Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Dnia 21.04.2008 o 20:09, ghos-t napisał:

Nie bo chodzi mi o to czy na zwykłym tv nie strace z 50% jakości obrazu


Powiem tak. Gram na X360 pod 22" LCD i poszedlem z konsola do kumpla ktory ma standardowy TV. Jakosc obrazu jak dla mnie porazka 50% napewno gorzej bylo, zero ostrości az oczy bola wiec tak samo będzie z PS3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 13:50, 4exe napisał:


Nie wiem myślę, że nei ma takwoego na rynku.. bo zauważyłem, że ogarniasz się w procach
;), ale gdzieś czytałem, że GPU i CPU nie porównuję sie TFPS tylko CPU ma co innego co
czyni go tak wielkiego i mocnego, nie wiem czy to prawda czy nie


wydajność , o ktorej pisalem w odniesieniu do CPU dotyczy tylko operacji zmiennoprzecinkowych- algorytmy to troche inna bajka, tego nie przeliczy GPU :) Cell to z punktu widzenia ukladu samego w sobie (pomijam tworzenie gier pod niego) kawal high-endowej techniki (zastosowano go nawet w jednym telewizorze LCD- rezultat calkiem interesujacy :)), ale musi taki byc, zeby usprawnic podzial zadan i nie "spowalniac" GPU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 20:05, ghos-t napisał:

chocież nie bo tamten tv nie ma hdmi

no to pod taki http://allegro.pl/item344350206_lcd19_dvd_usb_divix_mp3_sd_monitor_hdmi_gw.html
czy jak podłacze ps3 pod ten tv i złącze hdmi nie strace na jakości ????


Eh, co Ty żeś wybrał ;/

Za około 800 zł możesz mieć 22" monitor firmy Gateway (spółka Acera) - z wyjściem DVI, dzięki czemu konsole podepniesz kablem HDMI > DVi. Nie warto brać sprzętu firmy krzak, taki Gateway co prawda też nie jest jakąś super znaną marką, ale bazuje na częściach Acera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 20:58, master matrox napisał:

Eh, co Ty żeś wybrał ;/


Twój wybór też za ciekawy nie jest. Bo może niby Acer jest dobrą firmą? Jedyne co mają przyzwoite, to serwis. Jak coś się popsuje, to bez problemów wymieniają daną część lub cały sprzęt na nowy. Niestety, sprzęt dość często musi składać wizyty w serwisach. Miałem doświadczenia z produktami Acera i jedyne co mogę stwierdzić to: nigdy więcej!

Co do samego monitora, to faktycznie ten z Allegro to w ogóle chybiony pomysł. Na Komputroniku za 800 złotych są w promocji monitory 22" od Samsunga, za 100 zł drożej także Philipsy i iiyama. Zatem z innych źródeł spokojnie będzie można je nieco taniej kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja po wakacjach będę mieć samsunga HD ready, eksperymentowanie z nieznanymi firmami i ich produktami może się skończyć tak że po prostu wyrzuciliśmy kasę w błoto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2008 o 10:25, barcio1111 napisał:

Słuchajcie wie ktoś może kto ma na sprzedarz XBOX-a360 ale tanio?? i grę GTA 4??


Napewno jakis sklep czy to intenetowy czy normalny. Polecam isc do MM i za 1049 dostaniesz tam X360 PREMIUM i za 200zl dokupisz sobie GTA 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2008 o 10:25, barcio1111 napisał:

Słuchajcie wie ktoś może kto ma na sprzedarz XBOX-a360 ale tanio?? i grę GTA 4??



Hm idź do sklepu tam na pewno nabędziesz to czego szukasz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 09:39, kodi24 napisał:

Z drugiej strony- znajdz mi chociaz jeden procesor dostepny na rynku, ktory osiagnalby
0,2 TFPS :) The cell jest tak naprawde ważniejszy niż chipset graficzny- wszystkie algorytmy
zwiazane z AI, fizyka, dzwiek i jego obrobka, oraz obliczenia zwiazane z grafika (cieniowanie,
swiatlo itp.) musi policzyc on. RSX ma zatem najlepsze wsparcie ze strony cpu, jakie
mogla dostac konsola (nawet jesli wiekszosc uparcie twierdzi ze to przereklamowany szajs)-
zaden pentium nawet nie fiknie do takiej wydajnosci. Różnica w wydajnosci cpu i gpu
, ktora ci podsunalem wynika z przeznaczenia obu ukladów- ten drugi musi miec jak najlepsza
wydajnosc przy operacjach typu DOT, bo one sa najważniejsze przy wyswietlaniu grafiki,
proc glowny niekoniecznie. Pozatym cos musi sprawnie porozdzielac zadania miedzy wszystkimi
ukladami na plycie wiec watpie, zeby zrezygnowano z cpu na rzecz wszystkorobiacego gpu
:)


Problem polega na tym, że nie potrzebne są CPU, które mają takie osiągi w obliczeniach zmiennoprzecinkowych, bo po to są właśnie GPU. Moc i wydajność procków CPU najlepiej opisuje wartość milionów operacji na sekundę (w przypadku wydajności jest to MIPS/Hz). Co z tego, że Cell może wykonać 0,2*10^12 operacji zmiennoprzecinkowych, skoro praktycznie każdy GPU bije go w tym względzie na głowę, nawet stary RSX oparty na GeForce 7xxx jest 9 razy szybszy pod tym względem.

Cell jest przereklamowany. Mało tego jest to dość nieudana inwestycja. Sony i klika innych firm próbowało stworzyć hybrydę CPU i GPU, a okazało się że nagle poszło na to 200 mln$ (czyli kilkanaście razy więcej niż kosztuje np. Intel opracowanie nowej serii procków) i w efekcie otrzymano drogi i przeciętnej mocy CPU (już w roku premiery PS3 jego moc została zdeklasowana przez Intel) i jeszcze słabszy jako GPU. Dlatego właśnie w efekcie zamiast zamierzonych dwóch procków Cell w PS3 (jeden miał być CPU, a drugi GPU) wrzucono przerobiony przez Nvidię GeForce, który nazwano RSX. Krótko mówiąc Cell jest lepszy jako GPU niż zwykły CPU i lepszy jako CPU niż zwykły GPU, ale z drugiej strony jako CPU jest słabszy niż inne CPU, a jako GPU nawet nie może się równać z innymi. Trochę w myśl starej zasady: "jak coś jest od wszystkiego, to jest do niczego" ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zrobiłem sobie Xbox Live i przy tworzeniu konta nie było Polski i zaznaczyłem Wielką Brytanię to czy jak kupie Xbox Live Gold - 3 miesiące w sklepie Ultimy to będzie działać na moim koncie?? Pytam bo nie chcę zapłacić 100 zł i nic z tego nie mieć :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2008 o 14:44, Ghoster7 napisał:

Jeżeli zrobiłem sobie Xbox Live i przy tworzeniu konta nie było Polski i zaznaczyłem
Wielką Brytanię to czy jak kupie Xbox Live Gold - 3 miesiące w sklepie Ultimy to będzie
działać na moim koncie?? Pytam bo nie chcę zapłacić 100 zł i nic z tego nie mieć :/


nie kupuj w ultimie. na allegro za 130zl masz abonament na rok czasu, wiec sie to bardziej oplaca. na kazdym koncie ci zadziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2008 o 14:53, MLODY2K6 napisał:

> Jeżeli zrobiłem sobie Xbox Live i przy tworzeniu konta nie było Polski i zaznaczyłem

> Wielką Brytanię to czy jak kupie Xbox Live Gold - 3 miesiące w sklepie Ultimy to
będzie
> działać na moim koncie?? Pytam bo nie chcę zapłacić 100 zł i nic z tego nie mieć
:/

nie kupuj w ultimie. na allegro za 130zl masz abonament na rok czasu, wiec sie to bardziej
oplaca. na kazdym koncie ci zadziala


:D No to superancko, dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2008 o 12:37, jackass napisał:

> Trochę przepatrzyłem ten temacik i nie znalazłem w nic o PSP prawie nic :).
Bo o PSP i PSP Slim są oddzielne tematy na forum.
> Z tych sławniejszych (a może tych co mi teraz do głowy przyszły? :)) można wymienić
Skype
Skype nie jest homebrew

> Zwłaszcza że pozwala ten programik odtwarzać RedTube :D.
Jest się czym chwalić ;>

Wiecie, moim zdaniem konsola to konsola... dlatego specjalnie nie szukałem tematu o PSP ale idę gadać tam w takim razie :P
Skype jest homebrew zależy z której strony patrzysz na niego w chwili pisania postu :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań odnośnie konsol .
1.Czy na konsolach są,będą polskie wersje gier?I czy są np.niemieckie ,francuskie wersje językowe w ich krajach.
2.Jaką wersje Xboxa lepiej kupić Tą tańszą za 7 stów czy te za 1300.
3.Gdzie się lepiej gra na PCecie czy na konsoli?
4.Jaki jest interfejs konsoli ,czy jest po polsku czy po angielsku?
5.Czy opłaca sie kupować tą konsole dla jednej gry ?
Proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2008 o 17:15, Tyron napisał:

Mam kilka pytań odnośnie konsol .

Dnia 22.04.2008 o 17:15, Tyron napisał:

1.Czy na konsolach są,będą polskie wersje gier?I czy są np.niemieckie ,francuskie wersje
językowe w ich krajach.


