Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gothic 3 - wymagania sprzętowe

806 postów w tym temacie

Eee tam.. Pamiętacie jakie wymagania dla Dooma 3 miały być ? A można było swobodnie na dużo gorszym sprzęcie grać

Chociaż jak qypuszczą niezoptymalizowaną, to faqtycznie może być nienajlepiej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli o mnie chodzi kupuje konsole nowej generacji :P (tej terazniejszej tez mam :D) . Bo patrzac na lenistwo programistow albo na ich brak umiejetnosci noz sie w keiszeni otwiera ;-] . Spokojnie by mw to pogral ale patrzac na ta niby cudna grafe nie wiem gdzie idzie ta moc obliczeniowa :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2005 o 15:04, Popiół napisał:

ludzie to nie są tak straszne wymagania.... To co oni podali to jest komputer za niecałe 3000 złotych, a przecie wiadomo,
że dużo ludzi na święta kupuje nowe dobre komputery.


co ty bredzisz?
sprawdzilem sobie konfiguracje - z ciekawosci. roznica jest tylko taka ze wzialem 2gb ramu zamiast 1gb. cena wyszla 4935zl - bez monitora. z najtanszym gf 7800 gtx

no comment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytajcie dokładniej. Wydaje mi się że w 2500zł można sięzmieścić "Bowiem - według NIEKTÓRYCH pracowników Piranha Bytes - do grania potrzebny będzie Athlon 64 3000+ lub Pentium 4 2,8 GHz, 1 GB RAMu i karta graficzna GeForce 6800 GT / Radeon X800 Pro..." więc jak widzicie to jacyś fanatycy co muszą mieć 100 fps :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Night Elf. Mialem na mysli gtx! Same potoki nie, ale i tak wypadnie gorzej....Pocieszajace dla zwolennikow ATI(ja sie do nich nie zaliczam) jest to,ze obsluguje pixel i vertex shadery 3.0 co mozna uznac za sukces :)))))))
ATI to zajelo 6 m-cy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2005 o 15:32, iro1979 napisał:

Czytajcie dokładniej. Wydaje mi się że w 2500zł można sięzmieścić "Bowiem - według NIEKTÓRYCH pracowników Piranha Bytes
- do grania potrzebny będzie Athlon 64 3000+ lub Pentium 4 2,8 GHz, 1 GB RAMu i karta graficzna GeForce 6800 GT / Radeon
X800 Pro..." więc jak widzicie to jacyś fanatycy co muszą mieć 100 fps :)


przeczytalismy dokladnie:
"A i taki sprzęt nie pozwoli na cieszenie się wszystkimi detalami! Do tego ma być potrzebna karta klasy GeForce´a 7800 GT/GTX."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja czegoś nie rozumiem :) Pewnie to głupio zabrzmi, ale jak gry, które powstają przez 3-4 lata (może z G3 jest inaczej, ale chyba w granicy błędu) mogą mieć tak wysokie wymagania? Ja rozumiem, że programiści myślą przyszłościowo i przewidują jaki rozwój sprzętu w tym czasie nastapi, ale przecież 3-4 lata to kupa czasu. Na jakim sprzęcie oni pracują?
A może specjalnie nie optymalizują kodu, bo "wypada by na najnowszym sprzęcie trochę zarywała"??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja qpiłem podobny sprzęt prawie rok temu - Ath.64 3000+, MSI K8N Neo4 Platinium, GF6600GT 128mb, 1 gb ram, 160gb WDC+ obudowa z zasilaczem 400 W dałem 2800zł - teraz pewnie staniał ze 300 zł z tąd ta cena. I qpiłem w sklepie - nie w skąpcu gdzie taniej pewnie się qpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

----> penny
> przeczytalismy dokladnie:
> "A i taki sprzęt nie pozwoli na cieszenie się wszystkimi detalami! Do tego ma być potrzebna karta klasy
> GeForce´a 7800 GT/GTX."

Nie moja wina że aqrat ta karta obsługuje jeden czy 2 efekty dodatkowo. Np. światłość czerni czy wysmużanie smugi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2005 o 15:36, GeoT napisał:

A ja czegoś nie rozumiem :) Pewnie to głupio zabrzmi, ale jak gry, które powstają przez 3-4 lata (może z G3 jest inaczej,
ale chyba w granicy błędu) mogą mieć tak wysokie wymagania? Ja rozumiem, że programiści myślą przyszłościowo i przewidują
jaki rozwój sprzętu w tym czasie nastapi, ale przecież 3-4 lata to kupa czasu. Na jakim sprzęcie oni pracują?
A może specjalnie
nie optymalizują kodu, bo "wypada by na najnowszym sprzęcie trochę zarywała"??


w skrocie i uproszczeniu:
robi sie testy, zalozenia, przypuszczenia i ekstrapolacje :)
koniec koncow przyjmuje sie jakies zalozenia koncowe i grafe dopiero na samym koncu sie optymalizuje ze stworzonych wczesniej grafik w wysokiej rozdzielczosci i "polygonowosci".
pozatym sama gra to nie tylko praca programistow. sa jeszcze artysci od muzyki, dzwieku i grafiki, a to juz nie sa programisci. programisci przygotowuja dla nich (tych artystow) jakas platforme do pracy, ktore pozniej najwyzej z czasem doskonala. rownolegle pracuja sobie graficy i muzycy tworzac zupelnie niezaleznie swoje kawalki dziela. pod koniec to wszystko za pomoca specjalnych narzedzi jest konwertowane i pakowane do kupy. i wtedy zaczyna sie dopiero koszmar :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2005 o 15:38, iro1979 napisał:

----> penny
> przeczytalismy dokladnie:
> "A i taki sprzęt nie pozwoli na cieszenie się wszystkimi detalami! Do
tego ma być potrzebna karta klasy
> GeForce´a 7800 GT/GTX."

Nie moja wina że aqrat ta karta obsługuje jeden czy 2 efekty
dodatkowo. Np. światłość czerni czy wysmużanie smugi :P


tego nie wiesz. a ja sie czepiam, bo mnie to strasznie wkurza. pakuje sie kupe kasy w tego kompa bez przerwy. a to co sie dzieje teraz i czego przykladem jest wlasnie taki gothic, przemawia jaknajbardziej na kozysc konsol. nie ma tam zadnego problemu, ze nie nacieszysz sie gra w pelnej okazalosci, bo twoja karta graficzna byla kupiona dwa tygodnie temu i jest juz przestarzala. to juz poprostu zaczyna byc jakas paranoja. za pol roku sie okaze, ze zeby zagrac w jakas nowa gre na ktora czekam z niecierpliwoscia, bede musial kupic sobie nowy procek i od razu plyte glowna, bo cos nie bedzie pasowac, a do tego jeszcze nowa karte graficzna, zeby sie nacieszyc plynnoscia gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh to już było dawno wiadomo na stronie JoWood. Pozatym nie wierzę, że taki wymagania będą końcowe - w końcu gra jest dopiero tworzona, a udoskonalenie kodu zostanie na pewno wprowadzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie nawet nie takie straszne te wymagania (spokojnie w to pogram,do czasu premiery spokojnie kupię radka X1800XT) zważywszy na fakt że gra wyjdzie dopiero pod koniec 2006 roku (jak dobrze pójdzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować