Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Kombanwa ^_^
Znalazłem naprawdę interesującą stronę w sieci. Widzę, że ten adres nie był jeszcze podawany w tym temacie, pomyślałem wiec, że się z wami podzielę linkiem :).

Czym jest Goozex? "YOUR GAME TRADING COMMUNITY!" idealnie opisuje to do czego ta strona służy. Jest to Europejska wersja popularnego w Stanach Zjednoczonych portalu dzięki któremu można wymieniać się grami. Każda z gier kosztuje określoną ilość punktów, dla przykładu - Halo 3 którego zaraz wystawiam - kosztuje 550 punktów, tyle właśnie dostane za to, że wyśle grę do innego użytkownika Goozex.eu który mieszka sobie gdzieś w Europie. Za 550 punktów mogę "kupić" sobie od innego użytkownika takie gry jak Mass Effect, Gears of War, nowe Banjo-Kazooie czy też Bioshock, gdy gra mi się znudzi, wysyłam je innemu użytkownikowi - i znów zdobywam punkty. Na Allegro zawsze mógłbym stracić parę groszy - tutaj gry są jasno wycenione, dlatego wymiana jest przyjemna i opłacalna. Niestety, każda transakcja kosztuje 1Euro. Jeżeli ktoś chciałby się dowiedzieć jak to dokładnie działa, zapraszam na te stronę: http://www.goozex.eu/trading/asp/about_howitworks.asp


ADRES: http://www.goozex.eu/

Wydaje mi się, że strona skierowana jest głównie do graczy konsolowych (dlatego piszę posta w tym temacie). Niestety (w tym przypadku) większość gier PCtowych jest w Polsce lokalizowana, nie ma tam większych zabezpieczeń związanych z wersjami językowymi gier, ale wydaje mi się być trochę nie fer rozsyłanie po Europie polskich wersji językowych. Sam nie chciał bym przecież dostać Obliviona/innego RPG po włosku :). Za przesyłkę płaci zawsze wysyłający grę - zapłaciłem za kopertę z Soul Reaverem za 100 punktów 17~ zł do Wielkiej Brytfanny. Niepotrzebnie skusiłem się na priorytet, gdyby nie to - zapłaciłbym dużo mniej. Co do zabezpieczeń - serwis wydaje się być bezpieczny. To 1Euro które płacimy podczas zamawiania gry nie idzie w las. Gdy ktoś nas spróbuje oszukać kontaktujemy się z Goozex, oni odsyłają nam z powrotem "punkty które przepadły", nie wiem co wtedy robią z delikwentem - chyba banują, do tego jest system komentarzy - taki jak na naszym Allegro. Ogólnie - platforma podobno bardzo popularna w USA, mi - właścicielowi xboxa360 - bardzo się spodobała. Nareszcie mogę dość bezpiecznie "wymieniać" się grami. Na jasnych zasadach. Dlatego wydaje mi się, że promowanie Europejskiej wersji portalu leży w moim interesie (w końcu Europejska wersja wystartowała niedawno). Chciałem założyć oddzielny temat (w końcu allegro też ma swój temat!) ale ekipa gram.pl nie odpisała mi na maila w którym "pytałem" o pozwolenie (w końcu taki temat MOCNO podpadał by pod reklamę).
Dla tych którzy przeczytali mojego niezwykle chaotycznego posta (gratulacje :P) - http://www.goozex.eu/referral.asp?idr=4896667285 - mała prośba. Zarejestrujcie się przez ten link, was nic to nie kosztuje, a mi kilka punktów na gry zawsze wpadnie :)

20090221185423

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to intersesują mnie dwa tytuły co do konsoli: Haze i Guitar Hero. Tak na razie postrzegam konsolowe granie... Haze chyba nie pojawiło się na PS2, za to GH wszystkie częsci, i jak sam wspomniałeś multum gier na tą właśnie konsole. Xbox 360, tutaj też teoretycznie wszystkie GH, wiele gier, lecz ceny to przeważnie 200zł ;/...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>... lecz ceny to przeważnie 200zł ;/...
Jak ktoś jest taki głupi by w empkiach czy czmś kupować nowe tytuły to zgadzam się... ;P Na allegro gry dostaniesz za połowę ceny w sklepie a używaną to za jeszcze mniej. :) Otwórz sobie stronkę allegro wpisz tytuł i zobacz sobie ,ze w internecie gry na konsole nie są takie drogie. ;)

Pozdr.

KrisK91@ Dobry pomysł, tylko dla mnie trochę za bardzo "zakręcony". xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2009 o 20:01, albinskia napisał:

>... lecz ceny to przeważnie 200zł ;/...
Jak ktoś jest taki głupi by w empkiach czy czmś kupować nowe tytuły to zgadzam się...
;P Na allegro gry dostaniesz za połowę ceny w sklepie a używaną to za jeszcze mniej.
:) Otwórz sobie stronkę allegro wpisz tytuł i zobacz sobie ,ze w internecie gry na konsole
nie są takie drogie. ;)

Pozdr.

Może, ale przykro mi na allegro nigdy nie zamawiałem i zamawiać nie będę. Co z tego że 1000 osób zamówiło i dostało gre, a ja będe 1001 i mnie ktoś przewali... dzięki bardzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2009 o 20:05, peryfraz napisał:

Może, ale przykro mi na allegro nigdy nie zamawiałem i zamawiać nie będę. Co z tego że
1000 osób zamówiło i dostało gre, a ja będe 1001 i mnie ktoś przewali... dzięki bardzo...

Hmmm... Taa ffajnie... Dobry sprzedawca będzie oszukiwał kupujących, aby stracić klientów, logiczne. :P Jest po za tym coś takiego jak przesyłka pobraniowa... Jak chcesz w empikach itp. kupować gry, to lepiej zostań przy
PC ... W sklepach gry na PC dostaniesz sporo taniej.

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudno, niektórzy już mają uprzedzenia i ich nie zmienią. Poza tym nie będe kupował gier na konsole. Tylko te kilka części Guitar Hero i Haze... więc tak na dobrą sprawe to 50-80 zł nie będzię dla mnie tak bardzo ważne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak przeanalizowałem sobie wszystkie za i przeciw (konsola vs komp) i doszedłem do wniosku ,że lepiej wydać 1000 zł niż 3000 zł i szczekać zębami jak gta IV bedzie się cięła ... ;] Pomyślałem ,że zakupie sobie xboxa ;] czy może mi ktoś wytłumaczyć jak to działa i jak się z tym trzeba obchodzić? Bo jestem zielony w konsolach ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2009 o 23:32, mlynar911 napisał:

Pomyślałem ,że zakupie sobie xboxa ;]
czy może mi ktoś wytłumaczyć jak to działa i jak się z tym trzeba obchodzić? Bo jestem zielony w konsolach ;]

Znaczy co wytłumaczyć? Jak działa konsola?
Yyy...no dobra - kupujesz konsole, kupujesz grę, wkładasz płytę z grą na napędu i grasz...
A tak na serio, to o co Ci konkretnie chodzi, bo tak dziwnie sformułowałeś pytanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... mogę Ci powiedzieć ,że jak będziesz zakładał konto w XBL(xbox live) to nie rejestruj się na polskę tylko np. na USA i maila najlepiej z Gmaila podawać. :) A z konsolą mniej więcej jak z kompem się obchodzić. :P Tak jak balduran powiedział, lepiej sforumułuj pytanie. ;)

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam sprawę do was ;D Gdyż już tylko wy możecie pomóc no i oddziały EA. Kupiłem grę Fifa 09 pl na PS3. Wszystko fajnie jak gram sam, zaczynają się problemy, gdy podłącza się 2 gracz...Gra po prostu się zwiesza. stoi i ruszyć nie chce... Jak kliknę PS button to sie włącza menu konsoli, więc PS3 sie nie zwiesza... Nie wiem co mam robić pomóżcie. reklamować, czy jak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2009 o 23:49, Oskar 1994 napisał:

