Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

To ja, jako konsolowy wyjadacz, powiem Wam tak.

Grałem na wszystkich trzech next-genach. Jednego z nich miałem (X360), i to dwa egzemplarze. Jeżeli mogę być szczery - WEDŁUG MNIE najlepszy jest PlayStation3. I nikt mnie nie przekona że jest inaczej, bo do cholery, chyba znam własną opinię lepiej niż ktokolwiek inny. Rzucajcie sobie teksty z gatunku "fanboy!". Wiecie co? Jeżeli tak sądzicie, to jesteście śmieszni. Uważam że Lamborghini Gallardo jest najlepszym samochodem, jaki w ostatnich latach został zbudowany. Czy to znaczy, że jestem fanboyem? Nie? To przenieście to na grunt konsol. Czy uważanie, że jakaś platforma jest najlepsza, to fanboyostwo? Wybór konsoli moim zdaniem najlepszej opiera się tylko i wyłącznie na moich osądach i moim guście. Dlatego uważam że Sony jest najlepsze i kupuję to co jest wg mnie najlepsze. Mam PlayStation 1, PS2 Slim i PSP. Fanboy? Nie, gracz świadomy swych wyborów, kroczący samodzielnie wybraną ścieżką. Ślepo zapatrzony w jedną firmę? Śmiało, wyjaśnij mi zatem czemu miałem dwa X360. Sparzyłem się o X360 i dlatego nie chcę mieć własnego (co nie oznacza, że to na nim nie gram i że krzyczę "X do pieca!" całkiem na poważnie (bo zdarza mi się w akcie żartu ;)). Wii uważam za wynalazek, który nieco minął się ze swoją epoką, ale jest to miła odmiana. A PS3? Po prostu mi pasuje. Wiem, że RSX nie ma zunifikowanej architektury shaderów. Wiem, że PS3 jest pod paroma względami gorszy od x360. Wiem to i przyznaję. Faktem jest, że strzeliłem trochę gaf na tym forum związanych z PS3 i innymi Next-genami, za co serdecznie przepraszam. Przychodzi w końcu moment, kiedy mówisz "Ta konsola ma to dobre, to złe, a ta to dobre...". I stajesz w punkcie w którym wskazujesz palcem "Ta odpowiada moim preferencjom najbardziej, bo...". Koniec kropka. W moim wypadku, takim NG jest właśnie PS3, bo:
a) Mam zaufanie do Sony (mimo tych wszystkich gaf)
b) PS3 najbardziej odpowiada moim wymaganiom, co do wyglądu Next Gena
c) XMB jest sprawdzonym rozwiązaniem i podoba mi się bardziej niż system X360 (tested at PSP)
d) Jestem zachwycony możliwościami technicznymi PS3 juz na Launch Titles (F1 to obłęd), a jest to coś czego nie wywołał X360.
e) Serie gier z poprzednich generacji PlayStation (dla GT4 kupiłem PS2 i nie żałuję), które będą kontynuowane na nowej platformie
f) Home (to doszło ostatnio, ale wydaje mi się bardzo dobrym pomysłem i wszystko zależy od wykonania)
g) Możliwość sprzężenia z posiadanym już sprzętem (PSP jako lusterko wsteczne w nowym Gran Turismo!? Genialne!) oraz rozszarzenie funkcjonalności PeeSPeka (konwertowanie z DVD na format dla PSP wykonaywane przez PS3, pobieranie tytułów z PlayStation1)

Do Arkads''a

Grałeś na X360. Nie wiem, czy grałeś na PS3 i Wii. Faktem jest, że ze względu na wcześniejszą premierę X zdobył przewagę (developerzy zdążyli zapoznać się z architekturą w większym stopniu) i powstają na niego gry, które lepiej kożystają z możliwości technicznych konsoli. Zagraj na wszystkich 3 konsolach, w tytuły które najbardziej Cię pociągają, a potem podejmuj decyzję. Nikt nie jest w 100% obiektywny, więc odpowiedzi na pytanie "co poleciacie?" traktuj z należytym dystansem. Nikt nie spojrzy na to lepiej niż Ty, bo każdy ma własne wymagania. Jak już wspominałem, wybór opiera się na personalnych preferencjach, więc zagraj, rozważ "za i przeciw" a potem podejmij decyzję. Krótka piłka.

To rzecząc, proszę o nie skakanie sobie do gardeł i traktowanie z szacunkiem (może to i za mocne słowo...) wyboru innych graczy. Wszak wszystkim chodzi o jedno - żeby mieć rozrywkę na najwyższym poziomie. Co to dla kogo znaczy - nie wnikam. Presonal choice, moi drodzy. Dzięki ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2007 o 23:29, RX-8 napisał:

To ja, jako konsolowy wyjadacz, powiem Wam tak.
(...)


Zgadzam się z Tobą w 100%. Mam bardzo zbliżone zdanie do Twojego - też według mnie najlepsze spośród next-genów jest PS3. Nie będę pisał dlaczego, gdyż już nie jeden raz tu o tym pisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2007 o 17:54, Arkads napisał:

Łokej, zbliża się czas, gdy pieniądze dostać mam ^^. Dlatego myślę nad konsolą Xbox 360, Wii
lub PS3. Z tych wszystkich preferuje X360. Co wy polecacie?

Jeśli lubisz shootery, to jest tylko jeden wybór :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, wybór podjęty :). Ja kupiłem Premium X360 + Gears of Wars + DoA4 + Lost Planet + PES6 :).
Mój kolega za to kupił Wii. A więc wszystko dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie jesteś fanatykiem bijatyk to radziłbym odpuścić sobie DoA IV. Mam tą grę. Myślałem, że system walk jest w stylu Tekken''a. W sam raz, żeby pograć sobie dla relaksu, solo lub z znajomym/bratem. Niestety to nie ta liga. W Tekkenie można nauczyć się 4-5 ciosów na krzyż i już czerpać przyjemność z grania. W DoA minie dużo więcej czasu. Do tego dochodzi ostatni boss- Alpha. Jedna z najbardziej wkurzających postaci z którą się zmagałem. Głównie przez, to że łamie prawa rządzące w tej grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2007 o 23:14, shinian napisał:

Jeżeli nie jesteś fanatykiem bijatyk to radziłbym odpuścić sobie DoA IV. Mam tą grę.
Myślałem, że system walk jest w stylu Tekken''a. W sam raz, żeby pograć sobie dla relaksu,
solo lub z znajomym/bratem. Niestety to nie ta liga. W Tekkenie można nauczyć się 4-5 ciosów
na krzyż i już czerpać przyjemność z grania. W DoA minie dużo więcej czasu. Do tego dochodzi
ostatni boss- Alpha. Jedna z najbardziej wkurzających postaci z którą się zmagałem. Głównie
przez, to że łamie prawa rządzące w tej grze.



Hm, ale ja to już kupiłem :). I grałem, mnie się tam podoba, choć jednak wole Xtreme 2 :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2007 o 23:14, shinian napisał:

Jeżeli nie jesteś fanatykiem bijatyk to radziłbym odpuścić sobie DoA IV. Mam tą grę.
Myślałem, że system walk jest w stylu Tekken''a. W sam raz, żeby pograć sobie dla relaksu,
solo lub z znajomym/bratem. Niestety to nie ta liga. W Tekkenie można nauczyć się 4-5 ciosów
na krzyż i już czerpać przyjemność z grania. W DoA minie dużo więcej czasu. Do tego dochodzi
ostatni boss- Alpha. Jedna z najbardziej wkurzających postaci z którą się zmagałem. Głównie
przez, to że łamie prawa rządzące w tej grze.



Sorry za drugiego posta, ale chodzi o tego niebieskiego co sie tak teleportuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2007 o 23:18, Arkads napisał:

Sorry za drugiego posta, ale chodzi o tego niebieskiego co sie tak teleportuje?


