Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Dnia 28.10.2007 o 20:16, Klimos napisał:

A tak z ciekawości można spytać jaki to był zawód?


Ależ oczywiście. Czy nie przeżyłbyś rozczarowania, gdybyś kupił konsolę i po 15 minutach owa konsola zaczęła siadać? Taką sytuację miałem. Było to zaraz po premierze X360 na świecie (MS Polska gratulujemy refleksu, rok obsuwy to niemal nic) i o ile dobrze pamiętam centrum pomocy wtedy jeszcze nie działało. GPU musiało nieźle dostawać w tyłek, bo artefakty i paski latające po ekranie były nie do zniesienia. Poza tym, konsolę kupiłem w niemczech i tam też ją odesłałem. Koleś ze sklepu przysłał mi drugą. Ta działała w miarę poprawnie, ale grzała się niemiłosiernie (HDDkiem się mało nie oparzyłem) i pracowała o bardzo głośno, co przelało czarę goryczy. Poszła na aukcji internetowej i jakoś za nią nie płaczę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czuję się jak na oficjalnej stronie Microsoftu gdzie piszą tylko fanboye Xboxa. Ludzie nie owijajmy w bawełnę. Wszyscy dobrze to wiemy i nie oszukujmy się, PS3 jest sprzętem "fizycznie" silniejszym od Xboxa. Jeżeli nie wierzycie fanboye to wejdźcie na wikipedię i porównajcie parametry techniczne obu produktów lub po prostu przeczytajcie na Gry-online artykuł o PS3 a wszystko stanie się jasne. Na forum zapanuje obiektywizm a wszystkie stereotypy zniknął w niepamięć. To nie jest tak, że jestem fanboyem Sony, ja także dostrzegam wady tego produktu, a mam go od niedawna(kupiłem w piątek). Przed zakupem zastanawiałem się długo, którą konsolę wybrać i wierzcie mi, że chciałem kupić tę mocniejszą technicznie. Sprawdzałem więc gdzie tylko się dało parametry techniczne i wszędzie powtarzam WSZĘDZIE było jasno dane do zrozumienia, że PS3 jest mocniejsze.
WYBÓR JEST PROSTY:
1.Jeśli szukasz sprzętu do gier na teraz po atrakcyjnej cenie i trochę mniejszych możliwościach bierz Xbox 360.
2.Jeśli szukasz czegoś więcej co ma szersze zastosowanie, większe osiągi techniczne, ale jak na razie skromną bibliotekę gier(choć około 15 znakomitych tytułów) bierz PS3.

WYBÓR NALEŻY DO CIEBIE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 20:40, CuCa napisał:

Czuję się jak na oficjalnej stronie Microsoftu gdzie piszą tylko fanboye Xboxa. Ludzie nie
owijajmy w bawełnę. Wszyscy dobrze to wiemy i nie oszukujmy się, PS3 jest sprzętem "fizycznie"
silniejszym od Xboxa. Jeżeli nie wierzycie fanboye to wejdźcie na wikipedię i porównajcie parametry
techniczne obu produktów lub po prostu przeczytajcie na Gry-online artykuł o PS3 a wszystko
stanie się jasne. Na forum zapanuje obiektywizm a wszystkie stereotypy zniknął w niepamięć.
To nie jest tak, że jestem fanboyem Sony, ja także dostrzegam wady tego produktu, a mam go
od niedawna(kupiłem w piątek). Przed zakupem zastanawiałem się długo, którą konsolę wybrać
i wierzcie mi, że chciałem kupić tę mocniejszą technicznie. Sprawdzałem więc gdzie tylko się
dało parametry techniczne i wszędzie powtarzam WSZĘDZIE było jasno dane do zrozumienia, że
PS3 jest mocniejsze.

hmm ale pierwszy xbox byl mocniejszy od PS2 i nie wygral tamtej "wojny"
A co do gier to ja wybieralem PS3 z jednego waznego powodu duzo wiecej jRPG niz na konsole M$, moze rozumowanie glupie ale jakos ten gatunek gier mnie bardzo wciagna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

No widzisz, ja zaczynałem od Atari 2600 i szedłem przez wszytkie PlayStation (mam wszystkie po dziś dzień z resztą) zachaczając o inne konsole (N64, PSX (ten właściwy), GameCube, Dreamcasta, Xbox, X360 i kilka innych).

Nie uraziłeś, po prostu palnąłeś głupstwo z niewiedzy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PS3
Karta graficzna (RSX)
Zaprojektowana wspólnie przez firmy NVIDIA i Sony. Jej osiągnięcia można porównać do układu graficznego - 6800Ultra w trybie SLI (2x 6800 Ultra) lub do jednej 7900GTX.

jądro zbudowane z 300 mln tranzystorów
taktowanie 550 MHz
wydajność zmiennoprzecinkowa - 1,8 TFLOPS
jedno wyjście wysokiej rozdzielczości (do 1080p)
programowalne, szeregowe potoki cieniowania
256 megabajtów własnej pamięci RAM dla grafiki
posiada 24 jednostki Pixel Shaders i 8 Vertex Shaders (R500 w xboxie 360 dysponuje z kolei 48 zunifikowanymi jednostkami cieniowania)
oparty jest na G70 NVIDII
Teoretycznie PlayStation 3 jest w stanie wykonać blisko 2 biliony operacji zmiennoprzecinkowych na sekundę (2 TFLOPS-y). Składa się na nie 1,8 TFLOPS-ów karty graficznej RSX oraz około 200 GFLOPS-ów procesora Cell przy obliczeniach wymagających pojedynczej precyzji (około 15 GFLOPS-ów przy podwójnej).

XBOX 360

GPU: ATI R500 (Xenos)
48 zunifikowanych jednostek Shader Model
taktowanie - 500 MHz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej ludzie, ludzie...ileż można pisać o tym która konsolka lepsza jest? Skończcie to...ciągle jedno i to samo.

Grał ktoś w Lair na PS3? Zastanawiałem się nad kupnem ale recenzje były raczej...kiepskie albo wręcz fatalne. Jeżeli ktoś grał to byłbym wdzięczny gdyby napisał coś na temat swoich odczuć z gry. Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 20:52, CuCa napisał:

XBOX 360

GPU: ATI R500 (Xenos)
48 zunifikowanych jednostek Shader Model
taktowanie - 500 MHz


jak już bierzesz wszystko z wikipedi to zobacz na wersję "in English" tam masz trochę więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

X360 ma silniejszy układ graficzny i myślę, że najwyższy czas się z tym pogodzić - co ja zrobiłem wieki temu.

1. R600 (bo R600, nie R500 jest w X360 - tak mi sie wydaje) ma zunifikowane jednostki shadera, podczas gdy RSX (Oparty o mocno zmodyfikowany rdzeń z serii G70 (GeForce 79xx)) takowych nie ma. A różnica w wydajności przy zunifikowanych i niezunifikowanych jest wyraźna.
2. Te taktowania - 550MHz dla RSXa i 500MHz dla Xenosa - można sobie wsadzić w nos. Gdyby w obydwu konsolach były bliźniacze układy, wtedy taktowanie miałoby znaczenie. Konstrukcje są jednak zupełnie inne i taktowania znaczą tyle, co nic.
3. G70 ma pewną przewagę, bo w PS3 całość obliczeń fizycznych jest zwalana na procesor z rodziny Ageia PhysiX, podczas gdy R600 liczy sporą część samodzielnie.

Summa Summarum: X360 ma mocniejszą grafikę, jednak sporo traci na procesorze - i to jest jednym z powodów, dla których poziom konsol jest wyrównany. Nie wciskaj kitów że G70 jest silniejszy, bo mimo że wolę PS3 to zdrowy rozsądek i fakt że długo siedzę w tych sprawach nie pozwala mi Cię poprzeć. Napisałeś bzdurę i czas się pogodzić z faktem, że GPU X360 jest mocniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przed chwilą włączyłem mego X''a i pokazały sie 3 ćwiartki czerwone (lewy górny i 2 dolne) :(((..... Czy to jest ten RoD???? proszę o odp....z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 20:59, Konował napisał:

Ej ludzie, ludzie...ileż można pisać o tym która konsolka lepsza jest? Skończcie to...ciągle
jedno i to samo.

Grał ktoś w Lair na PS3? Zastanawiałem się nad kupnem ale recenzje były raczej...kiepskie albo
wręcz fatalne. Jeżeli ktoś grał to byłbym wdzięczny gdyby napisał coś na temat swoich odczuć
z gry. Z góry dzięki.


Nie przejmuj się, ty zadajesz pytanie oni dalej sowje ;) Nie grałem w Lair, ale właśnie też słyszałem że to strasznie przereklamowany nie wypał, skonsultuj się z kimś kto miał stycznosc z grą ale mysle że powie ci to samo co ja

JEJ jak mnie to wkurza ludzie nie zachowujcie sie jak fanboye, no sorry, ale się kłocicie o bez sens i to ciągle o to samo. PS3 jest lepszy bo gra jest w 62 klatkach a nie tak jak w przypadku x360 61 blablabla ten sprzęt waży gram więcej niż ten blablabla BOZE przecież tego czytać nie można. Ja oczywiście jak "70% tego świata" :) Popieram willa że WII to jedyny next-gen WII RULEZ na drugim miejscu jest xbox360 a na ostatnim grill czy jak kto woli konsola do gier w 1% słuząca do grania (ps3) Na szczęscie SONY pokazało już światu że wasze super ekstra mega hiper wypasione z grafą na cycuś glancuś i co tam jescze chcecie ps3 jest KUPĄ i największą pomyłką tego świata :D Oczywiście jest też PSP to im nie wyszło tak źle, ale niestety jakaś firma musiała zrobić cos około 1000000000000% lepszego czyli DSa. Także mówie nie ma lepszego "packa" niż wii i xbox360(uzupełniaja się świetnie a pad od x`a to jest poprostu miodzio) a kiedy nie jesteśmyw domu niewiem w autobusie gdzieś w poczekalni to tylko i wyłącznie DS. No to tyle. WYRAZAM TYLKO SWOJE ZDANIE i mowie to bo wiem z swojego doswiadczenia (kolega ma ps3, ile gier na niego wyszło 5 czy 6 niewiem chyba mniej ;) a psp sam miałem byłem podekscytowany, ale niestety zawiodłem się jak nigdy w życiu, doradzili mi zamiane na ds to był strzał w 10) pozdrawiam i odradzam kupna PlayStation 3- jej jakie to długie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 20:35, RX-8 napisał:

Ależ oczywiście. Czy nie przeżyłbyś rozczarowania, gdybyś kupił konsolę i po 15 minutach owa konsola zaczęła siadać?
/.../


W takim razie wszystko rozumiem. Sam postąpiłbym dokładnie tak samo. Póki co mój Xklocek działa jak najbardziej w porządku. Może jest ciut głośny, ale na pewno się nie grzeje. Po kilku godzinach grania jest na pewno chłodniejszy niż mój laptop po kilkunastominutowej sesji Guild Wars.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

XBOX
90 nm process, 65 nm process upgrade in 2007 (codenamed "Falcon"), 165 million transistors (possible 45 nm process dated around 2008)
21.6 GB/s Front-Side Bus
PS3
550 MHz G70 based GPU on 90 nm process [1][2]
300+ million transistors (600 million with Cell CPU) [
22.4 GiB/s read and write bandwidth
I co jest lepsze? Układ PS3 nie tylko ma szybsze taktowanie co przejawia się w lepszym wykorzystaniu pamięci i procesora, ale także jego układ ma lepsze karty pamięci(DDR3) i może wykonać więcej operacji na raz, nie prawdą jest też, że gry na PS3 mogą wykorzystać tylko 256 MB pamięci, mają do dyspozycji 512. Poza tym każdy to wie, że PS3 jest mocniejsze. Można to usłyszeć w jakimkolwiek sklepie RTV, piszą o tym nawet w Clicku 08\2007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 20:40, CuCa napisał:

Czuję się jak na oficjalnej stronie Microsoftu gdzie piszą tylko fanboye Xboxa. Ludzie nie
owijajmy w bawełnę. Wszyscy dobrze to wiemy i nie oszukujmy się, PS3 jest sprzętem "fizycznie"
silniejszym od Xboxa.

bardzo podoba mi sie twoja wypowiedz - wpierw stwierdzasz ze wszyscy inni to fanboye a potem zachowujesz sie samemu jak klasyczny fanboy . achievement ci sie nalezy ;)))

Dnia 28.10.2007 o 20:40, CuCa napisał:

Jeżeli nie wierzycie fanboye to wejdźcie na wikipedię i porównajcie parametry
techniczne obu produktów

pierwsza zasada odnosnie produktow hi-tech - zestawianie cyferek podanych przez producenta jest najbardziej absurdalnym, idiotycznym i nieobiektywnym sposobem porownywania jakichkolwiek produktow. takie zabawy to sa dobrze przy wyborze drukarek konsumenckich ale nawet tu zdrowy rozsadek sugeruje by patrzec na dane podane przez producenta z duzym przymrozeniem oka.
o mocy i "lepszosci" konsol decyduja gry i tylko gry. nic wiecej. zadne cyferki z pudelka czy broszurki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę troszeczke przesadzasz. Wszem i wobec krzyczysz, że ps3 jest mocniejsza a sugerujesz sie właśnie danymi od producenta. Gdzieś czytałem, że to wszystko jest o wiele bardziej skomplikowane i że wszystko liczy siew teraflopach(?), nieiwme dokłądnie w czym. W każdym razie jest to jakaś jednostka mierząca prawdziwą moc konsoli. Obie wypadają podobnie. Poraz kolejny mówię Ci, że graficznie gierki lepiej wyglądają na ixa. W pewnych gierach ps3 ma problemy z grafiką głównie, za co dostaje niższe noty. A tak właściwie to obiektywne zdanie na ten temat może mieć tylko ktoś kto posiadał obydwie knsole, ktoś taki jak RX-8.

