Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Panie i Panowie - moje marzenie wreszcie się spełniło!
Od dnia wczorajszego, konkretnie godziny 20:30 jestem posiadaczem Playstation 3. Kupiłem ją w Empiku, w zasadzie to było dla mnie dużym zaskoczeniem i nie spodziewałem się, że rodzice zgodzą się na zakup :) Szczerze mówiąc, to będąc tam miałem łzy w oczach ze wzruszenia, bo coś, o co starałem się tyle czasu wreszcie będzie w moim domu. Dopiero dzisiaj przyjechałem z Warszawy i podpiąłem konsolkę. Konto na Playstation Network już założone, jakby co mój nick to Witus. Obecnie pobieram demo DiRTa, potem chcę jeszcze zassać Burnouta Paradise oraz Uncharted. No, zapomniałbym o wrażeniach - ta konsola to istne cudo! :) Nie dość, że wygląda wręcz rewelacyjnie, to na dodatek chodzi bardzo cicho i w ogóle jej nie słychać. Pozytywnie zaskoczył mnie też XMB, sprawuje się bardzo dobrze. Na PS Store jest dość dużo dem i innych rzeczy, tak więc będzie co ściągać. Zapewne zamówię sobie Uncharted, bo w Warszawie nie było po dobrych cenach (w Empiku MotorStorm kosztuje 230 zł, na Allegro 80 zł...) ;) Cóż, teraz pozostaje mi czekać tylko aż demo DiRTa skończy się ściągać i wreszcie zagram :D

20080320204617

20080320204734

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 20:48, master matrox napisał:

Panie i Panowie - moje marzenie wreszcie się spełniło!
Od dnia wczorajszego, konkretnie godziny 20:30 jestem posiadaczem Playstation 3.
Kupiłem ją w Empiku, w zasadzie to było dla mnie dużym zaskoczeniem i nie spodziewałem
się, że rodzice zgodzą się na zakup :) Szczerze mówiąc, to będąc tam miałem łzy w oczach
ze wzruszenia, bo coś, o co starałem się tyle czasu wreszcie będzie w moim domu. Dopiero
dzisiaj przyjechałem z Warszawy i podpiąłem konsolkę. Konto na Playstation Network już
założone, jakby co mój nick to Witus. Obecnie pobieram demo DiRTa, potem chcę
jeszcze zassać Burnouta Paradise oraz Uncharted. No, zapomniałbym o wrażeniach - ta konsola
to istne cudo! :) Nie dość, że wygląda wręcz rewelacyjnie, to na dodatek chodzi bardzo
cicho i w ogóle jej nie słychać. Pozytywnie zaskoczył mnie też XMB, sprawuje się bardzo
dobrze. Na PS Store jest dość dużo dem i innych rzeczy, tak więc będzie co ściągać. Zapewne
zamówię sobie Uncharted, bo w Warszawie nie było po dobrych cenach (w Empiku MotorStorm
kosztuje 230 zł, na Allegro 80 zł...) ;) Cóż, teraz pozostaje mi czekać tylko aż demo
DiRTa skończy się ściągać i wreszcie zagram :D



Ja płaczę jak to dobrze mieć takich dobrych rodziców, moje plany z konsolą są od listopada i może pod koniec marac się spełnią a i tak sobie nie zagram bo ręka złamana....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 21:00, Bratek196 napisał:

Ja płaczę jak to dobrze mieć takich dobrych rodziców, moje plany z konsolą są od listopada
i może pod koniec marac się spełnią a i tak sobie nie zagram bo ręka złamana....


Co do rodziców - ponad rok trwało mi przekonanie ich. Największy problem był z mamą, ale w końcu uświadomiła sobie, że to dla mnie naprawdę się przyda i że komputer to totalny złom. Nie bój się, bo i Ty na pewno będziesz miał konsolę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2008 o 21:07, master matrox napisał:

Co do rodziców - ponad rok trwało mi przekonanie ich. Największy problem był z mamą,
ale w końcu uświadomiła sobie, że to dla mnie naprawdę się przyda i że komputer to totalny
złom. Nie bój się, bo i Ty na pewno będziesz miał konsolę :)



BUU i to mi to mówisz gdy wyszarpałem kasę na kartę graficzną i przez to straciłem dwa lata życia, moja mama na 1000% nie zgodzi, co do taty już jest gotowy na kupno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 21:07, master matrox napisał:

> Ja płaczę jak to dobrze mieć takich dobrych rodziców, moje plany z konsolą są od
listopada
> i może pod koniec marac się spełnią a i tak sobie nie zagram bo ręka złamana....


