić 512 ramu, bo zmina z semprona 2800+ na athlona 3000+ mniej się przyczyni do zwiększenia płynności niż dokupinie 512 ram. Dokup 512 ramu to dorada na dziś, grafika by się przydała lepsza ale za 300zł nie dostaniesz raczej nic lepszego niż to co masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2006 o 21:10, f5k napisał:

> 300zł + jagbym sprzedal procka bo ma on 1miesiąc to bym zaniego dostał 240zł jak nie wiecej

> to był mogł juz kupic atlona 64 3000
Bardziej opłaci ci się dokupić 512 ramu, bo zmina z semprona 2800+ na athlona 3000+ mniej się
przyczyni do zwiększenia płynności niż dokupinie 512 ram. Dokup 512 ramu to dorada na dziś,
grafika by się przydała lepsza ale za 300zł nie dostaniesz raczej nic lepszego niż to co masz.


nuuuu za 300 zł mógłby kupić GeForce`a 6200 i o ile w standardowej wersji karta ta nie poraża to po zastosowaniu paru sztuczek można nawet Dooma 3 odpalić na ustawieniach Ultra i to można tak grać BEZ problemów (powyżej 30 klatek na sekunde)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2006 o 20:46, Xardas-SS napisał:

Ludzie ja mam
512 Ram DDR
Sempron 2800+
Karte Graficzna Ati Radeon 9550

I nie wiem co mam zmienic dokupic Ram czy Karte zmienic,bo miałem zamiar se kupic
Atlona 64 3000 ale nie wiem,doratcie ludzie,bede wdzieczny


- Ramu do 1GB i grafikę (GF 6600 lub ATI X700) - na to zbieraj kasę, cpu możesz zostawić. Mocniejszy cpu + słaba grafika nic nie da w dzisiejszych grach, za to mocniejsza grafa + taki sobie cpu wiele zmienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować