Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Dnia 18.08.2012 o 20:46, Slappy napisał:

No zależy co cię interesuję.

No właśnie w tym problem że w świecie konsol i gier na nie się nie znam. ;-)

Dnia 18.08.2012 o 20:46, Slappy napisał:

Jeśli celujesz w tytuły eksluzywne to zdecydowanie bierz PS3, każdy gatunek jako ex na
PS3 ma swój najlepszy tytuł np. action/adventure zdecydowanie Uncharted, strzelanka IMO
Killzone 3, slasher God of War itd :)

Tak jak wyżej, nie wiem w co chcę celować bo się na tym nie znam, napisałem w co gram najczęściej i jakie mam niejako ''nawyki'' z peceta, wiem że to marna dość podpowiedź no ale od czegoś trzeba zacząć ... Obie konsole na dzień dzisiejszy dla mnie są atrakcyjne z jednej strony i z drugiej jednak nie ale o tym za chwilę.

Dnia 18.08.2012 o 20:46, Slappy napisał:

Jeśli zaś jesteś zainteresowany graniem w tytuły multiplatformowe to lepszym wyborem
będzie chyba Xbox 360, gry działają stabilniej i lepiej wyglądają czasami(nie chcę wywoływać
wojny bo nie wiem jak z tym dokładnie jest szczerze bo ja się grą delektuję), w sieci
też więcej graczy, jedyny myk to taki że za granie online na X360 trzeba płacić.

''Tytuły multiplatformowe'' w tym kontekście to masz na myśli takie które ukazują się na kilku różnych sprzętach czy tylko stricte te w których króluje tryb multi? Nie wiem też jak została rozwiązana kwestia multi na konsolach - na pc jest to dość proste. Ot podłączyć się do serwera i grać. ;-) W sieci na pc grałem hm ... chyba tylko w CoD4 w swoim życiu i w nic więcej, przynajmniej sobie nie przypominam. No pomijając jakieś śmieszne kilku[nasto] godzinne bety GW, WoWa czy tam CoD któregoś.

Dnia 18.08.2012 o 20:46, Slappy napisał:

Niezależnie którą konsolę wybierzesz to ci powiem że powoli jednak obie umierają i po
kilka tytułów jeszcze się ukaże, ale jeśli będziesz chciał kontynuować granie to wydaje
mi się że będziesz musiał wracać do tych tytułów które już się ukazały.

Myślę że do tej pory ukazało się tyle gier [ stricte singleplayerowych choćby ] że wystarczyłoby mi to z dużą nawiązką, co nie? ;-) A wracanie przecież zawsze jest możliwe, czyż nie?

Dnia 18.08.2012 o 20:46, Slappy napisał:

Zresztą dla mnie ogólnie rynek gier umiera, nie wiem może się starzeję hehe ale naprawdę
już gry nie pociągają jak kiedyś.

Mam coś w tym stylu tyle że na pc - i po części chęci mniejsze, zaangażowanie też, mniej czasu ze względów oczywistych ale jednak czasem ma się chęć coś odpalić i odstrzelić łeb przeciwnikowi. :-P Czy rynek umiera? Nie wiem, nie śledzę, nie interesuję się zbytnio, na razie jakoś to tam się kołacze.

Dnia 18.08.2012 o 20:46, Slappy napisał:

Co innego PC, na dobrym PieCku zawsze można do klasyków wrócić, bo ludzie( w tym ja)
IMO tak będą robić ;)

Ojj taaaak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2012 o 20:22, Tyler_D napisał:

W czasach coraz to dziwniejszych wynalazków [ przynajmniej patrząc na rynek gier pc ]
typu drm, limity instalacji, pseudo-dlc i innych cudów zastanawiam się po pierwsze czy
konsola jest dobrym rozwiązaniem a nie chciałbym wpaść z deszczu pod rynnę

Wpadniesz. Konsola ma te same DLC, a dodatkowo online passy, czyli po prostu (łagodny, ale wciąż) DRM.

Dnia 18.08.2012 o 20:22, Tyler_D napisał:

a po drugie czy nie są to sprzęty hm ... zbyt stare by je teraz kupować.

Żaden problem. Nawet jeśli 3 tygodnie po zakupie zapowiedzą PS4/X720, to nadal masz backlog 7 lat do nadrobienia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2012 o 20:59, Dared00 napisał:

Wpadniesz. Konsola ma te same DLC, a dodatkowo online passy, czyli po prostu (łagodny,
ale wciąż) DRM.

No to inaczej zapytam, skąd swego czasu miała miejsce [ moim skromnym zdaniem ] taka ''napaść'' na pc i rzucenie ich w diabły na rzecz konsol? Tylko przez te ekskluzywne tytuły i/lub przez to że nie trzeba było co rok kupować nowych, lepszych części? A i ocb z tymi online passami? To ma jakiś związek z kupowaniem gier używanych? Z tego co widzę rynek używek, także konsolowych ma się dobrze ...

Dnia 18.08.2012 o 20:59, Dared00 napisał:

Żaden problem. Nawet jeśli 3 tygodnie po zakupie zapowiedzą PS4/X720, to nadal masz backlog
7 lat do nadrobienia ;)

Taa ... i jeszcze jedna rzecz o której zapomniałem dodać - brak tv a to kolejny tysiak co najmniej do wydawania w razie zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2012 o 20:57, Tyler_D napisał:

''Tytuły multiplatformowe'' w tym kontekście to masz na myśli takie które ukazują się
na kilku różnych sprzętach czy tylko stricte te w których króluje tryb multi? Nie wiem
też jak została rozwiązana kwestia multi na konsolach - na pc jest to dość proste. Ot
podłączyć się do serwera i grać. ;-) W sieci na pc grałem hm ... chyba tylko w CoD4 w
swoim życiu i w nic więcej, przynajmniej sobie nie przypominam. No pomijając jakieś śmieszne
kilku[nasto] godzinne bety GW, WoWa czy tam CoD któregoś.

No chodzi mi w sumie o te które ukazały się na kilka platform, a co do multi to jest bardzo łatwo zakładasz konto w usłudze PSN, czy tam XBL i z tym nickiem grasz we wszystkie gry ;) Zresztą na obu platformach jeśli gra jest dobra to albo miała niedawno swoją premierę to graczy na pewno nie braknie ;)

Dnia 18.08.2012 o 20:57, Tyler_D napisał:

> Niezależnie którą konsolę wybierzesz to ci powiem że powoli jednak obie umierają
i po
> kilka tytułów jeszcze się ukaże, ale jeśli będziesz chciał kontynuować granie to
wydaje
> mi się że będziesz musiał wracać do tych tytułów które już się ukazały.
Myślę że do tej pory ukazało się tyle gier [ stricte singleplayerowych choćby ] że wystarczyłoby
mi to z dużą nawiązką, co nie? ;-) A wracanie przecież zawsze jest możliwe, czyż nie?

Pewnie ;), w sumie zważając jeszcze na ceny tych gier to wiadomo że nie będzie się kupować wszystkiego od razu :) Tylko tak wiesz wspomniałem bo zakup przyszłościowy(w sensie gier coraz nowszych) to na pewno już nie będzie :)

Dnia 18.08.2012 o 20:57, Tyler_D napisał:

> Zresztą dla mnie ogólnie rynek gier umiera, nie wiem może się starzeję hehe ale
naprawdę
> już gry nie pociągają jak kiedyś.
Mam coś w tym stylu tyle że na pc - i po części chęci mniejsze, zaangażowanie też, mniej
czasu ze względów oczywistych ale jednak czasem ma się chęć coś odpalić i odstrzelić
łeb przeciwnikowi. :-P Czy rynek umiera? Nie wiem, nie śledzę, nie interesuję się zbytnio,
na razie jakoś to tam się kołacze.

