Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gothic 3 - wymagania sprzętowe

806 postów w tym temacie

Ja radzę wszystkim zajrzeć na oficjalną stronę Gothica (ktoś może już tak radził, ale mi nie chce się czytać wszystkiego w celu sprawdzenia), na której podają wymagania sprzętowe (jeśli strona ta jest oficjalną, to chyba są prawdziwe). Radzę się bać tylko o RAM i Windows (jeśli ktoś tak samo jak ja ma 98).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówicie tu że GII wam się nie przycinał na max detach, to dajcie 300% widoczności w mieście to macie nie wiecej jak 19fps wiem bo sam to sprawdziłem. Mam Athlon 2500+ XP, 1GB ramu, GeForce 6800.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szlag mnie chyba z tymi wymaganiami trafi... Dlaczego prawie ŻADEN producent gier nie chce optymalizować ich kodu?! Czemu wszyscy lecą tylko w wymagania sprzętowe i grafikę, grafikę, grafikę... Nic już się nie liczy, byleby tylko postać, drzewko, czy domek były złożone z pierdyliarda trójkątów, a ci ze słabszym sprzętem (słabszym, nie przedpotopowym) niech lecą do sklepu i tłuką kasiorkę zaprzyjaźnionym producentom ("Plays best on (...)"). A jak nie, to niech się pie***lą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2006 o 15:49, MacQuack napisał:

Szlag mnie chyba z tymi wymaganiami trafi... Dlaczego prawie ŻADEN producent gier nie chce
optymalizować ich kodu?! Czemu wszyscy lecą tylko w wymagania sprzętowe i grafikę, grafikę,
grafikę... Nic już się nie liczy, byleby tylko postać, drzewko, czy domek były złożone z pierdyliarda
trójkątów, a ci ze słabszym sprzętem (słabszym, nie przedpotopowym) niech lecą do sklepu i
tłuką kasiorkę zaprzyjaźnionym producentom ("Plays best on (...)"). A jak nie, to niech się
pie***lą.


zgadzam się z tym ,to jest kurde mać chore :( ,pomaga się kalekom i chorym a nam nic nie zelżą... niech ktoś założy fundacje pomagającą biednym graczom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi tam zalezy jedynie na tym by Gothic 3 wyszedł jak najszybciej bo juz sie go doczekac niemoge :) A wymaganiami sie ani troche nie przejmuje bo jestem pewien ze bedzie mi chodził na wysokich detalach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie dla tej gry kupiłem nowego kompa mam nadzieje ze na althonie 3000, geforce 6600 i 1GB ramu bedzie śmigał na średnich ustawieniach... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2006 o 18:23, Isar napisał:

Specjalnie dla tej gry kupiłem nowego kompa mam nadzieje ze na althonie 3000, geforce
6600 i 1GB ramu bedzie śmigał na średnich ustawieniach... :P


jak sądzicie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2006 o 18:38, Isar napisał:

> Specjalnie dla tej gry kupiłem nowego kompa mam nadzieje ze na althonie 3000, geforce

> 6600 i 1GB ramu bedzie śmigał na średnich ustawieniach... :P

jak sądzicie ???

Na średnich pewnie będzie GIII chodził płynnie choć to tylko nasze domysły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2006 o 18:39, f5k napisał:

> > Specjalnie dla tej gry kupiłem nowego kompa mam nadzieje ze na althonie 3000,
geforce
>
> > 6600 i 1GB ramu bedzie śmigał na średnich ustawieniach... :P
>
> jak sądzicie ???
Na średnich pewnie będzie GIII chodził płynnie choć to tylko nasze domysły.


Ja ma geoforce 6600, procek 3,2Ghz, pamięci 2Gb wiem że mi ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

geforce 6800 1gb amd64 3200 i jak nie dygnie w conajmniej srednich ustawkach to bedzie aferra
jowoods bedzie mi sprzecik sponsorowal (mam ich numer dlugo ich znajde) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tey no to jest przęgięcie... poszaleli z tym sprzętem... kurde nieraz czytam że zespół dany liczy np 60 osób i tworzy gierke x czemu np 5-6 z nich nie dadzą do optymalizacji?? cholera weźmy wszyscy sie zbierzmy zacznijmy blokować drogi ,strajkować może coś z tego będzie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam procka 3.2 pentium4 karte graficzną GeForce 7800 GTX Leadtek 512MB (256-bit) 2xDVI 4 Giga ram opłacało sie dać za kompa 8 000 zł pszynajmiej będe miał go na dugo a w Gothica 3 będe grał tak jak grałem na starym kompie gothica 1 fajnie mieć takiego kompa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a niech to... musze dokupić drugą kość ramu 512 i możę siakąś nową graficzną(z tym bedzie duzy problem)... ehh jakie to smutne jest...
PS. masz też problemy z ortografią Broha ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Gothico-maniaków.

