Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Dnia 29.10.2007 o 18:56, MajorZero napisał:

Całkowicie się z tobą nie zgadzam. Po co Sony ma wprowadzać nowy sprzęt jeśli ma on wystarczyć
jeszcze na parę lat?


5-6 lat w branzy gier i sprzetu to wiecznosc. obojetnie jakim cudem techniki by PS3 nie bylo, jesli ktos za piec lat ms i/lub nintendo wprowadza nowe, napakowana nowiutkimi technologiami konsole, to PS3 stanie sie automatycznie przestarzale i z kazdym dniem sens jego zakupu bedzie zblizal sie do zera => udzial w rynku zacznie topniec gdyz sony nie bedzie mialo zadnej alternatywy na oferte konkurencji. to nie jest sytuacja w ktorej mozna sobie czekac i nic sobie z niej nie robic.

Popatrz na to inaczej - sony wystarczajaco dostalo po tylku w tej generacji spozniajac sie rok za konkurencja i wciaz gonia z ostatniej pozycji. a przeciez w porownaniu z takim microsoftem, sony byl goliatem branzy konsolowej poprzedniej dekady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę by 360 wytrwał te 5 lat. Po prostu nie widzę w tej konsoli potencjału, parę fajnych gier i tyle. PS3 to inna bajka. Tam znajdę gry których nie zobaczę nigdzie indziej.

Nie wiem co jest lepsze spóźnianie się czy spieszenie. MS zapłacił za to niską jakością i brakiem HD-DVD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 18:57, RX-8 napisał:

/.../

Szczerze powiedziawszy, cholera wie czy Sony i MS nie myślą już teraz o następnej generacji...
:P

nie mysla a juz planuja wszystko tak zawsze bylo po premierach konsol, ze ledwo wyszla nowa konsola i juz zaczynaja sie prace nad nastepca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 19:17, MajorZero napisał:

Nie wierzę by 360 wytrwał te 5 lat. Po prostu nie widzę w tej konsoli potencjału, parę fajnych
gier i tyle. PS3 to inna bajka. Tam znajdę gry których nie zobaczę nigdzie indziej.

Nie wiem co jest lepsze spóźnianie się czy spieszenie. MS zapłacił za to niską jakością i brakiem
HD-DVD.

ehh nie wytrwa to pewne tak samo jak pozostale konsole wraz z wyjsciem kolejnego next gena, konkurencja bedzie musiala wydac nowa konsole zeby utrzymac sie na rynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nowy X wyjdzie za 2 lata. Sony przetrzyma ten atak i nie będzie wprowadzać nowej generacji. Chodzi mi o X z innym napędem HD-DVD albo BLU-Ray. Wtedy Sony będzie na fali bo M$ zacznie tak jakby od nowa ;]
Ja tak myślę.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 18:57, RX-8 napisał:

/.../

Szczerze powiedziawszy, cholera wie czy Sony i MS nie myślą już teraz o następnej generacji...
:P


Wstępne projekty pewnie jakieś są ;) W sumie to nie wiem jakby mogło PS4 wyglądać - pamiętam jaki szał był jak zobaczyłem z bratem w Playstation Magazine pierwsze zdjęcia Playstation 2, potem szczegółowe opisy i ceny... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 19:17, MajorZero napisał:

Nie wierzę by 360 wytrwał te 5 lat. Po prostu nie widzę w tej konsoli potencjału, parę fajnych
gier i tyle. PS3 to inna bajka. Tam znajdę gry których nie zobaczę nigdzie indziej.

zdejmij klapki z oczu to zobaczysz, że jego potencjał jest dużo większy niż ps3 ;) dlaczego? bo ms w przeciwieństwie do sony stawia również na małych, niedoświadczonych i mniej zamożnych developerów oraz tzw. indie.
co z tego że ps3 ma ogromną mocz i czytnik brrr skoro mało kogo stać na to żeby tworzyć na ps3 gry?
z xboksem jest zupełnie inaczej - ms dał ludziom narzędzia i możliwość tworzenia na xboksa prostych rzeczy prawie za darmo i to owocuje. wprawdzie na razie widać to tylko w na xbox live arcade i w światku developerów, ale nie zdziwię się jak to na xboksa powstanie więcej innowacyjnych i nieszablonowych tytułów niż na ps3 ;)
można by wręcz odnieść wrażenie, że sony tworzyło swoje ps3 będąc przekonanym o niezachwianej pozycji monopolisty, ms natomiast z pełną świadomością tego co chcą osiągnąć i co najważniejsze jak.

