Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Mam nowy PS3 Slim i wszystko działa. Jedynie martwi mnie to, że jak stoi na półce to grzeje spód. Jest ciepły. To samo tył ale to oczywiste bo tam jest system chłodzenia.

U was tez spód od PS3 i półka pod nią są ciepłe? Nie są gorące ale takie no cieplutkie. http://allegro.pl/stojak-podstawka-ps3-vertical-stand-poznan-24h-i2467864781.html warto takie coś kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To normalne, plyta glowna znajduje sie na samym dnie konsoli. Wazne jedynie zeby ps3 mialo troche miejsca z tylu i tyle ;) Stand do slimki moze byc- konsole latwo wywrocic przy probie wcisniecia czegokolwiek. O ile wlasciciel to wie, o tyle goscie niekoniecznie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2012 o 18:35, Azazell napisał:

Mam nowy PS3 Slim i wszystko działa. Jedynie martwi mnie to, że jak stoi na półce to
grzeje spód. Jest ciepły. To samo tył ale to oczywiste bo tam jest system chłodzenia.


Też tak panikowałem miesiąc po dostaniu xboxa :P
Połóż konsolę, zapewnij jej przewiew (~10 cm z każdej strony) i będzie śmigać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daelor i Kod24 --> https://dl.dropbox.com/u/24272532/DSCF5266.jpg

Zobaczcie ona tak stoi :P nawet odsunąłem z tyłu by te 11cm było .. Obok jest syf wiec sie tym nie przerażcie bo robie akurat porządki :D Tak może stać?

Na razie mam burdel z kablami itp ale uporzadkuje wszystko po paru dniach jak będzie wszystko wporządku.

MK WGNIATA w Fotel :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2012 o 19:33, Azazell napisał:

Zobaczcie ona tak stoi :P nawet odsunąłem z tyłu by te 11cm było .. Obok jest syf wiec
sie tym nie przerażcie bo robie akurat porządki :D Tak może stać?

Może, u mnie tak już półtora roku stoi i nic jej nie jest. A gram często.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja w sprawie XBoxa. :)

Gram na nim ostatnio w Skyrim i chętnie zrobiłbym sobie parę screenów na pamiątkę. Słyszałem, że na tej konsoli istnieje taka opcja i chciałem się spytać: jaki jest najprostszy sposób?

Jeżeli ma to jakiekolwiek znaczenie w tym przypadku, to gram na XBoxie podłączonym do monitora LCD, a moim komputerem jest laptop. Tzn. normalnie korzystam ze stacjonarnego, ale teraz jest od niego odłączony ekranodawca. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym kupić parę starych konsol dla przyjemności i może kolekcjonersko ;) Chodzi mi o nes/snes i N64. Wiece może jak poznać, że zostało im już mało życia? Nie chciałbym kupić padliny ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2012 o 22:13, maniekk napisał:

Chciałbym kupić parę starych konsol dla przyjemności i może kolekcjonersko ;) Chodzi mi o nes/snes i N64. Wiece może jak poznać, że zostało im już mało życia? Nie chciałbym kupić padliny ;)

W przypadku NES-a warto zapytać sprzedawcę czy przy graniu (koniecznie przeczyszczony cartridge!) nie ma zakłóceń grafiki. Drobne artefakty mogą świadczyć o brudnym lub walniętym connectorze (samodzielna wymiana jest prosta, ale trzeba wydać z 50 złotych na część). Poza tym NES jest nie do zajechania. :)
Z resztą pytań odsyłam na dedli sirius - paru tamtejszych zna się na konsolach N jak mało kto.
BTW, jak będziesz kupował Super Nintendo to szukaj tylko wersji NTSC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2012 o 23:07, Lex napisał:

> Chciałbym kupić parę starych konsol dla przyjemności i może kolekcjonersko ;) Chodzi
mi o nes/snes i N64. Wiece może jak poznać, że zostało im już mało życia? Nie chciałbym
kupić padliny ;)
W przypadku NES-a warto zapytać sprzedawcę czy przy graniu (koniecznie przeczyszczony
cartridge!) nie ma zakłóceń grafiki. Drobne artefakty mogą świadczyć o brudnym lub walniętym
connectorze (samodzielna wymiana jest prosta, ale trzeba wydać z 50 złotych na część).
Poza tym NES jest nie do zajechania. :)
Z resztą pytań odsyłam na dedli sirius - paru tamtejszych zna się na konsolach
N jak mało kto.
BTW, jak będziesz kupował Super Nintendo to szukaj tylko wersji NTSC.



Dzięki za pomoc :) ale dlaczego Snes w NTSC? Telewizor łyknie, ale co z zasilaniem? Bo gry to pewnie bez problemu można dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2012 o 18:35, Azazell napisał:

Mam nowy PS3 Slim i wszystko działa. Jedynie martwi mnie to, że jak stoi na półce to
grzeje spód. Jest ciepły. To samo tył ale to oczywiste bo tam jest system chłodzenia.

U was tez spód od PS3 i półka pod nią są ciepłe? Nie są gorące ale takie no cieplutkie.
http://allegro.pl/stojak-podstawka-ps3-vertical-stand-poznan-24h-i2467864781.html warto
takie coś kupić?

Podobno lepiej, jak konsola znajduje się w pozycji poziomej. W każdym razie sam mogę to potwierdzić w przypadku Xboxa 360 (grubas, jeszcze z płytą główną Falcon). A to, że konsola trochę się grzeje to normalne. Gdzieś musi to ciepło odprowadzić ;]

EDIT: Szlag, nie zwróciłem uwagi na datę posta, ani na to, że na poprzedniej stronie tematu jestem, sorry :F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2012 o 11:08, maniekk napisał:

ale dlaczego Snes w NTSC?

1. Parę świetnych gier wydano tylko w USA i Japonii (m.in. jakeś Final Fantasy, Super Mario RPG, Chrono Trigger). 2. Masa gierek w NTSC (niekiedy tańszych od PAL-owskich odpowiedników) na e-bayu. Na Allegro też się trafiają cartridge z USA.
3. Wygląd konsoli. ;)

Dnia 28.07.2012 o 11:08, maniekk napisał:

Telewizor łyknie, ale co z zasilaniem?

Kupujesz transformator napięcia albo idziesz do sklepu elektrycznego i prosisz gościa o zasilacz z takimi samymi parametrami i wtyczką jak ten od SNES-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2012 o 13:37, Lex napisał:

> ale dlaczego Snes w NTSC?
1. Parę świetnych gier wydano tylko w USA i Japonii (m.in. jakeś Final Fantasy, Super
Mario RPG, Chrono Trigger). 2. Masa gierek w NTSC (niekiedy tańszych od PAL-owskich odpowiedników)
na e-bayu. Na Allegro też się trafiają cartridge z USA.
3. Wygląd konsoli. ;)
> Telewizor łyknie, ale co z zasilaniem?
Kupujesz transformator napięcia albo idziesz do sklepu elektrycznego i prosisz gościa
o zasilacz z takimi samymi parametrami i wtyczką jak ten od SNES-a.



Ok. To może po prostu wezmę z ebay i dam przejściówkę na wtyczkę? W każdym razie dzięki. Patrzyłem na 3DO, ale kupowanie z ebay za 300 $ to jeszcze nie mój poziom :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2012 o 10:16, Jagged napisał:

Gdzie najtaniej kupię Wii z jakimiś grami ? Najlepiej jakimś Mrio.

No chyba raczej allegro lub jeśli mieszkasz w większym mieście to prywatny sklepik z konsolami prowadzony przez pasjonatów. Nintendo nie rozpieszcza Polaków i w sklepach sieciowych ciężko znaleść jakąś konkretną promocję. Gry potrafią pożółknąć na półce, ale cena nadal 199,99 zł.
Pozostaje allegro lub import bezpośrednio z zagranicy, bo i tak żadna gra nie została przetłumaczona na polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.reddit.com/r/gamedev/comments/xddlp/describe_what_developing_for_each_console_youve/c5lg7px

Niejaki Cory Bloyd (pracował nad silnikiem Force Unleashed) opisuje swoje przygody z tworzeniem gier na kolejne konsole, poczynając od starego Playstation. Ciekawa lektura.
Pamiętam jak kiedyś miałem dyskusję tutaj na forum i ktoś mi napisał, że wg jego profesora developing pod stare konsole Sony było proste. Guess what - wg tego wcale nie było. PSX nie miało debuggera i nic nie działało tak, jak się tego oczekiwało. PS2 z kolei było jeszcze ciekawsze:
You are handed a 10-inch thick stack of manuals written by Japanese hardware engineers. The first time you read the stack, nothing makes any sense at all. The second time your read the stack, the 3rd book makes a bit more sense because of what you learned in the 8th book. The machine has 10 different processors (IOP, SPU1&2, MDEC, R5900, VU0&1, GIF, VIF, GS) and 6 different memory spaces (IOP, SPU, CPU, GS, VU0&1) that all work in completely different ways. There are so many amazing things you can do, but everything requires backflips through invisible blades of segfault. Getting the first triangle to appear on the screen took some teams over a month because it involved routing commands through R5900->VIF->VU1->GIF->GS oddities with no feedback about what your were doing wrong until you got every step along the way to be correct. If you were willing to do twist your game to fit the machine, you could get awesome results. There was a debugger for the main CPU (R5900). It worked pretty OK. For the rest of the processors, you just had to write code without bugs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm używał ktoś kabla kabla vga do Wii? 80zl w ciemno nie rzucę, przynajmniej chce wiedzieć czy wygląda to znośnie na monitorze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu [ na razie czysto teoretycznie ] zastanawiam się nad kupnem konsoli [ mojej pierwszej gdyby to wypaliło ] i ... sam nie wiem. Oczywiście pojawia się odwieczne pytanie - czy i którą zakupić oraz jaką wersję, za ile, gdzie i tak dalej, zapewne większość postów w tym temacie o rozprawia a stety niestety nie uśmiecha mi się czytać całego tematu. ;-) Także hm ... sytuacja wygląda następująco: na konsolach znam się słabo czyli właściwie się nie znam, nigdy na żadnej nie grałem i nie mam tu i teraz możliwości spróbowania grania na jakiejkolwiek przed zakupem [ no bo niby gdzie? ] co ''trochę utrudnia ewentualny zakup. Jeżeli już w coś gram na pc to są to właściwie tylko strzelanki [ SoF, CoDy, MoHy, Crysisy, Borderlands, Stalkery, Orange Box ] , akcyjniaki [ seria GTA od 1 do VC, Mafia, Kane & Lynch i tym podobne ] i tyle, reszta to pojedyncze tytuły z gatunków typu Starcraft, Silent Storm, HoMM 3 powiedzmy. W grach na konsole też średnio się orientuję i nie wiem czy odnalazłbym się w tamtejszych hm ... zbiorach już nie mówiąc o przejściu na sterowanie padowe z klawiaturo-myszkowego ...

W czasach coraz to dziwniejszych wynalazków [ przynajmniej patrząc na rynek gier pc ] typu drm, limity instalacji, pseudo-dlc i innych cudów zastanawiam się po pierwsze czy konsola jest dobrym rozwiązaniem a nie chciałbym wpaść z deszczu pod rynnę a po drugie czy nie są to sprzęty hm ... zbyt stare by je teraz kupować.

I to chyba tyle na początek. Więc ...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No zależy co cię interesuję. Ja mam PS3 i nie żałuję

Jeśli celujesz w tytuły eksluzywne to zdecydowanie bierz PS3, każdy gatunek jako ex na PS3 ma swój najlepszy tytuł np. action/adventure zdecydowanie Uncharted, strzelanka IMO Killzone 3, slasher God of War itd :)

Jeśli zaś jesteś zainteresowany graniem w tytuły multiplatformowe to lepszym wyborem będzie chyba Xbox 360, gry działają stabilniej i lepiej wyglądają czasami(nie chcę wywoływać wojny bo nie wiem jak z tym dokładnie jest szczerze bo ja się grą delektuję), w sieci też więcej graczy, jedyny myk to taki że za granie online na X360 trzeba płacić.

Niezależnie którą konsolę wybierzesz to ci powiem że powoli jednak obie umierają i po kilka tytułów jeszcze się ukaże, ale jeśli będziesz chciał kontynuować granie to wydaje mi się że będziesz musiał wracać do tych tytułów które już się ukazały.

Zresztą dla mnie ogólnie rynek gier umiera, nie wiem może się starzeję hehe ale naprawdę już gry nie pociągają jak kiedyś. Tych wychodzących gier wartych uwagi naprawdę coraz mniej. Szczerze z tych obecnych tytułów zapowiadających się czekam tylko na GTA V(mimo wszystko GTA to GTA :) )
A tak to już wychodzą gry naprawdę wtórne nie wnoszące nic nowego, i szczerze nawet trudno mi powiedzieć czy kolejna generacja konsol rynek uratuje.
Co innego PC, na dobrym PieCku zawsze można do klasyków wrócić, bo ludzie( w tym ja) IMO tak będą robić ;)

Mam nadzieje że choć trochę pomogłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się