Sam planuje jednak zakup ixa, bo póki co tańszy i jest wiecej gier. Do teog jest parędobrych gierek z pierwszego ixa. I tak mam pytanie do znawców, zresztą do fanboyów teżż ;) jak mogę rozpoznać czy dany model ma ten nowy procek - FALCON 65nm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że mój kolega ma Xpudło i gdy tylko zobaczył co oferuje PS3 zaczął zbierać na tę właśnie maszynkę. Nawet producenci tak twierdzą: PS3 jest mocniejsze ale ma trudniejszą architektórę i to brak umiejętności lub doświadczenia decyduje o tym, że np. DIRT jest ładniejszy na Xpudło.nie wiem o co te zarzyty kierowane wobec mojego domniemanego fanboystwa i te cyferki. Otuż nie są one ściągnięte ze strony producenta, ale z ofizjalnego serwisu o grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałem DS od wujka z ameryki i wiesz co? :]
SPRZEDAŁEM GO
Bo wole swoje PSP, zwyczajnie nie przepadam za marianem i resztą Pokemonów (interesowałem się Pokemonami jak byłem w mały;)) więc wybór oczywisty. Killzone jest super.

Co do PS3 to co ty piszesz? Że co?? Wyszło 5, 6 gier?? Brednie...
Sam mam w tej chwili 10 :]... i przymierzam się do kupienia kolejnych.
Jestem bardzo zadowolony ze swojej konsoli i nie zamieniłbym jej na latający plastik czy x pudełko(chociaż xbox nie jest taki zły(poza awaryjnością tzn)). PS3 to świetna maszyna, nie wiem o co ci chodzi. O to że jest wszechstronna? Przecież to nie wada...

Ale zgadzamy się chyba w jednym, gadanie że to jest lepsze od tego nie ma najmniejszego sensu. Każdy ma swój gust i zamiast Halo, woli pomachać plastikiem grając w Zelde lub na odwrót. Konsumenci zdecydują i za parę lat zobaczymy kto wygrał wojnę. Co do przyszłości to boję się trochę o Wii bo taka słabość sprzętowa bardzo ograniczy możliwości twórców gier. Trudno będzie robić np. zaawansowaną sztuczną inteligencję, a właściwie będzie to niemożliwe z braku siły obliczeniowej konsoli.

P.S
Will Wright gostek od simsów...nienawidze go i tej jego durnej gry. On to nazywa innowacyjnością? Dla mnie to tandeta dla dziewczynek. Will życzę ci szczerze aby twoja najnowsza kicha "Spur" (czy jakoś tak) został zdemaskowany i wszyscy uznali go jednomyślnie za szita z toalety publicznej na dworcu kolejowym PKP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem kilka stron wywodów fanboyów - kurna wy gracie w konsole, czy w gry? Mam PS3 i szczerze powiem, że wciąż brakuje mi gier, wcale nie dlatego, że ich nie ma - ostatnio zrobiło się pełno średniaków, multiplatform itp. Brakuje system sellera - którego x0 już ma (GoW). Miałem już kilka gier, ale popchnąłem je na allegro - pierwsza gra Motorstorm - gra, która nawet wyglądała ładnie, ale takie wyścigi nie dla mnie. Kolejną był Enchanted Arms - port z x0 gra w której pomysł został zabity wykonaniem i dodatkowo się wieszała! Gdy już udało mi się ją skończyć nadeszła pora na Resistance - gra całkiem całkiem, dobrze wykonana itp, ale brakowało jej tego czegoś, a online mnie nie wciągnął. Kolejny zakup, z którym wiązałem wielkie nadzieje to Heavenly Sword - gra przepiękna, muzyka też wpadająca w ucho, ale gameplay - nieporównywalnie słabszy od tego z God of War - dobrze, że bohaterka została na końcu uśmiercona - autorzy może się nauczą robić gry dłuższe, bardziej skomplikowane i wciągające, bo tych cech HS brakowało - ostatecznie poszedłemza gadżetami i gram w dwie całkiem innowacyjne gry, które mnie wciągnęły - Warhawk i Eye of Judgement - dają doświadczenia, których do tej pory na konsolach nie było i cokolwiek uzależniają. Polecam je wszystkim, ale patrząc prawdzie w oczy są one tylko przetrwalnikiem do czasu killzone 2, mgs4 czy ff13 - dla tych właśnie gier wybrałem właśnie PS3 a nie X0 - nie kupiłem PS3 do odtwarzania filmów BR - są drogie jak cholera i niema ich w wypożyczalniach, nie kupiłem PS3 do F@H - tylko do grania - a jeśli o to chodzi, to póki cowszystkie konsole kuleją - najbardziej PS3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się