Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Dnia 10.06.2007 o 13:41, PRINCE JANEK napisał:

> > Kurcze pomóżcie czy jak mam telewizor kineskopowy ma z 5 lat jak nie więcej to opłaca

> się kupic
> > x 360 czy lepiej ps2.
>
> Zdecydowanie lepiej PS 2. Ta konsola jest idealnie przystosowana do takich kineskopów
i kosztuje
> teraz tylko 400 zł, a Xbox 360 bez HDTV prezentuje niewiele lepszą grafikę od pierwszego
X-a!
No nie wiem marzyłem o x 360 ale na telewizor HD mnie nie stac. Na ps 2 zapewne niedługo gier
nie będzie dużo bo konsola już trochę latek na karku ma. producenci chyba skoncentrują się
na robieniu gier na lepsze platformy przynajmniej tak sądze. ale pewien nie jestem.


Hmmm... to znaczy tak: ja mam np. kolegę, który niedawno kupił sobie 360, choć ma zwykły telewizor. Ma mocny komputer, więc zwraca uwagę na grafikę. Jednak nawet bez HD mówi, że konsolka jest świetna, kupuje nowe hity i rzadziej gra na piecu. Decyzja należy do ciebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem 400 pln vs 1000 ileś zł różnica jest zdecydowanie. chociaż teraz na ps2 wyjdzie pewnie duzo gier w tanich seriach więc za x 360 może lepiej poczekac jeszcze z rok wtedy pewnie będzie tańszy i nawet jak nie będzie wyglądał dobrze na moim telewizorze to pieniędzy żałował nie będe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 13:49, PRINCE JANEK napisał:

no nie wiem 400 pln vs 1000 ileś zł różnica jest zdecydowanie. chociaż teraz na ps2 wyjdzie
pewnie duzo gier w tanich seriach więc za x 360 może lepiej poczekac jeszcze z rok wtedy pewnie
będzie tańszy i nawet jak nie będzie wyglądał dobrze na moim telewizorze to pieniędzy żałował
nie będe.


Ja z konsol mam tylko PS2 i bardzo mi się podoba. Producenci doskonale rozpracowali konsolę, więc niektóre gry wyglądają tam prawie jak na next gen. Ja też mam zamiar poczekać z obniżką cen 360, choć myślę, że prędzej można się jej spodziewać ze strony Sony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wii tajcie.
Jako że mój kochany monitorek (NEC MultiSync E700, nie trudźcie sie, jest za stary by znaleść go w necie) jest bliski śmierci, rozglądam się za czymś nowy. Zależało by mi jednak, by można było podpiąć pod niego PS3 i PS2. Znalazłem takie cudo: http://www.samsung.com/pl/products/television/tfttv/le26r72b.asp (ma złącze VGA, do kompa podpasuje) i mam pytanko: czy ktoś wie, jak się toto zachowuje podczas pracy? I czy 8ms czasu reakcji starczy do komfortowej gry? Ktoś rzuci, że to nie FullHD i nie pogram w 1920x1080. Sorry, ale po prostu nie stać mnie na kupowanie HDTV z pełnym 1080p jako monitor do kompa i tv do mojego pokoju....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kuna fak, nie chodzi mi o to, czy jest ładny :| Jak masz pisać takie rzeczy, to dziękuję bardzo, lepiej nic nie pisz.
Chodzi mi o to, czy skok wydajności w GameMode jest widoczny, czy 8ms starczy. Technikalia i doświadczenia innych z podobnymi modelami. A nie wygląd ==''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm. Miałbym parę pytań, na które po prostu nie jestem w stanie znaleźć odpowiedzi. Zaćmienie umysłu, nieposłuszne google - nieważne, może Wy będziecie w stanie pomóc ;-)
1# Czemu, jeżeli dana gra jest multiplatformowa, to w wersji na konsole kosztuje 2x drożej?
2# Dlaczego tak rzadko lokalizuje się grę na konsole, jeżeli zarówno na konsole jak i na komputery jest wydawana przez tego samego dystrybutora? Przecież przetłumaczony tekst i tak jest wysyłany do producenta..
3# Dlaczego wydawcy (CDP, Cenega i cała reszta) pieści nas niskimi cenami i dużą ilością serii gier na PC, za to ''karze'' znikomą ilością serii i ogromnymi cenami produkcji na konsole?
Naprawdę, nie mogę tego zrozumieć ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 19:58, WorldWar3PL napisał:

1# Czemu, jeżeli dana gra jest multiplatformowa, to w wersji na konsole kosztuje 2x drożej?


Patrzysz na to z złej strony:P Wersja na PC jest 2x tańsza. Ceny gier na konsole są circa takie same jak np. w USA. Nowy Oblivion na x360 i PC kosztował tam 59.99$. Tak jest z niemal każdą, dobrą nowością.

Co do reszty- nie mam bladego pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie chciałbym wiedzieć dlaczego tak się dzieje. Nie mogą zrównać ceny gry na konsolę z ceny gry na PC? Czy to aż takie trudne? Przynajmniej niech zrobią tak w przypadku gier multiplatformowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 20:14, WorldWar3PL napisał:

No to w takim razie chciałbym wiedzieć dlaczego tak się dzieje. Nie mogą zrównać ceny gry na
konsolę z ceny gry na PC? Czy to aż takie trudne? Przynajmniej niech zrobią tak w przypadku
gier multiplatformowych.


Nie ma tutaj żadnej tajmnicy. Gry na PC sprzedawane są w dość sporych nakładach (w porównaniu do gier konsolowych), więc polscy dystrybutorzy kupują tylko licencje i sami produkują wszystkie elementy (pudełka, płyty, instrukcje, gadżety) i mogą sprzedawać więc to w miare dowolnej cenie.

Natomiast gry na konsole kupowane są gotowe bezpośrednio od zagranicznych dystrybutorów, czyli polski dystrybutor kupuje je po cenie hurtowej obowiązującej w EU i dolicza tylko swoją marżę (wyższą niż przy grach PC ze względu na mniejszy nakład).

Są to dwa zupełnie dwa różne modele sprzedaży:
1. Kupowanie licencji i własna produkcja = większa możliwość operowania ceną
2. Kupowanie gotowego produktu i jego dalsza sprzedaż = uzależnienie od ceny zachodniej

Więc narzie możemy się cieszyć duuuużo tańszymi grami na PC niż reszta świata, niestety gry konsolowe sprzedawane są zgodnie z ceną obowiązującą w reszcie świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem lepiej jest kupić dobrego laptopa do gier,(którę są tanie w stosunku do gier na X-boxa lub PS3)
A nie wydawać kasiory na maszynke do gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 19:58, WorldWar3PL napisał:

Hm. Miałbym parę pytań, na które po prostu nie jestem w stanie znaleźć odpowiedzi. Zaćmienie
umysłu, nieposłuszne google - nieważne, może Wy będziecie w stanie pomóc ;-)
1# Czemu, jeżeli dana gra jest multiplatformowa, to w wersji na konsole kosztuje 2x drożej?
2# Dlaczego tak rzadko lokalizuje się grę na konsole, jeżeli zarówno na konsole jak i na komputery
jest wydawana przez tego samego dystrybutora? Przecież przetłumaczony tekst i tak jest wysyłany
do producenta..
3# Dlaczego wydawcy (CDP, Cenega i cała reszta) pieści nas niskimi cenami i dużą ilością serii
gier na PC, za to ''karze'' znikomą ilością serii i ogromnymi cenami produkcji na konsole?
Naprawdę, nie mogę tego zrozumieć ;>