Od niedawna zacząłem grać w tą gierkę i wciągnęła mnie bez reszty.A co do wymagań to myślę, że faktycznie (sądząc po screenach)będą spore.I nie ma się co łudzić, że na mniejszej ilości Ramu niż 512 będzie chodzić.CO do karty graficznej to też wydaje mi się, że realnym minimum będzie Geforce 6600 ze 128 MB Ramu na pokładzie.
Ale to i tak jak zawsze czas pokarze jak faktycznie będzie wyglądała gierka.takie screeny już widzieliśmy wiele razy i wiele razy okazywało się, że w grze wcale tak pięknie nie było.Co do optymalizacji kodu w G2 to podzielam zdanie osób kóre pisały, że nie było z tym dobrze.I faktycznie na moim komputerze który uważam za naprawdę szybki(Athlon 3000+,Geforce 6800 GT,1GB Ram) jak ustawiłem na 300% zanikanie oiektów to było czasem 20 klatek i mniej.
A i jeszcze uwaga do Broha:Nie ma szans byś taki komp kupił za 8000 zł.No chyba że monitora nie zmieniałeś i kilku jeszcze rzeczy.Mój kosztował 6000 zł.A za kartę dałem 1600zł a Ty koło 3000 zl.Za pamięć dałem 340 z Ty z 1500zł.Także nie ma szans.No chyba że tak jak napisałem oprócz procka,pamięci.karty ne kupowałeś nic.Ale dla mnie komfort gdy też się liczy a nie fpsy.Dlatego i LCD 17 i myszka Logitecha MX 1000 weszły w miejsce pamięci naprzykład i karty lepszej:)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno dla mnie i tak grą która miała najgorzej zoptymalizowany kod był SIN z 98 roku.Tragedia.
I jeszcze jedno napewno ktoś napisze że mój komputer nie jest wcale szybki tylko klasa medium lub low.Ale ja patrzę pod kontem kompów jakie ludzie kupują a średnio sa to komputery z przedziału cenowego od 2000 do 3500 zł z monitorem.Więc nie jest żle.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ludzie,co wy pieprzycie?!?!

Oficjalne, MINIMALNE wymagania sprzętowe Gothica 3 to GeForce 3 lub Radeon 8500, 512 MB RAM , procesor klasy Athlon 2000+ , Windows XP.

Więc spokojnie, do czasu premiery na pewno ulepszycie( lub juz macie) kompa do grania na min średnich detalach.

Ale naprawde: po co sie przechwalacie tak swoim sprzetem? Załóżcie se strony internetowe na których będziecie sie pysznić swoimi komputerami. Tylko nie wiem czy kogoś to zainteresuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2006 o 21:29, Broha napisał:

Ja mam procka 3.2 pentium4 karte graficzną GeForce 7800 GTX Leadtek 512MB (256-bit) 2xDVI 4
Giga ram opłacało sie dać za kompa 8 000 zł pszynajmiej będe miał go na dugo a w Gothica
3 będe grał tak jak grałem na starym kompie gothica 1 fajnie mieć takiego kompa


No to powiem Ci, ze z tym Pentium to jak łysy o beton trafiłeś :P przeciez to jeden wielki shit, jesli porownac go z Athlonami w porownywalnej cenie. Nikt przy zdrowych zmyslach nie kupuje Pentiumow do grania...

PS. i po co niby dodales to 2xDVI - na dwa monitory bedziesz gral? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2006 o 19:32, Quatre napisał:

> Ja mam procka 3.2 pentium4 karte graficzną GeForce 7800 GTX Leadtek 512MB (256-bit) 2xDVI
4
> Giga ram opłacało sie dać za kompa 8 000 zł pszynajmiej będe miał go na dugo a w Gothica

> 3 będe grał tak jak grałem na starym kompie gothica 1 fajnie mieć takiego kompa

No to powiem Ci, ze z tym Pentium to jak łysy o beton trafiłeś :P przeciez to jeden wielki
shit, jesli porownac go z Athlonami w porownywalnej cenie. Nikt przy zdrowych zmyslach nie
kupuje Pentiumow do grania...

PS. i po co niby dodales to 2xDVI - na dwa monitory bedziesz gral? :P



Podzielam w 100 % zdanie Quatre.Tylko ktoś kto nie zna się nic a nic na kompach kupuje Pentium do gier.Athlon jest o wiele lepszy.Do gier Pentium się NIE NA DAJE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2006 o 19:32, Quatre napisał:

> Ja mam procka 3.2 pentium4 karte graficzną GeForce 7800 GTX Leadtek 512MB (256-bit) 2xDVI
4
> Giga ram opłacało sie dać za kompa 8 000 zł pszynajmiej będe miał go na dugo a w Gothica

> 3 będe grał tak jak grałem na starym kompie gothica 1 fajnie mieć takiego kompa

No to powiem Ci, ze z tym Pentium to jak łysy o beton trafiłeś :P przeciez to jeden wielki
shit, jesli porownac go z Athlonami w porownywalnej cenie. Nikt przy zdrowych zmyslach nie
kupuje Pentiumow do grania...

PS. i po co niby dodales to 2xDVI - na dwa monitory bedziesz gral? :P


A zapomniałem.Co do tych dwóch DVI to powiem Ci Quatre.On będzie grał na dwóch monitorach.Jak przejdzie z krainy do krainy to będzie na innym monitorze:)W Gothica 2 pewnie już tak grał.Jak był w mieście to na jednym monitorze a jak wkraczał do Górniczej Doliny to "siup"na drugi:).Wrażenia zapewne przednie.Dobrze że moja też ma 2xDVi.Jakżesz mógłbym grać w Gothica 3 bez takiego czegoś??:)Pozdrawiam normalnych fanów Gothica.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować