Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Dnia 10.08.2009 o 15:44, The_Nemezis napisał:

Może mi ktoś powiedzieć jak się ping przelicza? Chodzi mi ile wynosi 1 ping.

Chodzi ci o 1ms? Jeśli tak to masz już odpowiedź. Milisekundy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej! Mam takie noobowskie pytanie. Otóż przeczytałem, że część wersji PS3 jest kompatybilne z grami z PS2 (jeśli się nie mylę to zależny od wersji z odpowiednim dyskiem twardym) i jeśli to rzeczywiście to prawda to czy jest jakaś lista gier z wcześniejszej generacji działająca na trójce? Jestem szczególnie ciekawy czy odpaliłby MGS 2 i 3 (trzeba w końcu sprawdzić tę już niemal legendarną serię).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2009 o 14:02, dulak napisał:

Sezon ogórkowy trwa.
Mam kasę na grę i waham się między pre paidem do World of Warcrafta i czymś na konsolę.
Nie mam kompletnie pomysłu w co by tu zagrać. inFAMOUS? MGS 4? A może odłożyć kasę do
jesieni bo moja lista must have''ów to około 8 tytułów.

Weźcie no coś doradźcie!

Skoro taka kasa ważna to może coś w co da się grać bez końca - FIFA 09?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko wersja 60 GB jest kompatybilna z grami PS2. Niestety trudno ją dostac nawet używaną na allegro, a jak jest to ludzie dośc dużo za nią wołają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2009 o 18:06, MaccCry napisał:

Tylko wersja 60 GB jest kompatybilna z grami PS2. Niestety trudno ją dostac nawet używaną
na allegro, a jak jest to ludzie dośc dużo za nią wołają...

Jeszcze dla pewności sprawdziłem na wikipedii (wiem, że to nie jest pewne źródło informacji) ale tam coś piszą, iż każda wersja jest z zgodna z grami z PSX, a do PS2 wersje 20 GB, 60GB (sprzęt[?] Emotion Core) i 60GB, 80GB (emulacja). Zresztą sam zobacz http://pl.wikipedia.org/wiki/Sony_PlayStation_3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, o 20 GB zapomnij, nigdy chyba na allegro jej nie widziałem, do tego chyba nawet w Europie nigdy nie wyszła. 60 GB jak pisałem, a 80 GB, jeśli wiki nie kłamie, to tylko wersja NTSC, czyli np. z USA. W twoim wypadku, jak bardzo Ci zależy na tej kompatybilności, to najlepiej szukac wersji 60 GB na allegro, ale i tak ciężko będzie. Lepiej kup PS3 i PS2 :P (za 250 zł dwójkę bez problemu kupisz w stanie idealnym)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, a ja mam wersję NTSC 60 Gb. Mam w niej czytniczek kart, 4 porty USB i nie emulacją programową, tylko Emotion Engine. Ciekawe za ile ludzie by ją zgarnęli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rarytas. Na Allegro nie ma i cudem może tylko się pojawić, sądzę, że tak ze 1800 zł pójdzie spokojnie, jak nie więcej. Pozazdrościć stary. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2009 o 19:45, Leber16 napisał:

Rarytas. Na Allegro nie ma i cudem może tylko się pojawić, sądzę, że tak ze 1800 zł pójdzie
spokojnie, jak nie więcej. Pozazdrościć stary. :)


Heh, nie jest to końca tak świetnie. Jak dla gier na PS3 nie ma blokady, to na gry na PS2 już jest. Działają tylko wersję NTSC, więc mam wybór, albo sprowadzać, albo kupować po cholerdalnych cenach na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lol to w takim razie ja posiadam jeszcze większy rarytas ?
Ps3 80 Gb ntsc z kompatybilnością wsteczną, czytnikiem kart, 4 usb.
To co moja za 2000 złociszy pojdzie ?
Jakby tak miało być to bym na dniach wystawił, kupił sobie nową i by mi 700 zł zostało ^^
Pamiętajcie, że gry na ps2 mają blokade regionalną, nie wiem komu by się chciało sprowadzać gry z usa.
Już lepiej kupić użykwę Playstation 2 za grosze i mieć z bani. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2009 o 21:33, krak2610 napisał:

Lol to w takim razie ja posiadam jeszcze większy rarytas ?


Heh, ale masz emulację programową, nie Emotion Engine :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na poprzednie dwa pytania nie otrzmałem odpowiedzi to może teraz się uda.

Czym jest blokada regionalna, jakie obszary obejmuje, co się z tym wiąże, jakie produkty są nią objęte. Jak można ją obejść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2009 o 22:23, Gartak napisał:

Czym jest blokada regionalna, jakie obszary obejmuje, co się z tym wiąże, jakie produkty
są nią objęte. Jak można ją obejść?


Dzięki blokadzie regionalnej nie można grać w gry z innego rejonu, np. ściągnięte z USA BlazBlue które nie wyszło w Europie (niestety :( nie ruszy na twojej konsoli. Świat podzielony jest na PAL (Europa i Australia) NTSC (Ameryka Północna) i NTSC-J (Japonia). Część gier, np. wszystkie wydane bezpośrednio przez Microsoft są "Region Free", to znaczy nie ważne gdzie grę kupisz ruszy na każdej konsoli. Mimo wszystko większość wydawców decyduje się na podział regionalny swoich gier.

Jakie gry obejmuje? Na oko to większość produktów na x360. Dlatego najlepiej kupować PAL, NTSC może ruszyć, ale bez potwierdzenia, że "gra jest region-free" to czysty hazard.

Blokoady regionalnej nie można obejść :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2009 o 22:23, Gartak napisał:

Na poprzednie dwa pytania nie otrzmałem odpowiedzi to może teraz się uda.

Czym jest blokada regionalna, jakie obszary obejmuje, co się z tym wiąże, jakie produkty
są nią objęte. Jak można ją obejść?


Blokada regionalna oznacza że płyta z innego kontynentu, dla przykładu filmu z usa nie odtworzysz na odtwarzaczu z europy czyli płyta z USA=odtwarzacz z USA płyta z Europy=odtwarzacz z europy, blokada regionalna tyczy się głównie filmów bo gry na PC i PS3 blokady nie posiadają czyli można w grę z USA zagrać na kompie z europy, obejść blokadę można chyba tylko za pomocą odtwarzaczy tzw. multi-region czyli czytających płyty z wszystkich regionów.
Oznaczenia regionów są takie: http://pl.wikipedia.org/wiki/Regiony_DVD

EDIT: kolega wyżej chyba lepiej to wyjaśnił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się