Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gothic 3 - wymagania sprzętowe

806 postów w tym temacie

Jak zwykle nvidia maczala palce w tej produkcji...czas by producentami gier zajeli sie ludzie od monopolizacji runku mamy tu bowiem istny przejaw lamania praw.. i jak dostana kilka baksow grzywny to przestana zmuszac ludzi do kupowania kart co roku... w szczegulnosci kart nvidi bo jak znam zycie to bedzie chaczyc nawet na 32 potokowym radeonie a na 16 potokowcu nvidi nie.A do filtrowania to chodzi o anizotropie teraz jest 16x a bedzie chyba 22x.... a 7800 to niech sie schowa w kieszen bo zaowarzcie ze ati czeka.... na odpowiednia chwile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zanim ta gra wyjdzie to ceny stanieją jeszcze ze 10-30%. Zresztą procesory AMD już masowo tanieją, teraz tylko czekać aż Nvidia odpowie na atak ATI przez obniżenie cen z serii 6x00 oraz wypuszczeniu nowych modeli 7x00.

P.S. Widzisz night elf - chyba nie masz racji, a co do cen to przegiełeś. Nie wypowiadaj się i nie obrażaj innych jak nie wiesz do końca w 100% jak to jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sorry za double posta, ale jeszcze do pennego - gdzie ty sprawdzałeś te ceny??? Dopowiem tylko, że jest to nieopłacalne brać 7800gtx, jak 7800gt jest o 25% tańszy i tylko 7% gorszy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udowodnij... ze nie mialem racji wiem ile co kosztuje na hurcie i w sklepach [generalnie internetowych] mniej wiecej [poza kartami seri 6x00 dokladnie nie znam], poniewaz mam zamiar sobie kupic nowego kompa... i od pewnego czasu sledze dokladnie, co sie dzieje w tej kwesti...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2005 o 16:16, Night Elf napisał:

Udowodnij... ze nie mialem racji wiem ile co kosztuje na hurcie i w sklepach [generalnie internetowych] mniej wiecej [poza
kartami seri 6x00 dokladnie nie znam], poniewaz mam zamiar sobie kupic nowego kompa... i od pewnego czasu sledze dokladnie,
co sie dzieje w tej kwesti...


To mniej więcej ile wyceniasz tem pierwszy zestaw z newsa doliczając jakąś obudowe z zasilaczem, oczywiście płyta główna i jakiś dysk i czytnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2005 o 16:14, Popiół napisał:

sorry za double posta, ale jeszcze do pennego - gdzie ty sprawdzałeś te ceny??? Dopowiem tylko, że jest to nieopłacalne
brać 7800gtx, jak 7800gt jest o 25% tańszy i tylko 7% gorszy....