Turlać to się na pewno będzie jak będą w to coraz większe pieniądze szły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2012 o 21:03, Tyler_D napisał:

No to inaczej zapytam, skąd swego czasu miała miejsce [ moim skromnym zdaniem ] taka
''napaść'' na pc i rzucenie ich w diabły na rzecz konsol? Tylko przez te ekskluzywne
tytuły i/lub przez to że nie trzeba było co rok kupować nowych, lepszych części? A i
ocb z tymi online passami? To ma jakiś związek z kupowaniem gier używanych? Z tego co
widzę rynek używek, także konsolowych ma się dobrze ...

Napaść na PC? IMO konsole od zawsze trzymały się mocno, zwłaszcza w USA, a PC próbowało "żreć" z lepszym bądź gorszym skutkiem. Konsola to luz, żadnych upgrade''ów, po prostu wrzucasz płytkę i huzia.

Online pass to jednorazowy kod, który dostajesz z nową kopią gry. Aktywuje on zazwyczaj tryby multi. Jeżeli kupujesz używkę, dostajesz ją bez online passa, który możesz sobie kup;ić za 10-15 dolców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2012 o 21:18, Dared00 napisał:

Online pass to jednorazowy kod, który dostajesz z nową kopią gry. Aktywuje on zazwyczaj
tryby multi.

Tylko i wyłącznie to?
>Jeżeli kupujesz używkę, dostajesz ją bez online passa, który możesz sobie

Dnia 18.08.2012 o 21:18, Dared00 napisał:

kup;ić za 10-15 dolców.

Też mi interes, heh ... W takim razie pozostaje tylko sprzedawać / kupować gry bez multi żeby najwięcej zyskać i najmniej stracić w zależności od tego czy jest się sprzedającym czy kupującym. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko. Czy ktoś zakupił wersję konsolową Risen2 ? Chodzi mi o niesławne błędy i braki techniczne jakie miała jedynka na Xboxie. Która wersja lepiej chodzi i wygląda? Na PS3 czy Xboxa360?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2012 o 16:45, BluesBoy napisał:

Pytanko. Czy ktoś zakupił wersję konsolową Risen2 ? Chodzi mi o niesławne błędy i braki
techniczne jakie miała jedynka na Xboxie. Która wersja lepiej chodzi i wygląda? Na PS3
czy Xboxa360?

Znajomy kupił wersję na PS3 i klnie na nią, jak nigdy - a po Gothicach (w tym i vanilla trójce, którą zniósł bez problemu) ma dość wysoki próg bólu. Nie wiem, jak wygląda wersja na X360, więc ciężko tu o porównanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.08.2012 o 11:55, ww3pl napisał:

Znajomy kupił wersję na PS3 i klnie na nią, jak nigdy - a po Gothicach (w tym i vanilla
trójce, którą zniósł bez problemu) ma dość wysoki próg bólu. Nie wiem, jak wygląda wersja
na X360, więc ciężko tu o porównanie.


Dzięki. To poczekam trochę. Może jakieś łatki wypuszczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2012 o 21:09, BluesBoy napisał:

Kupiłem dziś w MM Duke Nukem Forever na PS3 za 34,90 zł. Warto rozpakowywać?

Drogo. IMO można rozpakować, na wartości sporo nie straci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2012 o 21:09, BluesBoy napisał:

Kupiłem dziś w MM Duke Nukem Forever na PS3 za 34,90 zł. Warto rozpakowywać?

W PlayerGames (Białystok i bodaj Lublin, gdzie grę można odebrać za darmo) jeszcze jakiś czas temu chodziło po 19,90.

... Do dzisiaj nie dozbierałem tych dwóch dych. Oh well, może kiedyś - i nazwijcie mnie sadomasoBDSMloverem, ale w grę chcę zagrać z własnej, nieprzymuszonej woli. W końcu nie może być tak źle. Rrright?

Right?

