Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Dnia 03.09.2007 o 13:27, Tomaszek92 napisał:

Witam!
Planuje zakup konsoli Xbox 360 premium albo playstation 3 i czy możecie pomóc mi odpowiedzieć
na kilka pytań.

1. Jakie Xbox 360 ma wyjścia (do przesyłania obrazu i dźwięku)?

standardowo, dokładnie masz następujące wyjścia:
obraz: s-video (chinch) z przejściówką na eurozłącze oraz osobno komponent dla telewizorów HD (3x chinch).
dźwięk: 2x chinch - stereo oraz wyjście optyczne 5.1
jeśli potrzebujesz czegoś innego (np. złącze VGA) to potrzebujesz dodatkowy kabel dedykowany dla xboxa.
każde wyjście z xboxa ma odpowiedni kabel w zestawie oprócz tego dla dźwięku 5.1 - tu musisz kupić osobny kabel optyczny i mieć oczywiście do czego go wpiąć :P

Dnia 03.09.2007 o 13:27, Tomaszek92 napisał:

2. Czy jest jakiś większy dysk do Xbox''a- w wersji premium jest tylko 20 GB?
3. Jaka wersję wyjścia HDMI ma playstation 3?

reszta jak ww3pl napisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.09.2007 o 13:51, penny napisał:

> 1. Jakie Xbox 360 ma wyjścia (do przesyłania obrazu i dźwięku)?
standardowo, dokładnie masz następujące wyjścia:
obraz: s-video (chinch) z przejściówką na eurozłącze oraz osobno komponent dla telewizorów
HD (3x chinch).



A przez jaki kabel będziemy mieli najlepszą jakość obrazu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 13:59, zaaper napisał:

Skąd mogę ściągnąć sterowniki na XP do pada z XBoxa?


Jak masz oryginalnego, to możesz przez automatyczną aktualkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 13:58, Tomaszek92 napisał:

A przez jaki kabel będziemy mieli najlepszą jakość obrazu?

component.
pod warunkiem, że masz odpowiedni telewizor, który ma takie wejście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 13:50, Tomaszek92 napisał:

1.5?? To taki już jest? Mi sie zdawało, że najnowszy to 1.3.
Wiem, ze w Elite jest 1.2 i jest to trochę przestarzały :(.


1.2 jest przestarzaly? ehhh litosci, czy w ogole wiesz czym rozni sie 1.3 od 1.2 czy po prostu powtarzasz to co ktos kiedys bez ladu i skladu powiedzial? idac takim rokiem rozumowania mozna pisac ze ps3 tez obsluguje przestarzale hdmi, poniewaz hdmi 1.3 zostalo juz dwukrotnie poprawione (do wersji 1.3b). i zapewniam, zanim w PL dostepne beda urzadzenia z obsluga technologii wprowadzonych przez 1.3, standard zdazy podskoczyc do 1.4 albo 1.5 :).

fakty sa takie:
1. tylko kilka najdrozszych urzadzen na rynku jest w stanie skorzystac z dobrodziejstw specyfikacji hdmi 1.3.
2. nawet jesli takie urzadzenie masz, nie zauwazysz roznicy chyba ze jestes audiofilem ktory wladowal w sprzet kilkadziesiat tysiecy zlotych,
3. nawet jesli takim szczesliwym audiofilem jestes, to ps3 nie da ci tu wiele bo czesc z bajerkow jakie oferuje hdmi 1.3, np. audio Dolby TrueHD albo DTS-HD, nie jest przez ps3 obslugiwane (wspomniane formaty dzwiekowe ps3 potrafi tylko dekodowac do zwyklego strumienia 7.1 kanalow)

summa summarum jedyny wazny plus jaki daje 1.3 to wieksza przepustowosc ktora umozliwia obsluge rozdzielczosci 1600p60. i nie, ani ps3 jej nie obsluguje, ani dzisiejsze telewizory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

buahaha
koleś najniżej ocenił grafikę w lair, która jest jego największym atutem.
A "recenzja" Bioshocka też jest dobra hehe. Koleś pisze, że jest tam tak ciemno, że grafiki nie widać i stąd 0\10 XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie mam zadnej z konsol wiec nie jestem fanboyem, ale przeczytałem cos ciekawego, zobaczcie:
"„Ja powiedziałbym, że niemożliwe.” – dodaje Ter Heide. „Naprawdę, nie bylibyśmy w stanie dostarczyć czegoś takiego jak Killzone 2 na jakiejkolwiek innej maszynce. [...] Tworząc na kilka platform musisz wyznaczyć sobie pewną granicę, której nie możesz już przekroczyć. To z kolei musiałoby pociągnąć za sobą rezygnację z jakichś opcji, które masz w głowie. Żeby trochę uprościć sprawę – Xbox 360 nie korzysta z Blu-ray oraz z Sixaxisa. PS3 korzysta, a to dla nas bardzo duża rzecz. Jeden poziom w Killzone 2 to około 2 GB danych. My naprawdę potrzebujemy Blu-raya, by móc zrobić tę grę! Nie mam pojęcia jak można byłoby ją upchnąć na Xboxie 360 bez pójścia w wielu miejscach na skróty.”- to dowodzi ze naprawde dobre gry bedą się pojawiać na PS3 ktory za rok czy dwa powinien bardzo wyprzedzic pod tym względem swojego konkurenta xbox 360,bo jak widac złozone gry wymagają naprawde wielu gigabajtów..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 11:14, danzelmario napisał:

nie mam zadnej z konsol wiec nie jestem fanboyem, ale przeczytałem cos ciekawego, zobaczcie:

