Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Dnia 01.01.2013 o 20:50, Michu94x napisał:

Co to zmienia ?


Skoro ma X360 to pewnie korzystał z XBL.

Dnia 01.01.2013 o 20:50, Michu94x napisał:


Widzę, że nie masz pojęcia co piszesz.


XBL jest o wiele lepszy od PSN. Już pisałem kiedyś o tym. To chyba wystarczy aby udowodnić, że PSN w porównaniu z XBL to g*wno.
"Zalety XBL:
-rozmowy grupowe,
-czat niezależny od gry,
-możliwość dołączenia do gry znajomego,
-aktualizacje są bardzo szybkie szybkie i mniejsze niż na PS3
-w 99% grach multiplatformowych nie ma lagów, ani nic nikogo nie wywala co chwilę,
-marketplace lepiej przemyślany, więcej rzeczy
-bezproblemowa komunikacja głosowa
-brak konserwacji itp. co tydzień
-płatny, ale i tak więcej graczy

A zalety PSN? Chyba tylko to, że jest darmowy."

Dnia 01.01.2013 o 20:50, Michu94x napisał:


PS. Skończ w końcu te swoje dziecinne prowokacje.


Napisanie, że X360 ma lepszą usługę sieciową od PS3 jest prowokacją? Może posty innych, że "lepszym wyborem jest PS3" też są prowokacją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2013 o 20:41, maAtis9988 napisał:

Masz X360, a piszesz takie głupoty...

Rozumiem więc, że głupoty mogą pisać tylko posiadacze PS3?
Nie, dzięki, wojenki nt. konsol mnie nie interesują.

Chlorofil -> kupujesz router, wpinasz w niego kabel (nie wiem, czy masz telefoniczny czy nie, od tego zależy jakiego typu potrzebujesz router), włączasz, konfigurujesz (ustawiasz hasło na sieć wifi itd.), odpalasz konsolę, wpisujesz hasło swojego wifi i śmiga, pół godziny roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2013 o 21:17, maAtis9988 napisał:

Skoro ma X360 to pewnie korzystał z XBL.


Każdy ma prawo mieć swoje zdanie, uszanuj je.

Dnia 01.01.2013 o 21:17, maAtis9988 napisał:

-rozmowy grupowe,


Yyyy... są ?

Dnia 01.01.2013 o 21:17, maAtis9988 napisał:

-czat niezależny od gry,


Ok, nie można.
Sam jakoś nigdy nie miałem problemów z brakiem tej opcji.

Dnia 01.01.2013 o 21:17, maAtis9988 napisał:

-możliwość dołączenia do gry znajomego,


Można.

Dnia 01.01.2013 o 21:17, maAtis9988 napisał:

-aktualizacje są bardzo szybkie szybkie i mniejsze niż na PS3


Nie wiem jak jest w przypadku xbox''a, ale na ps3 nie narzekam. Tak czy siak nie zbawi Cie 5 minuty... w trakcie których można zrobić co innego. :}

Dnia 01.01.2013 o 21:17, maAtis9988 napisał:

-w 99% grach multiplatformowych nie ma lagów, ani nic nikogo nie wywala co chwilę,


Nie mam lagów, nie wywala mnie ciągle.

Dnia 01.01.2013 o 21:17, maAtis9988 napisał:

-marketplace lepiej przemyślany, więcej rzeczy


Ostatnio troche PSS spadł na psy... ale jakoś mi wystarcza.

Dnia 01.01.2013 o 21:17, maAtis9988 napisał:

-bezproblemowa komunikacja głosowa


Nie mam problemów.

Dnia 01.01.2013 o 21:17, maAtis9988 napisał:

-brak konserwacji itp. co tydzień


Z tymi konserwacjami nie przesadzaj. Ponadto są one w tygodniu, czesto we wczesnych godzinach, gdy ludzie są w pracy, szkole.

Dnia 01.01.2013 o 21:17, maAtis9988 napisał:

-płatny, ale i tak więcej graczy


Ja tam za tą kaske wolę kupić sobie nową gierke.

Dnia 01.01.2013 o 21:17, maAtis9988 napisał:

Napisanie, że X360 ma lepszą usługę sieciową od PS3 jest prowokacją?


Tak, jeśli użyjesz odpowiednich słów, które sprawiają, że zdanie ma charakter prowokacyjny.
Ale o czym my tu gadamy ? Już od jakiegoś czasu zasypujesz forum fanboy''skimi postami.

Dnia 01.01.2013 o 21:17, maAtis9988 napisał:

Może posty innych, że "lepszym wyborem jest PS3" też są prowokacją?


Nie, to akurat jest wyrażenie swojego zdania.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2013 o 20:41, maAtis9988 napisał:

Masz X360, a piszesz takie głupoty... Usługa sieciowa na PS3 to gówno, ale przecież jest za FREE!!!!1

Po pierwsze więcej szacunku dla rozmówcy - to że wyraża zdanie odmienne od Twojego nie oznacza jeszcze że pisze głupoty.
Po drugie przestań się dowartościowywać poprzez prowadzenie krucjaty przeciwko konsoli innej niż ta którą posiadasz, zresztą chyba już Ci coś na ten temat mówiłem?
Tym razem dostajesz kolejne ostrzeżenie następnym razem za coś takiego dostaniesz z marszy degrada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2013 o 21:28, Daelor napisał:

Chlorofil -> kupujesz router, wpinasz w niego kabel (nie wiem, czy masz telefoniczny
czy nie, od tego zależy jakiego typu potrzebujesz router), włączasz, konfigurujesz (ustawiasz
hasło na sieć wifi itd.), odpalasz konsolę, wpisujesz hasło swojego wifi i śmiga, pół
godziny roboty.


A nie muszę nigdzie dzwonić do dostawcy ? Bo jak wymieniałem komputer w tym i kartę sieciową to musiałem dzwonić i podawać nowy numer karty sieciowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2013 o 22:47, Michu94x napisał:

Yyyy... są ?

To co masz w PS3 nazywasz w porównaniu do X360 "rozmowami grupowymi"? Korzystałeś Ty w ogóle z XBL?

Dnia 01.01.2013 o 22:47, Michu94x napisał:

Ok, nie można.
Sam jakoś nigdy nie miałem problemów z brakiem tej opcji.

Heh... zawsze bawi mnie ten argument... "nie ma, ale mi niepotrzebne". To może powiedzieć tylko albo ktoś, kto - oczywiście - nie wie o czym pisze, albo ktoś, kto siedzi sobie w ciemności, nie posiadając żadnych znajomych do gry w cokolwiek... a prawda jest taka, że XBL party jest zajebistym, wygodnym systemem i bardzo go brak w PS3. Gdybyś nie znał internetu, też byś bez niego żył i nie miałbyś problemu. A teraz?

Dnia 01.01.2013 o 22:47, Michu94x napisał:

Można.

Nie, nie można. W PS3 użerasz się z gównianymi systemami, jakie twórcy implementują do gier, trzeba przewalać się przez menu, jakieś wiadomości wysyłać, potem w powolnym XMB ją odczytać... X-puszka ma własny, zewnętrzny system, w którym dostajesz powiadomienie na ekranie, że znajomy zaczął grać w grę, w której Ty obecnie jesteś (tego nie ma w PS3... ale wiem, niepotrzebne. Phi...), dwie sekundy i natychmiast dołączasz/zapraszasz.

Dnia 01.01.2013 o 22:47, Michu94x napisał:

Nie mam lagów, nie wywala mnie ciągle.

Gościu przegiął, okej, ale po raz kolejny - masz Ty w ogóle porównanie first-hand, żeby w ogóle zestawić jakość multi w X-pudle z jakością PS3?

Dnia 01.01.2013 o 22:47, Michu94x napisał:

Ostatnio troche PSS spadł na psy... ale jakoś mi wystarcza.

"Trochę" zszedł na psy? Teraz to jest śmieć jeszcze gorszy od samego interfejsu XMB. Tego aż się odechciewa używać. Jak można było zmienić coś badziewnego, ale chociaż solidnie działającego na taki syf, który uruchamia się 30 sekund, zawartości szukamy przewijając literki, a żeby ściągnąć głupie demo, trzeba przewalić się przez 5 ekranów? Może Ty nie masz za grosz wymagań i łykasz na kolanach do Ci dadzą. Ale niektórzy mają jakieś standardy. I wolą zapłacić za coś porządnego, niż mieć takiego śmiecia, ale za darmo.

Dnia 01.01.2013 o 22:47, Michu94x napisał:

Nie mam problemów.

Włącz sobie nawet wewnętrzny system vioce chata na PS3, a potem na X360 i wtedy powiedz, co słyszysz. BF3, każdy CoD, wszystko. A teraz zobacz Far Cry 3, w którym nawet nie ma voice chata i spośród wszystkich platform tylko zabytek do Sony nie ma metody zastępczej. Można sobie włączyć ten ocenzurowany czat tekstowy, ach tak... to jest uwłaczające i tyle.

