Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Jeżeli chodzi o dźwięk to tak :) Obraz po HDMI - chyba, że chcesz mieć wszystko w SD, ale wtedy wystarczy standardowy kabel i przejściówka z tych trzech do SCARTa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więc tak.
Postanowiłem zrobić coś ze swoim Wii i kupiłem nowe gry, między innymi Wii Sports Resort.
Gra jak wiadomo każdemu wymaga technologii Motion Plus, którą zamówiłem w postaci przystawki podłączanej do pilota na samym jego spodzie.
Wszystko jest podłączone poprawnie, wszystko działa... przez minutę, albo krócej. Mniej więcej tyle wynosi czas, kiedy albo muszę skalibrować Wii Motion Plus od nowa, albo przestaje on działać i również muszę go skalibrować, tylko bez wcześniejszego przypomnienia przez system.
Czytałem w internecie, że może być to kwestia wymiany baterii.
Wymieniłem owszem, nic to nie dało. Wymieniłem raz jeszcze, również nic nie dało.
Dowiedziałem się, że pilot może być zakłócany przez router, więc jego też wyłączyłem i to również nic nie dało.
Czy powinienem wyłączyć jeszcze jakieś urządzenie, czy może jest jakiś inny magiczny sposób na tę udrękę?
Doceniłbym pomoc, bo wydałem na to konkretną sumę pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

od jakiegoś czasu myślę o zakupie PS3 i w związku z tym chciałabym wypytać o parę rzeczy:
1) Czy między konsolą slim a super slim jest jakaś różnica jeśli chodzi o wnętrze?
2) Lepiej kupić konsolę z dyskiem 500GB czy 12GB i dokupić do niej osobno dysk, a może nie jest on w zasadzie potrzebny? Czy wiele gier wymaga instalacji na dysku, czy jest to raczej opcjonalne?

Dodatkowo będę wdzięczna za wszystkie sugestie, które mogą pomóc brunetce w dokonaniu wyboru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2013 o 20:47, factor_f napisał:

Witajcie,

od jakiegoś czasu myślę o zakupie PS3 i w związku z tym chciałabym wypytać o parę rzeczy:
1) Czy między konsolą slim a super slim jest jakaś różnica jeśli chodzi o wnętrze?

Sprzętowo jest to samo, awaryjność z tego co wiem porównywalna (czyli: praktycznie zerowa), jedyną różnicą jest wygląd i cena. W temacie stricte o PS3 są chyba jakieś różnice wypisane, ale to kosmetyka.

Dnia 06.05.2013 o 20:47, factor_f napisał:

2) Lepiej kupić konsolę z dyskiem 500GB czy 12GB i dokupić do niej osobno dysk, a może
nie jest on w zasadzie potrzebny? Czy wiele gier wymaga instalacji na dysku, czy jest
to raczej opcjonalne?

Dysk obowiązkowo, 500GB będzie świetnym wyborem. PS3 wymaga instalowania gier (tutaj wystarczyłby 12GB, jeśli grałabyś w jedną grę naraz), ale genialna oferta PS+ (w ramach rocznego abonamentu za 130 zł dostajesz co miesiąc kilka naprawdę hitowych gier) zachęca, by dużo ściągać i dużo trzymać na dysku. Warto kupić od razu konsolę z dyskiem (aby oszczędzić sobie potem poszukiwań dysku i innych problemów) - cena jest porównywalna (na promocjach i w bundle''ach pewnie nawet niższa) niż cena konsoli bez dysku (czy też: z dyskiem 12GB) i potem dokupionym większym.

Dnia 06.05.2013 o 20:47, factor_f napisał:

Dodatkowo będę wdzięczna za wszystkie sugestie, które mogą pomóc brunetce w dokonaniu
wyboru :)

J.w., polecam wykupić abonament PS+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2013 o 20:52, Daelor napisał:

genialna oferta PS+ (w ramach rocznego abonamentu za 130 zł [...]

Pamietaj, ze te 130PLN jest tylko gdy jest jakas promocja. Normalnie PS+ kosztuje 195PLN rocznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2013 o 20:57, Piotrek_K napisał:

> genialna oferta PS+ (w ramach rocznego abonamentu za 130 zł [...]
Pamietaj, ze te 130PLN jest tylko gdy jest jakas promocja. Normalnie PS+ kosztuje 195PLN
rocznie :)


Krakowskim targiem proponuję 150 ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź,

zdecydowałam się na konsolę z dyskiem 500 GB - bo znając siebie to nie ma szans, żebym ograniczyła się do jednej gry na raz, a zabawa w instalowanie i usuwanie gier za każdym razem kiedy będę chciała ją sobie odświeżyć - średnio mi się uśmiecha. Wolę mieć wszystko na dysku :)

Czytałam też trochę o PS+ i to faktycznie świetna opcja. Widziałam, że w tym miesiącu jest nowy Hitman ( miałam go sobie kupić z konsolą - ale jak jest w abonamencie :) )
tylko nie znalazłam informacji jak Kolekcja Gier od Zaraz praktycznie wygląda - wiem, że póki będę mieć abonament będę mogła w nie grać i pobierać ile razy chcę, ale nie wiem jakie są ograniczenia. Zgaduję, że można pobrać jedną grę w miesiącu z listy oferowanych przez PS+ mam rację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2013 o 08:32, factor_f napisał:

ale nie wiem jakie są ograniczenia. Zgaduję, że można pobrać jedną grę w miesiącu z listy oferowanych
przez PS+ mam rację?


