Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Mam zamiar kupić konsole głównie do grania i jaka byłaby najlepsza wiecie exclusivy itp i nie mam pojecia co mam wybrac. Co byście mi doradzili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy od gustu. Mi tam GoW l, ll, lll się kompletnie nie podoba, za to HR, i U2, bardzo, ale gdybym miał wybierać Alan Wake, GoW 2, 3 i Halo, a powyższymi wybrałbym Xboxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2010 o 15:46, maziiii napisał:

Mam zamiar kupić konsole głównie do grania i jaka byłaby najlepsza wiecie exclusivy itp
i nie mam pojecia co mam wybrac. Co byście mi doradzili?

wejdź sobie na metacritic i pooglądaj trailery najlepszych gier...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, zgadza się.
Ale o ile na X360 exclusivy to czasem średniaki (vide Crackdown), to już na PS3 prawdopodobieństwo średniego exa jest mniejsze, i to o wiele. Nie żebym był fanboyem, bo już kiedyś miałem X360 (ale RROD happens) i teraz mam PS3, więc według mnie PS3 jest po prostu lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2010 o 15:50, maziiii napisał:

A na xboxa znowu gears of war 3,Alan wake...

Zestaw sobie gry na które bardziej czekasz, gdzie będzie więcej to wybierz tą konsole. proste, no i sprawdz różnice między X360 / PS3 np. internet czy jest płatny czy nie, albo jakość multiplatform.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2010 o 15:46, maziiii napisał:

Mam zamiar kupić konsole głównie do grania i jaka byłaby najlepsza wiecie exclusivy itp
i nie mam pojecia co mam wybrac. Co byście mi doradzili?


Przejrzyj na YT filmiki z ekskluzywnych gier na obie konsole i sam zdecyduj. Nie słuchaj pierdół (" na PS3 prawdopodobieństwo średniego exa jest mniejsze", Boże święty...) i olej oceny na Metacritic/Gamerankings, a już na pewno nie sugeruj się opiniami. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2010 o 15:46, maziiii napisał:

Mam zamiar kupić konsole głównie do grania i jaka byłaby najlepsza wiecie exclusivy itp
i nie mam pojecia co mam wybrac. Co byście mi doradzili?


Tak jak w powyższych postach, polecam zapoznanie się z listą exclisive''ów na obie konsole, tyle że nie ma metacritic tylko tu:
X360: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_video_games_exclusives_%28seventh_generation%29#Microsoft_Xbox_360
PS3: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_video_games_exclusives_%28seventh_generation%29#Sony_PlayStation_3
Podane listy zawierają nie tylko gry, które już wydano, ale też te dopiero zapowiedziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2010 o 16:09, Kaucz napisał:

Zestaw sobie gry na które bardziej czekasz, gdzie będzie więcej to wybierz tą konsole.
proste, no i sprawdz różnice między X360 / PS3 np. internet czy jest płatny czy nie,
albo jakość multiplatform.


Teraz w obu platformach usługi są płatne :P.

Crackdown to żaden średniak! To jest świetna gra zrobiona w Cel Shadingu, który dopiero teraz zaczyna być modny, dodatkowo ma dużą grywalność, mimo tego, że fabuły tam nie ma, bo chodzi tylko o zabijanie ludzi z gangów, to jakoś często (choć w małych ilościach) sobie w to gram. Zresztą to Crackdown zapoczątkował takie gry jak Prototype i InFamous, gdyby był słaby to raczej nie zapoczątkowałby żadnej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2008 o 18:54, WorldWar3PL napisał:

Prośba do użytkowników:
Dosyć często padają pytania typu "Która konsola jest lepsza?" "Czy warto brać PS3? Chciałbym
X360, ale jednak mam zamiar kupić PS3. A może Wii? PS2 też jest tanie! Ale PS3 jest fajne!".
Na takie pytania wciąż padają te same odpowiedzi - warto przejrzeć poprzednie strony
tego tematu, by dotrzeć do argumentów popierających (lub tez wręcz oczerniających) każdą
z konsol nowej generacji, co z pewnością pomoże w podjęciu odpowiedniej decyzji przy
zakupie. Warto ograniczyć takie pytania, gdyż zazwyczaj prowadzą one jedynie do niepotrzebnych
kłótni.


Jak większość (wybacz) źle formujesz swoje pytanie. Robisz listę gier w które chcesz grać. Potem, ewentualnie robisz listę funkcji które umożliwiają konsole i ich serwisy sieciowe. Coś w rodzaju bilansu.

Może nie do końca, ale zaczniesz przynajmniej dostrzegać czego szukasz w konsoli.

Pamiętaj, wielu użytkowników zbiera ciężko zarobione pieniądze na zakup konsoli X. Potem chcąc potwierdzić racjonalność swojego wyboru ślepo i ignorancko bronią swojego wyboru.

TY! - Nie bądź tym człowiekiem.

Zadaj sobie sam pytanie co Ciebie interesuje i podejmij decyzję. Wszak to nie forum, a TY będziesz w te gry grał.

Która konsola jest lepsza? Nie ma takiej odpowiedzi. Nie ma takiej konsoli.

Większość odpowiedzi opiera się na danych technicznych i możliwościach sprzętowych. Pamiętaj że "FUNKCJA X" w twojej konsoli nie spełnia roli zadowolenia z gry, a tylko umożliwia jej przekaz.

To tyle ode mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2010 o 16:38, Michu94x napisał:

Tu się mylisz. Korzystanie z internetu i innych opcji psn zostanie darmowe. Plasytation
Plus wprowadza tylko dodatkowe opcje.

http://tnij.org/psplus


Hmm Czy ja powiedziałem o multi? Na XBL korzystanie z Internetu też jest darmowe. Akurat PSN+ wprowadza to samo co XBL miało od zawsze, czyli szybszy dostęp do dem, nie wiem co oznacza "automatyczne pobieranie wersji demo" i tej całej reszty? Czyli, że nie musisz siedzieć i klikać w krzyżyk? No, bo ściąganie samo w sobie jest automatyczne. "Pobieranie gier"? Że jak? Chodzi tu o coś w stylu GoD na Xboxie? Rabaty, są co tydzień inne, często na różnych imprezach są obniżane ceny kilku-kilkunastu gier Arcade, DLC też. Tylko, że za Xbox Live płaci się wg dzisiejszego oficjalnego cennika 12€ za rok (bo jest, że 1€ za miesiąc). Dlatego mówię, że obie usługi są płatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz była przecena Trials HD, Shadow Complex, Marvel vs Capcom 2, Splosion Man, TMNT Turtles in Time HD plus masa innych fajnych gierek takich jak: Castle Crashers, Zombie Apocalypse, Magic the Gathering, Alien Hominid HD, Uno Rush, Castlevania Symphony of the Night itd. , które były dostępne dla wszystkich użytkowników. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2010 o 18:17, Albii napisał:

Teraz była przecena Trials HD, Shadow Complex, Marvel vs Capcom 2, Splosion Man, TMNT
Turtles in Time HD plus masa innych fajnych gierek takich jak: Castle Crashers, Zombie
Apocalypse, Magic the Gathering, Alien Hominid HD, Uno Rush, Castlevania Symphony of
the Night itd. , które były dostępne dla wszystkich użytkowników. ;)


No, ale większość jednak jest z abonamentem ;). Chociaż takie jak te powyżej też się zdarzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się