Dnia 01.01.2013 o 22:47, Michu94x napisał:

Z tymi konserwacjami nie przesadzaj. Ponadto są one w tygodniu, czesto we wczesnych godzinach,
gdy ludzie są w pracy, szkole.

To i tak świadczy i nędznej jakości całej usługi.

Dnia 01.01.2013 o 22:47, Michu94x napisał:

Ja tam za tą kaske wolę kupić sobie nową gierke.

To dopiero paradoks, nie? Na chwilę obecną PS3 godni sprzedażowo X-a, który ma płatny multi, ale i tak gra więcej ludzi. To jest zwykła obraza dla Sony i jej śmieciowego PSNu. Ja tą kasą wolałbym płacić za dobrą usługę sieciową, która jest podstawą. Jedna gra na rok mniej, w zamian porządna obsługa i komfort. Biorę to drugie. tak jak i wielu innych, którzy maja choć minimalne wymagania wobec firm, z usług których korzystają. Mam nadzieję, że z nową generacją PS+ zniknie i zostanie zastąpiony abonamentem w stylu golda. Może to coś da. I nie chodzi tu o własne zdanie, tylko godność usługodawcy i godność konsumenta. Powiedzenie np. "no nie ma, ale po co to komu" jest oznaką jej braku, a nie własnym zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2013 o 09:08, Siriondel napisał:

To co masz w PS3 nazywasz w porównaniu do X360 "rozmowami grupowymi"? Korzystałeś Ty
w ogóle z XBL?


Powiedziałem tylko, że są. O jakości nic nie wspomniałem.

Dnia 02.01.2013 o 09:08, Siriondel napisał:

Heh... zawsze bawi mnie ten argument... "nie ma, ale mi niepotrzebne". To może powiedzieć
tylko albo ktoś, kto - oczywiście - nie wie o czym pisze, albo ktoś, kto siedzi sobie
w ciemności, nie posiadając żadnych znajomych do gry w cokolwiek...


Znajomych do gry ? A w czy tej opcji nie chodzi czasem o samą rozmowę podczas gry ? :>

Dnia 02.01.2013 o 09:08, Siriondel napisał:

Nie, nie można. W PS3 użerasz się z gównianymi systemami, jakie twórcy implementują do
gier, trzeba przewalać się przez menu, jakieś wiadomości wysyłać, potem w powolnym XMB
ją odczytać...


Sam sobie troche zaprzeczyłeś, przynajmniej mi się tak wydaje. Mówisz, że nie można, po czym stwierdzasz - jednak się da poprzez "gówniany system jaki twórcy implementują do gier". Poza tym, znajomych do gry zapraszam przez ten "gówniany" system i ani ja, a także oni nie narzekali.

Dnia 02.01.2013 o 09:08, Siriondel napisał:

Gościu przegiął, okej, ale po raz kolejny - masz Ty w ogóle porównanie first-hand, żeby
w ogóle zestawić jakość multi w X-pudle z jakością PS3?


Masz racje, nie mam. Ale to co dostaje wystarcza mi i nie uważam, że jestem mało wymagającym użytkownikiem PSN.

Dnia 02.01.2013 o 09:08, Siriondel napisał:

"Trochę" zszedł na psy? Teraz to jest śmieć jeszcze gorszy od samego interfejsu XMB.
Tego aż się odechciewa używać. Jak można było zmienić coś badziewnego, ale chociaż solidnie
działającego na taki syf, który uruchamia się 30 sekund, zawartości szukamy przewijając
literki, a żeby ściągnąć głupie demo, trzeba przewalić się przez 5 ekranów? Może Ty nie
masz za grosz wymagań i łykasz na kolanach do Ci dadzą. Ale niektórzy mają jakieś standardy.
I wolą zapłacić za coś porządnego, niż mieć takiego śmiecia, ale za darmo.


Na PSS nie spędzam znacznej ilości czasu. Wchodzę, biorę to co potrzebuje, ściągam i tyle. A tak nawiasem - czy to właśnie wsparcie Polskiego XBL przez M$ nie pozostawia wiele do życzenia ?

Dnia 02.01.2013 o 09:08, Siriondel napisał:

To dopiero paradoks, nie? Na chwilę obecną PS3 godni sprzedażowo X-a, który ma płatny
multi, ale i tak gra więcej ludzi. To jest zwykła obraza dla Sony i jej śmieciowego PSNu.


Może nie ma aż tak rozbudowanek usługi sieciowej, ale nadal nie uważam, że zasługuje na miano "gównianej" czy "śmieciowej". Bawię się w sieci świetnie, a chyba głównie o to chodzi.