Co do rodziców - ponad rok trwało mi przekonanie ich. Największy problem był z mamą,
ale w końcu uświadomiła sobie, że to dla mnie naprawdę się przyda i że komputer to totalny
złom. Nie bój się, bo i Ty na pewno będziesz miał konsolę :)


U mnie z konsolą nie ma problemu - najlepszym argumentem jest twierdzenie, że nie będę musiał robić upgrade''ów komputera, bo do grania będzie mi służyła konsola a na PC tylko w klasyki będę sobie grał.
Gorzej było z TV Full HD, to mi zajęło pół roku, ale udało się, w sobotę odbieram Panasonica 42'' Full HD, a konsole krótko po telewizorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 21:14, arekskate napisał:

U mnie z konsolą nie ma problemu - najlepszym argumentem jest twierdzenie, że nie będę
musiał robić upgrade''ów komputera, bo do grania będzie mi służyła konsola a na PC tylko
w klasyki będę sobie grał.


też przekonałem na to rodziców, po czym po roku zrobiłem... upgrade kompa :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2008 o 21:19, syriusz.b napisał:

też przekonałem na to rodziców, po czym po roku zrobiłem... upgrade kompa :D:D


Jakim cudem ???? Bo ostatni upgrade miałem trochę więcej niż rok temu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 21:19, syriusz.b napisał:

> U mnie z konsolą nie ma problemu - najlepszym argumentem jest twierdzenie, że nie
będę
> musiał robić upgrade''ów komputera, bo do grania będzie mi służyła konsola a na
PC tylko
> w klasyki będę sobie grał.

też przekonałem na to rodziców, po czym po roku zrobiłem... upgrade kompa :D:D

Ja prawie mam tak samo, ale ojciec sam wyskoczył z myślą żeby kompa wymienić na co ja padłem, bo to zawsze ja o to musiałem zabiegać xD a tak to sobie poczekam jeszcze trochę i kasę odłożoną na kompa zainwestuje w gitarę elektryczna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 21:19, syriusz.b napisał:

> U mnie z konsolą nie ma problemu - najlepszym argumentem jest twierdzenie, że nie
będę
> musiał robić upgrade''ów komputera, bo do grania będzie mi służyła konsola a na
PC tylko
> w klasyki będę sobie grał.

też przekonałem na to rodziców, po czym po roku zrobiłem... upgrade kompa :D:D


Hehe, no może też tak zrobię, jeśli wyjdzie naprawdę gra taka, która mnie tak zadziwi. Ale jak na razie, to mój komputer spokojnie mi starczy do wielu gier, nawet tych współczesnych a i tak najbardziej ciągną mnie klasyki (BG, ID, P:T itd.). Ale co raz bardziej popieram hasło "konsole do gier, PC do pracy!". A to dlatego, że dziś już nie ma takich gier jak kiedyś, teraz grube pieniądze walą w grafikę - nie podoba mi się to. Kiedyś to były gry, ręcznie malowane otoczenie itd.,tamte gry miały klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy - Burnout to demo otwarte, jeden samochód i opcja multi, za to tylko fragment miasta. Inne, jak Uncharted to np. połowa pierwszej misji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, ja ponad 2 lata ciułam grosz do grosza na jakąś konsolę, doczłapałem się PS2 i zamierzam harować w lecie na Xboxa 360. Na chwilę obecną rodzice łożą tylko na moje utrzymanie i dają mi kieszonkowe na wydatki. Konsola jest rzeczywiście niesamowita, ale największego połera wyciska z niej Telewizor HD, na którego już sam nie zarobię :)

PS: Podrzuć swoją technikę, to może będę miał nowe łyżwy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2008 o 18:44, penny napisał:

mają. i? to nadal nie zmienia faktu, że kupowanie konsoli czy jakiegokolwiek sprzętu
elektronicznego z myślą o przyszłości jest bez sensu. już o tym napisałem i na prawdę
nie chce mi się powtarzać.


Wyjaśnij dlaczego? To może opłaca się kupić PSX, bo przecież też ma wiele dobrych gier i dużą bibliotekę gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, PSX jest w porządku! Właśnie z kumplem wygrzebaliśmy u niego w szafie PSX''a jeszcze w pudełku, tylko szukamy komponentu do niego i można grać ;)
A co do dyskusji to wiem, o co Ci chodzi i popieram Twoje zdanie, że konsola starzeje się dopiero po wyjściu następcy i dopiero wtedy nadchodzi nowa generacja i nowa technologia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 22:01, Łeber napisał:

Wyjaśnij dlaczego?

tego ze jesli ktos w tej chwili nie widzi dla siebie wielu fajnych gier na ps3 acz we kiedys pojawia sie tytuly na ktorych mu zalezy, to kupowanie ps3 w tym momencie bedzie wyrzucaniem pieniedzy w bloto. w momencie gdy wyjda gry na ktorych bedzie danej osobie zalezec, konsola bedzie kilkaset zlotych tansza, moze zeslimowana, czy cichsza... czy to na prawde wymaga tlumaczenia??

