Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Dnia 05.03.2009 o 18:43, albinskia napisał:

Ja mam w salonie 42'' lg HD Ready(czy jak to isę pisze) ,ale gram tam tylko czasami,
bo tam nie ma interneru, a ja gram głównie w multi. Powiem ,że lepiej jest usiąść bliżej
niż brać większy telewizor. ;P

Kurcze ;) Ale mam dylemat. Ale chyba kupie coś większego bo przecież tv kupuje się nie na 2-3 lata ale na conajmniej 5 lat (przynajmniej w Polsce ;D ).

P.S. A zauważyłeś jakieś różnice (negatywne) po przejściu na większy odbiornik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 18:30, MasterOfBlaster napisał:

> Chyba ,że bierzesz Full HD .
No bo właśnie biorę Full HD. Nawet upatrzyłem sobie pewien model ;D
http://www.maximedia.pl/?c=telewizory_lcd&p=samsung_le_40a656
I stwierdziłem że jednak wezmę ciut większy (40 w zupełności wystarczy ).

P.S. A ktoś z was gra na 40 lub wyżej ?

Sam gram na podobnym Samsungu 37" , odległość do telewizora 2m i znakomicie wszystko widać . Jeśli masz spory pokój to bierz 42" ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.03.2009 o 19:00, Prateorian napisał:

Sam gram na podobnym Samsungu 37" , odległość do telewizora 2m i znakomicie wszystko
widać . Jeśli masz spory pokój to bierz 42" ;]

Ustawienie tv w pokoju to nie problem ( mam 3 możliwości + powieszenie na ścianie ;P ). Pozatym obudowa świetnie wpasuje się w panele oraz meble ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 19:00, Prateorian napisał:

> P.S. A ktoś z was gra na 40 lub wyżej ?


42" i odleglosc okolo 2m - efekt rewelacyjny :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 23:22, Miluś napisał:

Chyba w inne gry graliśmy. Far Cry 2 lepiej wygląda nawet na średnim PC''ie niż na konsoli.
Słaby antyaliasing, draw distance też jest słabszy. Zawsze gry PC''towe miały lepszej
jakości tekstury i zawsze tak będzie, to przykre ale taka prawda. Chyba, że ja już naprawdę
ślepy jestem, albo wersja na PS3 o stokroć przebija wersję na X360.

A na PC przecież jest jeszcze Very High.

A to że wersja na PS3 ładniejsza to porównywałem obie konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 19:17, MasterOfBlaster napisał:

Ustawienie tv w pokoju to nie problem ( mam 3 możliwości + powieszenie na ścianie ;P
). Pozatym obudowa świetnie wpasuje się w panele oraz meble ;D

A jaką chcesz mieć rozdzielczość i ile masz kasy? To jest podstawowy problem. LCD 40" z rozdzielczością 1920x1080 w sklepie kosztuje tak na oko 2500PLN (wiadomo - zależy jeszcze gdzie i jaka "promocja"). 32" na pewno mniej, 22-26 cali z taką rozdzielczością to wydatek rozpoczynający się od 1200PLN. Jeśli dysponujesz odległością dwóch metrów do TV to tak jak wspominali poprzednicy będziesz w stanie komfortowo korzystać z panelu 42".

A mi osobiście wystarcza 23" przy odległości od 1m do 1,5m.

Sugeruję zastanowienie się nad wysoką rozdziałką, bo nowa generacja konsol coraz bliżej i możliwe, że wtedy wykorzystanie 1080p stanie się standardem. Dziś tak jeszcze nie jest ale TV nie kupuje się na 3 lata (niby żywotności panelu LCD to 6 lat działania bez przerwy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.03.2009 o 20:42, hallas napisał:

Sugeruję zastanowienie się nad wysoką rozdziałką, bo nowa generacja konsol coraz bliżej
i możliwe, że wtedy wykorzystanie 1080p stanie się standardem. Dziś tak jeszcze nie jest
ale TV nie kupuje się na 3 lata (niby żywotności panelu LCD to 6 lat działania bez przerwy).

Już mniej więcej coś wybrałem
http://www.euro.com.pl/telewizory-lcd-i-plazmowe/samsung-le40a656-lcd.bhtml
Tylko że cenowo to będzie coś koło 3k a nie tak jak tu prawie 4 ;)
A siedzieć będę 2 - 3m od odbiornika.

P.S. Nie wiem czy to dobry TV więc czekam na jakąś rade/opinie.

P.S. 2 Sprawdził ktoś The Wanted demo ? Bo właśnie ściągam i nie wiem czy warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 21:08, MasterOfBlaster napisał:

P.S. Nie wiem czy to dobry TV więc czekam na jakąś rade/opinie.