Dnia 02.01.2013 o 09:08, Siriondel napisał:

Powiedzenie np. "no nie ma, ale po co to komu" jest oznaką jej braku, a nie własnym zdaniem.


Owszem nie ma, ale nie wyraziłem się nigdzie w sposób - "po co komu".

Dnia 02.01.2013 o 09:08, Siriondel napisał:

Można sobie włączyć ten ocenzurowany czat tekstowy, ach tak... to jest uwłaczające i tyle.


Za bardziej uwłaczające uważam jeden fakt - aby korzystać z pełni funkcji XBL musisz "zmienić swoją narodowość". Smutne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam możliwość kupienia ps3 z kilkoma grami za 800 zł, ale zastanawiam się czy będzie to dobry wybór, bo jak można się domyśleć konsola jest używana i zapewne już bez gwarancji, co myślicie o takim zakupie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2013 o 17:25, oskiiq napisał:

Witam, mam możliwość kupienia ps3 z kilkoma grami za 800 zł, ale zastanawiam się czy
będzie to dobry wybór, bo jak można się domyśleć konsola jest używana i zapewne już bez
gwarancji, co myślicie o takim zakupie ?


Jaka wersja to jest konsoli? Jakie gry są w tym zestawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Classic, 40 gb
Mortal Kombat vs dc universe, unchaarted 3, uncharted drake''s fortune, tony hawk''s project 8, paradice city bournout, skate3, nfs pro street, midnight club

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak sobie czytam o instalowaniu gier na PS3 i pytanie mi się rodzi. Nie da się zainstalować gry na ps3 tak, żeby grać bez potrzeby płyty tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2013 o 18:37, Piotrek_K napisał:

Nie da sie. Instaluje sie tylko czesc plikow, wiec reszta musi byc z plyty uzywana.

Nie wiem czemu żyłem baaardzo długo w przekonaniu, że na ps3 tak można ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2013 o 19:36, oskiiq napisał:

Classic, 40 gb
Mortal Kombat vs dc universe, unchaarted 3, uncharted drake''s fortune, tony hawk''s
project 8, paradice city bournout, skate3, nfs pro street, midnight club


Myślę, że nie warto. Podobno z Classic najmniej awaryjne są 80 Gb i 60 Gb (sześćdziesiątkę ciężko kupić w dobrej cenie, bo jest to wersja, która odpala gry z PS2 i ma 4 usb oraz czytniki kart pamięci). A te gry można wyrwać na allegro poniżej 50 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem trochę nad zakupem konsoli i mam kilka pytań.

1) Co jest bardziej opłacalne? XboX 360 czy PS3?
2) Która z tych dwóch konsol jest tańsza?
3) Długo trwa podłączanie tych wszystkich kabli zanim będzie można grać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 20:47, TerrorHurtz napisał:

Myślałem trochę nad zakupem konsoli i mam kilka pytań.

1) Co jest bardziej opłacalne? XboX 360 czy PS3?
2) Która z tych dwóch konsol jest tańsza?
3) Długo trwa podłączanie tych wszystkich kabli zanim będzie można grać?

Ad.1: Patrz przypięty post. W skrócie, przejrzyj kilka ostatnich stron, na pewno kilka razy to pytanie już padło.
Ad.2: Aktualnie są w całkiem podobnych cenach (ok. 800-1000 zł), ale na X360 musisz jeszcze kubić abonament Xbox Live, jeżeli chcesz grać online.
Ad.3: Samych kabli? Minutę, może krócej, jeśli się uwiniesz. HDMI, wtyczka do prądu i jazda. Jeśli podłączysz konsolę do neta, będziesz musiał pobrać aktualizacje systemu, a to trochę zajmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 20:47, TerrorHurtz napisał:

Myślałem trochę nad zakupem konsoli i mam kilka pytań.

1) Co jest bardziej opłacalne? XboX 360 czy PS3?

"Co jest lepsze, pomidorówka czy grochowa?".
Funkcjonalności są podobne, ceny gier też - patrz na exclusivy i usługę sieciową, bo tylko tym się różnią (i padem).
A, PS3 ma odtwarzacz blur-ray.

Dnia 07.02.2013 o 20:47, TerrorHurtz napisał:

2) Która z tych dwóch konsol jest tańsza?

xbox

Dnia 07.02.2013 o 20:47, TerrorHurtz napisał:

3) Długo trwa podłączanie tych wszystkich kabli zanim będzie można grać?

5 minut

PS. Zaraz przyjdzie matis-ileśtam popluć na PS3, przygotuj parasol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się