Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Dnia 21.03.2008 o 09:33, Łeber napisał:

> nieprawda. wszystkie obecnie sprzedawane przez sony modele ps3 NIE MAJA mozliwosci odpalania
> gier z ps2. funkcjonalnosc ta zostala usnieta.

Dnia 21.03.2008 o 09:33, Łeber napisał:

Tu się mylisz.


Prosze, oto press na stronie korporacyjnej Sony, informujacy ze firma rezygnuje z wsteznej komatybilnosci PS3 we wprowadzanym wtedy modelu ps3 oraz informuje ze starszy model z obsluga wstecznej kompatybilnosci bedzie wyprzedawany (na chwile obecna nie jest juz dostepny).
http://www.scee.presscentre.com/Content/Detail.asp?ReleaseID=4434&NewsAr eaID=2

teraz wytlumacz mi, kto wie lepiej: sony czy ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2008 o 14:14, Szperacz Robson napisał:

Dotychczas muszę biegać z kablem od PC do Xboxa. Chcę mieć podłączone do internetu obydwie
rzeczy naraz. Co muszę zrobić/zakupić?


najlepiej 4 portowy routerek, z wifi lub bez (zaleznie jaka chcesz miec - przyszlosciowo patrzac - siec :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2008 o 13:35, Robac napisał:

>Gryn na PS3 mozna wyliczyc na palcach.

wszystko można wyliczyć na palcach

> A do wszystkich. Konsole sluza przedewszystkim do grania a nie tak jak wy sie podnicacie

> PS3 i bluray

służą, ale jeśli mogą też spełniać inne fajowe funkcje, to czemu nie?



Ok tylko chcialo by ci sie wydawac tyle kasy na filmy??? Ja to wszystko rozumiem ale niech ten bluray bedzie bardziej popularny i filmy beda tansze to bedzie OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blu Ray może być czymś w stylu tych małych płytek UMD. Wszystko super, ekstra, ale będzie to bardziej jako gadżet lub produkt na mały rynek niż urządzenie takie popularne jak obecnie DVD. Po newsie zapowiadającym znacznie szybszy transfer filmów HD można wydedukować, że w przyszłości ludzie będą kupować terabajtowe dyski i filmy ( za opłatą ofkorz :)) będą kupować w postaci plików z wirtualnych sklepów. Według mnie to prędzej się przyjmie niż kolejna płytka, tyle że z większą pojemnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2008 o 14:14, Szperacz Robson napisał:

Dotychczas muszę biegać z kablem od PC do Xboxa. Chcę mieć podłączone do internetu obydwie
rzeczy naraz. Co muszę zrobić/zakupić?


Najlepszym rozwiązaniem będzie router. Podłączasz kabel od internetu do routera a on rozdziela Ci sygnał na resztę urządzeń ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważcie ,że blue-ray to nie tylko filmy .BR to przede wszystkim ogromna pojemność nośnika .Samo R* wspominało ,że ciężko im pomieścić GTA IV na DVD .Assassins Creed chyba też miał ten ból. DVD to mało dla gier w HD .Same ścieżki dialogowe i dźwięki w Hevenly Sword zajmowały bodajże 9GB ,czyli 2x więcej niż ma DVD.Co będzie w przyszłości ? Gry będą wydawane na kilku DVD co zwiększy koszta produkcji (już Blue Dragon jest chyba na 2dvd).Komu chce się żonglować płytami podczas gry ? A może developerzy zaczną wrzucać same instalki ,wkońcu konsole mają dyski .M$ już poskąpiło na HD-DVD w Xboxach i teraz pokutuje.Sony dobrze postąpiło ,dzięki czemu za kilka lat możemy spodziewać się ogromnych różnic w wyglądzie gier na obu platformach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Same ścieżki dialogowe i dźwięki w Hevenly Sword zajmowały bodajże 9GB ,czyli 2x więcej niż ma DVD.

Tak tylko wez pod uwage ze jest to exclusive na PS3
Co będzie w przyszłości ? Gry będą wydawane na kilku DVD co zwiększy koszta produkcji (już Blue Dragon jest chyba na 2dvd)

nie wydaje mi sie aby 2 plytki DL byly drozsze niz jedna Bluray

Sony dobrze postąpiło ,dzięki czemu za kilka lat możemy spodziewać się ogromnych różnic w

Dnia 21.03.2008 o 14:35, jackass napisał:

wyglądzie gier na obu platformach


Nie bedzie roznic w wygladzie na nowych plaformach gdzy Epik juz pracuje na UE4 ktory bedzie dzialal na konsolach najnowszej gemneracji a ma to byc w 2011 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2008 o 14:14, Szperacz Robson napisał:

Dotychczas muszę biegać z kablem od PC do Xboxa. Chcę mieć podłączone do internetu obydwie
rzeczy naraz. Co muszę zrobić/zakupić?


Polecam router Linksys WAG200G. Tani, solidny, dostępny i z tego co słyszałem najlepszy support od producenta. Ja używam od 4 miesięcy i zero zwiech, zero problemów. Raz ustawiasz i zapominasz. Wstaje sam po braku prądu, awarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2008 o 14:46, MLODY2K6 napisał:

Nie bedzie roznic w wygladzie na nowych plaformach gdzy Epik juz pracuje na UE4 ktory
bedzie dzialal na konsolach najnowszej gemneracji a ma to byc w 2011 roku


czyli ze już jest zapowiedziana nastepna generacja konsol na 2011 ?


EDIT: a czy jest w polsce jakaś gazeta w której byłyby dema gier na konsole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2008 o 14:55, Steel Dogg napisał:


> Nie bedzie roznic w wygladzie na nowych plaformach gdzy Epik juz pracuje na UE4
ktory
> bedzie dzialal na konsolach najnowszej gemneracji a ma to byc w 2011 roku

czyli ze już jest zapowiedziana nastepna generacja konsol na 2011 ?


Nie tyle co zapowiedziana ale zapowiedziany nowy silnik graficzny tak wiec trzeba oczekiwac ze za jakies 3-4 lata beda nowe konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2008 o 15:04, player000 napisał:

czy X360 z kablem VGA wyświetla ładną grafikę na zwykłym CRT??


widzialem u znajomego na LG F700B wyglada to calkiem dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2008 o 14:46, MLODY2K6 napisał:

Tak tylko wez pod uwage ze jest to exclusive na PS3

co nie zmienia faktu ,że Xbox tej gry by nie pomieścił na jednej płytce bez cięcia

Dnia 21.03.2008 o 14:46, MLODY2K6 napisał:

Co będzie w przyszłości ? Gry będą wydawane na kilku DVD co zwiększy koszta produkcji
(już Blue Dragon jest chyba na 2dvd)

nie wydaje mi sie aby 2 plytki DL byly drozsze niz jedna Bluray

ale nawet 2 dvd nie pomieści tyle danych co jeden BD

Dnia 21.03.2008 o 14:46, MLODY2K6 napisał:


Nie bedzie roznic w wygladzie na nowych plaformach gdzy Epik juz pracuje na UE4 ktory
bedzie dzialal na konsolach najnowszej gemneracji a ma to byc w 2011 roku

Będą niewątpliwie .Epic może sobie robić nowy silnik ,ale będzie go optymalizował pod obie platformy next-gen .Są też inni producenci robiący swoje silniki pod indywidualną konsolę wykorzystując przy tym cały jej potencjał nie przejmując się ograniczeniami drugiej .Nie powiesz chyba ,że konsola Sony ma wykorzystywane w grach wszystkie 7 rdzeni ? Po prostu developerzy nie potrafią im jeszcze znależć funkcji ,bądź są niepotrzebne przy obecnych produkcjach ,gdyż wystarczają np.2.Teraz przy multiplatformowych tytułach nie widać jeszcze różnic w grafice ,ale takie napenwo będą w przeciągu miesięcy .

PS: zaręczam ,że nie jestem fanboyem ,osobiście stoję po stronie XBoxa , trzymam się ejdynie suchych faktów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie powiesz chyba ,że konsola Sony ma wykorzystywane w grach wszystkie 7 rdzeni ?

Pewnie ze nie poniewaz nawet te 2 rdzenie nie sa do konca wykorzystywane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2008 o 15:17, MLODY2K6 napisał:

Nie powiesz chyba ,że konsola Sony ma wykorzystywane w grach wszystkie 7 rdzeni ?

Pewnie ze nie poniewaz nawet te 2 rdzenie nie sa do konca wykorzystywane

No właśnie i to bardzo dobrze .To oznacza ,że czekają na nas jeszcze niespodzianki graficzne .Osobiście też uważam ,że 7 rdzeni PS3 to przesada.Nie znajdzie to funkcji dla gier teraźniejszej generacji.Jak wiadomo procek to jedno ,ale musi z nim współgrać grafika i pamięć ,żeby zobaczyć prawdziwy efekt.

PS.Właśnie jestem po obejrzeniu recenzji gametrailersów ,Bully :Scholarship Edition na X360 i co mnie zadziwiło to spadek frameratu w przypadku tej gry .Może zakisić czasami .Czy to oznacza :
a)słabą optymalizację
b)ograniczenia sprzętowe z jakimi już się spotykają twórcy (co w przypadku gry o takiej grafice nie powinno mieć miejsca)
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2008 o 15:26, jackass napisał:

b)ograniczenia sprzętowe z jakimi już się spotykają twórcy (co w przypadku gry o takiej
grafice nie powinno mieć miejsca) ?


Przypominam, że ta gra to port z PlayStation 2 więc nie ma mowy o problemach z ograniczeniami sprzętowymi konsoli :). Na gry-online.pl czytałem, że problem występuje na starszych wersjach Xboksa 360. Być może jest już patch naprawiający ten problem.

Co do pojemności Blu-Raya - wydaje mi się, że różnice pomiędzy grami na PlayStation 3 a Xboksem 360 w przyszłości będą tylko w jakości dźwięku i rozdzielczości filmików (na korzyść oczywiście konsoli Sony). Kupując za niedługo Xboksa jestem tego w pełni świadomy :). Obecna moc sprzętu w konsolach to za mało, aby potrzebny był nośnik powyżej ~10-15 GB - to oznacza jednak zabawę w wymianę płyt w konsoli Microsoftu i oczywiście o tym także jestem uświadomiony przed kupnem tejże zabawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2008 o 13:18, MLODY2K6 napisał:

Ja sie z toba w zupelnosci zgadzam. Wiekszosc osob podnieca sie tylko napedem blueray,.
pytanie czy stac ich na te filmy. A co do gier. Gryn na PS3 mozna wyliczyc na palcach.


Bzdura, a wręcz bujda o której mówi się od dłuższego czasu. To jest nieprawda, że na Playstation 3 nie ma gier, lub jest ich mało. Zobacz także na ten fakt, że Xbox 360 jest aż rok dłużej od maszynki Sony, przez ten czas nazbierali sporo gier. Ja sam obecnie dysponuje pieniędzmi i nie wiem jaką grę wybrać na PS3. :)

Dnia 21.03.2008 o 13:18, MLODY2K6 napisał:

A do wszystkich. Konsole sluza przedewszystkim do grania a nie tak jak wy sie podnicacie
PS3 i bluray


Tak, ale zważ na to że wstawienie do Playstation 3 napędu Blu-Ray było jednak dobrą decyzją. Gry zajmują co raz więcej, o czym zresztą się dość dużo mówi. Oprócz wspomnianego Heavenly Sword powiem też o Metal Gear Solid 4, gdzie Konami powiedziało, że płytka 50GB jest wypełniona plikami po brzegi.

Ja obecnie zagrywam się w demo F1 Championship Edition i śmiało mogę powiedzieć, że jest to bardzo fajna gra :) Grywalność to chyba jej największa cecha, bo chce się w nią ciągle grać. Jazda bolidami, z realistycznym systemem jazdy, piękną oprawą graficzną no i możliwością destrukcji bolidu jest wręcz wyśmienita. Jak stanieje, to z chęcią kupię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się