Widziałem już kilka Samsungów w akcji i są niezłe, bardzo niezłe (nawet te modele kosztujące w okolicach 1,5 kPLN). Problem polega na tym, że wybór jest duży i trzeba się zagłębić w specyfikację by sprawdzić czemu ta czterdziestka kosztuje cztery tysiaki a ta druga 2600 choć rozdzielczość ta sama, a czas odświeżania różni się o 1ms. Samsung będzie dobrym wyborem - ale w Full HD jest około 10 Samsungów 40" więc wybór ciężki... Tu już musisz sam podziałać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 21:08, MasterOfBlaster napisał:

P.S. Nie wiem czy to dobry TV więc czekam na jakąś rade/opinie.


Naprawdę zależy ci na opinii na temat drogiego TV w temacie o konsolach? Nierozsądnie.
Najlepiej wejdź na jakąś specjalistyczną stronę temu poświęconą telewizorom, tutaj najwyżej otrzymasz odpowiedzi w stylu "moja babcia go ma, jest bardzo fajny". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co jest z tymi konsolami :D?
Chodzi mi o to przegrzewanie :D. Oglądałem tą świetną reklame xbox''a "bang". Patrze, a tu film pt. Ring of The Dead xD, chodzi o te trzy ikonki w ixie, potem patrze z 30 podobnych filmów, to samo z ps3...? Czy postęp w konsolach co do procków tak wolno się rozwija?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 14:47, peryfraz napisał:

Co jest z tymi konsolami :D?
Chodzi mi o to przegrzewanie :D. Oglądałem tą świetną reklame xbox''a "bang". Patrze,
a tu film pt. Ring of The Dead xD, chodzi o te trzy ikonki w ixie, potem patrze z 30
podobnych filmów, to samo z ps3...? Czy postęp w konsolach co do procków tak wolno się
rozwija?

Heh, XBOX jest dziwny. Faktycznie w starszych modelach często występował RRoD, chociaż w nowszych też może być ten problem (dowodem mój X, niby Arcade, nowszy, lepszy a i tak szlag go trafił). Nie rozumiem wydania tak awaryjnego sprzętu na rynek. Ale RoD to nie tylko spalenie płyty głównej czy procka. Może go wywołać luźny kabel (wystarczy dopchnąć), albo walnięty zasilacz. No i nie chodzi też o samo przegrzewanie się, konsola może być letnia, a i tak padnie. Nie mam pojęcia co dokładnie rozwala tą konsolę. PS3 jest dużo mniej awaryjna, ale i tak wybrałem X. Powód? Banalny. Bardziej mnie interesowały Gears''y, PGR i Halo niż gierki dostępne rok temu na PS3. No i cena ;) I tak jestem zadowolony z tej konsolki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.03.2009 o 15:28, destro177 napisał:

Heh, XBOX jest dziwny. Faktycznie w starszych modelach często występował RRoD, chociaż
w nowszych też może być ten problem (dowodem mój X, niby Arcade, nowszy, lepszy a i tak
szlag go trafił). Nie rozumiem wydania tak awaryjnego sprzętu na rynek. Ale RoD to nie
tylko spalenie płyty głównej czy procka. Może go wywołać luźny kabel (wystarczy dopchnąć),
albo walnięty zasilacz. No i nie chodzi też o samo przegrzewanie się, konsola może być
letnia, a i tak padnie. Nie mam pojęcia co dokładnie rozwala tą konsolę. PS3 jest dużo
mniej awaryjna, ale i tak wybrałem X. Powód? Banalny. Bardziej mnie interesowały Gears''y,
PGR i Halo niż gierki dostępne rok temu na PS3. No i cena ;) I tak jestem zadowolony
z tej konsolki.

Czyli jednym słowem, czerwone diody oznaczają koniec "przyjaźni" z konsolą i kolejny wydadek w wysokośći 1000zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 16:46, peryfraz napisał:

Czyli jednym słowem, czerwone diody oznaczają koniec "przyjaźni" z konsolą i kolejny
wydadek w wysokośći 1000zł?


Oczywiście, że nie.
Konsolę wysyłasz do M$ (o ile masz jeszcze gwarancję, bądz co bądz przerobiłeś swojego X''a to gwarancja od razu traci ważność) i po 2 tygodniach masz jak nową, naprawioną i zachęcającą do kolejnych zarywanych z nią nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 16:54, SongoX napisał:

Czy dobrze jest kupić konsole X-BOXa 360 na necie używaną, czy zainwestować w nówkę???

Nówka premium chyba 799zł na allegro koszuje, wiec lepiej nówke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 17:14, trombocylek napisał:

Ciężko będzie, nawet na allegro znaleźć w czasie drogiego dolara nówkę za 800 zł.

No, nówka premium 899.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to przecież napisałem, że za 800 zł trudno. Po co nabijasz posta?

@SongoX:Kupuj nówkę, nie wiadomo jak w używanej z gwarancją i de facto ze stanem technicznym, a i do RRoD''a bliżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem się ile rzeczywiście kosztuje nie dawno była tańsza, ale masz rację wszystko idzie w góre :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się