Wszystko co jest wrzucone "do plusa" można pobrać i grać.
Nie ma takiego ograniczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2013 o 08:32, factor_f napisał:

Zgaduję, że można pobrać jedną grę w miesiącu z listy oferowanych przez PS+ mam rację?

Nie masz racji :). Ale to w sumie dobrze. Mozesz sciagnac WSZYSTKIE dostepne pozycje - wiec na starcie masz dostep do SPOREJ liczby gier za 200stowki - a z kazdym miesiacem masz dostep do kolejnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi :)

Przyznaję, że tym razem cieszy mnie to, że się myliłam i już zacieram ręce na myśl o zapoznaniu się z paroma tytułami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dziś przyszła paczka z długo oczekiwaną konsolą PS3 (250 GB). Niestety mam problem z jej podłączeniem. Posiadam dość stary telewizor HDR (Funai NLC-3216) i nie wiem kogo jest wina. Próbuję podłączyć przez hdmi, ale zwyczajnie nie może znaleźć sygnału (wcześniej podłączałem PS2 componentem i też był z tym spory problem, ale jakoś się udało). Gdy włączyłem grę, to udało się znaleźć sygnał, ale bez dźwięku. Gdy wszedłem do menu i chciałem coś zmienić, konsola spytała się, czy wyłączyć grę. Zgodziłem się i po kilku sekundach sygnał znów znikł. Wie ktoś co to może być i czy jest to z winy TV bądź konsoli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2013 o 18:23, Perry_Cox napisał:


Dziś przyszła paczka z długo oczekiwaną konsolą PS3 (250 GB). Niestety mam problem z
jej podłączeniem. Posiadam dość stary telewizor HDR (Funai NLC-3216) i nie wiem kogo
jest wina. Próbuję podłączyć przez hdmi, ale zwyczajnie nie może znaleźć sygnału (wcześniej
podłączałem PS2 componentem i też był z tym spory problem, ale jakoś się udało). Gdy
włączyłem grę, to udało się znaleźć sygnał, ale bez dźwięku. Gdy wszedłem do menu i chciałem
coś zmienić, konsola spytała się, czy wyłączyć grę. Zgodziłem się i po kilku sekundach
sygnał znów znikł. Wie ktoś co to może być i czy jest to z winy TV bądź konsoli?


Z tego co znalazłem, to ten TV miał problemy z gubieniem dźwięku i obrazu przez Scart, może HDMI też to dotyczy? Nie masz możliwości spróbowania u znajomego na innym tv?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. może nie w temacie. Mam do was pytanie . Mam ps vite i nie wiem czemu mi długo ładuje baterie ok 10 godzin a jest tylko połowa naładowanej baterii 50%. Dlaczego tak powoli ładuje. Powiem ze konsola była rozładowana i przez 2 dni nie była ładowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie trwa to długo. Ładujesz z gniazdka sieciowego czy przez usb? Konsola rozumiem, że leży nieużywana, czy może w czasie ładowania grałeś na niej/ściągasz coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze z gniazdka sieciowego. Ładuje ta ładowarka co jest dodawana z konsola psv . pewnie Leżała rozładowana bo jak przyszła do mnie, to była całkowicie rozładowana, ze nawet nie można było jej włączyć bo migała ta dioda na pomarańczowo. (kupiłem ja na allegro z 3 grami za 650 zeta.) A teraz nie miga tylko świeci się na pomarańczowo. Co do grania to nie gram jak się ląduje i nic nie ściągam nawet powyłączałem te wi-fi, blutcza, dźwięk systemowy i dałem nawet tryb samotny. Teraz jest na ta chwile z 78 %. co jest nie tak . Czytałem na jednym forum coś podobnego ale czy to samo co ja mam ;/


http://www.psvitaforum.pl/threads/problem-z-%C5%81adowaniem-psv.2475/


nie wiem co jest nie tak z ta konsola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jakiegoś powodu wydaje mi się, że może to być podyktowane podnieceniem PS4 i rozczarowaniem Xboxem One...

A NDP nie odnotowuje przypadkiem kolejnego miesiąca przewagi Xboxa 360 nad PS3 na największym rynku świata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2013 o 15:01, Sigu napisał:

Z jakiegoś powodu wydaje mi się, że może to być podyktowane podnieceniem PS4 i rozczarowaniem
Xboxem One...


Raczej nie, wzrost sprzedaży PS3 odnotowywało się od dłuższego czasu.

Dnia 30.05.2013 o 15:01, Sigu napisał:

A NDP nie odnotowuje przypadkiem kolejnego miesiąca przewagi Xboxa 360 nad PS3 na największym
rynku świata?


Z tego co wiem NDP od dłuższego czasu nie podaje faktycznych danych nt sprzedaży konsol w USA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się