Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Dnia 10.05.2008 o 12:55, Łeber napisał:

Ale co takiego przeboleć? Cenę konsoli? Cenę gier (porównywalne cenowo do tych z X360),
czy też cenę filmów na BR? Bo nie rozumiem.

Chyba raczej chodzi mu o samą cenę konsoli. Gry na x360 i ps3 są raczej w podobnych cenach, ale sama konsola ps3... kosztuje często więcej niż sam xbox elite, choć niewiele różni się od premium. Niestety nie mały wydatek ;>
pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 13:33, fcbarca91 napisał:

> Ale co takiego przeboleć? Cenę konsoli? Cenę gier (porównywalne cenowo do tych z
X360),
> czy też cenę filmów na BR? Bo nie rozumiem.
Chyba raczej chodzi mu o samą cenę konsoli. Gry na x360 i ps3 są raczej w podobnych cenach,
ale sama konsola ps3... kosztuje często więcej niż sam xbox elite, choć niewiele różni
się od premium. Niestety nie mały wydatek ;>
pzdr.


Dokładnie, chodzi mi o cenę konsoli i nie mów mi, że w zamian dostajemy dużo. Nie każdemu takie bajery jak WiFi są potrzebne, oczywiście dobrze że są, ale szkoda, że Sony daje zero możliwości kostumizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konsole ogólnie mają może nie zero, ale mało możliwości do tuningu, aczkolwiek można dokupić "nalepki" na obudowę i pady, tudzież niedługo wychodzi tuner TV do PS3... Konsola to nie komputer nie oczekuj, że będziesz mógł wymieniać bebechy, prócz HDD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym czasie za jakieś 2 tygodnie pojadę z tatą po Xboxa 360 Elite . Chciałbym znać wasze opinie na ten temat, gdyż nie chciałbym wyrzucać pieniędzy w błoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 12:09, ghos-t napisał:

Słuchajcie wiem ze xbox 360 nie ma blue ray w przeciwieństwie do PS3 a słyszałem że gry
na blue ray mają wiele większe możliwości

poki co nie wydano nawet jednej gry na ps3 w ktorej widac owa przewage wynikajaca z blu-ray :). rozmiar nosnika to nie wszystko, zreszta, co za problem jesli gra na x360 bedzie na dwoch plytkach dvd?

Dnia 10.05.2008 o 12:09, ghos-t napisał:

Bo wacham się pomiędzy PS3 a xbox 360 a nie chciał bym za rok kupować
nowego xboxa z powodu braku napędu ????

konsole kupuje sie dla gier a nie dla napedow i wybor sugerowalbym robic w ten sposob. czyli:
- na obie konsole jest sporo dobrych gier z przewaga x360 w(35 gier na x360 dostalo powyzej 8.5/10 vs 17 gier na ps3)
- kazda z konsol ma indywidualne exclusive na kolejne lata.
...i radzilbym patrzec tylko na te dwa czynniki. ps2 mial wyraznie slabszy hardware niz xbox1 a gry na niego byly duuuzo lepsze :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko zauważ, że nie każdy jest skory do żonglowania płytami, gry na X360 o ile się nie mylę to nawet po 4, a może i po 5 płyt mają. Poza tym Blue-Ray płytki mają możliwość odtwarzania gier i filmów w HD, czego zwykłe DVD nie ma, a różnica jest dostrzegalna gdy masz LCD HD, niż zwykłego CTR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> W najbliższym czasie za jakieś 2 tygodnie pojadę z tatą po Xboxa 360 Elite . Chciałbym
> znać wasze opinie na ten temat, gdyż nie chciałbym wyrzucać pieniędzy w błoto.

elite to jest imo przepacanie kasy za czarny kolor i wiekszy dysk twardy :). nie wystarczy ci premium? ja regularnie pobieram dema i trailery z live i kasuje jak mi sie znudza i zawsze mam z 5gb wolnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 14:38, Łeber napisał:

Tylko zauważ, że nie każdy jest skory do żonglowania płytami, gry na X360 o ile się nie
mylę to nawet po 4, a może i po 5 płyt mają.

prosze, nie pisz w taki sposob aby wprowadzac ludzi w blad. o ile wiem poki co, przez 2 i pol roku istnienia konsoli na rynku, wydano dwa japonskie rpg ktore nie mieszcza sie na jednym dvd (blue dragon i lost odyssey). na kilkaset wydanych tytulow dwa przypadki to raczej smieszny wyjatek i kolejny dowod na to ze developerzy jakos nie potrzebuja tych kilku plytek :).
zreszta, jakos ludzie grali w oba te rpg i nikt nie mial problemu ze raz na 10-15h rozgrywki trzeba bylo zmienic plyte. przecietna osoba czesciej zongluje plytami grajac w rozne gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 14:38, Łeber napisał:

Tylko zauważ, że nie każdy jest skory do żonglowania płytami, gry na X360 o ile się nie
mylę to nawet po 4, a może i po 5 płyt mają.


Nie noo ludzie, czy można dostać bana za debilizm?

Dnia 10.05.2008 o 14:38, Łeber napisał:

Poza tym Blue-Ray płytki mają możliwość
odtwarzania gier i filmów w HD, czego zwykłe DVD nie ma, a różnica jest dostrzegalna
gdy masz LCD HD, niż zwykłego CTR.


No taaak, bo przecież gry na DVD mogą działać tylko w rozdzielczości 320x200... Człowieku...!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważaj do kogo mówisz czopie niedomyty. Nie wiem może ty jesteś ślepy skoro nie widzisz, że w HD jest lepsza jakość niż normalnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I dla Twojej wiadomości są gry na Xbox 360 które wymagają więcej niż jednej płyty DVD (vide Lost Odyssey) więc za debilizm to Ty powinieneś bana dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 16:12, Miluś napisał:

I dla Twojej wiadomości są gry na Xbox 360 które wymagają więcej niż jednej płyty DVD
(vide Lost Odyssey) więc za debilizm to Ty powinieneś bana dostać.

Przeczytaj JESZCZE raz post Łebera i DOPIERO się wypowiadaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale panowie "o co kaman?" Jak coś źle powiedziałem to już mnie poprawił Ciastuś, a wy nadal najeżdżacie i robicie burdy. Choć z jednym musicie się zgodzić, że gry w HD wyglądają lepiej niż w normalnych rozdzielczościach.

PS: Ja wiem, że wy swoją konsole X360 czyścicie jak jakieś bóstwo i że nic nie można mówić o jej wadach, tylko wypowiadać się o jej zaletach, ale Polska to wolny kraj i swoją opinię może wyrazić każdy, czy debil, czy mądry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale sama zaistniała sytuacja ze zmianą krążków na KONSOLI jest śmieszna. Konsole do gier coraz bardziej zaczynają przekształcać się w pseudo komputery. W najbliższym czasie ambicje twórców pod względem dopracowania grafiki i niuansów wzrosną więc wzrośnie również zapotrzebowanie na miejsce na dysku twardym, toteż widmo zbliżające się do konsoli Xbox 360 jest tym większe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 16:25, Łeber napisał:

Choć z jednym musicie się zgodzić, że gry w HD wyglądają lepiej niż w normalnych rozdzielczościach.


I co kuźwa z tego? To, że płyta ma wielki wspaniały napis "Blu-Ray disc", nie oznacza, że cała na niej zawartość jest w rozdzielczości 1920x1080. Rozdzielczość gry nie zależy od nośnika. Równie dobrze może być krótki film w formacie HD na zwykłej płycie CD.

Dnia 10.05.2008 o 16:25, Łeber napisał:

PS: Ja wiem, że wy swoją konsole X360 czyścicie jak jakieś bóstwo i że nic nie można
mówić o jej wadach, tylko wypowiadać się o jej zaletach, ale Polska to wolny kraj i swoją
opinię może wyrazić każdy, czy debil, czy mądry.


Nie, ja się nie zgadzam na to, by tracić czas na czytanie wypowiedzi debili. Polska to wolny kraj, więc na tej zasadzie mogę tego wymagać, prawda?
Nikt nie przeczy, że iks ma DVD, a nie BD. Ale zauważ, że to na PS3 jest więcej problemów z napędami jakoś. Podam Ci takie określenie mądre - prędkość odczytu danych :/. I później wychodzą takie kwiatki, że ta sama gra na iksie zajmuje jedno DVD, a na PS3 cały BD i do tego jeszcze wymagana jest w niej instalacja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poziom forum się zniża...

Dnia 10.05.2008 o 16:54, Furrbacca napisał:


I co kuźwa z tego?

Dnia 10.05.2008 o 16:54, Furrbacca napisał:

> PS: Ja wiem, że wy swoją konsole X360 czyścicie jak jakieś bóstwo i że nic nie można

Dnia 10.05.2008 o 16:54, Furrbacca napisał:


Nie, ja się nie zgadzam na to, by tracić czas na czytanie wypowiedzi debili.


Polska to

Dnia 10.05.2008 o 16:54, Furrbacca napisał:

wolny kraj, więc na tej zasadzie mogę tego wymagać, prawda?

Tak, ale bez obrażania innych.

Proszę nie wchodźcie w stanie nietrzeźwości na forum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 14:38, Łeber napisał:

Tylko zauważ, że nie każdy jest skory do żonglowania płytami, gry na X360 o ile się nie
mylę to nawet po 4, a może i po 5 płyt mają. Poza tym Blue-Ray płytki mają możliwość
odtwarzania gier i filmów w HD, czego zwykłe DVD nie ma, a różnica jest dostrzegalna
gdy masz LCD HD, niż zwykłego CTR.


Konsola jest przede wszystkim do grania, a oglądanie na niej filmów czy słuchanie muzyki to only dodatek. Jeżeli chcesz mieć wspaniałą jakość HD podczas oglądania filmów kupujesz napęd do komputera lub "pożadne" DVD, uwierz mi opłaca się ;]
Hmm a co do jakości HD, nie stwierdziłem większej różnicy niż na mym monitorze połączonym kablem VGA. Kwestia gustu.
A co do postu powyżej w którym miejscu kolega Furrbacca obraził innego użytkownika xD nie zauważyłem.
pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 16:25, Łeber napisał:

Ale panowie "o co kaman?" Jak coś źle powiedziałem to już mnie poprawił Ciastuś, a wy
nadal najeżdżacie i robicie burdy. Choć z jednym musicie się zgodzić, że gry w HD wyglądają
lepiej niż w normalnych rozdzielczościach.

PS: Ja wiem, że wy swoją konsole X360 czyścicie jak jakieś bóstwo i że nic nie można
mówić o jej wadach, tylko wypowiadać się o jej zaletach, ale Polska to wolny kraj i swoją
opinię może wyrazić każdy, czy debil, czy mądry.

Ja nie wiem co Ty teraz do mnie piszesz. Podaj jakąś grę, do której jest potrzebne aż 5 płytek DVD? Chciałem zauważyć, że na Xboxie też jest dostępny tryb HD, i to nawet Full, a wszystkie filmy, które są dostępne na zwykłym krążku DVD są przeskalowywane do HD. W każdym Xboxie. Ja uważam, że ty czcisz jak bóstwo PS3 i nie chcesz zauważyć innej konsoli, bo i po co? Ale to może i nawet dobrze, bo konsola, która musi się mocno bronić musi mieć sporo wad :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 16:25, Łeber napisał:

Choć z jednym musicie się zgodzić, że gry w HD wyglądają
lepiej niż w normalnych rozdzielczościach.


No niestety chyba do Ciebie i tak nie dotrze to co napisał Furrbacca... Bo niestety dla Ciebie tylko Blu-Ray = High Definition. No ale cóż, z wiatrakami (czytaj - z Łeberem) walczyć nie będę :).

Dnia 10.05.2008 o 16:25, Łeber napisał:

PS: Ja wiem, że wy swoją konsole X360 czyścicie jak jakieś bóstwo


Hoho, jeśli ktoś tu czci w ten sposób kawał plastiku do zabawy to niech się zgłosi.
<Łeber, czemu się zgłosiłeś!?>

Dnia 10.05.2008 o 16:25, Łeber napisał:

i że nic nie można
mówić o jej wadach, tylko wypowiadać się o jej zaletach, ale Polska to wolny kraj i swoją
opinię może wyrazić każdy, czy debil, czy mądry.


Wiesz co? Dziwię się jednemu - osoba, która tak stylistycznie pisze nie umie napisać nic mądrego.

Więc drogi Panie - otóż Xbox 360 potrafi odtwarzać gry w rozdzielczości HD (podobnie jak i filmy). Szok? Więc zakładając, że nie chcesz brnąć w bagno swojej konstruktywnej krytyki - idź sobie pograć na PS3 (a bawić się będziesz pewnie świetnie - chyba nie sądzisz, że posiadacze konsoli MS sądzą, że na Pleju się nie da grać?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2008 o 16:54, Furrbacca napisał:

Nikt nie przeczy, że iks ma DVD, a nie BD. Ale zauważ, że to na PS3 jest więcej problemów
z napędami jakoś. Podam Ci takie określenie mądre - prędkość odczytu danych :/. I później
wychodzą takie kwiatki, że ta sama gra na iksie zajmuje jedno DVD, a na PS3 cały BD i
do tego jeszcze wymagana jest w niej instalacja...


Problemy z napędem są rzadsze niż wszelakie problemy z Xboxem 360. Po drugie te problemy występują głównie w wersji 40 GB, w innych wersjach jest to margines.

Po drugie, z tego co napisałeś można by błędnie wywnioskować, że takie same, identyczne gry na Xbox 360 zajmują jedno DVD (16 GB), a taka sama gra na PS3 zajmuje cały krążek Blu Ray czyli 50 GB. Wysławiaj się precyzyjniej o bez takich złości wchodź na forum. Cała instalacja jest wynikiem tego, że producenci dane z DVD zrzucają na płytę Blu Ray. Wiadomo, że DVD może odczytywać dane w różnych prędkościach, a Blu Ray ze stałą prędkością czego wynikiem jest to, że czas ładowania danych się wydłuża. Lekiem na to jest instalacja gier. Niestety zbliża PS3 do komputera ale znacząco skraca doczytywanie danych z krążka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się