Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Overwatch - Blizzard apeluje: nie używajcie klawiatur i myszek na konsolach

39 postów w tym temacie

Fabiopirat napisał:
CDRV napisał:

Jeszcze czego zeby mi mowili jak mam grac we wlasna gre...

A to Twoja gra? Bo myślałem, że Blizzarda. A, czyli używanie cheatów w innych grach też będzie dla Ciebie ok? No bo w końcu nikt nie edzie Ci mówił jak grac "we własną grę".

A czemu nie jeżeli używasz ich tylko by sobie ułatwić kampanie to w czym problem. Dodatkowo przechodząc na kodach często nie otrzymuje się za to odznaczeń i osiągnięć coś za coś. W sieci to kody oczywiści są fuj :) Sam używałem  na Ps3 klawy i myszki skoro jest możliwość by podpiąć to czemu nie korzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego MS i Sony tak bronią się przez tym by było można normalnie, bez kombinowania podłączać M+K do ich sprzętu? Nie rozumiem tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe: gdy port PC preferuje pada to jakoś nikt się nie pochyli nad losem "biednych graczy", jak K+M daje przewagę to już jest kampania blagalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fabiopirat napisał:
CDRV napisał:

Jeszcze czego zeby mi mowili jak mam grac we wlasna gre...

A to Twoja gra? Bo myślałem, że Blizzarda. A, czyli używanie cheatów w innych grach też będzie dla Ciebie ok? No bo w końcu nikt nie edzie Ci mówił jak grac "we własną grę".

 

Zartujesz sobie? Myslalem ze nie musze bardzo szczegolowo objasniac swojego stanowiska ale widze ze albo lubisz lapac za slowka albo zwyczajnie nie zrozumiales intencji stojacej za moja wypowiedzia... To proste.. ja zdecyduje czy gram uzywajac myszki czy patyka lub palca u nogi... W ogole sytuacja gdy mowi o tym sam Blizzard jest zalosna...  Oczywistym jest rowniez ze chodzi o kontrolery do gry a nie kody czy hacki az dziw ze trzeba ci to tlumaczyc...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nikt nie ma problemów z ludźmi, którzy w ścigałkach podpinają kierownice? Albo arcade stick w bijatykach? Przecież te kontrolery zapewniają OGROMNĄ przewagę względem pada czy klawiatury!

Jeżeli jakaś gra obsługuje inne peryferia niż te domyślne, to czemu ludziom tego zabraniac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

myślę że ze względu na to że w gry grają osoby kalekie, niewydome, niesłyszące. to powinniśmy podczas grania zrezgynować z grania jedną ręką, z opaską na oku i z jedną słuchawką po conajmniej alkoholu (żeby wspierać również tych z otępieniem umysłowym ) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karczort napisał:
Danoniero napisał:

Śmieszne. Już prędzej powinni zachęcać ludzi do kupna klawiatur i myszek, i uświadomić graczy że tylko tak można przyjemnie grać w fpsy zwłaszcza sieciowe

W fpsy można dobrze też grać i z padem. Dla przypomnienia w czasach konsol, gdzie PC marzył jeszcze o grach (albo ew. grało się tylko klawiaturą!) były już pady...

Jasne że mozna, sam gralem na padzie w wiele konsolowych tytułów, grałem też na klawiaturze w scigalki i jest ok, ale raczej mam marne szanse przeciwko dobremu graczowi z kierownicą czy padem, tak samo ktoś na padzie ma marne szanse przeciwko m+k w fpsach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę te ignoranckie komentarze to aż mi się smutno robi. Problem polaga w tym, że gra jest balansowana pod używanie pada, a nic złego by się nie działo przez używanie klawiatury i myszki, gdyby nie to, że gra jest nastawiona na competetive play.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamyl_mega napisał:

Jak widzę te ignoranckie komentarze to aż mi się smutno robi. Problem polaga w tym, że gra jest balansowana pod używanie pada, a nic złego by się nie działo przez używanie klawiatury i myszki, gdyby nie to, że gra jest nastawiona na competetive play.

To może inaczej: jeśli Blizzowi tak bardzo to przeszkadza to niech wprowadzą poprawkę, która uniemożliwi korzystanie z zestawu k+m, a nie występują z tak debilnymi apelami, które i tak wszyscy oleją, a na dodatek mają niezłą bekę z firmy - drzewiej wielkiej - teraz coraz bardziej schodzącej na psy. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajonk78 napisał:

To może inaczej: jeśli Blizzowi tak bardzo to przeszkadza to niech wprowadzą poprawkę, która uniemożliwi korzystanie z zestawu k+m, a nie występują z tak debilnymi apelami, które i tak wszyscy oleją, a na dodatek mają niezłą bekę z firmy - drzewiej wielkiej - teraz coraz bardziej schodzącej na psy. :P

