Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Ludzie przecierz Xbox się nie umywa do PS3. Nie widzicie różnicy no to nie wiem. PS3 wyszło rok późnieji jest to o wiele bardziej zaawansowana technologia. Cell miażdży procesor Xpudła, PS3 ma też blue-ray oraz lepsze kości pamięci. Nie mogę już słuchać, że PS3 ma 256 MB Ramu, ludzie nauczcie się czytać pamięć jest podzielona 256 na Vertex i 256 na Shadery co daje 512. Co do układu graficznego to się nie wypowiem, wiem jednak, że PS3 ma z Nividi a jest to lepsza firma niż ATI, która stworzyła kartę dla Xpudła, no i w końcu karta Sony jest o rok nowsza. Co do gier to taki LAIR bije graficznie na głowę wszystko co wyszło na Xboxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 17:01, CuCa napisał:

Ludzie przecierz Xbox się nie umywa do PS3.


Przestańmy w końcu sie wszyscy spierać o to, jaka konsola jest lepsza. Mam gdzieś liczbę shaderów i innych bajerów graficznych. Konsola ma mi dawać świetne gry i czysty fun z zabawy. Postanowiłem olać całą tą nagonkę na next-geny i na to, ile ma być połysków, mega-hiper-super-realistycznych krzaków i kupiłem ps2, a cieszę się równie tyle samo ile posiadacz next-gena. Sympatia z daną konsolą to rzecz indywidualna. Wszyscy i tak są graczami :)

Dnia 28.10.2007 o 17:01, CuCa napisał:

Co do gier to taki LAIR bije graficznie na głowę wszystko co wyszło na Xboxa.


Tak? To zobacz sobie Gears of War albo Bioshocka :) A zresztą, co mi po grafice, jak sterowanie podobno jest do d*** i po chwili rzuciłbym grę z wściekłością w kąt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 17:01, CuCa napisał:

Ludzie przecierz Xbox się nie umywa do PS3. Nie widzicie różnicy no to nie wiem. PS3 wyszło
rok późnieji jest to o wiele bardziej zaawansowana technologia. Cell miażdży procesor Xpudła,
PS3 ma też blue-ray oraz lepsze kości pamięci. Nie mogę już słuchać, że PS3 ma 256 MB Ramu,
ludzie nauczcie się czytać pamięć jest podzielona 256 na Vertex i 256 na Shadery co daje 512.

A ja nie mogę słuchać np. o podnieceniu grami, które dopiero wyjdą na PS3 i o przezaj**** Cellu, och ach jaki to on nie jest.

Dnia 28.10.2007 o 17:01, CuCa napisał:

Co do układu graficznego to się nie wypowiem, wiem jednak, że PS3 ma z Nividi a jest to lepsza
firma niż ATI, która stworzyła kartę dla Xpudła, no i w końcu karta Sony jest o rok nowsza.

Nie wypowiesz się, ale się wypowiadasz, lol xD Z porównań grafiki np. Dirt, lepiej wychodzi X360.

Dnia 28.10.2007 o 17:01, CuCa napisał:

Co do gier to taki LAIR bije graficznie na głowę wszystko co wyszło na Xboxa.

A po 30min wyłączę, bo zacznę ziewać :/


Po co toczyć dalej wojnę fanboyów, która do niczego nie prowadzi? Szperacz Robson dobrze napisał, że liczy się fun z grania, a nie jak to ujął "liczba shaderów i inne bajery graficzne". W swoim poście pojechałeś lekko po X360, zaraz ci ktoś pojedzie po PS3 i tak w kółko. Pytanie: po co? Ty wolisz PS3 - miło, ja np. wolę Xa. Obaj jesteśmy zadowoleni - proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 17:01, CuCa napisał:

Ludzie przecierz Xbox się nie umywa do PS3. Nie widzicie różnicy no to nie wiem. PS3 wyszło
rok późnieji jest to o wiele bardziej zaawansowana technologia. Cell miażdży procesor Xpudła,


Z tego co mi wiadomo to to jest jak kupno komputera w supermarkecie. Co z tego że masz mega giga procek jak i tak w pełni go nie wykorzystasz, gdyż nie pozwoli Ci na to płytka główna czy karta grafiki?

Dnia 28.10.2007 o 17:01, CuCa napisał:

PS3 ma też blue-ray oraz lepsze kości pamięci. Nie mogę już słuchać, że PS3 ma 256 MB Ramu,
ludzie nauczcie się czytać pamięć jest podzielona 256 na Vertex i 256 na Shadery co daje 512.


Jednak gdzieś czytałe, że mimo wszystko przez to spisuje sieto w praktyce gorzej nizeli w Xboxie. Plusem natomiast ma być to, że pozwala taka kombinajca na robieni większych lokacji w grach :-)

Dnia 28.10.2007 o 17:01, CuCa napisał:

Co do układu graficznego to się nie wypowiem, wiem jednak, że PS3 ma z Nividi a jest to lepsza
firma niż ATI, która stworzyła kartę dla Xpudła, no i w końcu karta Sony jest o rok nowsza.


Jeszcze parę lat temu to kart Ati biły Nvidie na głowę. Widzisz, ciagła rotacja w tym biznesie. Po prawdzie mówisz, że karta jest o rok nowsza, ale czy lepsza? Tego nie wiem, nie widizałęm testu obu tych kart. No i pozostaje kwestja czy płytka główna i reszta pozwoli na wykorzystanei potencjału. Ja np miałem kiedyś Radeon 8500, a bił on nowsze karty w różnych testach.

Prawda jest jednak taka, że jeszcze (chyba) żaden tytuł nie wykorzystał potencjału jednej czy drugiej konsoli w 100%. Poczekamy, zobaczymy co będzie. Póki co to widziałem i słyszałem opinie, że grafa na ixie jest póki co lepsza. Nawet w PSXextreme gierki na ixa dostają lepszą ocene. Jednak to moze być tylko powodem tego, że niektóre z nich to tylko porty na PS3. Sam żadnej konsoli jeszcze nie posiadam. Wachałem się i czasami dalej wacham między PS3 a Ixem. Jednak t\póki co myśle o ixie. Jest tańszy, nowa seria ma być podobno mniej awaryjna, wiecej gieek, lepsza cena itp... Póki nei mam TV HD to po co mi Blue ray, czy HD DVD? Ps3 to zabawka dla bogatych, ix dla trochę mnije zamożnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 17:01, CuCa napisał:

Ludzie przecierz Xbox się nie umywa do PS3. Nie widzicie różnicy no to nie wiem. PS3 wyszło
rok późnieji jest to o wiele bardziej zaawansowana technologia.


Zabłysłeś (błąd ortograficzny aż boli, ale rozumiem, zdarza się :)).

Dnia 28.10.2007 o 17:01, CuCa napisał:

Cell miażdży procesor Xpudła,


Procesor jest znacznie silniejszy od zastosowanego w X0, co nie znaczy, że w Xboxie jest słaby. 3 rdzenie to wciąż bardzo wielka moc. Pozostałe części w PS nie są pasują technologicznie do procesora, więc może być problem z wykorzystaniem jego mocy.

Dnia 28.10.2007 o 17:01, CuCa napisał:

PS3 ma też blue-ray oraz lepsze kości pamięci.


Blu-Ray jest na razie przydatny głównie ze względu na filmiki, ale zapewne w przyszłości w Xbox''ie trzeba będzie coraz częściej żąglować płytkami. Tu racja, PS jest lepszy.
Lepsze kości pamięci? Nie słyszałem. Wiem w każdym razie, że Xbox ma 20 MB RAM''u więcej ;P.

Dnia 28.10.2007 o 17:01, CuCa napisał:

Nie mogę już słuchać, że PS3 ma 256 MB Ramu,
ludzie nauczcie się czytać pamięć jest podzielona 256 na Vertex i 256 na Shadery co daje 512.


A kto tak pisze? Przecież to co piszesz jest oczywiste...?

Dnia 28.10.2007 o 17:01, CuCa napisał:

Co do układu graficznego to się nie wypowiem, wiem jednak, że PS3 ma z Nividi a jest to lepsza
firma niż ATI, która stworzyła kartę dla Xpudła, no i w końcu karta Sony jest o rok nowsza.
Co do gier to taki LAIR bije graficznie na głowę wszystko co wyszło na Xboxa.


Czyli Twój pogląd wygląda tak: "karta graficzna w PLAYSTATION 3 jest lepsza, bo NVIDIA jest lepsza do ATI"?
Twoje subiektywne zdanie na temat firm produkujących czipsety graficzne nikogo nie interesuje. Liczą się FAKTY. A te mówią, że karta z Xbox''a 360 jest wydajniejsza niż ta z PS''a 3.

pozdrawiam :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do procesora Cell -
Ktoś w tym temacie lub gdzie indziej mówił, że Cell ma problemy z jakimiś operacjami (zmiennoprzecinkowe? wtf? nie pamiętam już), z którym iksowy Xeon (tak to się zwie?) radzi sobie świetnie. Co do pamięci - tutaj też słyszałem wiele pochlebnych opinii na temat X360. A co do Blu-Ray... jeden OGROMNY punkt dla PS3. Chyba, że jak wejdzie HD-DVD do iksów to za darmo będą wymieniać ludziom napędy w iksach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że nie można roztrząsać wojny na temat konsol. Jednak należy sobie (i czytelnikom, którzy być może rozważają zakup jednej z konsoli) powiedzieć jasno jaki produkt jest lepszy i oferuje większe możliwości. Co do tego, że PSXe niektóre gry na Xboxa mają wyższą ocenę za grafikę to są to głównie produkcje EA np. FIFA, SKATE, a wiadomo, że ten dystrybutor faworyzuje bardziej Microsoft. Jednak widząc screeny nadchodzących gier np. GT5, MGS4 widzę co tak naprawdę oferuje PS3. Jest to technologia absolutnie najnowszej generacji. Apropos właśnie przeczytałem, iż układ graficzny konsol Sony jest mocniejszy i generuje większą moc niż dwa GeForcey 6800 podłączone razem do jednego komputera. PS3 jest też bardziej ergonomiczne i nie pracuje jak traktor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 17:54, CuCa napisał:

Zgadzam się, że nie można roztrząsać wojny na temat konsol. Jednak należy sobie (i czytelnikom,
którzy być może rozważają zakup jednej z konsoli) powiedzieć jasno jaki produkt jest lepszy
i oferuje większe możliwości. Co do tego, że PSXe niektóre gry na Xboxa mają wyższą ocenę za
grafikę to są to głównie produkcje EA np. FIFA, SKATE, a wiadomo, że ten dystrybutor faworyzuje
bardziej Microsoft.


Codemasters to zapewne EA...

Dnia 28.10.2007 o 17:54, CuCa napisał:

Jednak widząc screeny nadchodzących gier np. GT5, MGS4 widzę co tak naprawdę
oferuje PS3.


Rendery i Photoshop lalala ;)

>Jest to technologia absolutnie najnowszej generacji. Apropos właśnie przeczytałem,

Dnia 28.10.2007 o 17:54, CuCa napisał:

iż układ graficzny konsol Sony jest mocniejszy i generuje większą moc niż dwa GeForcey 6800
podłączone razem do jednego komputera.


To czemu jeszcze tego nie pokazano xD

Dnia 28.10.2007 o 17:54, CuCa napisał:

PS3 jest też bardziej ergonomiczne i nie pracuje jak
traktor.


Żadna konsola tak nie pracuje xO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 17:54, CuCa napisał:

Zgadzam się, że nie można roztrząsać wojny na temat konsol. Jednak należy sobie (i czytelnikom,
którzy być może rozważają zakup jednej z konsoli)

Jeżeli ktoś kupuje konsolę ze względu na to, co ma w bebechach, jest .. kimś niezbyt rozgarniętym. PS3 jest w tej samej sytuacji co kiedyś XBOX 1 - teoretycznie troszkę mocniejszy, a jednak wyszedł za późno, bo wywalić PS2 z rynku.

Dnia 28.10.2007 o 17:54, CuCa napisał:

powiedzieć jasno jaki produkt jest lepszy
i oferuje większe możliwości. Co do tego, że PSXe niektóre gry na Xboxa mają wyższą ocenę za
grafikę to są to głównie produkcje EA np. FIFA, SKATE

Rozróżniaj proszę wydawcę od producenta. Taki Orange Box ( <3 ) - EA go tylko wydaje, ale producentem jest Valve. I co? Zbiera super wysokie noty... Halo 3, Bioshock, Gears of War, PGR4, Forza Motorsport 2 etc. to też od EA?
>, a wiadomo, że ten dystrybutor faworyzuje

Dnia 28.10.2007 o 17:54, CuCa napisał:

bardziej Microsoft. Jednak widząc screeny nadchodzących gier np. GT5, MGS4 widzę co tak naprawdę
oferuje PS3.

A ja patrząc na screeny np. Mass Effect widzę, co tak naprawdę oferuje X360

Dnia 28.10.2007 o 17:54, CuCa napisał:

Jest to technologia absolutnie najnowszej generacji. Apropos właśnie przeczytałem,
iż układ graficzny konsol Sony jest mocniejszy i generuje większą moc niż dwa GeForcey 6800
podłączone razem do jednego komputera.

A więc skoro układ graficzny X360 jest mocniejszy, to WOW ;-)

Dnia 28.10.2007 o 17:54, CuCa napisał:

PS3 jest też bardziej ergonomiczne i nie pracuje jak
traktor.

Ja jakoś grałem przy śpiącej osobie i X360 traktora nie przypominał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 17:54, CuCa napisał:

Zgadzam się, że nie można roztrząsać wojny na temat konsol.


A ja mam inne zdanie :) Ja tam lubię podawać argumenty takim "pseudo fanboyom" (a ich jest większość), który potrafią powiedzieć tylko "aaa jesteś gupi!"

Dnia 28.10.2007 o 17:54, CuCa napisał:

Jednak należy sobie (i czytelnikom, którzy być może rozważają zakup jednej z konsoli) powiedzieć jasno jaki
produkt jest lepszy i oferuje większe możliwości.


Tak, ale "wojowanie", a porównywanie to z góry dwie różne rzeczy...

Dnia 28.10.2007 o 17:54, CuCa napisał:

Co do tego, że PSXe niektóre gry na Xboxa mają wyższą ocenę za grafikę to są to głównie produkcje EA np.
FIFA, SKATE, a wiadomo, że ten dystrybutor faworyzuje bardziej Microsoft.


Jak ma od nich lepsze wsparcie to co ma uciekać do nintendo? Poza tym wcale nie jest tak, jak piszesz :)

>Jednak widząc screeny nadchodzących gier np. GT5, MGS4 widzę co tak naprawdę

Dnia 28.10.2007 o 17:54, CuCa napisał:

oferuje PS3.


Sorry, ale z tym MGS4 to tak, jakbyś sobie z shotguna w nogę strzelił, wyjął nabój, a potem jeszcze raz tylko w drugą nogę! Na początku było wszystko cacy i elegancko, ale to super mega demko, które jakiś czas temu się ukazało (konkretnie filmik z niego) tylko potwierdziło to, że MGS wcale takiej genialnej grafy mieć nie będzie...

Dnia 28.10.2007 o 17:54, CuCa napisał:

Jest to technologia absolutnie najnowszej generacji. Apropos właśnie przeczytałem, iż układ graficzny konsol > Sony jest mocniejszy i generuje większą moc niż dwa GeForcey 6800 podłączone razem do jednego
komputera. PS3 jest też bardziej ergonomiczne i nie pracuje jak traktor.


Żaden next-gen nie pracuje jak traktor to raz. PS3 to absolutnie technologia nowej generacji, ale skoro X360 ma lepszą kartę od PS3, a karta PS3 generuje większą moc niż dwa GF 6800 w jednym kompie to normalnie X360 jest technologią absolutnie nowej generacji razy 2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 17:54, CuCa napisał:

Apropos właśnie przeczytałem,
iż układ graficzny konsol Sony jest mocniejszy i generuje większą moc niż dwa GeForcey 6800
podłączone razem do jednego komputera.


Czytałem, że układ graficzny zastosowany w Xbox 360 ma wydajność GeForce 7900GTX.

pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupujcie konsolę ze względu na gry gdyż technicznie są prawie takie same ja kupuję PS3 dla F1, T6, GT5, Racheta, ale nie tylko dla exów też np. dla skate i pes chodź są na obie konsole

KUPUJCIE KONSOLĘ ZE WZGLĘDU NA GRY NIE NA PARAMETRY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 19:16, Oskar 1994 napisał:

Kupujcie konsolę ze względu na gry gdyż technicznie są prawie takie same ja kupuję PS3 dla
F1, T6, GT5, Racheta, ale nie tylko dla exów też np. dla skate i pes chodź są na obie konsole


KUPUJCIE KONSOLĘ ZE WZGLĘDU NA GRY NIE NA PARAMETRY


Rotfl! xD Bardzo odkrywcze, wiesz ;) Kupisz PS3 dla tych 4 gier i co? Przejdziesz je i Konsola będzie leżeć i się kurzyć. Ze względu na gry, to przecież proste, że kupiłoby się X360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 19:27, bojanzaw napisał:

Rotfl! xD Bardzo odkrywcze, wiesz ;) Kupisz PS3 dla tych 4 gier i co? Przejdziesz je i Konsola
będzie leżeć i się kurzyć. Ze względu na gry, to przecież proste, że kupiłoby się X360.


Jeżeli ktoś kupuje konsolę dla 4 gier, to serdecznie gratuluję mu IQ muszki owocowej... Kupiłem PS3 bo MS ze swoim X360 sprawili mi przeogromny zawód. O gry się nie martwię, "na dziś" mam (posiadane i zamówione) 6 dobrych tytułów i jak na niecałe 2 miechy posiadania konsoli uważam to za niezły wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 19:27, bojanzaw napisał:

Rotfl! xD Bardzo odkrywcze, wiesz ;) Kupisz PS3 dla tych 4 gier i co? Przejdziesz je i Konsola
będzie leżeć i się kurzyć. Ze względu na gry, to przecież proste, że kupiłoby się X360.


Oni kupują PlayStation 3 ze względu na gry, które wyjdą za rok, dwa :P. Parę stron wcześniej zostało ładnie powiedziane jak bardzo mija się to z celem :).


pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie RX-8 jako jeden z niewielu ''goda dobrze''. Czemu? Miał obie konsole (iksa nawet dwa razy) i wybrał. A nie to co reszta, ''mam jedną konsolę a druga fe. Nie widziałem, ale jest fe". Co do exclusive''ów - X360 miało ostatnio spory rzut exclusive''ów, teraz tylko Mass Effect a potem krótsza przerwa. To byłby idealny moment na ruch Sony..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 19:45, WorldWar3PL napisał:

Wg mnie RX-8 jako jeden z niewielu ''goda dobrze''. Czemu? Miał obie konsole (iksa nawet dwa
razy) i wybrał. A nie to co reszta, ''mam jedną konsolę a druga fe. Nie widziałem, ale jest
fe". Co do exclusive''ów - X360 miało ostatnio spory rzut exclusive''ów, teraz tylko Mass Effect
a potem krótsza przerwa. To byłby idealny moment na ruch Sony..


i Naruto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 19:31, RX-8 napisał:

Jeżeli ktoś kupuje konsolę dla 4 gier, to serdecznie gratuluję mu IQ muszki owocowej...

Pół roku temu sam o mało nie kupiłem konsoli dla jednej gry - Gran Turismo 4. Kolega miał do sprzedania używane PS2, ale jakoś zakup nie wyszedł. Sam już nie pamiętam kto się pierwszy rozmyślił on czy ja.

Dnia 28.10.2007 o 19:31, RX-8 napisał:

Kupiłem PS3 bo MS ze swoim X360 sprawili mi przeogromny zawód.

A tak z ciekawości można spytać jaki to był zawód?

Dnia 28.10.2007 o 19:31, RX-8 napisał:

O gry się nie martwię, "na dziś" mam (posiadane i zamówione) 6 dobrych tytułów i jak na niecałe
2 miechy posiadania konsoli uważam to za niezły wynik.

Średnią mam podobną ;) Dziś upływa miesiąc od kupienia X360 i posiadam 3 gry. W najbliższym czasie myślę, że przynajmniej kolejne trzy dołączą do kolekcji. Nie ukrywam, że konsolę wybrałem głównie ze względu na cenę gier. Tytuły wydawane przez Microsoft kupuję za ok. 1/3 ceny sklepowej. Oczywiście nie wszystko to hity na miarę Halo 3, Gears of War czy Forza Motorsports, ale jakieś 10 dobrych tytułów myślę, że tym sposobem uda mi się skompletować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Denerwuja mnie tacy fanboye wiesz. Piszę tylko o najważniejszych tytułach jak je przejdę czkaja już na mnie inne tytuły takie ja np. Motorstorm, R FoM Heavenly Sword, Skate, Virtua tenis 3 Virtual Fighter tony hawk mało ?? Mi starczy i co że niektóre ztych gier sa też na X0 mi konsolka M$ kojarzy się jakoś nie mile więc wolę produkt Sony. Mówiłeś o Iq a to chyba tobie go brakuje skoro nie umiesz czytać ze zrozumieniem i potem troszkę pomyśleć, szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Szkoda to mi jest Ciebie, bo nawet nie potrafisz się poprawnie wysłowić...

Gdybyś chociaż chwilkę pomyślał i przeczytał niektóre posty w tym temacie, może dotarłoby do Ciebie że mi konsola MS też się nie miło kojarzy, bo dwie jakie miałem poszły w diabły za sprawą usterek technicznych. I co niby do cholery ma znaczyć:
"Mi starczy i co że niektóre ztych gier sa też na X0 mi konsolka M$ kojarzy się jakoś nie mile więc wolę produkt Sony"
Sam mam PS3. Wolę Sony. Łaskawie wyjaśnisz, o co chodzi w tym fragmencie? Bo najwyraźniej znaki interpunkcyjne na klawiaturze odgryzają Ci palce, trudno jest je naciskać i można powyższe zdanie zrozumieć tak, jakbym był fanbojem MS i starał się Ci zagrać na nerwach.

Poza tym, Tobie odpisałem na posta że się rzucasz do gardła? Bojanzaw napisał o 4 grach, wyraziłem swoją opinię na temat kupowania konsoli dla czterech gier. Twój post zostawiłem w świętym spokoju. Napisałeś w swoim poście o 6 grach rzucając w środku "m.in.", co jednoznacznie wskazuje że nie kupujesz tylko tych gier, które wymieniłeś. Widzisz różnicę między "conajmniej 6" a "4"?

I jak chcesz fanboya, to proponuję spojrzeć na siebie. Bo w przeciwieństwie do Ciebie, ja konsolę MS miałem i po sparzeniu się kupiłem PS3. A Ty nie miałeś ani jednej, ani drugiej i próbujesz sprzedawać życiowe mądrości. Chwila zastanowienia nie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się