Mam sprawę do was ;D Gdyż już tylko wy możecie pomóc no i oddziały EA. Kupiłem grę Fifa
09 pl na PS3. Wszystko fajnie jak gram sam, zaczynają się problemy, gdy podłącza się
2 gracz...Gra po prostu się zwiesza. stoi i ruszyć nie chce... Jak kliknę PS button to
sie włącza menu konsoli, więc PS3 sie nie zwiesza... Nie wiem co mam robić pomóżcie.
reklamować, czy jak ?

Znaczy się przez multi? Jakie masz łącze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2009 o 09:51, Łeber napisał:

Jeżeli grasz przez router, bądź internet masz podłączony z kompa, to spróbuj odblokować
porty.


wydaje mi się, że koledze chodzi o sytuacje kiedy podłącza drugiego pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi się zdaje inaczej. Bo jest z tego wyjście aby od razu mieć dwa pady aktywowane i tyle. Po co włączać drugiego przed meczem akurat? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2009 o 23:49, Oskar 1994 napisał:

Mam sprawę do was ;D Gdyż już tylko wy możecie pomóc no i oddziały EA. Kupiłem grę Fifa
09 pl na PS3. Wszystko fajnie jak gram sam, zaczynają się problemy, gdy podłącza się
2 gracz...Gra po prostu się zwiesza. stoi i ruszyć nie chce... Jak kliknę PS button to
sie włącza menu konsoli, więc PS3 sie nie zwiesza... Nie wiem co mam robić pomóżcie.
reklamować, czy jak ?


Mam pytanie. Czy chodzi o 2 pady czy o grę przez internet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2009 o 23:36, balduran2 napisał:

Znaczy co wytłumaczyć? Jak działa konsola?
Yyy...no dobra - kupujesz konsole, kupujesz grę, wkładasz płytę z grą na napędu i grasz...
A tak na serio, to o co Ci konkretnie chodzi, bo tak dziwnie sformułowałeś pytanie?

Ok ;] to może tak. Jaka jest pamięć w tej konsoli bo w ps2 są memorki takie karty. Jak wygląda pad? Bezprzewodowy jak tak to jak długo działa. Jak wygląda korzystanie z neta w xboxie tak jak na kompie czy jest tam jakiś inny system ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2009 o 14:12, mlynar911 napisał:

Jaka jest pamiea w tej konsoli bo w ps2 są memorki takie karty.

Jest dysk o pojemności 20GB, 60GB albo 120GB a tekie memorki to te? są i mo?na na nie zapisywaa np: zapisy...

Dnia 22.02.2009 o 14:12, mlynar911 napisał:

Jak wygląda pad? Bezprzewodowy jak tak to jak d3ugo dzia3a.

Hmmm... długo działa. xD ,,a dwie baterie R6 wystarczają na 30 godzin."

>Jak wygląda korzystanie z neta w xboxie tak jak na kompie czy jest tam jakiś inny system ?
W xboxie nie ma przeglądarki stron internetowych. :P

Pozdr.

20090222142328

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do pytania o internet.
Tak jak powiedział albinskia, Xbox 360 nie posiada przeglądarki internetowej.
Całość wygląda podobnie jak Playstation Network - usługa Xbox Live jest ściśle powiązana z systemem operacyjnym konsoli (NXE) - w ciągu kilku sekund bez problemu możesz pograć z kolegami, ściągnąć najnowsze demka, trailery, ew. pełne wersje. Całość jest niezwykle prosta i intuicyjna.
Czyli, w wielkim skrócie. Xbox 360 ma swój ''mały'', własny internet - redtube z konsoli to Ty nie włączysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2009 o 14:33, WorldWar3PL napisał:

/.../redtube z konsoli
to Ty nie włączysz.

I dlatego ludzie kupują PS3... xD

Far Cry 2: warto? Zależy mi na długiej rozgrywce single player.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się