Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gothic 3 - wymagania sprzętowe

806 postów w tym temacie

Moja konfiguracja :
PIV 3.12 GHz i865 pe 1Gb ram dual chanel Radeon 9800 xt Sb live 5.1 Monito 17" Dvd na zasilaczu chieftec 420w.
Kupiony 19 miech temu dalem 5300 zl wtym windows xp home. Dzisiaj sobie moge muchy opedzac.No moze prezesadzilem z tymi muchami.... na siweta wymienie grafe pod agp najnowszy radeon ..bo tylko one jeszcze agp obsluguja.. i bedzie smigac na raty wezme hm.... a na nastepne swieta to pewnie bedemusial cala plyte z prockiem wymienic bo juz zadnej grafy nie wsadze a plyty z pci exp to tylko na nowych podstawkach wiec procek tez sie pujdzie jeb... i taka oto beznadzieja dobry procek a niestety do lamusa pujdzie.A tak apropo prockow biedzie sie trza niedlugo szykowac pod plyty wieloprocesorowe bo pojedynczych to juz nie bedzie powyzej 4.0 i taka plyta z dwoma prockami dajmy pIV 3.8 wspulpracujacych w dualu bedzie standardem.. jak teraz dwie karty..heh badziewie jedno....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te wymagania to w sumie nic nowego. Ja tam domyślałem się wymagań zbliżonych do tych podanych :) Wiadomo, że GF6800 do takiej gry to obowiązek wręcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eeee bez sensu w ta gre nikt nie pogra i nei bedze popularna co za debile nie mogli conajmniej zrobić kara grafy 128 mb np radeon 9600 ramu 512 i by bylo dobrze a tak sie cieszylem mysallem ze ta firma jest fajna a jednak zwykly lole ktorzy chca pobic jakis glupi rekord w wymaganiach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie !!! Ja mam notebook i 512 ram i karte graficzną GeForce FX 5700 Go. Takie wymagania jakie tutaj podali to ja nie wiedziałem że już są takie karty graficzne. Czy wogóle ktoś ma taki kompa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy, którzy się tak ekscytują tymi wydumanymi wymaganiami nie myślą realnie. Żaden producent gry nie pozwoli programistom na ograniczenie swojego rynku sprzedaży do śladowej ilości użytkowników. Wymagania gier są dopasowywane również do powszechności występowania konkretnego sprzętu bo inaczej efekt będzie taki, że gracz wyda mnóstwo pieniędzy na wypasony komputer, a samą grę zwyczajnie ściągnie z sieci bo już mu nie wystarczy. Takiego chorego podejścia nie ma żaden wydawca, któremu zależy na jak największej grupie odbiorców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że jak Gothic 3 wyjdzie w 2006 roku to będzie dobrze. Do tego czasu ww. komp to będzie standart. Mocny, bo mocny, ale standart sprzedawany seryjnie w marketach. To tak jakbyście w 2002 roku zawodzili nad wymogami Doom''a 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoko ludzie, nie będzie tak źle. Myślę, że w końcu skończy się na tym, że to będą zalecane wymagania głowy do góry:) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2005 o 21:22, Olamagato napisał:

Wszyscy, którzy się tak ekscytują tymi wydumanymi wymaganiami nie myślą realnie. Żaden producent gry nie pozwoli programistom
na ograniczenie swojego rynku sprzedaży do śladowej ilości użytkowników. Wymagania gier są dopasowywane również do powszechności
występowania konkretnego sprzętu bo inaczej efekt będzie taki, że gracz wyda mnóstwo pieniędzy na wypasony komputer, a samą
grę zwyczajnie ściągnie z sieci bo już mu nie wystarczy. Takiego chorego podejścia nie ma żaden wydawca, któremu zależy
na jak największej grupie odbiorców.


