Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Dnia 01.12.2007 o 19:43, Paweł10 napisał:

Co lepsze Xbox, PS3 czy nowy komputer?


To zalezy, ile grasz ;)
Jak nowy pc ma być do gier to polecam konsole, X''a najlepiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 19:48, Mr.M napisał:


> Co lepsze Xbox, PS3 czy nowy komputer?

To zalezy, ile grasz ;)
Jak nowy pc ma być do gier to polecam konsole, X''a najlepiej ;)


PS3 jakoś ładniej wygląda :)
A można na Xbox''ie albo PS3 włączać gry z PS2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.12.2007 o 19:55, Paweł10 napisał:

PS3 jakoś ładniej wygląda :)
A można na Xbox''ie albo PS3 włączać gry z PS2?

ty chyba zartujesz:P na xbox gry z ps2? . to tak jak bys spytal czy mozna odtwarzac UMD na pc:P. na ps3 mozna ale chyba nie we wszystkich wersjach, w tej najtanszej podobno nie mozna, mimo ze to wylacznie kwestia software''owa:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 20:21, Paweł10 napisał:

No to PS3 lepszy :P
Pograłbym sobie w Dragon Balla albo coś :D

czemu lepszy..xbox to nie jest play station! jak myslisz sony by pozwoliło aby xbox odtwarzałgry z ps2?poza tym to inna konsola o innej budowie i wnetrzu. to tak jak bys pytal czy mozesz grac w gry z psp na kompie i po negatywnej odpowiedzi bys stwierdził ze komp jest do niczego:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na dobrym komputerze można włączać np gry PS2 :)

ale PS3 jakoś bardziej mi się podoba :)
A można je podłączyć do monitora od PC ?
Jakby wyglądały gry na monitorze albo na normalnym telewizorze (taki stary nie jest) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 21:27, Paweł10 napisał:

Na dobrym komputerze można włączać np gry PS2 :)


Zależy... jeszcze emulatory nie obsługują wszystkich gier, ba - obsługują ich mało :P

Dnia 01.12.2007 o 21:27, Paweł10 napisał:


ale PS3 jakoś bardziej mi się podoba :)
A można je podłączyć do monitora od PC ?
Jakby wyglądały gry na monitorze albo na normalnym telewizorze (taki stary nie jest) :D


To zależy od wejść w monitorze. Jeżeli są tam wejścia AV czy też HDMI / DVI to podepniesz do monitora PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 21:27, Paweł10 napisał:

Na dobrym komputerze można włączać np gry PS2 :)

ja sie zastanawiam kiedy pojawia sie kompy potrafiace emulowac ps3:P. pewnie jak beda geforce''y 12900 pro ultra i 8 rdzeniowy core 8 double quad:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 21:48, danzelmario napisał:

ja sie zastanawiam kiedy pojawia sie kompy potrafiace emulowac ps3:P


Myślę, że jeszcze baaardzo dużo wody w Wiśle upłynie. Mamy podobno emulator PS2, ale na superszybkim na dzisiejsze czasy kompie gry płynnie podobno nie działają, a poza tym są spore problemy z kompatybilnością. Nawet taki Xbox, wewnątrz którego siedzi zwykłe Pentium III i GeForce 2, nie doczekał się przyzwoitego emulatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 21:53, Klimos napisał:

> ja sie zastanawiam kiedy pojawia sie kompy potrafiace emulowac ps3:P

Myślę, że jeszcze baaardzo dużo wody w Wiśle upłynie. Mamy podobno emulator PS2, ale na superszybkim
na dzisiejsze czasy kompie gry płynnie podobno nie działają, a poza tym są spore problemy z
kompatybilnością. Nawet taki Xbox, wewnątrz którego siedzi zwykłe Pentium III i GeForce 2,
nie doczekał się przyzwoitego emulatora.

to nie chodzi o moc tylko. tylko konsole sa inna architekturą. a dlaczego nie ma emualtora psp? przeciez konsola ma slaba grafike w porownaniu z kompem, procek 333, 4 mb ram-u. wydaje mi sie ze to jest zwiazane z sama architekturą gier na konsole, sposobem programowania itp. mysle ze to jest bardzo trudne zrobic emulator na takie konsole jak ps2,xbox nie mowiac o nowszych. bo mamy procesory 32 bitowe a konsole sa najczesciej 128 bitowe.. wiec pomysl niby jak to zaemulowac? trzeba miec potwór 16 rdzeniowy a nie komputer.. poza tym jak beda takie kompuytery to po co komu emulator? jak taki xbox bedzie stary itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy słyszeliście o tym, że GTA IV na Xbox''a ma zajmować 4 płyty? Czy to możliwe? Słyszałem tak od kumpla, który się cieszy, ponieważ ma PS3. Heh, bo jakoś sobie tego nie wyobrażam, zmieniać płyty co jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 22:07, danzelmario napisał:

to nie chodzi o moc tylko. tylko konsole sa inna architekturą. a dlaczego nie ma emualtora
psp? przeciez konsola ma slaba grafike w porownaniu z kompem, procek 333, 4 mb ram-u. wydaje
mi sie ze to jest zwiazane z sama architekturą gier na konsole, sposobem programowania itp.
mysle ze to jest bardzo trudne zrobic emulator na takie konsole jak ps2,xbox nie mowiac o nowszych.
bo mamy procesory 32 bitowe a konsole sa najczesciej 128 bitowe.. wiec pomysl niby jak to zaemulowac?
trzeba miec potwór a nie komputer..


do tego dochodzi to, że komputer musi przetwarzać "w locie" to wszystko - emulować - to pożera dużo mocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.12.2007 o 22:10, syriusz.b napisał:

do tego dochodzi to, że komputer musi przetwarzać "w locie" to wszystko - emulować - to pożera
dużo mocy :)

no wiesz, skoro komputery moga emulowac kilka systemów operacyjnych na raz to mysle ze to nie jest glowna przyczyna bo taki 8800gtx spokojnie udziwgnie grafike ps3:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 22:12, danzelmario napisał:

no wiesz, skoro komputery moga emulowac kilka systemów operacyjnych na raz to mysle ze to nie
jest glowna przyczyna bo taki 8800gtx spokojnie udziwgnie grafike ps3:P


Emulacja systemu a emulacja całej platformy to inna sprawa. W pierwszym przypadku komputer ma jedynie wirtualnie odpalony system, w drugim wszystkie instrukcje dla procesora muszą być w locie tłumaczone. Cell, ma zupełnie inną architekturę niż C2D na przykład. Sprawa druga: nawet gdyby archtektura sprzętu jest taka sama, to też nie jest to takie proste - najlepszy przykład to podany przez mnie Xbox. Siedzi tam w środku Pentium III 733 MHz (a właściwie to nawet nie wiem czy nie Celeron, bo ma obniżonego cache''a), normalne GPU jak w GeForce 2 i jak do tej pory nie ma nic na czym dałoby się pograć w xboxowe tytuły. Drugi przykład - PS2. Obecne komputery potrafią wykonać kilkadziesiąt razy tyle operacji i w tym wypadku również nie ma żadnego przyzwoitego emulatora. To co istnieje odpala ledwie kilka procent tytułów i potrafi przyciąć PC-ta lepiej niż Crysis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 22:30, Klimos napisał:

> no wiesz, skoro komputery moga emulowac kilka systemów operacyjnych na raz to mysle ze
to nie
> jest glowna przyczyna bo taki 8800gtx spokojnie udziwgnie grafike ps3:P

Emulacja systemu a emulacja całej platformy to inna sprawa.

wiem. zartowalem przeciez

Dnia 01.12.2007 o 22:30, Klimos napisał:

W pierwszym przypadku komputer
ma jedynie wirtualnie odpalony system, w drugim wszystkie instrukcje dla procesora muszą być
w locie tłumaczone. Cell, ma zupełnie inną architekturę niż C2D na przykład.

to to chyba jasne jest. to 8 rdzeniowy 64 bitowy(czy nawet 128) procesor ktory nie jest zwyklym desktopowym procesorem. ma wyspecjalizowane jednostki do okreslonych zadan- tzw RISC. a to nie jest proste zaemulowac cos takiego. to zupelnie ina architeltura jaka mamy w CISCowych procesorach np core 2.

Dnia 01.12.2007 o 22:30, Klimos napisał:

nawet gdyby archtektura sprzętu jest taka sama, to też nie jest to takie proste - najlepszy
przykład to podany przez mnie Xbox. Siedzi tam w środku Pentium III 733 MHz (a właściwie to
nawet nie wiem czy nie Celeron, bo ma obniżonego cache''a), normalne GPU jak w GeForce 2 i
jak do tej pory nie ma nic na czym dałoby się pograć w xboxowe tytuły.

bo xbox jest 128 bitowa konsola a procesor to nie jest zwykly pentium:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 22:44, Tomek1120 napisał:

Oj to nieźle M$ wtopił. A czy może mi ktoś w końcu powiedzieć jak wygląda gra na PS3 na telewizorze
PAL 4:3?

a moglbys sprecyzowac parametry???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 22:57, Mateusz9214 napisał:

> Oj to nieźle M$ wtopił. A czy może mi ktoś w końcu powiedzieć jak wygląda gra na PS3 na
telewizorze
> PAL 4:3?
a moglbys sprecyzowac parametry???

Telewizor kineskopowy 29 cali 4:3 PAL i wejście tylko przez eurozłącze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się