*Edit*
O, na Gramie też chodzi po 19,90, tyle że poza wersją X360 wiele nie widać. Duh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powitać.

Pecetowe wydanie Dark Souls raz jeszcze rozbudziło we mnie zainteresowanie kupnem x-klockowego kontrolera, zwłaszcza, że w mojej biblioteczce jest trochę tytułów obsługujących owe ustrojstwo. Nie mówiąc o tym, że pewnie w tym roku zaopatrzę się w końcu w Arkham City. Tak czy siak, będzie w co grać. Interesuje mnie wersja przewodowa.

Najciekawsza oferta:
http://www.sferis.pl/produkt/33834-kontroler-microsoft-xbox-360-przewodowy-czarny.html

Specyfika jest zamieniona miejscami i ta do przewodowego jest tutaj:
http://www.sferis.pl/produkt/33943-kontroler-microsoft-xbox-360-bezprzewodowy-czarny-pc-xbox-360.html

Mógłby ktoś rzucić okiem i potwierdzić, że wszystko gra? Piękne dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opisy pod tymi linkami to w ogóle są jakieś pomylone. Obydwie specyfikacje są pomieszane.

Pewnie zwykłe niechlujstwo osoby wstawiającej, myślę, że możesz śmiało brać.

P.S Wygląda na to, że te pady podrożały, 2 lata temu kupowałem wireless controler za 139 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie odnośnie Xbox 360.
Czy gra w multiplayer w Polsce będzie toczyła się z resztą polaków czy również z osobami z innych krajów?
Padają takie stwierdzenia, że grać będziemy tylko z ludźmi z tego samego państwa, a przez konsolę PS3 z resztą świata. Niech ktoś mi odpowie, bo nie wiem kogo mam tak dokłaniej słuchać.
Pozdrawiam, MaX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 12:10, BurnMaX2 napisał:

Witam. Mam pytanie odnośnie Xbox 360.
Czy gra w multiplayer w Polsce będzie toczyła się z resztą polaków czy również z osobami
z innych krajów?

Z wszystkimi, ale z tego co wiem, to w pierwszej kolejności będziesz "grupowany" z innymi Polakami, bo pingi najniższe. Ale jak chcesz, to możesz grać z każdym, z kim chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za odpowiedź.
I jeszcze mam jedną sprawę dotyczącą Online Pass''ów.
Czy są on wszystkie na Xbox Live i czy są one tylko za MSP? Bo jak normalnie patrzyłem przez przeglądarkę to było chyba tylko 5 OP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie od laika.
Słyszałem że do konsol można spokojnie podłączyć zwykły monitor zamiast telewizora. Jaka jest różnica w obrazie ?
Prawda jest taka że mam całkiem niezły monitor od IIYAMY, 26 calowy ProLite E2607WS. Monitor znakomicie sprawdził się na kompie.
Pragnąłbym w razie zakupu konsoli zaoszczędzić na telewizorze. Są w ogóle jakieś znaczące różnice ? A jeśli tak to co byście polecali w ogóle do odbioru obrazu z takiej PS3 bądź Xboxa ?
Swoją droga możliwe też że poczekam na te nowe konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podłączasz kablem HDMI - HDMI (czyli tak jak telewizor) i wszystko będzie śmigać i wyglądać elegancko. Różnica w obrazie będzie tylko taka, że będziesz miał większą gęstość pikseli niż na, przykładowo, telewizorze 32''.

Żadnych ubytków w jakości nie będzie, jeśli o to się boisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2012 o 14:14, Pitej napisał:

Podłączasz kablem HDMI - HDMI (czyli tak jak telewizor) i wszystko będzie śmigać i wyglądać
elegancko. Różnica w obrazie będzie tylko taka, że będziesz miał większą gęstość pikseli
niż na, przykładowo, telewizorze 32''.

Żadnych ubytków w jakości nie będzie, jeśli o to się boisz.

To super, o to mi chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się