A czego spodziewasz sie po developerze ktory jest wlasnoscia firmy Sony i ktory tworzy gry tylko na PS3? Myslis ze kiedykolwiek powiedzieliby ze Blu-Ray jest przereklamowany i ze gdyby nie kasa ktora pompuje w nich sony to juz dawno robiliby lepsze tytuly na 360? Zupelnie jakby producent stolow krysztalowych zaczal pisac w ulotkach ze caly ten krysztal to jeden wielki szajs, stoly sa krzwe i wszystko z nich spada :D.

To jest marketing, Sony tak jak i MS wladowalo setki milionow w swoje konsolki co przelozylo sie potem na cene tych urzadzen. Szczegolnie kluczowe w wypadku PS3, gdzie BluRay znacznie podbij cene urzadzenia, jest pokazywac ze BR jest potrzebny tu, teraz, natychmiast i bez BluRaya nie da sie zrobic dobrej gry. I tak, to jest propaganda, ale jesli nie bedzie tego robic, ludzie zaczna pytac po jakiego grzyba to wmontowali i kaza za to placic. Fakt ze kiedys to bedzie niezbedne klienta nie przekona. Klient chce wiedziec czemu teraz placi kilkadziesiat procent wiecej niz za takiego X360 i inwestuje we wchodzaca technologie ktora wciaz rywalizuje z HD-DVD.

To czy BR i ogolnie nosniki nowej generacji sa potrzebne pokaza gry. Na razie sprawa wyglada tak ze sa snute opowiesci typu jak to sam dzwiek w grze X zajmuje 10gb i nie daloby sie jej zrobic na zadnej innej platformie, potem jest premiera i okazuje sie ze ani graficznie ani dziekowo taki tytul z PS3 nie przewyzsza niczego co pokazalo PC czy 360tka. Byc moze za jakis czas sie to zmieni, po dotychczas wydanych grach nie widac zadnej przewagi jaka dawalby BluRay.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 23:14, shinian napisał:

Znalazłem ostatnio genialną stronę i sam do końca nie wiem czy wrzucać to tu czy do kwasów:
http://www.599usdollars.com/?cat=14 Strona prowadzona przez ortodoksyjną grupę fanów Sony.
Recenzje zabijają: Lair -9/10,
HS -10/10...
Bioshock - 3,5/10
Gears of War - 4/10...
Zelda - 1/10.


O rety, co za (bez urazy) kretyn to stworzył :D Typowy fan boy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 23:14, shinian napisał:

Znalazłem ostatnio genialną stronę i sam do końca nie wiem czy wrzucać to tu czy do kwasów:
http://www.599usdollars.com/?cat=14 Strona prowadzona przez ortodoksyjną grupę fanów Sony.
Recenzje zabijają: Lair -9/10,
HS -10/10...
Bioshock - 3,5/10
Gears of War - 4/10...
Zelda - 1/10.


Dla odmiany - krótka recka Laira z serwisu Arstechnica, który całkiem sobie cenię:
http://arstechnica.com/journals/thumbs.ars/2007/09/03/game-review-lair-playstation-3#Comments

No i ciekawa inicjatywa pracownika Sony:
http://news.teamxbox.com/xbox/14404/Sony-Trashes-Halo-3-on-Wikipedia/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.09.2007 o 00:39, ubu napisał:

Dla odmiany - krótka recka Laira z serwisu Arstechnica, który całkiem sobie cenię:
http://arstechnica.com/journals/thumbs.ars/2007/09/03/game-review-lair-playstation-3#Comments

No i ciekawa inicjatywa pracownika Sony:
http://news.teamxbox.com/xbox/14404/Sony-Trashes-Halo-3-on-Wikipedia/


no te wredne sony ;) JA tam myślę że ten news tez fanbojowski tylko z drugiej strony :) Coś nie widzi mi się aby jakiś człowiek był tak głupi aby na kompie w pracy (czyt sony) takie cuś robił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 23:14, shinian napisał:

Znalazłem ostatnio genialną stronę i sam do końca nie wiem czy wrzucać to tu czy do kwasów:
http://www.599usdollars.com/?cat=14 Strona prowadzona przez ortodoksyjną grupę fanów Sony.


od razu skojarzylo mi sie http://www.sonydefenseforce.com/ - kolesie sa rownie niezli. szczegolnie polecam niusa w ktorym informuja ze wg danych NPD konsole Sony sprzedaja sie najlepiej na swiecie i przebiaja konkurencje jesli kogos interesuje w jaki sposob do takiego wniosku doszli to polecam przeczytac ich interpretacje:

Wszystkie konsole Sony razem - 595k
Nintendo Wii 425 k
Nintendo DS 405 k
Xbox 360 170k
Nintendo Game Boy Advance 87k

Z ostatniej chwili: "SCEE Unveils New PS3 Starter Pack - 360 Officially Dead and Buried in Europe" :DDDDDDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się