Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

/.../

Kurcze, to nie wiem. Mam co prawda nieco inny monitorek, bo Samsung 23'', ale u mnie nie ma żadnych problemów. Wcześniej miałem 19'' LG i też śmigało elegancko... Niestety nie pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że to będzie pytanie z rodzaju co lepiej kupić, więc jak ktoś nie chce odpowiadać, albo chce napisać coś w rodzaju "używaj opcji szukaj" to niech się lepiej nie odzywa. A więc z konsol mam Xboxa 360 i PSP, a teraz właśnie nazbierałem sobie niezłą sumkę i mam ochotę na jeszcze jedną konsolę ^^
Problem w tym, że nie wiem czy lepsze by było PS3 czy Wii? Na PS3 nigdy nie grałem, ale bardzo ciekawią mnie niektóre exclusivy typu Little Big Planet, a gdy zobaczyłem ostatnio trailer God of War 3 to nabrałem wielką ochotę na tą konsolkę. W dodatku uwielbiam oglądać filmy, a że PS3 ma Bluray to też takie pytanko czy filmy na Blurayu są o wiele lepsze jakościowo od DVD, czy to tylko jakieś szczegóły które nie wpływają znacząco na oglądanie filmu? Kolejnym plusem za PS3 jest dzisiejszy news o tym, że z powrotem na PS3 pojawią się gry z PS2, a to całkiem fajnie bo chciałbym też przejść jedynkę i dwójkę God of Wara. Tak więc pytam się czy warto wydać 1500 zł dla Little Big Planet, God of War 3 którego jeszcze nie ma, gierki w pakiecie z konsolą typu InFamous, Bluraya i darmowego grania po necie? (na Xboxie nie gram bo mam przerobionego). Z jednej strony bardzo mnie korci to PS3, ale ostatnio gdy zagrałem na Wii w salonie gier niedawno otwartym w mojej miejscowości to taki mi się spodobało to machanie pilotem (np. przy graniu w golfa :) ), że teraz nie wiem czy Wii nie byłoby lepsze? Zwłaszcza, że wychodzi Madworld, gra w którą bardzo bym chciał zagrać. I czy to Wii nie znudzi mi się po tygodniu? Proszę poradźcie co wybrać bo naprawdę nie wiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubisz oglądać filmy i nie zrazisz się ceną filmów w Polsce (lub też będziesz zamawiać je przez internet z allegro lub z zagranicznych sklepów) oraz masz dobry telewizor i kino domowe to różnica jakościowa w porównaniu do DVD rozk***i Ci głowę ;) Obraz i dźwięk jest naprawdę fantastyczny, a ja jestem już tak zmanierowany, że nie oglądam programów TV które nie są nadawane w standardzie HD. Jeśli chodzi o gry. LBP i nadchodzący GoW 3 to jedynie wierzchołek góry. Warto zagrać we wszystkie ekskluzywne tytuły, przede wszystkim mam na myśli Uncharted (przechodzę tą grę 3 raz! a to do mnie nie podobne), wychodzący w październiku Uncharted 2, Metal Gear Solid 4 (jak dla mnie najlepsza gra wszechczasów), warto nadmienić również Killzone 2 i Heavenly Sword - one nie zrobiły na mnie takiego wrażenia, ale to naprawdę dobre gry. Pamiętaj, że PS3 to naprawdę prawdziwy kombajn multimedialny - odtwarza wiele formatów audio/video, bardzo przydatna jest teraz już pełnoprawna przeglądarka internetowa która bardzo fajnie wreszcie działa.

Jeśli chodzi o Wii. Ja jestem sceptycznie do niej nastawiony. Machanie nunchukiem jest fajne. Przez pierwsze kilka dni. Później jest coraz bardziej męczące gdyż na Wii jest naprawdę mało ambitnych gier, a te które są ambitne mają małą sprzedaż, tak więc twórcy nie mają ochoty dalej inwestować w tą ambitną grę i na polu zostaje Mario tysiąc pięćset sto dziewięćset! Może jestem zbyt mocno uprzedzony do Wii ale niestety ja tego konsolą next gen po prostu nie mogę nazwać.

