Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Dnia 16.03.2008 o 09:23, Szperacz Robson napisał:

Mam pytanie związane z Halo 3. Co się właściwie robi z tymi czaszkami? Znalazłem jedną,
ale nie wiem co z nią zrobić xD


czaszki to taki "easter egg" calej serii halo. zawsze w grze byly ukryte w roznych, trudnych do znalezienia miejscach. w halo 3 jest ich 9 zlotych oraz 5 srebrnych. po co zbierac?
- za kazda ze zlotych czaszek jest achievement (czyli 9 czaszek * 10 gamerscore)
- za komplet zlotych i srebrnych dostajesz wszystkie elementy unikalnego body armora do multi (wszystkie minus katana)
- kazda z czaszek mozna "aktywowac" przed startem poziomu. kazda daje inny efekt - w wypadku zlotych zwiekszajacy jeszcze wyzwanie (np. przeciwnicy czesciej uzywaja granatow, maja 2x wiecej zdrowia, wylaczona regeneracja twojej tarczy itd) a w wyadku srebrnych wplywajacy na gameplat (np czaszka wlaczajaca ukryte linie dialogowe w kampanii albo zmieniajaca sile eksplozji itd)
- za granie z wlaczonymi skullami w trybie meta game dostajsz dodatkowe mnozniki punktow (kazda zwieksz punktacje o 1.5x - 3x) a to jest prosta droga do wiekszego high-score jak i kolejnych achievementow

jesli zalezy ci na komplecie czaszek, polecam odwiedzic youtube. znalezienie kompletu samemu jest dosc trudne i wymaga cholernej spostrzegawczosci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zebrałem czaszkę i co muszę zrobić, żeby ją uaktywnić, a nie ciągle trzymać w ręce? Muszę dojść do końca levelu z czaszką w dłoni?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2008 o 09:32, Dincooo napisał:

Wiecie co moim zdaniem najbardziej jest irytujące w konsolach? Exclusive.

Choćbym chciał sobie zagrać w God of War 3, Tekkena 6 czy Metal Gear Solid 4 (nie piszę
o Final Fantasy bo na tej grze w ogóle mi nie zależy) to prawdopodobnie nigdy w nie nie
zagram na Xboksie 360.
Patrząc na obecną sytuację widzę, że dużo dotychczasowych exclusive''ów Microsoftu przechodzi
na konsolę Sony (Mass Effect 2 może już być tylko czasowym, a losy marki Gears of War
chyba należą tylko do Epica).

Chciałbym żeby wszystkie gry powstawały na wszystkie platformy (na PS3 i X360; wii niestety
jest za słabe technicznie). Co do Metal Gear Solida 4 - że niby ledwie zmieścił się na
dwuwarstwowej płycie Blu-Ray to sądzę, że jest to zwykły bełkot marketingowy - większość
(wbrew temu co twierdzą twórcy) to pewnie przerywniki w HD i muzyka w niesamowicie wielkiej
jakości - chciałbym tę grę otrzymać również na X360 i wierzę, że tak się stanie.

Ja osobiście Xboksa 360 kupuję głównie dla Fable 2, GTA IV (dwa główne
argumenty), kilku ścigałek - Forza 2, PGR4, PGR3, NFS prostreet, (akurat nie rozumiem
fenomenu Gran Turismo, oczywiście poza grafiką... grałem w GT3 i zdecydowanie mnie nie
przyciągnęło na dłużej) i.. Viva Pianta''y ;).

Pograłbym też chętnie w Fifę 08, CoD4 (tego niestety tak czy siak nie kupię -
mam na komputerze, ale chciałbym ujrzeć piękno graficzne tej gry bez zacięć), CoD3,
Crackdown
.. Więc na pewno będę miał w co grać, brakuje mi jednak bardzo God of Wara
3, z pewnością będzie to bardzo efektowna, odstresowująca młócka :).