Większość gier na konsole w Polsce jest po angielsku, niektóre są po polsku ale czy żeby grać w strzelankę, bijatykę, wyścigi to musi być w wersji PL, ja nie widze problemu. Zresztą przecież uczą angielskiego w szkołach.

Dnia 22.04.2008 o 17:15, Tyron napisał:

2.Jaką wersje Xboxa lepiej kupić Tą tańszą za 7 stów czy te za 1300.


Zależy czy masz zamiar ściągać coś z Xbox Live, możesz dokupić zawsze dysk twardy. Ja najpierw myślałem o wersji arcade ale kupiłem ostatecznie premiuma, przydaje się do ściągania dem, filmików, gier arcade. Lepiej brać premium.

Dnia 22.04.2008 o 17:15, Tyron napisał:

3.Gdzie się lepiej gra na PCecie czy na konsoli?


Ci co grają na Pececie powiedzą że na PC a ci co na konsoli grają to powiedzą że konsola lepsza. Ja gram na Xboxie i uważam że lepiej się gra niż na PC, przedewszystkim zero przycinek, zacięć, animacje w grach są płynne. Nie trzeba się martwić o wymagania sprzętowe. To tak jakbym się spytał czym się lepiej jeździ Czołgiem czy Ferrari Enzo. Oba służą do jeżdzenia, ale mają inne zastosowania.

Dnia 22.04.2008 o 17:15, Tyron napisał:

4.Jaki jest interfejs konsoli ,czy jest po polsku czy po angielsku?


Na Xboxie jest po polsku

Dnia 22.04.2008 o 17:15, Tyron napisał:

5.Czy opłaca sie kupować tą konsole dla jednej gry ?


Ogólnie dla wszystkich gier opłaca się kupować tą konsolę ;)

Dnia 22.04.2008 o 17:15, Tyron napisał:

Proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2008 o 11:07, ROTFL napisał:


Problem polega na tym, że nie potrzebne są CPU, które mają takie osiągi w obliczeniach
zmiennoprzecinkowych, bo po to są właśnie GPU. Moc i wydajność procków CPU najlepiej
opisuje wartość milionów operacji na sekundę (w przypadku wydajności jest to MIPS/Hz).
Co z tego, że Cell może wykonać 0,2*10^12 operacji zmiennoprzecinkowych, skoro praktycznie
każdy GPU bije go w tym względzie na głowę, nawet stary RSX oparty na GeForce 7xxx jest
9 razy szybszy pod tym względem.

Cell jest przereklamowany. Mało tego jest to dość nieudana inwestycja. Sony i klika innych
firm próbowało stworzyć hybrydę CPU i GPU, a okazało się że nagle poszło na to 200 mln$
(czyli kilkanaście razy więcej niż kosztuje np. Intel opracowanie nowej serii procków)
i w efekcie otrzymano drogi i przeciętnej mocy CPU (już w roku premiery PS3 jego moc
została zdeklasowana przez Intel) i jeszcze słabszy jako GPU. Dlatego właśnie w efekcie
zamiast zamierzonych dwóch procków Cell w PS3 (jeden miał być CPU, a drugi GPU) wrzucono
przerobiony przez Nvidię GeForce, który nazwano RSX. Krótko mówiąc Cell jest lepszy jako
GPU niż zwykły CPU i lepszy jako CPU niż zwykły GPU, ale z drugiej strony jako CPU jest
słabszy niż inne CPU, a jako GPU nawet nie może się równać z innymi. Trochę w myśl starej
zasady: "jak coś jest od wszystkiego, to jest do niczego" ;P.



Coś podobnego???? ;DDDDD A skoro już twierdzisz ,ze jezeli cos co jest do wszystkiego jest jednoczesnie do niczego, to PC-ty powinno sie wywalic na zlom ;]]]
Może i Cell nie nadaje sie tak dobrze do wykonywania operacji nader skomplikowanych (mocne proce intela robia to efektywniej), za to duzo skuteczniej radzi sobie z dekodowaniem strumieni video, co jest faktem pocieszajacym. Twierdze uparcie, ze dobrze zaprogramowany (na razie sa z tym "drobne" problemy ;)) okaze sie batem na uklady konkurencyjne- RSX sam w sobie to juz nieco "zacofany" GPU (chociaz wciaz bardzo mocny),
wiec cala nadzieja w procku. Developerzy, ktorzy do tej pory skarzyli sie na CPU z ps3 powoli i dosc niesmiale zaczynaja chwalic sobie ten ukladzik, wiec mysle, ze cell nie jest przereklamowany- jest to poprostu MOCNY proc, ktory dlugo jeszcze bedzie "dawal rade" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się