:) w gre na pewno bedzie mozna pograc na zwyklym athlonie 2,4 i np. takim radku 9700 - tylko ze bedzie ona na nim wygladac jakby chciala a nie mogla i framerate bedzie na poziomie 15fps...
ktos musi napedzac sprzedaz sprzetu. jesli gry nie beda go wymagac, to nikt go nie kupi. takie napedzanie sprzedazy konczy sie potem tym, ze gre mozna uruchomic na jakims zlomie, ale zeby sobie faktycznie pograc to niestety trzeba kase wylozyc na sprzecik.
z drugiej strony ostatnio porownywalem ze znajomym w stanach ceny sprzetu. za takiego kompa marzen do grania u nas trzeba zaplacic dokladnie 2x wiecej. biorac dodatkowo stosunek zarobkow do cen sprzetu, okazuje sie ze generalnie wiekszosc odbiorcow nie bedzie miala problemow z wylozeniem kasy na lepszy sprzet zeby sobie pograc w takie gothica 3. no bo nie oszukujmy sie - w takiej polsce to moze promil calej sprzedazy gry bedzie :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ha nie takie straszne te wymagania :P Moim zdaniem premiera gry opozni sie mniej wiecej gdzies tak do konca 2006 i chodzi tu oczywiscie o niemiecką lub angielska wersje gry. A premiera z polska gatka po doswiadczeniach z nocą kruka ukaże sie zapewnie gdziez pod koniec 2007 lub na poczatku 2008. Wtedy te wymagania nie bede takie straszne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2005 o 20:55, poldo napisał:

Ja bym sie tak nie przejmowal. Mam radeona 9200 256mg i kazda dotychczas wydana gra w rozdzielczosci 800x600 na normalnych
detalach chodzila mi plynnie (nawet bf 2). Pozdro dla wszystkich fanow gothica


Dzięki za pozdro:) wiesz co? 800x600 i normal to w zasadzie nic ciekawego... z takim założeniem to na moim kompie jeszcze przez 4 lata będą gry w 800x600 chodziły a w 640x480 to mógłbym nie wymieniać :) Nadchodzą gierki, w których wstydem jest nie obejrzeć tej pięknej grafy więc ja się już zastanawiam nad zmianą karty(R9550EX kupiony razem z kompem w czerwcu) na jakiegoś najnowszego Radka albo GeForce(ale poczekam na jakiegoś wypasionego 8800GT, hehehe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to fakt gra pewnie wyjdzie pozno i wymagania te juz nie beda wtedy takie przerazajace.... a tak w ogole to swietnie ze gra bedzie tak wygladac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za rok takie wymagania na rynku zachodnim nikogo nie zdziwia, z reszta mnie tez to nie zdziwilo :P wrecz spodziewalem sie takich "kolosalnych"... takie sa juz gry i komputery no i programisci......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i wyjaśniło się. Pirantha Bytes oświadczyła, że jest to sprzęt pozwalający cieszyć się pełnymi detalami w Gothic 3. Prawdziwe wymagania wyglądają następująco:
minimalne
CPU: Pentium 4 2GHz / AMD 2000+
RAM: 512 MB
GPU: GeForce 3 / Radeon 8500 (64 MB)
OS: Win2k / ME / XP / Vista
Napęd: DVD-ROM

Po więcej szczegółów odsyłam na stronę http://www.gothic.phx.pl/gothic3/infopage.php?id=3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, zaczynalem sie zastanawiac... niezly zreszta balagan musza miec tworcy gry, jesli upubliczniaja takie informacje. Chyba, ze pismo cos przeklamalo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie przesadzajcie...

Wiem jedno Gothic to gra Ramożerna więc prawdopodobnie bedzie i w tym przypadku - 1 GB Ram powinien wystarczec na najwyzsze detale, Procek Na srednie ustawienie 2 GHZ, i Karta Graficzna - Na Radziu 9800 Napewno sobie pograsz w high detal, zresztą sami zobaczycie , tylko tak sie mowi ze tą gre malo ludzi udzwignie;) A może się mylę:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy ta gra wyjdzie na 360tke? Elder Scrols 4 bedzie wiec czemu nie Gothic?... Chyba faktycznie konsole lepiej kupić, nawet jak napęd zmienić trza będzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2005 o 02:52, Mi3key napisał:

Ciekawe czy ta gra wyjdzie na 360tke? Elder Scrols 4 bedzie wiec czemu nie Gothic?... Chyba faktycznie konsole lepiej kupić,
nawet jak napęd zmienić trza będzie ;)

Czytałem, że G3 będzie na konsole :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować