Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Dnia 11.05.2008 o 00:14, Furrbacca napisał:

> A jak mam i DVI i D-SUB? I jak wygląda przełączanie się między obrazami?

To zależy w takim razie.
Jeśli masz/będziesz miał iksa z hdmi, to lepiej podłączać przez DVI zarówno iksa, jak
i komputer. W takim wypadku musiałbyś za każdym razem zmieniać wtyczkę przy monitorze.
Jeśli jednak chcesz korzystać z dwóch wejść jednocześnie - spójrz jakiego kabla obecnie
używasz do połączenia monitora z komputerem - jeśli D-Sub, to nie ma problemu, kupuj
kabel dvi-hdmi i ciesz się iksem. Jeśli natomiast używasz wejścia DVI do kompa, to musisz
zrobić sobie jakieś proste zestawienie - co Ci się bardziej opłaca - czy lepsza jakość
obrazu z iksa, czy z komputera. Jeśli używasz komputera tylko do pracy biurowej/przeglądania
sieci - to lepiej, by iks był podłączony przez DVI. Jeśli zajmujesz się grafiką, itp,
podłącz iksa pod D-Sub.
Natomiast jak wygląda przełączanie obrazów przy dwóch wtyczkach jednocześnie niestety
nie wiem. Nie posiadam żadnego takiego sprzętu, a nawet jeśli bym takowy miał, to i tak
najprawdopodobniej w różnych modelach różnych producentów inaczej się to zmienia. Sprawdź
w ustawieniach monitora (tych z przycisków), czy nie masz tam gdzieś opcji wyboru źródła
sygnału - wydaje mi się, że tam powinno być to ustawiane.


Mam wrażenie, że tak się nie da. Przez HDMI leci też dźwięk, a przez DVI nie. To jak podłącze dźwięk? Poza tym, ktoś tu pisze, że tak się nie da:
http://forum.pclab.pl/lofiversion/index.php?t305699.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 14:00, Nadrill napisał:

Mam wrażenie, że tak się nie da.


Cóż - jak pisałem - sam nie posiadam takiego sprzętu. W takim razie pozostaje podłączenie iksa do monitora przez kabel VGA (D-Sub), w którym możesz później dźwięk poprowadzić zarówno poprzez 2xchinch (i np przejściówką na jacka do głośników komputerowych z wejściem), jak i przez wyjście optyczne (do amplitunera, chociażby).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Już na święta chciałem zamówić konsolę, ale jakoś odechciało mi się ;) .
Jako prezent na dzień dziecka może dostanę Xboxa 360, ALE mam parę pytań:
-wybrałbym wersję Arcade, ale jedni mówią, że opłaca się z dyskiem twardym brać (premium bodajże) . Ja wolę Arcade, bo konsola będzie na działce jako rozrywka, a w mieście będzie komp :)
-tak, w mieście na jesień tego roku będzie nowy komputer, więc czy się opłaca kupować konsolę?

Proszę o dobrą radę.
Dzięki i pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 19:43, Kalejdoskop86 napisał:

Witam!
Już na święta chciałem zamówić konsolę, ale jakoś odechciało mi się ;) .
Jako prezent na dzień dziecka może dostanę Xboxa 360, ALE mam parę pytań:
-wybrałbym wersję Arcade, ale jedni mówią, że opłaca się z dyskiem twardym brać (premium
bodajże) . Ja wolę Arcade, bo konsola będzie na działce jako rozrywka, a w mieście będzie
komp :)
-tak, w mieście na jesień tego roku będzie nowy komputer, więc czy się opłaca kupować
konsolę?

Proszę o dobrą radę.
Dzięki i pozdrawiam! :)


Po co będziesz upgrade''ował kompa skoro chcesz kupić X360? Nie lepiej przeznaczyć hajs na gry? ^^ Jeśli nie potrzebujesz dem i masy dodatków, to weź Arcade - proste rozwiązanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy od tego jak często bywasz na działce.

Poza tym, jeżeli masz dostęp do internetu na działce to warto zaopatrzyć się w wersje z HDD by ściągać sobie dema, trailery i inne pierodły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 19:48, bojanzaw napisał:

Po co będziesz upgrade''ował kompa skoro chcesz kupić X360? Nie lepiej przeznaczyć hajs
na gry? ^^ Jeśli nie potrzebujesz dem i masy dodatków, to weź Arcade - proste rozwiązanie
:)

No ale na kompa też są fajne gry, a częściej jestem w domu... poza tym, dostanę na 100% nowego kompa, tylko zależy, czy tata nie zmieni zdania po kupnie konsoli. :)
Gry na konsole są bardzo drogie, a neta na działce nie mam, a słyszałem, że właśnie głównie pod multi większość gier jest robionych.

@Łeber

Na działce mniej, niż w domu w mieście, ale na działce nie mam rozrywki, tj. w lato (czyli na parę tygodni w wakacje) nie będzie mi się chciało ciągle w domu siedzieć i np. strzelać z łuku w balony... inaczej to ujmę: od paru miesięcy doskwiera mi głód rozrywki z samym sobą na ekranie, który mam 42" i z HD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 22:48, bojanzaw napisał:

Czy kamerka z EyeToya może służyć jako kamerka do Eye of Judgement? :) Tak z ciekawości
pytam ^^

Nie .Kamerka od Eye of Judgement ma lepsze właściwości rozpoznawania ruchu i do tego symboli zawartych na kartach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie czy kupić GTA4 na PS3 ale coś słyszałem ze coś ma dużo błędów na PS3 to prawda? a nie mam konsoli podłonczonej do neta żeby w razie "w" ściągnąć jakiegoś patcha wiec co radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 23:07, ass177 napisał:

Zastanawiam sie czy kupić GTA4 na PS3 ale coś słyszałem ze coś ma dużo błędów na PS3
to prawda? a nie mam konsoli podłonczonej do neta żeby w razie "w" ściągnąć jakiegoś
patcha wiec co radzicie?

Te błędy nie są jakieś znaczące .Nie wiem czy nie istnieje czasem możliwość ściagnięcia patcha przez komputer i wypalenia na płytkę tak jak z firmwarem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 19:53, Kalejdoskop86 napisał:

Gry na konsole są bardzo drogie


tylko ze:
- nie ma problemu aby gre na x360 sprzedac po przejsciu na allegro i odzyskac spora czesc ceny (tu nie ma problemu jak z wersja pc gdzie klucz do multi moze byc w uzyciu :)
- w wielu miastach w sklepach dzialaja wypozyczalnie - placisz 20-30 zlotych i wymieniasz gre na inna
- sprowadzajac gry z australii (dvdcrave.com) oraz hong-kongu (play-asia.com) mozesz kupic wiele nowych tytulow w niskich cenach, region-free
- allegro twoim przyjacielem - jak wyzej, wiele nowych tytulow w folii, czesto w okolicach stowki

poza tym, jesli chcesz minimalizowac koszta to na pewno nie ma sensu pchac kase w ciagly upgrade pc jako platformy do grania + jeszcze w gry na konsole :). polecam przemyslec to co napisal powyzej Ceteris Paribus :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2008 o 12:57, Dared00 napisał:

W jaki sposób połączyć X360 z internetem, jeśli mam Neostradę?

W przypadku Neostrady są dwie możliwości.
Wygodna czyli Livebox i niewygodna czyli podłoczenie X360 przez komputer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 23:07, ass177 napisał:

Zastanawiam sie czy kupić GTA4 na PS3 ale coś słyszałem ze coś ma dużo błędów na PS3
to prawda? a nie mam konsoli podłonczonej do neta żeby w razie "w" ściągnąć jakiegoś
patcha wiec co radzicie?


Powiem tak - ja żadnych błędów nie zauważyłem.
Owszem, przed wydaniem patcha były spadki frameratu, ale po jego zainstalowaniu sytuacja ta uległa drastycznej zmianie - gra teraz chodzi aż miło, przycięcia są bardzo rzadkie. Jedyne co, to czasem są problemy wagi naturalnej, czyli na przykład że Niko dziwnie stanie na czymś, albo coś w ten deseń, czyli to co w każdej grze się zdarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mam mały problemik .Chodzę sobie po gamestation.co.uk i game.co.uk i bardzo oplaca sie kupic konsole z UK .Elite + Halo 3 + GoW + GTA IV w przeliczeniu na zlotowki wychodzi troche ponad 1500zł a dostawa (uwaga,uwaga) tylko 3 funty .Teraz moje pytanie .Czy moga mi wcisnac jakies cło na granicy ? Czy w obrebie Uni wszystko jest bez oplat ? W takim razie ,jesli jeszcze mi gwarancje w Polsce uwzglednia to tylko zamawiac i cieszyc sie konsola .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2008 o 15:50, jackass napisał:

Chłopaki mam mały problemik .Chodzę sobie po gamestation.co.uk i game.co.uk i bardzo
oplaca sie kupic konsole z UK .Elite + Halo 3 + GoW + GTA IV w przeliczeniu na zlotowki
wychodzi troche ponad 1500zł a dostawa (uwaga,uwaga) tylko 3 funty .Teraz moje pytanie
.Czy moga mi wcisnac jakies cło na granicy ? Czy w obrebie Uni wszystko jest bez oplat
? W takim razie ,jesli jeszcze mi gwarancje w Polsce uwzglednia to tylko zamawiac i cieszyc
sie konsola .


Mogą wcisnąć, bo to jest duża paka i nawet oznaczenie jako gift może nic nie dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się