Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Witam wszystkich. Snuję sobie plany odnośnie konsolki Xboxa 360 (Arcade - ze względów finansowych) i chciałbym kilka spraw wyjaśnić. Pewnie tego typu pytań jest pełno, ale odnaleźć się w tej masie postów troszkę ciężko. Anyway wdzięczny będę za odpowiedzi, konkrety i sugestie.

1) Posiadam telewizorek 21-calowy kineskopowy.
a) Czy dyskomfort spowodowany brakiem HD LCD będzie mocno odczuwalny? Czy w takim wypadku kupno Xboxa mija się z celem?
b) Czy jeżeli za czas jakiś wymienię telewizor na LCD nie będzie problemu z kupnem kabla hd i podpięcia owego Arcade do niego? Czy przeskok jakościowy w obrazie będzie wart kwoty wymiany telewizora?
2) Jak to jest z tym dyskiem twardym/kartą pamięci? Czy sama karta mi wystarczy do zapisów stanu gry? O multi nie myślę, dema mnie nie interesują, do wszelkich mulimediów używam kompa, więc dysk mogę sobie darować? Jak na tej konsoli wygląda sprawa z patchami do gier? Istnieje w ogóle takie zjawisko?
3) Jak sprawuje się jako stacjonarny odtwarzacz dvd? Czy po podłączeniu pilota (chyba można dokupić takowego) może go spokojnie zastąpić? (standardowe opcje zoomu, przewijania, przeskoki do kolejnych zakładek itd) Jaka jest jakość czytnika? (czy nie będzie problemu z nieco "sfatygowanymi" płytami z wypożyczalni?) Czy obsługuje HDdvd?
4) Awaryjność - coś gdzieś czytałem, że jedne modele są bardziej awaryjne, inne mniej? Na co mam zwrócić uwagę na pudełku aby wybrać "ten właściwy" model?
5) Czy gry w wersji na Xboxa w porównaniu z piecem (of course te które są dostępne na obydwu platformach) różnią się czymś? Sterowanie na pewno (pad/mycha+klawiatura), a co z grafiką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2008 o 18:58, ChrisBgnr napisał:

Witam wszystkich. Snuję sobie plany odnośnie konsolki Xboxa 360 (Arcade - ze względów
finansowych) i chciałbym kilka spraw wyjaśnić. Pewnie tego typu pytań jest pełno, ale
odnaleźć się w tej masie postów troszkę ciężko. Anyway wdzięczny będę za odpowiedzi,
konkrety i sugestie.

1) Posiadam telewizorek 21-calowy kineskopowy.

To źle :P

Dnia 22.05.2008 o 18:58, ChrisBgnr napisał:

a) Czy dyskomfort spowodowany brakiem HD LCD będzie mocno odczuwalny? Czy w takim wypadku
kupno Xboxa mija się z celem?

Trzeba przyznać, że jest posra różnica, ale odpowiedz sobie na jedno pytanie- jaki masz monitor? Ja gram na monitorze i zachwalam jakość.

Dnia 22.05.2008 o 18:58, ChrisBgnr napisał:

b) Czy jeżeli za czas jakiś wymienię telewizor na LCD nie będzie problemu z kupnem kabla
hd i podpięcia owego Arcade do niego? Czy przeskok jakościowy w obrazie będzie wart kwoty
wymiany telewizora?

W zestawie Arcade nie ma kabla HD, który trzeba dodatkowo dokupić, ale lepiej dołożyć kaskę i kupić kabel do monitora. Jeżeli monitor jest niezły, to można nawet pokusić się o DVI lub HDMI

Dnia 22.05.2008 o 18:58, ChrisBgnr napisał:

2) Jak to jest z tym dyskiem twardym/kartą pamięci? Czy sama karta mi wystarczy do zapisów
stanu gry? O multi nie myślę, dema mnie nie interesują, do wszelkich mulimediów używam
kompa, więc dysk mogę sobie darować? Jak na tej konsoli wygląda sprawa z patchami do
gier? Istnieje w ogóle takie zjawisko?

Sama karta 256MB spokojnie wystarczy do zapisów stanu gry, kilku dem gier Arcade czy filmików z gier. Gry aktualizują się same gdy zajdzie taka potrzeba, więc nie martw się o to.