to byla cena za calego kompa. nie chodzilo mi o upgrade. to tak odnosnie cen sprzetu do pc, a cen gier na konsole.
ja nie winikam co jest oplacalne a co nie (gtx czy gt). szczeze mowiac nie chcialo mi sie nawet sprawdzac czym sie rozni gt od gtx. odkad nowa karta wychodzi praktycznie co miesiac przestalem sie tym interesowac bo mam wazniesze sprawy na glowie.
a cene podalem za kompa o jakim mowa w artykule. z ta roznica ze z 2gb ramu. nie wiezrzysz to sobie posprawdzaj ceny. najwyzej znajdziesz pare zloty taniej. zalezy jeszcze jakich podzespolow i od jakich producentow uzyjesz. to byla jednak cena za kompa bez szalenstw, bo drozszego zaden problem zmontowac. acha no i ten nie mial zadnego soundblastera, tylko wbudowany dzwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja gram na konsololach(no i w GW ofc.) i jedyne na co czekam to gra, a nie to jakie wymagania będzie ona miała :P. Mówie wam piękna sprawa: przychodzisz do domu z gierką odpalasz, NIE WCHODZISZ DO OPCJI i wio w 60fps''ach(przeważnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oni są powaleni niech jeszcze z rok popracują i zoptymalizują kod to wymagania będą mniejsze a ceny kompów jeszcze bardziejspadną że będzie sie można bawić na MAX detalach z ponad 100 FPS :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm jeśli takie będe wymagania to Gothic III będzie wielkim niewypałem nie z powodu grywalności lub czegoś takiego lecz przez to,że większość graczy nie odpali czegoś takiego :S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przecierz to tylko chwyt marketingowy - to samo było (jak ktoś już wymienił wyżej) z doomem3. Jak się okazało w dooma da się pograć nawet na wiele słabszych konfigach i to przy nie najgorszej rozdzielczości. Producenci zapewne biorą minimalne wymagania pod daną rozdzielczość np 1280x1024, a potem wszystko ustawiają na minimum: i zapewnie tak robią :P Z tego by wynikało (jeśli mam rację z domysłów) to na sprzęcie takim jak 6600gt będzie można odpalić tą gre w 800x600 na high ;) Więc nie wierzcie zawsze co producenci wypisują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... pocieszam się, że po nowym roku za 3000zł powinienem zmodernizować kompa na tyle, żeby grać przy detalach na maxa... Ale sądzę, że jak zoptymalizują kod, to wymagania minimalne będą na tyle "niskie", żeby nie straszyły biednych graczy po nocach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, ze tworcy z reguly zanizaja wymagania przed premiera. Moze ci chca zrobic wiecej szumu wokol Gothica 3? Mam taka nadzieje, bo jak takie beda minimalne, to chyba pogram w niego za 10 lat, nie wczesniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według podanych tu wymagań...nie pogram...bo za słaba karta i obecnie procek, za mało ramów o 512 i coś jeszcze :P. Według podanych wymagań Daro Gothica za mało ramów o 512 i procek za słaby (tylko 600mhz brakuje ^_^). Krótko mówiąc...mam nadzieje, że PB jednak dopracują ten kod gry, bo to by było naprawdę zdzierstwo z ich strony gdyby te pierwsze wymagania były by jednak prawdziwe :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie zmodernizuje kompa to moge zapomniec o tej grze, no ale idą święta może napisać list do św mikołaja o nowego procka i grafke :P ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tey kurde tym ludziom chyba spadlo na glowe takie wielkie pudlo :)) albo chca tylko tak postraszyc zeby potem ludziska sie cieszyli:) ze maja wypasione kompy :) lepiej poczekac na demko albo recki z gazet bo narazie takie informacje to tylko plotki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę, tymi mędzeniem nad wymaganiami tej gry to się załamać można. Gry jeszcze nie ma, niewiadomo dokładnie kiedy wyjdzie, poszła plota i już wszyscy rozpaczają. Oczywiście niektórzy nie zapomnieli przy tym rozpocząć n-tą krucjatę anty-PeCetową i głosić, jakie to konsole są boskie itp. Oczywiście oni już wiedzą że to są ostateczne wymagania gry, że nie bedzie optymalizacji kodu i w ogóle to Gothic 3 wyjdzie już jutro, więc można brać pod uwagę obecne ceny sprzętu. Wam to się nigdy nie znudzi?

Kafar - z tego co wiem to akurat Gothic 3 jest robiony z myślą o PC, a na konsolach MOŻE wyjdzie. Wersja PC - 100% pewnosci, wersja konsolowa - moze tak, a moze i nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2005 o 17:38, Bambusek napisał:

Oczywiście niektórzy nie zapomnieli przy tym rozpocząć n-tą krucjatę anty-PeCetową
i głosić, jakie to konsole są boskie itp.

oczywiscie - przeciez kazda okazja jest dobra :P

ale powaznie - obawiam sie ze jesli chodzi o wymagania, to moga one jedynie wzrosnac. wielokrotnie sie przekonalem ze minimalne wymagania podawane przez producenta sa mocno zanizone i nie raz sie okazalo, ze dana gra na tych "minimalnych" to sie conajwyzej uruchamia, ale nic pozatym. dodatkowo biorac pod uwage fakt, ze do premiery zostalo prawdopodobnie jeszcze bardzo duzo czasu, moze sie okazac ze ten gf 7800 gtx to nie jest "zalecane" tylko wlasnie "wymagane" :(

a zeby oddac sprawiedliwosc w druga strone, to samo jest z pececiarzami, ktorzy juz potrafia psy wieszac na nowych konsolach, ktore z kolei jeszcze sie w sklepach nawet nie pokazaly :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować