Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Dnia 23.05.2008 o 17:45, Dincooo napisał:

Słucham? Wybacz proszę, ale to nie ja pisałem tak o MGS4. Jedyny mój komentarz o tej
grze na tej stronie dotyczył tego, że niejeden posiadacz X360 chciałby mieć ją na swojej
konsoli.


Wiem, przepraszam ;-] Zamiast "DODAJ POST" kliknąłem na "ODPOWIEDZ" dlatego tak wyszło. Jeszcze raz przepraszam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 17:50, hagen321 napisał:

mam pytanie czym dokładnie się rózni konsola ps3[40gb] od ps3 [60gb]i ps3[80gb] czy
ma to jakiś wpływ np na gry????

hmm pojemnością dysków twardych? do tego jeszcze wersja 40gb nie ma ponoć wstecznej kompatybilności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 17:50, hagen321 napisał:

mam pytanie czym dokładnie się rózni konsola ps3[40gb] od ps3 [60gb]i ps3[80gb] czy
ma to jakiś wpływ np na gry????


To co napisał Mateusz9214 - różnica pojemności, brak wstecznej kompatybilności w wersjach 40GB i 80GB, ale również warto dodać, że wersja 80GB nie występuje oficjalnie w Europie. Oczywiście w przypadku PS3 nie jest to wielki problem gdyż gry są ''region-free'', ale z filmami chyba już tak uroczo nie jest (jeśli się mylę - poprawcie mnie).

<edit>@Miluś - no problem ;) </edit>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 17:50, hagen321 napisał:

mam pytanie czym dokładnie się rózni konsola ps3[40gb] od ps3 [60gb]i ps3[80gb] czy
ma to jakiś wpływ np na gry????



http://en.wikipedia.org/wiki/PlayStation_3 polecam lekturę....

Co do metal geara, odpowiadają mi takie klimaty (Splinter Cell na trudnym to pikuś dal mnie) a że mam zamówione to tylko czekać na konsole której nie mam, i mam nadzieje że będę mieć trochę przed lub po premierze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 18:01, Dincooo napisał:

To co napisał Mateusz9214 - różnica pojemności, brak wstecznej kompatybilności w wersjach
40GB i 80GB, ale również warto dodać, że wersja 80GB nie występuje oficjalnie w Europie.
Oczywiście w przypadku PS3 nie jest to wielki problem gdyż gry są ''region-free'', ale
z filmami chyba już tak uroczo nie jest (jeśli się mylę - poprawcie mnie).


z tego co pamiętam, to jest tak, sony dało wydawcom wolną rękę w kwestii regionalizacji gier (regiony DVD jak najbardziej obowiązują), ale konsole chyba mimo wszystko są zregionalizowane ponieważ na stronie FAQ sony możemy przeczytać:

[...] all PLAYSTATION®3 Blu-ray Disc™ games are not Region coded.
However, certain functionality specific to the game title may be disabled and unreliable if your game is not from the same region as your PLAYSTATION®3 system.


ponadto w przypadku gier z PS2 i PS1 blokada regionalna nadal obowiązuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie dla wielu fanów x360 to wielki cios , bo jedyna konsola jaka miała Bioshock''a
> to x360. ^_^

Na całe szczęście nie utożsamiam się z grupą przeżartych zawiścią fanboyów i dla mnie, jako użytkownika konsoli z zielonym okręgiem, ta wiadomość jest zupełnie obojętna ;). Raz, że w tytuł ten było mi już dane zagrać blisko rok temu, a dwa - jestem przeciwny exclusivom we wszelkiej formie, zarówno tym czasowym, jak i wiecznym, a moim marzeniem jest wprowadzenie na rynek jednego modelu konsoli stacjonarnej, która położyłaby kres wszelkim konsolowym wojenkom i wytykaniu palcami. Gracze powinni mieć możliwość zagrania we wszystkie najlepsze produkcje, bez względu na to, jaką konsolę wybrali. Wiem, że moje pomysły są całkowicie nierealne, ale w przypadku konsol zmonopolizowanie rynku byłoby najlepszym rozwiązaniem. W sumie to nawet się cieszę, że BioShock ląduje na PS3, na platformie Sony w końcu pojawi się jakiś warty uwagi tytuł (sorry, ale wszelkie Lairy, Heavenly Swordy i Gran Turismo to nie dla mnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry dla PS3 nie mają blokad regionalnych. Ani jedna. Za to każdy film Blu-Ray i DVD mają tą blokadę.

Co prawda w przypadku gier z PS2 i PS1 blokada regionalna jest, ale w PS3 40gb i tak nie ma wstecznej kompatybilności. :-). Ale co ważne w przypadku gier z PS Store, blokada ta występuje. W PSX Extreme czytałem że można to obejść tworząc konto na japonie i przekierowywując IP. Ale to troche problematyczne :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ahhh te punkty gamescore(czy jak to tam) mnie dobijają :/
po całym mieście szukam jednej osoby w ogóle nie zaznaczona na mapie czy radarze :/
A wielkość mapy to 1/4 gta:sa
gdy ją znajdę przejdę 100% gry i zdobędę 150pk
aaaa nie mogę normalnie myśleć ciągle jej szukam
bo muszę mieć te punkty...
...to naprawdę dobija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba nieodpowiedni temat, ale nie jestem pewien xD heh
Co do ps3 to fantastyczny plus brak blokad regionalnych. Moim zdaniem Microsoft powinien je zlikwidować... w ogóle po co takie cosik stwarzali, tylko tracą przez to niepotrzebnie kupców.
pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 19:57, des1og napisał:



Mam nadzieję, że tak się nie stanie. Wolałbym aby były dwie różne platformy o bardzo podobnych możliwościach technicznych i braku exclusive. Jeśli zostałaby tylko jedna konsola to (jak to było w przypadku PS2) ze świecą i toną zegarków w ręku czekalibyśmy na jakieś obniżki cen sprzętu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 20:45, Dincooo napisał:

Jeśli zostałaby tylko jedna konsola
to (jak to było w przypadku PS2) ze świecą i toną zegarków w ręku czekalibyśmy na jakieś
obniżki cen sprzętu...


Ceny konsol nie zależą od obecnego widzimisię producentów, lecz od kosztów poszczególnych podzespołów - technika ciągle idzie na przód, a komponenty bazowe z biegiem czasu starzeją się, dzięki czemu tanieją koszty produkcji, a co za tym idzie obniżce ulega cena całego, gotowego sprzętu. Idealnym przykładem jest właśnie wspomniane przez Ciebie PS2 - początkowo konsola utrzymywała stałą cenę z racji swoich dużych, jak na owe czasy, możliwości technicznych, lecz po pewnym czasie obniżki stały się bardzo częste - przez cały ten okres cena z pułapu 2000 zł spadła do obecnych 500 zł. Myślę, że sytuacja wyglądałaby bardzo podobnie, gdyby na rynku konsol pozostała tylko jedna marka. A nawet gdyby cena takiej konsoli byłaby sztucznie zawyżana przez producenta, to szybko zainterweniowałaby jakaś antymonopolistyczna komisja, nakładając spore kary finansowe skutecznie odciągające od żerowania na portfelach graczy ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 18:35, Meykan napisał:

Tutaj masz różnice.

http://www.mediamarkt.pl/bydgoszcz/produkty/porownanie/?product_id=39153 - PS3 60 GB

http://www.mediamarkt.pl/bydgoszcz/produkty/porownanie/?product_id=52360 - PS3 40 GB


Zapewniam cię że nie różnią się tylko pojemnością dysków ale czymś o wiele więcej.



aha dzięki widze że 60gb konsola jest lepsza.na niej gta4 też działa????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 21:18, des1og napisał:



Sądzę jednak, że gdyby nie konkurencja, to Sony nie sprzedawałoby swojej konsoli 250$ poniżej kosztów stworzenia tejże.
I masz rację - obydwie konsole nie są już potworami technologicznymi (pomijając napęd Blu-Ray w PS3) i wciąż tracą wydajność w porównaniu do najnowszych PCtów (w myśl zasady - kto nie idzie do przodu ten się cofa, choć moim zdaniem w tym przypadku to ''stanie w miejscu'' jest ich największą zaletą, gdyż dzięki temu nie ma ciągłych upgrade''ów), a koszty stworzenia konsol również maleją, jednak jak wspomniałem wyżej - gdyby na rynku istniała tylko konsola Sony cena mogłaby być o te 750 złotych wyższa (pewnie głównie przez napęd).

@hagen321 - tak, na wersji 60GB działa GTAIV. Podobnie jak każda gra przeznaczona na tę konsolę plus dodatkowo (rzekłbym - unikalnie w porównaniu do innych wersji dyskowych - pomijam niespotykaną wersję 20GB) odtwarza gry z PS2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIe zgodze się z tym co napisałeś. Otóż ceny konsol zależą także od widzimisię producentów. Przykład? Proszę bardzo: X360 i PS3 są sprzedawane poniżej kosztów produkcji (Sony i M$ odrobią na grach) natomiast Nintendo ZARABIA na każdym egzemplarzy Wii. Po prostu jest to GC w nowym opakowaniu i kilkukrotnie wyższą ceną. Mimo to Wii sprzedaje się najlepiej.
Komponenty Wii można pewnie wyprodukować za 150$ (najwyżej, wkońcu to prawie PS2 z czujnikiem ruchów!) mimo to nikt nie reaguje na to że Wii jest sprzedawane o wiele powyżej kosztów jego produkcji (X360 jest tańszy!) co jest nie fair wobec Sony i M$. Ale takie są prawa rynku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 21:35, rob300i napisał:

NIe zgodze się z tym co napisałeś. Otóż ceny konsol zależą także od widzimisię producentów.
Przykład? Proszę bardzo: X360 i PS3 są sprzedawane poniżej kosztów produkcji (Sony i
M$ odrobią na grach) natomiast Nintendo ZARABIA na każdym egzemplarzy Wii. Po prostu
jest to GC w nowym opakowaniu i kilkukrotnie wyższą ceną. Mimo to Wii sprzedaje się najlepiej.

Komponenty Wii można pewnie wyprodukować za 150$ (najwyżej, wkońcu to prawie PS2 z czujnikiem
ruchów!) mimo to nikt nie reaguje na to że Wii jest sprzedawane o wiele powyżej kosztów
jego produkcji (X360 jest tańszy!) co jest nie fair wobec Sony i M$. Ale takie są prawa
rynku...



Nikt niczego nie sprzedaje poniżej kosztów produkcji. Jest to za duże ryzyko dla producenta. Radzę Wam nie wierzyć w bajeczki sprzedawane przez M$ i Sony którzy robią za "dobrych wujków" i "oddają" nam sprzęt za półdarmo., nawet jeśli pokazują to na pięknych wykresach i liczbach. Taka prawda ;-] Nawet jeśli ten dumping by wystąpił to trwałby bardzo krótko, w tym przypadku na samym początku produkcji i sprzedaży, a nie po 1 roku i prawie 2 latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nikt niczego nie sprzedaje poniżej kosztów produkcji. Jest to za duże ryzyko dla
> producenta. Radzę Wam nie wierzyć w bajeczki sprzedawane przez M$ i Sony którzy
> robią za "dobrych wujków" i "oddają" nam sprzęt za półdarmo.