Dnia 22.05.2008 o 18:58, ChrisBgnr napisał:

3) Jak sprawuje się jako stacjonarny odtwarzacz dvd? Czy po podłączeniu pilota (chyba
można dokupić takowego) może go spokojnie zastąpić? (standardowe opcje zoomu, przewijania,
przeskoki do kolejnych zakładek itd) Jaka jest jakość czytnika? (czy nie będzie problemu
z nieco "sfatygowanymi" płytami z wypożyczalni?) Czy obsługuje HDdvd?

Stacjonarny odtwarzacz? A jak ma się sprawować, czyta to, co trzeba. Ważne jest, aby nie przekręcać konsoli w trakcie odczytywania danych z płyty, bo można ją porysować? Napęd HD DVD trzeba sobie dokupić za 199 zł.

Dnia 22.05.2008 o 18:58, ChrisBgnr napisał:

4) Awaryjność - coś gdzieś czytałem, że jedne modele są bardziej awaryjne, inne mniej?
Na co mam zwrócić uwagę na pudełku aby wybrać "ten właściwy" model?

Najnowszy Arcade nie jest tak awaryjny, jak starsze wersje Premium, czy bardzo stary już Core. Dodatkowo zawiera port HDMI i nowe chłodzenie.

Dnia 22.05.2008 o 18:58, ChrisBgnr napisał:

5) Czy gry w wersji na Xboxa w porównaniu z piecem (of course te które są dostępne na
obydwu platformach) różnią się czymś? Sterowanie na pewno (pad/mycha+klawiatura), a co
z grafiką?

Sterowanie, tak na przykład w Gears of War jest na pewno lepsze na padzie, tylko do celowania trzeba się przyzwyczaić, bo auto aima nie ma. Grafika jest bardzo dobra, ale nie mogę jej ocenić w wersji na PC, ponieważ mój komputer jest za słaby- główny powód zakupu konsoli :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2008 o 18:58, ChrisBgnr napisał:

Witam wszystkich. Snuję sobie plany odnośnie konsolki Xboxa 360 (Arcade - ze względów
finansowych) i chciałbym kilka spraw wyjaśnić. Pewnie tego typu pytań jest pełno, ale
odnaleźć się w tej masie postów troszkę ciężko. Anyway wdzięczny będę za odpowiedzi,
konkrety i sugestie.

1) Posiadam telewizorek 21-calowy kineskopowy.
a) Czy dyskomfort spowodowany brakiem HD LCD będzie mocno odczuwalny? Czy w takim wypadku
kupno Xboxa mija się z celem?

HD nie jest aż tak bardzo potrzebny. Radziłbym Ci lepiej dokupić kabel vga i podłączyć do monitora LCD (jeżeli takowy posiadasz) niż próbować grać na telewizorze kineskopowym. Większość takich tv posiada 50Hz przy którym praktycznie wszystkie gry wymagają 50/60Hz. Nie odczujesz na takim telewizorze magii xboxa.

Dnia 22.05.2008 o 18:58, ChrisBgnr napisał:

b) Czy jeżeli za czas jakiś wymienię telewizor na LCD nie będzie problemu z kupnem kabla
hd i podpięcia owego Arcade do niego? Czy przeskok jakościowy w obrazie będzie wart kwoty
wymiany telewizora?

Jeżeli nie stać Cię na nowy telewizor możesz kupić monitor. Różnica nie jest aż tak wysoka, chociaż jakość na niezłych monitorach całkiem dobrze się sprawdza.

Dnia 22.05.2008 o 18:58, ChrisBgnr napisał:

2) Jak to jest z tym dyskiem twardym/kartą pamięci? Czy sama karta mi wystarczy do zapisów
stanu gry? O multi nie myślę, dema mnie nie interesują, do wszelkich mulimediów używam
kompa, więc dysk mogę sobie darować? Jak na tej konsoli wygląda sprawa z patchami do
gier? Istnieje w ogóle takie zjawisko?

256 mb w zupełności wystarczy ;] tylko i wyłącznie na zapisy gier. ;]

Dnia 22.05.2008 o 18:58, ChrisBgnr napisał:

4) Awaryjność - coś gdzieś czytałem, że jedne modele są bardziej awaryjne, inne mniej?
Na co mam zwrócić uwagę na pudełku aby wybrać "ten właściwy" model?

Xbox Arcade psuje się najmniej ze wszystkich xboxów.

Dnia 22.05.2008 o 18:58, ChrisBgnr napisał:

5) Czy gry w wersji na Xboxa w porównaniu z piecem (of course te które są dostępne na
obydwu platformach) różnią się czymś? Sterowanie na pewno (pad/mycha+klawiatura), a co
z grafiką?

Niektóre gry różnią się grafiką -> kontrast, wszystkie barwy, jasność itp. Lecz wielkich różnic ogółem to nie ma.
Bydyn twierdzi praktycznie to samo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2008 o 17:53, Dincooo napisał:

http://polygamia.pl/bioshock-na-ps3-potwierdzony

Bioshock OFICJALNIE na PlayStation 3.


Widać , że PS3 zyskuje coraz więcej tytułów , więc jak dla mnie do dobra wiadomość. :D
Pewnie dla wielu fanów x360 to wielki cios , bo jedyna konsola jaka miała Bioshock''a to x360. ^_^
Ciekawe jak teraz sprawa będzie wyglądała z Bioshock 2... :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2008 o 14:39, fcbarca91 napisał:

> patrzyłem tam nie jest tak tanio a ty ile zapłaciłeś????
Zapłaciłem swego czasu 199$ + przesyłka 75$ (niestety) co w przeliczeniu na plny ok.
650 zł. Dodam tylko, że xbox360 był prosto ze sklepu, wersja premium.



to tanio a możliwe jest tam płatność przy odbiorze????


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2008 o 21:10, michu96 napisał:

Ciekawe jak teraz sprawa będzie wyglądała z Bioshock 2... :]


W internecie ludzie spekulują, że PS3 dostało Bioshocka, aby Microsoft mógł mieć ekskluzywnie (pewnie czasowo) Bioshocka 2 :).

Dnia 22.05.2008 o 21:10, michu96 napisał:

Pewnie dla wielu fanów x360 to wielki cios , bo jedyna konsola jaka miała Bioshock''a to x360. ^_^


E tam, na tym forum zauważyłem raczej, że to właściciele Playstation bardziej się martwią o swoje exclusives (gdy pojawiły się plotki o MGS4 na X360 zaraz odezwały się głosy ''nie!'', ''nie możliwe'', ''tradycje Konami! nie będzie na amerykańską konsolę!'' etc) :D.

Ja się tam w każdym razie cieszę - czy to X360 traci exclusive''a czy też PS3.

Pozdrawiam serdecznie, dobrej nocy, kolorowych snów, karaluchy pod poduchy, niech Was nie zjedzą muchy czy jak tam to szło =]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.05.2008 o 22:21, Dincooo napisał:

W internecie ludzie spekulują, że PS3 dostało Bioshocka, aby Microsoft mógł mieć ekskluzywnie
(pewnie czasowo) Bioshocka 2 :).


No niech się posiadacze x360 pocieszą chwilowym ekskluzywem. :>
A tak nawiasem ciekawi mnie jak się sprzeda Bioshock na PS3. :P

Dnia 22.05.2008 o 22:21, Dincooo napisał:

E tam, na tym forum zauważyłem raczej, że to właściciele Playstation bardziej się martwią
o swoje exclusives (gdy pojawiły się plotki o MGS4 na X360 zaraz odezwały się głosy ''nie!'',
''nie możliwe'', ''tradycje Konami! nie będzie na amerykańską konsolę!'' etc) :D.


Mnie aż tak exclucives''y nie martwią , ważne żeby gra była dobra. :D
No ale może innym sprawia to ból , gdyż uwielbiają swoją czarnulkę. ^^


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2008 o 17:40, Falconer napisał:

Co jest nie tak?

podczas rejestracji w XBL musze wprowadzić kod pocztowy, no to wpisuje ale wyskakuje
info, że jest nieprawidłowy :|

Przez to nie mogę przejść dalej i się zarejestrować


A jaki kod wpisujesz, swój prawdziwy? Nie przejdzie
Musisz wpisać taki kod pocztowy jaki jest w kraju, który wybierasz podczas rejestracji, niestety Polski brak :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj tam wielki cios. Że dostaniecie ''reedycję'' tak starawej gry? Phi ;-) (Edit: Tak, tak, to taki żarcik. Gra nie jest nawet starawa :>).
A tak naprawdę cieszę się, że będziecie mieli szansę zetknąć się z tą produkcją. Dlaczego? Pamiętam wypowiedzi fanboyów PS3, którzy krzyczeli "Bioshock? Ta beznadziejna gra dla dwulatków? I dla niej ktoś miałby kupić xboxa? hahahaha...". Mhm. Ciekawe, czy po zagraniu powtórzą te słowa. Bo na temat gry mogę powiedzieć jedno. Warto. Choć trochę prosto i monotonnie jest, to jednak warto.
Edit
Śmieszy mnie trochę Twoje podejście. "Niech się pocieszą chwilowym eksluzywem".
Rzeczywiście. Szydź z posiadaczy X360 z powodu... 1 tytułu. Ile my mamy takich powodów? Dziesiątki. Więc nie prowokuj, proszę ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Podobnie jest z posiadaczami X360. Ilu z nich mówi, że nie lubi klimatów MGS4, a chętnie kupiliby tę grę na swoją konsolkę? :) (Choć to nieco inny przypadek, z tą grą jest podobnie jak z Halo 3, pewnie prawie każdy ją kupi, choć nie każdy musi lubić na przykład ''strzelanki''.)

