Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Dnia 12.11.2010 o 00:29, Dodus14xv napisał:

Zdecydowalem sie na XBox''a i znowu mam problem. Widzialem rozne wersje tej konsoli i
nie wiem ktora jest najlepsza. Czy moglibysciemi napisac, ktora wersje mam kupic?

Slim z odpowiadającym Ci dyskiem, ew. z dołączonym kinectem, jeżeli w czymś takim gustujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2010 o 11:04, Dodus14xv napisał:

A więc lepiej kupić PS3 niż Xbox''a 360?

Poniższy wywód jest całkowicie subiektywny, a jego autor nigdy nie grał i nie posiadał X360.

Do zalet PS3 zaliczam darmowe granie po Sieci (w przypadku X360: płatne), gamę dostępnych tytułów (uważam, że na X360 wychodzą gry bardzo podobne do tych na PC, tak więc niespecjalnie widzę sens kupowania tejże konsoli, na małej-czarnej za to - wydaje mi się - jest znacznie więcej gier, jakich na komputerach się nie uświadczy) no i wygląd. Awaryjność nie gra roli (właściwie jest taka sama u obu konsol, czyt. niemalże jej nie ma), pad to rzecz gustu (ten od PS3 ma potworne spusty, nie mogę pojąć, czemu nikt nie wpadł na to, że powinny być osadzone "na odwrót", tj. zaginać się nie "pod pad" - jak jest i przez co palce się zwyczajnie zsuwają - a w kierunku przeciwnym, dzięki czemu przyłożona do spustów siła nie powodowałaby zsuwania). Możesz ew. wziąć pod uwagę kontrolery Move i Kinect. Move nie mam, a Kinect wydaje mi się być w naszym kraju jakiś taki... przesadzony. Raz, że nie ma obsługi głosu, dwa, że kosztuje więcej niż za granicą, ale to taka mała dygresja.

Ludzie często mówią, że płatna Live! jest lepszy od darmowego PSN, wspominają też, że na PS3 nieco gorzej sprawa stoi z serwerami (sporadyczne rozłączenia). Po rozmaitych porównaniach grafik gier myślę, że na X360 poszczególne tytuły wyglądają ładniej, jeżeli jest to jakiś argument. No, PS3 ma też blu-ray i chyba średnio o 10zł droższe gry, ale tym bym się nie przejmował: i tak wszyscy kupujemy używki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wiec do XBoxa jest wymagane konto gold na live? Nie wiedziałem, poniewaz na PC'cie mialem darmowe silver. No coz, wole doplacic troche i kupic PS3 niz wydawac co miesiac iles tam zlotych. No to chyba wszystko jasne. Dziekuje Wam za pomoc.

EDIT: Rozumiem, ze sprawa z kupnem konsoli PS3 stoi taka sama jak z XBoxem 360 (slim i jak najwiecej GB)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko że te konto gold jest na dobrą sprawę potrzebne tylko do tego żeby móc grać w trybie multiplayer [ gold daje też dodatkowe możliwości ale to w większości mało znaczące bajery - przynajmniej moim zdaniem ] więc jak ktoś chce grać tylko w singla to mu darmowy silver wystarczy w zupełności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zaznaczyłem "moim zdaniem". Bo akurat owe DLC [ których ogólnie jestem dość mocno przeciwny tak na pc jak i na konsolach ] czy choćby możliwość używania facebooka czy lasta to dla mnie nic ciekawego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy gry na PS3 posiadają tak zwane achievementy? Na PC''ta często kupowałem gry na Steam''a oraz G4W-Live, zeby móc sobie porobić te "zadania".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PSN w Polsce jest.
A co do achievementów - na PS3 są to trofea (prawda, że dumnie brzmi? ;). Mają je wszystkie gry, które miały swą premierę po wrześniu 2009. Co do wcześniejszych - mogą być, ale nie muszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2010 o 01:48, Dodus14xv napisał:

A wiec do XBoxa jest wymagane konto gold na live? Nie wiedziałem, poniewaz na PC''cie
mialem darmowe silver. No coz, wole doplacic troche i kupic PS3 niz wydawac co miesiac
iles tam zlotych. No to chyba wszystko jasne. Dziekuje Wam za pomoc.


To jest 15 zł miesięcznie w cenie jaką pokazują na polskim Xbox Live. Jak kupisz na allegro to jest to koło 10 zł miesięcznie (oczywiście mówię o abonamencie na rok). Ja tam lubię płacić za Live, ale nie chcę nic wspominać, bo zaraz 3 następne strony będą o tym dlaczego jestem głupi płacąc, a ja i tak wiem swoje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2010 o 17:43, Xjumpaytech napisał:

ale nie chcę nic wspominać, bo zaraz 3 następne strony będą o tym dlaczego
jestem głupi płacąc, a ja i tak wiem swoje!

Czemu ktoś tak miałby pisać? Gdybym miał X360 na co dzień też bym płacił, chyba to oczywiste, nie wiem co w tym "głupiego"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piep***e TVP. Jak nigdy nie oglądam tej telewizji to akurat teraz mi się włączyło i akurat było o Fidelu Castro. Tak poczekałem chwilę i mówią o Call of Duty Black Ops. A tutaj nagle walnęli spoilera. Kretyni. Myślą, że w Polsce nie ma żadnego gracza, a osoby, które grają to dzieci, które już śpią? Widziałem tą scenę na tvgry.pl to był początek gry, ale del akurat powiedział, że nie będzie spoilerował, żebyśmy sobie sami pograli, a tutaj telewizja publiczna tak mnie załatwiła.

@Kaucz
A jakbyś zobaczył takiego użytkownika z trudnym nickiem na B to byś się dowiedział. Zakompleksiony PCtowiec, który nie raz mnie zwyzywał jak mu wygarnąłem. Zresztą nie tylko mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2010 o 20:05, Xjumpaytech napisał:

Piep***e TVP. Jak nigdy nie oglądam tej telewizji to akurat teraz mi się włączyło i akurat
było o Fidelu Castro. Tak poczekałem chwilę i mówią o Call of Duty Black Ops. A tutaj
nagle walnęli spoilera. Kretyni. Myślą, że w Polsce nie ma żadnego gracza, a osoby, które
grają to dzieci, które już śpią? Widziałem tą scenę na tvgry.pl to był początek gry,
ale del akurat powiedział, że nie będzie spoilerował, żebyśmy sobie sami pograli, a tutaj
telewizja publiczna tak mnie załatwiła.

@Kaucz
A jakbyś zobaczył takiego użytkownika z trudnym nickiem na B to byś się dowiedział. Zakompleksiony
PCtowiec, który nie raz mnie zwyzywał jak mu wygarnąłem. Zresztą nie tylko mnie.


Co ich obchodzi gracz który nie chcę spoilerów? Co do tego materiału z TVP był strasznie stronniczy przeciwko gier komputerowych. Ja sobie obejrzałem ten materiał i tylko parsknąłem śmiechem ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2010 o 22:59, Bracio napisał:

Co ich obchodzi gracz który nie chcę spoilerów? Co do tego materiału z TVP był strasznie
stronniczy przeciwko gier komputerowych. Ja sobie obejrzałem ten materiał i tylko parsknąłem
śmiechem ;).


Tak. Śmieszność przy ich stronniczości swoją drogą :). Ale jaki odbiorca taki przekaz. Gry to jedno wielkie zuo i nawet Kubańczycy o tym wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się