Masz dobrze kolory w TV ustawione. Wydaje mi się, że jest ona zielona. To taki wodny klon kasumi:P Mógłbym przysiądz, że jest zielona chociaż z drugiej strony od pół roku w DoA nie grałem. Leży na półce i zbiera kurz:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2007 o 23:24, shinian napisał:

> Sorry za drugiego posta, ale chodzi o tego niebieskiego co sie tak teleportuje?

Masz dobrze kolory w TV ustawione. Wydaje mi się, że jest ona zielona. To taki wodny klon kasumi:P
Mógłbym przysiądz, że jest zielona chociaż z drugiej strony od pół roku w DoA nie grałem. Leży
na półce i zbiera kurz:P


Możliwe że zielona. Ale cholera trudna jest, z 15 razy ją przechodziłem, ale wkońcu zarżnąłem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item190191762_kabel_vga_hd_av_do_x_boxa_360_nowka_lodz_sklep.html - ktoś wie, czy to oryginalny kabel czy też "alternatywny" ?
Właśnie... pytałem się, nikt mi nie odpowiedział. Jest jakakolwiek różnica pomiędzy kablem M$ a alternatywnymi do podłączenia konsoli X360 do monitora? Bo różnica w cenie jest ogromna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie nazwałbym tego alternatywnym podłączaniem x360 do monitora. Oba kable różnią się producentem. W przypadku kabla MS płacisz dodatkową kwotę za markę:) Ja osobiście grałem na kalbu od MadCatz i nie miałem żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2007 o 14:18, shinian napisał:

Nie nazwałbym tego alternatywnym podłączaniem x360 do monitora. Oba kable różnią się producentem.
W przypadku kabla MS płacisz dodatkową kwotę za markę:) Ja osobiście grałem na kalbu od MadCatz
i nie miałem żadnych problemów.


Ja natomiast przez kilka miesięcy używałem kabla MadCatza i smużenie było aż nadto widoczne. Po przesiadce na oryginalny kabel MS problem nie występuje. Także nie zgodzę się, że płacimy tylko za markę. Chociaż może ja po prostu miałem pecha ;)
No i jeszcze jedno - tak informacyjnie raczej: kabel MC jest znacznie dłuższy od oryginalnego.

Aha, zmiana poziomu referencji przynosi NAPRAWDĘ widoczne efekty! Ale to już zupełnie na marginesie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taki oto wpis na forum onetu (wiem, różni ludzie tam są) po nowym update :
"Dajesz tytuł że złe zabezpieczenia.A nie wiesz że to jest zrobione a raczej nie zrobione specjalnie!Zawsze tylko narzekasz fanboju.A aktualizacja jest świetna wszystko po Polsku a gry na VGA wyglądają masakrycznie.."
Ktoś mógłby powiedzieć, w jakim sensie gry na VGA wyglądają masakrycznie? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2007 o 14:22, WorldWar3PL napisał:

Znalazłem taki oto wpis na forum onetu (wiem, różni ludzie tam są) po nowym update :
"Dajesz tytuł że złe zabezpieczenia.A nie wiesz że to jest zrobione a raczej nie zrobione specjalnie!Zawsze
tylko narzekasz fanboju.A aktualizacja jest świetna wszystko po Polsku a gry na VGA wyglądają
masakrycznie.."
Ktoś mógłby powiedzieć, w jakim sensie gry na VGA wyglądają masakrycznie? ;-)


W tym, o którym ja pisałem we wcześniejszym poście - zmiana poziomu referencji poprawia jakość kolorów i naprawdę jest to widoczne.

A sam wpis taki, hmmm. onetowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To potem opiszesz mi tę ''operację'', jak już dostanę X''a. W końcu coś ruszyło się w tej sprawie i będzie ''już'' w tym tygodniu :) A za zwłokę gratis gra... póki co modlę się, żeby to był PGR 3, bo raczej GoW nie da ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też grałem na wszystkich trzech i najbardziej podobał mi się chyba PS3, mimo kiepskich tytułów startowych. W końcu jakość to jakość:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się