PS Ciekawe czy Media Molecule odpowiedzialne za Little Big Planet jest własnością Sony czy nie? Bo jeśli nie, to może posiadacze X360 mogą w przyszłości liczyć na tę grę? Bo jest to chyba... po prostu najfajniejsza (w pełnym tego słowa znaczeniu) gra na kosnolę Sony (a przynajmniej na taką się zapowiada)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamiar kupić tego lata konsolę. Wybrałem już Xboxa360, głównie z tego względu, że jest on znacznie tańszy. Czy moglibyście mi poradzić jaką wersję konsoli najbardziej opłaca się wziąć? Dużo myślałem nad Premium, ale zastanawiam się jaki atut (oprócz ceny rzecz jasna) stoi za Arcade. I jeszcze jedno: Czy wersja Value Bundle jest jakoś okrojona, czy może to ta ze starszym chłodzeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 09:43, Dincooo napisał:

PS Ciekawe czy Media Molecule odpowiedzialne za Little Big Planet jest własnością Sony
czy nie? Bo jeśli nie, to może posiadacze X360 mogą w przyszłości liczyć na tę grę?


to nie dziala tylko w ten sposob. nawet jesli media molecule nie nalezy do sony (a o ile wiem nie nalezy) to sony moze byc wlascicielem praw do gry; wiele firm oddaje prawa wydawcy - tracac marke otrzymuja spory zastrzyk srodkow ktore przy produkcji duzego tytulu szybko sie burnuja. a nawet jesli media molecule jest wlascicielem marki to ich umowa z sony moze wiazac ich zakazem wydawania gry na inne platformy niz sony (znowu wiecej kasy dla mm :).

jako ze sony promuje lbp na system sellera to w ich interesie jest wylozyc wiecej kasy ale zagwarantowac tytul dla siebie. dla producentow gier nie istnieje takie cos jak fanboizm - nikt dla zasady nie bedzie rezygnowal z dziesiatek milionow dolcow bo "kocha sony". zakladajac ze firma mialaby kase na zrobienie wersji na kilka platform, sony na pewno rekompensuje im rezygnacje z dodatkowych zyskow z innych platform :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 12:15, ibisz napisał:

Witam. Mam zamiar kupić tego lata konsolę. Wybrałem już Xboxa360, głównie z tego względu,
że jest on znacznie tańszy. Czy moglibyście mi poradzić jaką wersję konsoli najbardziej
opłaca się wziąć? Dużo myślałem nad Premium, ale zastanawiam się jaki atut (oprócz ceny
rzecz jasna) stoi za Arcade. I jeszcze jedno: Czy wersja Value Bundle jest jakoś okrojona,
czy może to ta ze starszym chłodzeniem?


Według mnie powinieneś wziąć wersje Premium z HDMI o ile masz telewizor czy monitor LCD.
Jeśli nie masz powinieneś się zaopatrzyć w taki monitor czy telewizor , bo zwykły CRT nie zapewni Ci wielkiej rozrywki. A jeszcze wracając do wersji premium to w sklepie gram masz x360 Premium + HDMI :
http://www.gram.pl/sk6_8A7qHO8_XBOX360_Premium_z_HDMI.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 09:43, Dincooo napisał:

Podobnie jest z posiadaczami X360. Ilu z nich mówi, że nie lubi klimatów MGS4, a chętnie
kupiliby tę grę na swoją konsolkę? :) (Choć to nieco inny przypadek, z tą grą jest podobnie
jak z Halo 3, pewnie prawie każdy ją kupi, choć nie każdy musi lubić na przykład ''strzelanki''.)