Wiesz, Exclusivy to są tak jakby wizytówki danej konsoli pokazują co dana konsola ma do zaoferowania, ja np bardzo chciałbym pograć w ME i Lost Oddysey czy fable 2 na PS3 (chociaż jedynka nie była takim hitem jak zapowiadano milo sie grało) ale to exclusivy X0 więc nie mam szans marzyć o tym, teraz rozważam po egzaminie roznoszenie ulotek żeby zarobić na X0, żeby pograć w tytuły "ekskluzywne" i gry multiplatformowe które z reguły są narazie tańsze to by mi sie zwróciło po jakimś czasie. Na szczęście obie konsole dzieki konkurencji szybko tanieją :D

Dnia 16.03.2008 o 09:32, Dincooo napisał:

pozdrawiam

Ja również

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2008 o 09:50, Szperacz Robson napisał:

Zebrałem czaszkę i co muszę zrobić, żeby ją uaktywnić, a nie ciągle trzymać w ręce? Muszę
dojść do końca levelu z czaszką w dłoni?!

Naciskasz strzał i po wszystkim. Później je uruchamiasz gdzieś tam w opcjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś jest coś wiadome bliżej co do wstecznej kompatybliności PS3 40 GB z grami PS2? Jakiś czas temu słyszałem plotki o tym, że Sony pracuję nad tą sprawą, ale nie były one potwierdzone. A drugie pytanie to czy będzie w Polsce PS3 80 GB z MGS4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No widzę, że nikt nie raczył odpowiedzieć na moje pytanie. A nie chce 2 stów wydawać na kota w worku. A mój komentarz, co do obniżek jest taki wkurzyło mnie to, bo za tą cenę, za która musiałem wydać po świętach to teraz bym miał zamiast arcade tego Premium z dyskiem a tak musze dopłacić na dysk, ale żeby człowiek wiedział ze tak będzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2008 o 18:21, arekskate napisał:

Czy komuś jest coś wiadome bliżej co do wstecznej kompatybliności PS3 40 GB z grami PS2?
Jakiś czas temu słyszałem plotki o tym, że Sony pracuję nad tą sprawą, ale nie były one
potwierdzone.


No tak, pojawiły się tylko plotki. Oficjalnej informacji o tym nie było, Sony jak na razie milczy.

Dnia 16.03.2008 o 18:21, arekskate napisał:

A drugie pytanie to czy będzie w Polsce PS3 80 GB z MGS4?


Nie.
Wersja 80GB jest "exclusivem" dla USA. U nas pojawi się zestaw PS3 40GB z grą Gran Turismo 5 Prologue.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Bo 60 GB ma jakoś tą wsteczną komp. w hardware''rze, za to Sony niby miało kombinować tak, żeby udało się odpalić gierki z PS2 poprzez odpowiedni software. Oby im się udało. Tak na prawdę tylko to zatrzymuje mnie przed kupnem 40 GB, bo dysk właśnie 40 GB w zupełności mi starczy, a jedno USB mniej czy brak czytnika kart pamięci również mi nie przeszkadza. Tylko ta wsteczna kompatybliność ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich interesuje mnie zakup TV LCD do konsoli. Czytając różne fora mam coraz większy mętlik w głowie. Najpierw chciałem kupić Samsunga 32M87BDX patrze a ten nie ma Full HD a w końcu by się przydało szukam nadal i tylko Scharp ma jakis model 32 calowy z Full HD. To szukam w 37 tu już jest większy wybór jeśli chodzi o Full HD. Tylko teraz tak podobno najlepsze pod konsole sa samsungi ale patrząc na ich parametry posiadają 8 ms odświeżania Panasonic i Scharp 5. Proszę o wasze opinie z LCD z Full HD i konsolami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc!
Mam Xboxa 360, włączam go dzisiaj rano a tu.... czarny ekran a na konsoli kółko, które zawsze świeciło na zielono jest całe czerwone i nic się nie dzieje, nawet nie miga!
Ktoś wie co się mogło stać, i jak temu zaradzić?
Z góry dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2008 o 21:26, capral napisał:

Proszę o pomoc!
Mam Xboxa 360, włączam go dzisiaj rano a tu.... czarny ekran a na konsoli kółko, które
zawsze świeciło na zielono jest całe czerwone i nic się nie dzieje, nawet nie miga!
Ktoś wie co się mogło stać, i jak temu zaradzić?
Z góry dzięki!