Właśnie tutaj Blizz miał by problem bo podpinasz Eagle Eye Converter i przypisujesz sobie z pada dowolne przyciski na klawie i myszce. Tak więc Blizzard musiał by się dogadać z Sony i Microsoftem by obie firmy w jakiejś aktualizacji wyłączyły kompatybilność tych urządzeń ze swoich systemów w Ps4 i XOne. Tak mi się wydaje bo inaczej nic nie zblokują. No i oczywiści taką próbą Sony z Microsoftem strzelili by sobie w kolano u graczy. Podsumowując nic w tm temacie blizzard nie zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renchar napisał:

Podsumowując nic w tm temacie blizzard nie zrobi.

Czyli już sobie strzelili w kolano samym apelem, który i tak będzie zignorowany. To tak jakby nagle na PC w jakiejś grze producent zabronił używania pada/kierownicy - ja zawsze gram za pomocą tego urządzenia, którym w daną grę gra mi się lepiej - we wszystkie platformówki gram padem, bo mi jest wygodniej, a jeśli gra oferuje taką możliwość to dlaczego mam z niej nie korzystać? Ścigałki - w które ogólnie gram rzadko - też obsługuję padem, a gdybym miał kierownicę to pewnie grałbym za jej pomocą. Zresztą nie oszukujmy się: jeśli istnieje możliwość grania w Overwatch na konsolach za pomocą k+m bez żadnych kombinacji i każdy może z niej korzystać to naprawdę mogli sobie ten apel darować, bo równie dobrze mogli napisać: Grajcie w naszą grę za pomocą k+m, a nie padami. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja sie zastanawiam gdzie Ci wszyscy obroncy padów, twierdzacy ze grajac padem w fpsy mozna spokojnie konkurowac z M+K. 

Nagle pad juz nie jest taki dobry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TigerXP napisał:

A ja sie zastanawiam gdzie Ci wszyscy obroncy padów, twierdzacy ze grajac padem w fpsy mozna spokojnie konkurowac z M+K. 

Nagle pad juz nie jest taki dobry

Nom... tak upada kolejny mit o wyższości konsol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle głupoty w komentarzach tu widzę że aż się płakać chce. Zgodzę się że słowa Blizzarda są wręcz debilne, jednak popieram blokowanie akcesoriów dodatkowych jak klawiatura i mysz na konsole.

Nigdy nie widziałem by ktoś tu pisał jak wiele tu oszołomów pisze że ktoś niby mówił że PAD jest lepszy lub równy K+M. Pad jest równie dobry jak K+M aby grać z przyjemnością w grę dzieciaczki. Rozumiem pewien brak wiedzy jeżeli chodzi o GRY i kontrolery jak i platformy. OW na PC to nie ten sam OW co na konsolach. Dynamika gry jest inna na konsoli, i tak ma i miało być od początku. Na padzie w FPS przeznaczone na konsole gra się DOKŁADNIE tak samo jak na PC. Sterowanie do konsol robi się osobno jeżeli chodzi o fpsy.

Używanie przez K+M na konsoli sprawia że gra traci swój balans na jaki była tworzona. Więc z jednej strony firmę rozumiem bo dodatkowe akcesoria rozwalają im grę natomiast do czasu jak Sony czy M$ pozwala korzystać z takich podzespołów to Blizzard se może.

Ja osobiście dużo FPSó ogrywam na konsole ale OW np. gram na PC ponieważ chciałem tą dynamikę która panuje na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam po jaką cholerę ktokolwiek w ogóle kupuje konsole. No chyba, że ma dzieci i kupuje takową, żeby mu komputera nie okupowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qamar napisał:

A ja się zastanawiam po jaką cholerę ktokolwiek w ogóle kupuje konsole. No chyba, że ma dzieci i kupuje takową, żeby mu komputera nie okupowały.

No wiesz ja przykładowo dla Bloodborne, R&C, Killzone, ... i nadchodzące jeszcze Exy. Sporo jRPG które jeżeli wyjdą na steam to minie z 2lata lub dłużej bądź nigdy Pc nie ujrzą. Dla takich gier przykładowo kupuje się konsole. Takie rzeczy trzeba tłumaczyć jakie to społeczeństwo zacofane :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Renchar napisał:

No wiesz ja przykładowo dla Bloodborne, R&C, Killzone, ... i nadchodzące jeszcze Exy. Sporo jRPG które jeżeli wyjdą na steam to minie z 2lata lub dłużej bądź nigdy Pc nie ujrzą. Dla takich gier przykładowo kupuje się konsole. Takie rzeczy trzeba tłumaczyć jakie to społeczeństwo zacofane :D

Ej, jakie spolczenstwo. Przeciez widac ze to troll, do tego słabawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować