Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Dnia 03.12.2007 o 15:57, kepny napisał:

O dobrze, że o tym wspomniałeś bo będę teraz XBL podłączał i o co z tym chodzi, że nie ma Polski
oficjalnie ? jak to przebiega ta rejestracja, będę wdzięczny za odpowiedź.


Po prostu podczas rejestracji nie możesz wybrać Polski. Musisz wybrać inny kraj np. USA, Niemcy, Wielką Brytanie. (Tylko pamiętaj że jak wybierzesz USA to musisz kupować specjalne zdrapki na USA, a na Europę europejskie wydania zdrapek).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 16:59, Kondzio90 napisał:

(Tylko pamiętaj że jak wybierzesz USA to musisz kupować specjalne zdrapki
na USA, a na Europę europejskie wydania zdrapek).

Wnioskując ze zdrapek z Allegro to zdrapki (a niektóre przynajmniej) są i do USA i do UE w jednym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 14:11, Woko11 napisał:

A druga sprawa to usługa Xbox Live! - jaka jest różnica między wersją Gold a Silver?


Na Silver nie pograsz przez internet.

Dnia 03.12.2007 o 14:11, Woko11 napisał:

No i jeszcze co bardziej się opłaca kupić - Xboxa 360 Arcade czy Premium?


W chwili obecnej najlepszy wybór to Arcade+ dokupienie dodatkowo HDD. Podejrzewam, że i tak wyjdzie to taniej niż normalny zestaw premium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie i kieruję je do Ciebie, bo z tego co kojarzę grasz na Xboksie na monitorze CRT :). Otóż dostanę X360 Arcade pod choinkę i chciałem się dowiedzieć jaki kabel VGA jest najlepszy (bo sam najczęściej będę grał na monitorze) ? Jakim Ty podłączasz konsolę do monitora? I jeszcze jedno (wiem, głupie, ale przewrażliwiony jestem, a poza tym, kto pyta nie błądzi :P) - czy w pudełku z konsolą znajduje się kabel umożliwiający podłączenie Xboksa do zwykłego telewizora? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 18:33, shinian napisał:

Na Silver nie pograsz przez internet.

?? To kiepsko... ufff! na szczęście "zdrapki" 12-miesięczne nie są strasznie drogie...

Dnia 03.12.2007 o 18:33, shinian napisał:

W chwili obecnej najlepszy wybór to Arcade+ dokupienie dodatkowo HDD. Podejrzewam, że i tak
wyjdzie to taniej niż normalny zestaw premium.

Tyle, że do Arcade dołączane są jakieś mini-gierki a do Premium np. GoW czy Viva Pinata (będzie coś dla kuzynki) i Forza 2.

Ale to i tak na razie tylko moje marzenie - później będę się martwić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>I jeszcze jedno (wiem, głupie, ale przewrażliwiony jestem, a poza tym, kto pyta nie błądzi :P) - czy

Dnia 03.12.2007 o 18:40, ak.47 napisał:

w pudełku z konsolą znajduje się kabel umożliwiający podłączenie Xboksa do zwykłego telewizora?
:>


Jest przejściówka na eurozłącze ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A no przepraszam Woko moja wina nie zobaczyłem dokładnie.

A wracając do kupna gier to chyba sie skusze na Virtua Fightera, choć z tego, co wiem to bardzo wymagająca bijatyka lub Gearsów, choć ostatnio wydali wersje PC większa lepsza, choć i tak nie pójdzie mi na moim kompie właśnie, dlatego chce kupić konsole, aby bezproblemowo grac w nowe gry (na oku mam Army of two, Fallouta 3 i oczywiście GTA IV)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz naprawdę czerpać przyjemność z grania w bijatyki to na padzie raczej nie dasz rady. Dodatkowo będziesz musiał zaopatrzyć się w arcade stick.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy do Xbox 360 Arcade dołączona jest przejściówka umożliwiająca podłączenie konsoli do telewizora poprzez złącze SCART?
Czy lepiej kupić Xbox 360 Arcade za 900 zł czy Xbox 360 Premium?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 20:45, shinian napisał:

Jak chcesz naprawdę czerpać przyjemność z grania w bijatyki to na padzie raczej nie dasz rady.
Dodatkowo będziesz musiał zaopatrzyć się w arcade stick.

Erm.. Mam nadzieję, że w Fight Night Round 3 nie ma takich problemów? Bo zamierzam do Xa dokupić właśnie tą grę i Forzę 2..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 18:40, ak.47 napisał:

Mam pytanie i kieruję je do Ciebie, bo z tego co kojarzę grasz na Xboksie na monitorze CRT
:). Otóż dostanę X360 Arcade pod choinkę i chciałem się dowiedzieć jaki kabel VGA jest najlepszy
(bo sam najczęściej będę grał na monitorze) ? Jakim Ty podłączasz konsolę do monitora? I jeszcze
jedno (wiem, głupie, ale przewrażliwiony jestem, a poza tym, kto pyta nie błądzi :P) - czy
w pudełku z konsolą znajduje się kabel umożliwiający podłączenie Xboksa do zwykłego telewizora?
:>


co do monitora to nie podpowiem, ale do zwykłego TV masz "3 kabelki" (żółty, biały, czerwony) i od razu też przejściówkę jeśli wpinasz na eurozłącze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 20:51, rimfiztrik napisał:

Czy do Xbox 360 Arcade dołączona jest przejściówka umożliwiająca podłączenie konsoli do telewizora
poprzez złącze SCART?