PS. Niedawno Sony zaprezentowało na E3 technologię sterowania ruchem z podobną mechaniką jak ta z Wii, jednak wydaje się to być jeszcze bardziej dokładne. Na mnie to zrobiło wrażenie:

oto i ono:

http://www.youtube.com/watch?v=qiX-26VL4bM&eurl=http%3A%2F%2Ftwojepc.pl%2Fnews_wiecej.php%3Fid%3D19091&feature=player_embedded

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(...)

Zdecydowanie Wii. W końcu większość (większa większość) gier na PS3 to tytuły multiplatformowe które kupić możesz także na swojej 360. Nie wiem czy warto wydawać 1000zł~ dla kilka exclusivów rocznie.

Filmy wyglądają świetnie, ale na dużym TV (jeżeli oglądasz/grasz na monitorze to sobie odpuść HD). Chociaż osobiście nie rzucałbym się na HD. Wolę wydawać grosze na filmy :) Poza tym, konsole mam podłączoną do monitora.

Dlaczego Wii? Ta konsola to worek exclusivów. Pełno gier których nie znajdziesz na innych konsolach. Do tego innowacyjne sterowanie. Idealnie sprawdza się jako "dodatek" do dużej konsoli jaką jest 360''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2009 o 11:56, Arumantis napisał:

Tak, na pewno. Automatycznie przy podłączeniu się tak stało, XMB mam w 1080p a gry uruchamiają
się w 720p.
Edit: Sprawdziłem przed chwilą : Current Output Resolution 1080p.

Gry W Full HD 1080p 1920x1080 to bajka.
Niektóre taką pokazują ale wygląd tekstur daleko do Full HD.
Gry owszem prezentują ładny poziom. Piękna jest grafika. Ale o Full HD zapomnij. Większość w chodzi w zwykłym HD Ready 720p 1280x720

A powiedz mi jaki masz ten monitor? Ile cali. Ale pamiętaj. Jak grasz na konsoli musisz trzymać dystans bo rozdzielczości są niższe niż te w grach na PC i z bliska nie radzę grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2009 o 21:38, KrisK91 napisał:

Dlaczego Wii? Ta konsola to worek exclusivów. Pełno gier których nie znajdziesz na innych
konsolach. Do tego innowacyjne sterowanie. Idealnie sprawdza się jako "dodatek" do dużej
konsoli jaką jest 360''.


Co z tego, że posiada mnóstwo tytułów na wyłączność, jak kapitalne gry z tej konsoli mogę policzyć na palcach jednej ręki. A wracając do gier na wyłączność, PS3 nie ma ich co roku dużo, ale i tak wszystkich gier nie będziesz kupował, za to te gry co wyszły i wyjdą biją na głowę tytuły multiplatformowe bądź inne exlusivy z innych konsol. Takie jest przynajmniej moje zdanie, ale na pewno część z was by się z nim zgodziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opinie o Rock Bandzie proszę :) Właśnie kupiłem ,niestety gitarę będę miał dopiero w przyszłym tyglu .Ła ła łi ła it`s a very nice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 12:11, jackass napisał:

Opinie o Rock Bandzie proszę :) Właśnie kupiłem ,niestety gitarę będę miał dopiero w
przyszłym tyglu .Ła ła łi ła it`s a very nice.

Rock Band RZĄDZI! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 12:11, jackass napisał:

Opinie o Rock Bandzie proszę :) Właśnie kupiłem ,niestety gitarę będę miał dopiero w
przyszłym tyglu .Ła ła łi ła it`s a very nice.

