Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Mam pytani :) Chcę podłączyć konsole do głośników 2.1. kable od 2 głośników idą do subwoofera, a od niego kabel zieloną końcówką (minijack?) do karty dźwiękowej. Podobno da się podłączycz taki zestaw do konsoli, ale wymagana jest jakaś przesciowka. Jeśli tak to jaka? I czy subwoofer będzie normalnie działał i będzie 2.1 pod konsolą czy tylko 2.0?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest z konsolami, wiem jak jest z konsolą.

Xbox 360 mam wyjście toslink od wersji Elite. Jest to chyba jedyny sposób, żeby podłączyć zewnętrzny system audio do konsoli. Będzie potrzebował system audio obsługujący toslink, lub przejściówkę minijack -> toslink.

Drugi bajer wymaga komputera, najlepiej laptopa. Podłączasz video przez HDMI, a audio kablem kompozytowym do gniazda mikrofonu laptopa. System audio podłączasz do laptopa i przekierowujesz sygnał z mikrofonu do głośników.
Trzeba w tej sytuacji rozwalić końcówkę przewodu ( http://farm2.static.flickr.com/1326/1473305444_e9a000bf7e_o.gif)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


To prawda, że EA zniosło Online Passy wstecz? Bo znajomy mi mówił, że spokojnie można używanego BF3 kupić i grać bez problemu po sieci na PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś z posiadaczy Wii jeszcze nei ma RESIV to polecam:
http://allegro.pl/resident-evil-wii-edition-najtaniej-w-game-zone-i3444987855.html
Przeglądam allegro i natrafiłem na tę aukcję. Naprawdę warto, za 30 złotych z kp? Gra warta swojej ceny. Oczywiście, majtki do wymiany będą, ale warto pobyć troszkę przestraszonym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Ile lat miałeś gdy w to grałeś? :P RE4 nie jest jakoś specjalnie przerażające, choć ma naprawdę fajny klimat i generalnie jest to bardzo dobra gra. W sumie moja ulubiona z serii, bo we wcześniejsze nie grałem dużo, a późniejsze typowe gry akcji. Swoją drogą zamawiałem już raz kilka gier na PS2 oraz PS3 u tego kolesia na allegro i polecam, bo ceny ma często naprawdę dobre. Tylko trochę trzeba poczekać (w zależności w jaki dzień się zamówi), bo paczki lecą z Anglii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2013 o 11:11, Perry_Cox napisał:


Ile lat miałeś gdy w to grałeś? :P RE4 nie jest jakoś specjalnie przerażające, choć ma
naprawdę fajny klimat i generalnie jest to bardzo dobra gra. W sumie moja ulubiona z
serii, bo we wcześniejsze nie grałem dużo, a późniejsze typowe gry akcji. Swoją drogą
zamawiałem już raz kilka gier na PS2 oraz PS3 u tego kolesia na allegro i polecam, bo
ceny ma często naprawdę dobre. Tylko trochę trzeba poczekać (w zależności w jaki dzień
się zamówi), bo paczki lecą z Anglii.

Jak bym miał się użerać z takimi stażystami jak Ty Cox, to też bym się niczego nie bał ;) Mam 22 i cały czas się tego boję ;P Wciąż Dead Space''a nie przeszedłem, bo za bardzo pikawa mi nawala. Cóż, bardzo wczuwam się w grę, z filmami mam tak samo ;) Polecam Ci zagra w RES Revelations jak już na PC/PS3/X360 wyjdzie, bo jest to powrót do formy z RES4.
Dobrze wiedzieć, przejżę jego pozostałe aukcje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Istnieje jakaś nieoficjalna lista gier, które są lepsze (pod względem technicznym) na danej konsoli? Głównie dla osób, które posiadają obie konsole (PS3 oraz X360) i zastanawiają się na którą platformę daną grę kupić. Dla przykładu: wiem, że GTA 4 lepiej zaopatrzyć na X360, bo i grafika lepsza i działa lepiej (z tego co pamiętam), a przy takim Dante''s Inferno nie ma różnicy (może na PS3 ciut lepiej wygląda).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc (i nie jest to spowodowane moim przekonaniem do konsoli Microsoftu) większość gier wygląda lepiej na Xboksie 360. PS3 wygląda lepiej raczej rzadko i zazwyczaj gdy gra była robiona w pierwszej kolejności na PS3.

Spowodowane jest to lenistwem twórców i tym, że w czasie produkcji gry są robione na Xboxa/PC, a dopiero potem portowane na PS3. Tylko w większych produkcjach raczej nie doświadczymy różnicy jakościowej (np. Far Cry 3). Chociaż są oczywiście wyjątki bo taki Black Ops 2 jest widocznie rozmazany na PS3 (winioy anti-aliasing).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.08.2013 o 20:10, Sigu napisał:

Ogólnie rzecz biorąc (i nie jest to spowodowane moim przekonaniem do konsoli Microsoftu)
większość gier wygląda lepiej na Xboksie 360. PS3 wygląda lepiej raczej rzadko i zazwyczaj
gdy gra była robiona w pierwszej kolejności na PS3.

Przejrzałem kilka porównań i jestem załamany, bo niestety masz rację. Na razie wstrzymam się z zakupem niektórych tytułów do czasu zdobycia X360.

Dnia 14.08.2013 o 20:10, Sigu napisał:

Spowodowane jest to lenistwem twórców i tym, że w czasie produkcji gry są robione na
Xboxa/PC, a dopiero potem portowane na PS3. Tylko w większych produkcjach raczej nie
doświadczymy różnicy jakościowej (np. Far Cry 3). Chociaż są oczywiście wyjątki bo taki
Black Ops 2 jest widocznie rozmazany na PS3 (winioy anti-aliasing).

CoDy na PS3 wyglądają okropnie, a MW3 to kompletna porażka (graficznie). Mam nadzieję, że przy następnej generacji te różnice będą zatarte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oba systemy będą zapewne używały Microsoftowego DirectX, więc różnicy powinno nie być w ogóle. Tak naprawdę wybór między konsolą nowej generacji to kwestia designu lub lojalności do marki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2013 o 21:19, Sigu napisał:

Oba systemy będą zapewne używały Microsoftowego DirectX


Nie będą. PS4 ma wewnętrzne API bazujące w postaci PSGL i dodatkwo libgcm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie cofam to co powiedziałem. Xbox One prawdopodobnie będzie graficznie lepiej wyglądał niż PlayStation 4. Zachowają problem, który stworzyło sobie PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2013 o 23:46, Sigu napisał:

W takim razie cofam to co powiedziałem. Xbox One prawdopodobnie będzie graficznie lepiej
wyglądał niż PlayStation 4. Zachowają problem, który stworzyło sobie PS3.

Dobry żart. To API bazuje na OpenGlu. Wszyscy developerzy mówią o tym, że tworzenie gier na PS4 to banał.
http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-how-the-crew-was-ported-to-playstation-4

To nie PS3 z architekturą wziętą z kosmosu (Cell). Dodatkowo w przypadku PS4/Xbox One mamy do czynienia z tą samą architekturą sprzętu (procesor, GPU - RAM to inna sprawa). I PS4 jest wydajniejsze i to nie mało. Zupełnie inna sytuacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PS4 jest wydajniejsze na papierze. Jak będzie rzeczywiście w grach to okaże się za lata, gdy znowu PC będą ustanawiały granice.

Poza tym bardzo podobne API (jeśli nie takie samo) miało PS3. DirectX jest natomiast wszędzie, szczególnie na PC. Gdy PC więc będą znowu sprzętem wiodącym, to wydaje mi się, że Xbox One dużo zyska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.08.2013 o 00:15, Sigu napisał:

Poza tym bardzo podobne API (jeśli nie takie samo) miało PS3. DirectX jest natomiast
wszędzie, szczególnie na PC. Gdy PC więc będą znowu sprzętem wiodącym, to wydaje mi się,
że Xbox One dużo zyska.


Jakieś źródło? Bo ja posiadam takie http://www.dobreprogramy.pl/Koniec-z-katorga-tworcow-gier-Playstation-4-latwe-w-programowaniu-jak-pierwsza-konsola-Sony,News,42325.html a one stoi w opozycji w stosunku do tego co Ty tutaj piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał czas to bym sam sobie napisał źródło.

I... spójrz na strukturę mojego zdania. Jasno wynika, ze wcale nie potrzebuję żadnego źródła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się