Heh, takie coś niestety u większości posiadaczy konsol będzie przez długi czas. Sam też jeszcze przed zakupem PS3 raczej nie byłem pozytywnie nastawiony do wielkich gier z X''a, ale szybko to sie zmieniło. Mam kilka gier, między innymi Gears of War 2, Halo 3, Mass Effect, dla których chciałbym kupić X360. Kto wie, może w przyszłości będę miał niespodziewany zastrzyk gotówki, który pozwoli mi na kupno sprzętu od MS? ;-)

A z Bioshocka na PS3 bardzo się cieszę. Od początku gra mi się podobała, ale nie miałem okazji zagrać, bo niestety wersja na PC miała kosmiczne wymagania sprzętowe. Oby tylko dobrze wyszła im ta wersja, no i niech będą jakieś dodatkowe elementy, misje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 12:27, michu96 napisał:

> Witam. Mam zamiar kupić tego lata konsolę. Wybrałem już Xboxa360, głównie z tego
względu,
> że jest on znacznie tańszy. Czy moglibyście mi poradzić jaką wersję konsoli najbardziej

> opłaca się wziąć? Dużo myślałem nad Premium, ale zastanawiam się jaki atut (oprócz
ceny
> rzecz jasna) stoi za Arcade. I jeszcze jedno: Czy wersja Value Bundle jest jakoś
okrojona,
> czy może to ta ze starszym chłodzeniem?

Według mnie powinieneś wziąć wersje Premium z HDMI o ile masz telewizor czy monitor LCD.
Jeśli nie masz powinieneś się zaopatrzyć w taki monitor czy telewizor , bo zwykły CRT
nie zapewni Ci wielkiej rozrywki. A jeszcze wracając do wersji premium to w sklepie gram
masz x360 Premium + HDMI :
http://www.gram.pl/sk6_8A7qHO8_XBOX360_Premium_z_HDMI.html

W domu mam jeden taki tv, w ciągu niemal całego dnia (od rana do godziny ok. 20) jest nieużywany, więc z tym nie ma problemu :) Z monitorem gorsza sprawa, bo mam siostrę, więc PC chodzi od rana do wieczora :) A odczucia związane z brakiem HD to tylko gorsza grafika, czy to jest zupełnie coś innego? Bo na grafice mi aż tak nie zależy, w zupełności starczy mi taka jak np. w PS2. (Ale wiadomo, jak się za coś płaci to się wymaga :)) No dzięki za radę, ale czy na moje pytania może odpowiedzieć jeszcze kilka osób? Chciałbym poznać opinię kilku ludzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 12:29, master matrox napisał:

Od początku gra mi się podobała, ale nie miałem
okazji zagrać, bo niestety wersja na PC miała kosmiczne wymagania sprzętowe.

Chyba nie miała tylko dalej ma*, choć nie takie kosmiczne. Dzisiejszy przeciętny komputer.
pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 09:07, WorldWar3PL napisał:

Oj tam wielki cios. Że dostaniecie ''reedycję'' tak starawej gry? Phi ;-) (Edit: Tak,
tak, to taki żarcik. Gra nie jest nawet starawa :>).
A tak naprawdę cieszę się, że będziecie mieli szansę zetknąć się z tą produkcją. Dlaczego?
Pamiętam wypowiedzi fanboyów PS3, którzy krzyczeli "Bioshock? Ta beznadziejna gra dla
dwulatków? I dla niej ktoś miałby kupić xboxa? hahahaha...". Mhm. Ciekawe, czy po zagraniu
powtórzą te słowa. Bo na temat gry mogę powiedzieć jedno. Warto. Choć trochę prosto i
monotonnie jest, to jednak warto.


Nie mówię , że Bioshock jest złą grą , ani że jest przeznaczony dla młodych graczy.
Słyszałem tylko słowa krytyki i te dobre i te złe skierowane do Bioshocka , ale słysząc twoją wypowiedź ,
że naprawdę warto zagrać w tą grę przekonuje mnie to , aby sięgnąć po ten tytuł , więc
kto wie... ^_^

Dnia 23.05.2008 o 09:07, WorldWar3PL napisał:

Edit
Śmieszy mnie trochę Twoje podejście. "Niech się pocieszą chwilowym eksluzywem".
Rzeczywiście. Szydź z posiadaczy X360 z powodu... 1 tytułu. Ile my mamy takich powodów?
Dziesiątki. Więc nie prowokuj, proszę ;>


Ależ ja nie szydzę z posiadaczy x360. :P
Po prostu Dincooo powiedział , że na razie Bioschock na konsole jest tytułem ekskluzywnym
dla x360 , a ja na to żebyście się jeszcze trochę pocieszyli tym ekskluzywem , bo skoro Bioshock
wychodzi na PS3 to czemu nie będzie tak samo z Bioshock''iem 2... ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się