Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Microsoft pozwany za zabawy z kartami... Kto czytał na onecie?
Dla tyk co nie czytali:

"Posiadanie karty kredytowej może być okazać się bardzo kosztowne, zwłaszcza jeśli zamieszany jest w to duży koncern.
Jak wiemy, złoty dostęp do Xbox Live jest płatny. Abonament można wykupić za pomocą specjalnej zdrapki, albo zapłacić kartą kredytową. Z tej drugiej metody skorzystał syn, pewnego mieszkańca amerykańskiego miasteczka Georgia, leżącego w stanie Vermont. Silvario, mimo iż niepełnoletni, w październiku 2005 roku uiścił kartą debetową ojca, opłatę za roczny abonament do Xbox Live, w wysokości 49.99USD. Francisco Garcia, będący ojcem tak przedsiębiorczej latorośli, może jeszcze przeżyłby stratę, gdyby nie fakt, iż rok później Microsoft pobrał z konta kolejne 49.99USD za następny rok abonamentu, co uczynił bez żadnej autoryzacji ze strony właściciela karty, a tym bardziej bez jego wiedzy. Pobranie opłaty spowodowało debet na koncie, za co bank ukarał właściciela karty 35USD kary.

Co prawda Microsoft oddał pobraną ponownie opłatę, lecz nie pokrył kary jaką dostał od banku, więc Francisco Garcia postanowił pozwać koncern do sądu. W pozwie twierdzi, że Microsoft złamał prawo Georgii, pozwalając młodocianemu na użycie karty debetowej, nie domagając się autoryzacji. Żąda pokrycia strat finansowych.
"
Onet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 11:35, Ghoster7 napisał:

/.../


Małą niespójność widzę - na początku piszą o karcie kredytowej - wszystko OK.
Natomiast Małymiętki pozwany został za "pozwolenie młodocianemu na użycie karty debetowej". Gdyby była to karta debetowa, to nie byłoby problemu - nie pozwala ona zejść poniżej zera na koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak jest w przypadku płacenia kartą z a xbox live, ale ogólnie w przypadku abonamentów bardzo częstą polityką jest dawanie płacącemu możliwości automatycznego pobierania opłaty cyklicznie, bez jego udziału. zakładając że to standard domyślam się że dzieciak z takiej opcji właśnie skorzystał. co do absurdalności pozwu w sprawie umożliwienia płatności nieletniemu, bez autoryzacji, to po prostu szkoda słów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2007 o 23:55, Dincooo napisał:

Odpowiadasz mi czytając pół posta? Gratuluję rozmysłu.


Nie doczytałem, ponieważ spostrzegłem iż owe zdanie jest napisane innym drukiem i pomyślałem (błędnie), że nie dotyczy tematu.

Znam wieeelu ludzi, którym pad X360 i są to głównie osoby, które kupiły X360 podczas premiety. Później ten problem był w pewnym stopniu mniejszy, tak więc Falcony, nie Falcony - masz rację - dały efekty. Moim zdaniem X360 jest świetną konsolą, masa gier, Xbox Live, gdyby nie na ta awaryjność na początku. Ehh..

Dnia 18.11.2007 o 23:55, Dincooo napisał:

EDIT 2: Kurammi, czytając Twojego gramsajta już rozumiem Twój żal do Microsoftu ;P.


Miło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś powiedzieć coś o ROD ??? Dinco widzę, że Ty masz pojęcie o x0, o co z tym chodzi ???? co się dzieje z konsolą co wyskakuje na ekranie ??? i czy to już jest koniec dla konsoli jeśli się z tym spotkam ??? można ją chyba naprawić jakoś jeśli tak się stanie. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 14:56, kepny napisał:

Może ktoś powiedzieć coś o ROD ??? Dinco widzę, że Ty masz pojęcie o x0, o co z tym chodzi
???? co się dzieje z konsolą co wyskakuje na ekranie ??? i czy to już jest koniec dla konsoli
jeśli się z tym spotkam ??? można ją chyba naprawić jakoś jeśli tak się stanie. Pozdro

na ekranie nic się nie wyświetla ;)
na ''kręgu światła'' świecą się 3 czerwone diody. procedura jest wtedy bezbolesna: dzwonisz na infolinię microsoftu, rejestrujesz konsolę podając jej numer seryjny. po rozmowie pakujesz samą konsolę bez kabli i dysku do nieoryginalnego pudełka i czekasz na kuriera, który po nią przyjedzie. przed przyjazdem kuriera dostaniesz mailem list przewozowy, który trzeba wydrukować - a jak nie masz drukarki to przyślą ci go listem ;) po kilku, kilkunastu dniach, kurier wraca z naprawioną lub nową konsolą i gratisowym, miesięcznym abonamentem xbox live gold.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 15:53, Mroczny Joga napisał:

Mam pytanie a własciwie to tak mysle czemu gry na konsole zawsze sa takie drogie np.CoD 4 na
x360 jakies 250zl na kompa 79 :/


Uch, było to wałkowane pięćdziesiąt razy, kiedyś nawet założyłem temat przeciwko temu protestujący :). Cofnij się parę stron, na pewno gdzieś znajdziesz odpowiedź.

pozdrawiam

Łedit: @syriusz - ładnie to tak powiększać średnią ilość znaków na post dodając 'oneoneone11'? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 15:53, Mroczny Joga napisał:

Mam pytanie a własciwie to tak mysle czemu gry na konsole zawsze sa takie drogie np.CoD 4 na
x360 jakies 250zl na kompa 79 :/

Hmm po pierwsze czy to sony czy M$ tracą na robieniu konsol wiec z czegoś musza sobie to odbić(np sony zarabia na 3 grze ktora kupilismy)
po drugie stworzenie gry na konsole jest troche trudniejesze niz na PCta i bardziej czasochlone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 16:03, syriusz.b napisał:

MAM :D:D:D od 12:00 nic innego nie robię tylko gram!!!! Assassin''s Creed jest genialne!!!oneoneone1111oneone!

szcześciaż ja musze czekać na polska premiere;/ bo chcialem zaoszczedzic 40zl wiec zamowilem w cenendze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ale to chyba jest jakiś okres gwarancji nie ??? np. w MM dostałem ją na rok, więc po roku jak mi wyskoczy ROD to też mi naprawią (w sensie, że naprawiają to ponieważ zrobili jakiś błąd i jednak wypada to naprawić jeśli ktoś ma kłopot) czy muszę już we własnym zakresie gdzieś to naprawić ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 16:31, kepny napisał:

Hmmm ale to chyba jest jakiś okres gwarancji nie ??? np. w MM dostałem ją na rok, więc po roku
jak mi wyskoczy ROD to też mi naprawią (w sensie, że naprawiają to ponieważ zrobili jakiś błąd
i jednak wypada to naprawić jeśli ktoś ma kłopot) czy muszę już we własnym zakresie gdzieś
to naprawić ???

ostatnio M$ przedłużył gwarancję do trzech lat bodajże. ja osobiście mam x''a od kwietnia i przez ten czas nie miałem z nim najmniejszego problemu, a nawet jeśli takowy wystąpi to jakoś mnie to nie przeraża. więc jedyne co moge zrobić to polecić wszystkim niezdecydowanym xbox''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 16:31, kepny napisał:

Hmmm ale to chyba jest jakiś okres gwarancji nie ??? np. w MM dostałem ją na rok, więc po roku
jak mi wyskoczy ROD to też mi naprawią (w sensie, że naprawiają to ponieważ zrobili jakiś błąd
i jednak wypada to naprawić jeśli ktoś ma kłopot) czy muszę już we własnym zakresie gdzieś
to naprawić ???

na dzień dzisiejszy na ROD masz 3 lata. na całą resztę 2. MM może sobie gadać co chce. prawda jest taka, że sprzedawca musi ci zapewnić 2 letni okres. w przypadku sprzętu elektronicznego i tak najczęściej jest tak, że klienta odsyła się bezpośrednio do producenta - w tym przypadku ms. nie masz się czym przejmować. nawet jak za 3 lata konsola ci się zepsuje, to pewnie naprawisz ją za jakieś śmieszne pieniądze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 17:57, Falconer napisał:

Hej, czym się różni wersja HDMI Xboxa 360 od tej zwykłej?

Tym ze ma HDMI w sumie to narazie tyle no i podobno zmniejszona awaryjnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 18:11, Mateusz9214 napisał:

> Hej, czym się różni wersja HDMI Xboxa 360 od tej zwykłej?
Tym ze ma HDMI w sumie to narazie tyle no i podobno zmniejszona awaryjnosc


Ale mam na myśli to, co w ogóle znaczy HDMI :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.11.2007 o 18:16, Falconer napisał:

Ale mam na myśli to, co w ogóle znaczy HDMI :)


HDMI - High Definition Multimedia Interface

Podłączając tym kablem konsole do monitora / telewizora uzyskasz najlepszą jakość obrazu. Oczywiście musi on mieć (telewizor / monitor) takie wejście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się