Dla mnie jest masakrycznie dupiaty w porównaniu do Guitar Hero - serio. W GH solówki mi się o wiele lepiej gra, bo w RB te nutki są za małe. Próg błędu jest hm... prawie go nie ma :| Od biedy mogę pograć ze znajomą na Live, czy wziąć na imprezę (włącznie z GH), ale tak to nie ruszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 18:09, GuitarHero napisał:

> Opinie o Rock Bandzie proszę :) Właśnie kupiłem ,niestety gitarę będę miał dopiero
w
> przyszłym tyglu .Ła ła łi ła it`s a very nice.
Dla mnie jest masakrycznie dupiaty w porównaniu do Guitar Hero - serio. W GH solówki
mi się o wiele lepiej gra, bo w RB te nutki są za małe. Próg błędu jest hm... prawie
go nie ma :| Od biedy mogę pograć ze znajomą na Live, czy wziąć na imprezę (włącznie
z GH), ale tak to nie ruszę.

No cóż, każdy ma swoje gusta, a o gustach się nie dyskutuje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 20:10, Dared00 napisał:

No cóż, każdy ma swoje gusta, a o gustach się nie dyskutuje. :)

Jak się nie dyskutuje ,jak się dyskutuje .Inaczej bym się nie pytał o zdanie na temat RB .Bojan się nie zna a mnie próg tolerancji błędu nie interesuje ,bo ja nie popełniam w życiu błędów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 18:09, GuitarHero napisał:

> Opinie o Rock Bandzie proszę :) Właśnie kupiłem ,niestety gitarę będę miał dopiero
w
> przyszłym tyglu .Ła ła łi ła it`s a very nice.
Dla mnie jest masakrycznie dupiaty w porównaniu do Guitar Hero - serio. W GH solówki
mi się o wiele lepiej gra, bo w RB te nutki są za małe. Próg błędu jest hm... prawie
go nie ma :| Od biedy mogę pograć ze znajomą na Live, czy wziąć na imprezę (włącznie
z GH), ale tak to nie ruszę.


Zamiast żępolić na gitarze;P wole pospiewac w Lips albo Singstar :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2009 o 12:52, Jacobek92 napisał:

Zamiast żępolić na gitarze;P wole pospiewac w Lips albo Singstar :P

No to ja mogę zrobić to samo w GH xd

@jackass: jak tak możesz :C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2009 o 12:53, GuitarHero napisał:

> Zamiast żępolić na gitarze;P wole pospiewac w Lips albo Singstar :P
No to ja mogę zrobić to samo w GH xd

@jackass: jak tak możesz :C

Masz RB ,żeby skleić jakiś zespół na Live ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2009 o 13:26, jackass napisał:

> > Zamiast żępolić na gitarze;P wole pospiewac w Lips albo Singstar :P
> No to ja mogę zrobić to samo w GH xd
>
> @jackass: jak tak możesz :C
Masz RB ,żeby skleić jakiś zespół na Live ?

No mam. Mogę grać na gitarze/basie, mnie to jedno w tej grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś czy istnieją jakieś zamienniki dla antenki Wi-Fi robionej przez M$, a jeśli nie to wiecie gdzie taką antenkę w przyzwoitej cenie można dostać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2009 o 18:19, pres1990 napisał:

Wie ktoś czy istnieją jakieś zamienniki dla antenki Wi-Fi robionej przez M$, a jeśli
nie to wiecie gdzie taką antenkę w przyzwoitej cenie można dostać?


Dla sprzętu M$ nie ma zamienników. Największa wada tej konsoli. WiFi czy wireless headset po 50$.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IGN ma nowy materiał z Milo na xO.IMO fajnie to wygląda ale czy na dłuższa metę się nie znudzi? Ja osobiście nie lubie w taki sposób spędzać czasu przy konsoli - wolę wyjść na dwór i bawić się w realu. Ale nic do tego nie mam kto bedzie chciał ten będzie to miał - proste ;] (pewnie dużo osób którzy nie mają znajomych to zakupi)
http://www.youtube.com/watch?v=Ji_1UQU--ig

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się