Tak w zestawie jest przejściówka umożliwiająca podłączenie konsoli przez eurozłącze(SCART)

Dnia 03.12.2007 o 20:51, rimfiztrik napisał:

Czy lepiej kupić Xbox 360 Arcade za 900 zł czy Xbox 360 Premium?


Jeżeli chcesz korzystać z dobrodziejstw XBL (ściąganie dem,dodatków itp) to musisz mieć dysk. Xbox 360 premium ma już w zestawie dysk a w Arcade nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.
Mam jeszcze 2 pytania:
Jaki kabel trzeba kupić, aby podłączyć konsole do telewizora z HD ?
Czy można podłączyć Xbox 360 do internetu za pomocą Kabla- krosowany Ethernet RJ45 5m?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 21:05, rimfiztrik napisał:

Dzięki za odpowiedź.
Mam jeszcze 2 pytania:
Jaki kabel trzeba kupić, aby podłączyć konsole do telewizora z HD ?


W zestawie masz kabel component. Możesz dokupić kabel HDMI aby uzyskać najlepszą rozdzielczość (o ile twoja konsola i twoj TV ma wyjście HDMI) ;]


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 18:40, ak.47 napisał:

Mam pytanie i kieruję je do Ciebie, bo z tego co kojarzę grasz na Xboksie na monitorze CRT
:). Otóż dostanę X360 Arcade pod choinkę i chciałem się dowiedzieć jaki kabel VGA jest najlepszy
(bo sam najczęściej będę grał na monitorze) ? Jakim Ty podłączasz konsolę do monitora?

http://www.ultima.pl/Kabel_VGA_HQL_BigBen/i4148/ - aktualnie korzystam z tego kabelka - według mnie jest po prostu świetny, nie mam żadnych zastrzeżeń. Osobiście polecam ;-) Wybrałem go głównie ze względu na dołączoną w zestawie przejściówkę do monitorów VGA z nieodłączanym kablem (takowy posiadam).

Dnia 03.12.2007 o 18:40, ak.47 napisał:

I jeszcze
jedno (wiem, głupie, ale przewrażliwiony jestem, a poza tym, kto pyta nie błądzi :P) - czy
w pudełku z konsolą znajduje się kabel umożliwiający podłączenie Xboksa do zwykłego telewizora?
:>

Jasne :) Masz do wyboru albo podłączyć konsolę przez Chinch albo przez Eurozłącze, jak to powiedział już kolega Kondzio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 21:08, Kondzio90 napisał:

W zestawie masz kabel component. Możesz dokupić kabel HDMI aby uzyskać najlepszą rozdzielczość
(o ile twoja konsola i twoj TV ma wyjście HDMI) ;]


kabel HDMI jest potrzebny zeby uzyskac "najlepsza rozdzielczosc"? bujda na resorach panie. nawet do transmisji video w rozdzielczosci 1080p (a wiekszej x360 nie wypluje) HDMI nie jest potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 22:30, Ciastuś napisał:

kabel HDMI jest potrzebny zeby uzyskac "najlepsza rozdzielczosc"? bujda na resorach panie.
nawet do transmisji video w rozdzielczosci 1080p (a wiekszej x360 nie wypluje) HDMI nie jest
potrzebny.


A jakim kablem uzyskam 1080p nie używając HDMI?
Tzn. pytam z ciekawości, bo za bardzo w tym nie siedzę a przymierzam się do zakupu kabla do TV...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 21:05, rimfiztrik napisał:

Jaki kabel trzeba kupić, aby podłączyć konsole do telewizora z HD ?

jesli wybierzesz xbox 360 arcade a chcesz miec obraz w rozdz. HD to musisz dokupic kabel HDMI albo component albo vga. jesli wybierzesz xbox 360 w wersji "premium" (nazwa potoczna, oficjalnie po prostu "xbox 360" bez zadnych dopiskow/nazw) lub xbox 360 elite to nic nie musisz dokupowac (premium ma w zestawie kabel component a elite ma zarowno component jak i hdmi). polecam http://www.xbox.com/pl-pl/hardware/compare101.htm

Dnia 03.12.2007 o 21:05, rimfiztrik napisał:

Czy można podłączyć Xbox 360 do internetu za pomocą Kabla- krosowany Ethernet RJ45 5m?

ogolnie - tak. x360 podlacza sie do sieci takim samym kablem sieciowym/ethernetowym jak i PCta (czyli rj45), nie ma znaczenia czy krosowany czy prosty. nie napisales jednak co jest po drugiej stronie kabla. jesli masz jakis router / switch to cud miod orzeszki. jesli x360 chcesz polaczyc z pc (ktory bedzie udostepnial polaczenie) to takze nie ma problemu choc rozwiazanie jest mniej wygodne. natomiast jesli kabel ethernetowy wychodzi z modemu / skrzynki otrzymanej od providera to w najgorszym wypadku moze czekac cie troche kombinowania z klonowaniem mac adresow (jesli np twoj provider wymaga "aktywacji" kazdego kompa wpietego do internetu przez wejscie na jakas specjalna strone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się