Cóż, wygląda na to że masz RROD (Red Ring of Deth) czyli krótko mówiąc padła Ci konsolka ;/ Więc jeżeli masz gwarancje to dzwonisz do Microsoftu a oni zabierają konsole i naprawią a potem znowu możesz grać ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2008 o 21:26, capral napisał:

Proszę o pomoc!
Mam Xboxa 360, włączam go dzisiaj rano a tu.... czarny ekran a na konsoli kółko, które
zawsze świeciło na zielono jest całe czerwone i nic się nie dzieje, nawet nie miga!
Ktoś wie co się mogło stać, i jak temu zaradzić?
Z góry dzięki!


Czekaj czekaj masz 3/4 czerwone diody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2008 o 22:40, jackass napisał:

Co potrzebuję ,żeby podłączyć Xboxa 360 z USA do mojego krjaowego monitora/TV ??


Potrzebujesz wpierw konwerter napięcia+tą taką przejściówkę na wtyczkę. Miałem konsolę NTSC i musiałem mieć takie cudo. Poza tym nie potrzebujesz już nic, jeśli twój TV obsługuje NTSC. Chce ci się sprowadzać gry z US? No, chyba że będziesz grał w gry region free.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2008 o 22:51, bojanzaw napisał:

> Co potrzebuję ,żeby podłączyć Xboxa 360 z USA do mojego krjaowego monitora/TV ??


Potrzebujesz wpierw konwerter napięcia+tą taką przejściówkę na wtyczkę. Miałem konsolę
NTSC i musiałem mieć takie cudo. Poza tym nie potrzebujesz już nic, jeśli twój TV obsługuje
NTSC. Chce ci się sprowadzać gry z US? No, chyba że będziesz grał w gry region free.

No ten konwerter powinienem mieć gdzieś na chawirze .A w razie co to drogie to jest ? Przy monitorze komputerowym nie ma znaczenia system bo obsługuję NTSC i PAL tak ? Chodzi o to ,że przyjeżdza do mnie kuzyn z US i chcę żeby wziął swoje Wii i Xa :D a tak poza tym to dużo jest gier region free ? Pytam w razie jakbym chciał zainwestować w konsolę ze Stanów.

Edit: jeszcze pytanko .Jak kupię konsolę PS3/Xboxa w Stanach to czy gwarancja jest europejska i mogę w Polsce reklamować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2008 o 22:55, jackass napisał:

No ten konwerter powinienem mieć gdzieś na chawirze .A w razie co to drogie to jest ?


Trochę to chyba kosztuje, a Allegro.pl nie gryzie :P

Dnia 16.03.2008 o 22:55, jackass napisał:

Przy monitorze komputerowym nie ma znaczenia system bo obsługuję NTSC i PAL tak ?


Nie ma znaczenia.

Dnia 16.03.2008 o 22:55, jackass napisał:

Chodzi
o to ,że przyjeżdza do mnie kuzyn z US i chcę żeby wziął swoje Wii i Xa :D a tak poza
tym to dużo jest gier region free ?


No troszkę ich jest :P Tu możesz sprawdzić: http://www.play-asia.com/paOS-00-3-xbox360_compatibility_guide-49-en.html

No i jeśli chcesz brać konsolę ze Stanów, to najlepiej PS3, bo nie ma regionów (o tym każdy wie :P). Fajne jest PS3 białe, ale dostępne jedynie w Japonii, więc musiałbyś mieć tam rodzinkę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2008 o 23:01, arekskate napisał:

Mam pytanie czysto papierkowe. Czy po okazaniu faktury, na której znajduje się dowód
zakupu Xboxa (Media Markt) otrzymam kartę gwarancyjną?


Powinieneś ją dostać już przy zakupie O_o Jednak po okazaniu faktury prawdopodobnie ją otrzymasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się