Według mnie przyczyną takiego stanu rzeczy jest fakt, że konsole (zwłaszcza te nowej generacji) nie są w Polsce jeszcze tak popularne jak na zachodzie i zdecydowaną większość polskich graczy stanowią ludzie grający na pecetach. Gry na komputery osobiste są dwa razy tańsze niż produkcje na konsole, ponieważ gry komputerowe znajdują w Polsce o wiele liczniejszą rzeszę nabywców niż tytuły konsolowe, więc dystrybutorzy mogą spokojnie obniżyć cenę bez obawy, że stracą na takim zabiegu. Ceny gier konsolowych nie spadną w dół dopóty, dopóki konsole nie zaczną się w Polsce lepiej sprzedawać. Z kolei aby podwyższyć sprzedaż konsol w Polsce, trzeba by było chyba zmienić mentalność polskich graczy :P Większość z nas niestety nadal uważa, że do gier o wiele lepiej nadają się „wszechmogące” komputery niż jakieś tam śmieszne, drogie pudełka stawiane pod telewizorem. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem kompletnie zielony w konsolach i mam pytanie pewnie baaardzo dziwne:) Czy jak kupię XBOX 360 bez HDD to nie będę mógł zapisywać stanu gier? Bo coś mi się takowa opcja dziwna wydaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2007 o 18:07, destro177 napisał:

Jestem kompletnie zielony w konsolach i mam pytanie pewnie baaardzo dziwne:) Czy jak kupię
XBOX 360 bez HDD to nie będę mógł zapisywać stanu gier? Bo coś mi się takowa opcja dziwna wydaje...

będzie ci potrzebna karta pamięci. nie wiem jednak czy jest sens kupować x360 bez hdd - różnica w cenie znikoma, a mimo wszystko hdd się przydaje - choćby do gry w klasykę ze starego xboxa czy na dema, które mogą znacząco pomóc przy wyborze tytułów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupisz laptopa za 5000 zł o mocy komputera za 2000 zł, który nawet w połowie nie będzie tak dobry jak konsola? Bleh.
Tylko nie mów, że np. laptopy są lepsze od konsoli bo mają np. przeglądarkę www - konsola to konsola do gier, a nie do czegokolwiek innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2007 o 19:23, WorldWar3PL napisał:

Kupisz laptopa za 5000 zł o mocy komputera za 2000 zł, który nawet w połowie nie będzie tak
dobry jak konsola? Bleh.
Tylko nie mów, że np. laptopy są lepsze od konsoli bo mają np. przeglądarkę www - konsola to
konsola do gier, a nie do czegokolwiek innego.


Nie kupie laptopa za "5000zł" tylko kupie laptopa za 3000 zł.
np. te: b. dobre
http://www.gemino.pl/site/view/ProductAbout/id/32586/Asus_A3FC-5056_Core_Single_1.8GHz_512MB_60GB;jsessionid=44A9B6004 16EE8D6C47714D542D3AFAA?context=0
http://www.ceneo.pl/336934f.htm
To juz za drogie ;p http://www.home-of-hd.pl/intel/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2007 o 22:47, Anais napisał:

Nie kupie laptopa za "5000zł" tylko kupie laptopa za 3000 zł.
np. te: b. dobre
http://www.gemino.pl/site/view/ProductAbout/id/32586/Asus_A3FC-5056_Core_Single_1.8GHz_512MB_60GB;jsessionid=44A9B6004
16EE8D6C47714D542D3AFAA?context=0
http://www.ceneo.pl/336934f.htm


Na tych laptopach nie będzie ci działała prawie żadna nowa gra, a na grach przed dwóch lat pograsz na najwyżej średnich ustawieniach. Jeżeli masz do wydania 3000zł, a chcesz mieć maszynkę jak i do grania i pracy kup sobie zwykły PC lub PS3 + zainstalowany Linux.

P.S. Te laptopy nie mają podanej nawet karty graficznej podanej w konfiguracji. Czyli najpewniej dadzą ci graficzkę zintegrowaną z płytą główną. Tak więc te komputery nadają się tylko do pracy, w gry na nich nie pograsz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i cóż, ponownie przychodzę z prośbą o pomoc.
Otóż grając w niektóre z gier na X360 (choćby np. demo Double Agent lub Lost Planet) w niektórych przypadkach dźwięki w moim zestawie 2.1 wydobywają się tylko z satelitek, a gdy odpowiednio się obrócę już normalnie, czyli z satelitek + subwoofera. Próbowałem coś kombinować w ustawieniach z tym wyjściem cyfrowym i te de ale jakoś nie mogę doprowadzić tego do ładu. Jakieś rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się