po pierwsze - uwazasz ze takie kolosy jak ms czy sony ryzykuja wiele sprzedajac konsole ponizej kosztu? sony jak i ms maja dziesiatki innych zrodel dochodu, plajta im nie straszna. zreszta - obie firmy wydaly setki milionow dolarow (a moze i kwoty rzedu miliardow) na r&d przy tworzeniu wspomnianych next genow. jakby ktos bal sie ryzyka to nie wchodzilby w taki biznes w pierwszej kolejnosci :)

po drugie - chyba glupi uwazalby ze sprzedawanie konsoli ponizej kosztu to zabawa w dobrego wujka. obie w/w firmy odbijaja to sobie z nawiazka na akcesoriach oraz grach (bez ktorych konsola jest tylko kupa nieprzydatnego zlomu). jesli masz watpliwosci, poczytaj niezalezne kalkulacje kosztow bebchow konsol oraz postudiuj publicznie dostepne wyniki finansowe w/w firm.

widze ze zyjesz w przekonaniu ze nie ma nic za darmo. i bardzo slusznie, bo tak wlasnie jest. nie oznacza to jednak ze zadna firma nie bedzie ponosi ryzyka bo zaleznosc jest bardzo prosta - wieksze ryzyko / inwestycja = potencjalnie wiekszy zysk. mozesz mi wierzyc ze obie firmy tak skonstruowaly swoj biznes ze owe "straty" na produkcji przekuwaja z nawiazka na zyski, z roku na rok coraz wieksze. im wiecej sztuk konsol sprzedadza (a niska cena jest tu wartoscia kluczowa) tym wieksze stadko owieczek z ktorych rok w rok bedzie przybywac coraz wiecej welny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Dincooo i rob300i:

PS3 i Xboxy były/są sprzedawane przez pewien czas po cenie niższej niż koszty produkcji w bardzo prozaicznym celu - by zwabić potencjalnych klientów; straty poniesione na takim zabiegu i tak po jakimś czasie się zwracają, i to z nawiązką. Każdy taki ruch obmyślają dziesiątki analityków i wszelkie obniżki są wprowadzane w taki sposób, by firma straciła jak najmniej.
Wii nie tanieje, bo po co? Targetem Nintendo są przede wszystkim młodzi, dobrze zarabiający ludzie, których stać na kolejny przedmiot używany tylko w niedziele po obiedzie. Na taki produkt zawsze znajdą się chętni, toteż wcale nie powinniśmy się dziwić, że Ninny nie zamierza zbytnio zbijać cen swoich zabawek. Co innego Sony i Microsoft - celując w grupę hardkorowych graczy muszą się liczyć, że cena konsoli jest jednym z czynników stanowiących o "być albo nie być" na światowym rynku.

> a koszty stworzenia konsol również maleją, jednak jak wspomniałem wyżej - gdyby na rynku istniała tylko
> konsola Sony cena mogłaby być o te 750 złotych wyższa (pewnie głównie przez napęd).

Akurat taka wizja jest mało prawdopodobna. PS3 nawet gdyby było jedyną konsolą na rynku, to byłoby zarazem tylko jednym z wielu stacjonarnych odtwarzaczy BR - a nie od dziś wiadomo, że Sony chce zawojować swym nowym dzieckiem nie tylko rynek konsol, ale i rynek Blu-ray playerów, więc nie obyłoby się bez częstych obniżek w celu zachęcenia miłośników filmów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 22:46, des1og napisał:

@ Dincooo i rob300i:

PS3 i Xboxy były/są sprzedawane przez pewien czas po cenie niższej niż koszty produkcji
w bardzo prozaicznym celu - by zwabić potencjalnych klientów; (...)


To wszystko jest naprawdę oczywiste.

Dnia 23.05.2008 o 22:46, des1og napisał:

Akurat taka wizja jest mało prawdopodobna. PS3 nawet gdyby było jedyną konsolą na rynku,
to byłoby zarazem tylko jednym z wielu stacjonarnych odtwarzaczy BR - a nie od dziś wiadomo,
że Sony chce zawojować swym nowym dzieckiem nie tylko rynek konsol, ale i rynek Blu-ray
playerów, więc nie obyłoby się bez częstych obniżek w celu zachęcenia miłośników filmów.


PS3 nawet gdyby było sporo droższe - byłoby i tak jednym z tańszych Blu-Ray-Disc-Playerów.

Tymczasem ja idę spać - dobrej nocy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się