To może opłaca się kupić PSX, bo przecież też ma wiele dobrych gier

Dnia 20.03.2008 o 22:01, Łeber napisał:

i dużą bibliotekę gier.

psx srednio, ale ps2 jak najbardziej. konsola tania jak barszcz, dzialaja tez gry z psx, multum swietnych tytulow w zabojczo niskich cenach... wydatek tym bardziej oplacalny, ze w zadna z tych gier nie da sie zagrac na dostepnych w sprzedazy pe-es-trojkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze sprzetu na przyszlosc nie ma sensu kupowac bo nigdy nie wiadomo co sie stanie w pzyszlosci. Moze gra na ktora czekamy nie wyjdzie, albo bedzie konwersja na starszy sprzet. A kupowanie sprzetu w dniu premiery to tylko wtedy kiedy mamy w brud pieniedzy nie nie przejmujemy sie czy bedziemy mieli pare set zlotych mniej czy wiecej za rok czy dwa.
Osobiscie kiedy nowe konsole wyszly nie myslalem o kupnie zadnej z nich bo zwyczajnie byly drogie, malo gier bylo no i mialem nowego kompa. Teraz rozwarzam mozliwosc kupienia konsoli bo jestu duzo fajnych gier na kazda konsole, gry ktore wyszly na rynek w dniu premiery czy krotki czas po, nadal bardzo dobze wygladaja (oblivion, gears of war) no i to by bylo na tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że PS3 także ma możliwość odpalenia gier z PS2 i PSX. Poza tym kupno konsoli jest jak inwestycja na rynku, zawsze trzeba przewidzieć co się stanie za jakiś czas z konsolą, czy jej biblioteka gier powiększy się o znaczące i markowe tytuły, czy też pozostanie bez zmian wszystko, należy wziąć także pod uwagę inny rozwój techniki, na przykład komputerowy, czy też odbiorników TV z HD, które już teraz są tanie, a niedługo będą jeszcze tańsze i bardziej rozpowszechnione, w tym momencie zmierzamy do Blue-Ray''a, PS3- najtańszy odtwarzacz gier i filmów w wysokiej rozdzielczości, aktualnie nie opłaca się kupować filmów na płytkach BR, (ciut drogie), ale z czasem wszystko tanieje, w tym punkcie także trzeba patrzeć przyszłościowo. A co najważniejsze, są opublikowane plany wydawnicze różnych firm, które produkują killery na zabawkę Sony, taki MGS4, FFXII, Haze, KZ2 i wiele, wiele innych, gry za jakiś czas wyjdą, spora część w tym roku już i zapowiadają się bardzo smakowicie. Choć obecnie też jest wiele dobrych gier.

Ja kupiłem konsole ze względu na nowe pozycje, które ukażą się w przyszłości, na koszty oraz na rozwój filmów w HD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak do Xboxa dodają:
# Xbox Live Silver
# Xbox Live Gold (30''sto dniowy Trial)

to ten Xbox Live Silver jest na zawsze? Można za darmo włączać internet? A czym się różni Silver od Gold?
Jak ktoś gra w coś na Xboxie, to może zagrać z kimś, kto gra na PS3?
Jaki internet jest lepszy: Xbox Live czy 1Mega do PS3?

Cały czas nie wiem czy wziąć PS3 czy Xboxa...
Najbardziej chcę pograć w GTA4, a to jest na tym i na tym...

Na PS3 jest większy dysk, Blue-Ray itp.
Trochę się boję, że Xbox mógłby mi się popsuć, a nie chciałbym czekać na naprawę (no chyba, że dadzą mi jakąś grę:D )

Na PS3 można mieć Linuxa i włączać wszystko tak jak na komputerze? A można mieć np emulator PS2 i będą gry działać?
Na Xboxie tak nie ma?
a jaki tam jest internet? Też można normalnie przeglądać wszystkie strony internetowe?
Da się podłączyć mysz i klawiaturę?

a z jaką prędkością ściągają się rzeczy z Xbox Live?
Która konsola będzie lepsza, żeby pograć w jakieś wyścigi i bijatyki (najlepiej DBZ)

Szkoda, że nikt, kogo znam, nie ma Xboxa albo PS3 (mógłbym zobaczyć, co mi się bardziej spodoba)
Wygląd (dla mnie) ma lepsze PS3 i na Xboxa pad jest jakiś dziwny (nie wiem czy będę umiał na tym grać)

a da się jakąś konsolę podłączyć do laptopa?


Trochę tego napisałem, ale jak konsole są takie drogie, to muszę o nich wiedzieć wszystko :D
Jak o coś zapomniałem zapytać, to możecie mi coś dopisać :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mój drogi, inwestycja to jest działanie, które ma zapewnić ci zyski. kupno sprzętu elektronicznego ''z myślą o przyszłości'' nigdy nie będzie zyskowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się