Dnia 29.10.2007 o 19:17, MajorZero napisał:

Nie wiem co jest lepsze spóźnianie się czy spieszenie. MS zapłacił za to niską jakością i brakiem
HD-DVD.

niska jakość, niska jakość. ludzie to powtarzają jak jakąś mantrę :/ nawet jeśli xboksy (jeszcze) się psują, to co z tego? naprawiane są niemal natychmiastowo. co do czytnika, nie ma jeszcze jakiegoś szczególnego uzasadnienia co do konieczności stosowania w konsolach bardziej pojemnych nośników danych, poza bełkotem marketingu z sony. microsoft nie ma interesu w promowaniu nowych niesprawdzonych standardów. sony jako autor standardu BR wkręciło ludziom tego swojego BR''a i teraz musi konsekwentnie w to szambo brnąć dalej i konsekwentnie wciskać kit że bez BR nie można tworzyć gier. z nośnikami prawda jest taka, że każdy prędzej czy później będzie za mały. pytanie tylko, czy chcemy mieć więcej filmików i ścieżek dźwiękowych czy lepsze gry? microsoft stawia na dystrybucję cyfrową, sony na swoje blu-raje. co z tego wyjdzie przekonamy się jak zwykle za kilka lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 19:39, master matrox napisał:

> Szczerze powiedziawszy, cholera wie czy Sony i MS nie myślą już teraz o następnej generacji...
Wstępne projekty pewnie jakieś są ;) W sumie to nie wiem jakby mogło PS4 wyglądać - pamiętam
jaki szał był jak zobaczyłem z bratem w Playstation Magazine pierwsze zdjęcia Playstation 2,
potem szczegółowe opisy i ceny... :)

wygląd to będzie akurat ostatnia rzecz nad którą będą pracować. wszystko zaczyna się od przysłowiowych desek kreślarskich, gdzie projektuje się przyszłą architekturę, a nie stylistykę opakowania :/
a dopiero jak już wiadomo co trzeba upchnąć to się zaczyna zastanawiać do czego upychać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję pełnowartościowe produkty. Na Xboxa innowacyjne gry? Ciekawe kiedy. Na niego pojawiają pecetopodobne gry i inne takie oraz podróby RGP z Playstation. Chcesz innowacyjne gry? Wii! Na tą konsolę to masz odjechane gierki. Na PS3 przykładem innowcyjnej gry jest Little Big Palnet.

Jeszcze co do niezależnych producentów gier na Xboxa. Są wchłaniani przez MS. Taka prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.10.2007 o 19:55, MajorZero napisał:

Jeszcze co do niezależnych producentów gier na Xboxa. Są wchłaniani przez MS. Taka prawda.


Powiem szczerze, że ostatnio można było usłyszeć coś zupełnie innego. Tj. Bungie i Bizzare "urwało" się Microsoftowi..

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 20:04, MajorZero napisał:

Udało im się na szczęście. Dwie firmy to nie wszystko.

Pozdrawiam.


Ale proszę Cię, jak coś piszesz podaj nieco więcej szczegółów. Nie tylko niepotwierdzone ogólniki - konkrety proszę!

Co do następnej generacji konsol. Sądzę, że nowy Xbox wyjdzie znowu wcześniej niż konsolka Sony - ponownie mogą na tym wiele zyskać tak jak to było z trzysta sześćdziesiątką.

Tak przy okazji, podoba mi się argument, który podał ktoś u góry, moim zdaniem bardzo trafiony, że Sony stawia na Blu-Ray''a, a Microsoft na gry i mniejszych twórców :)..

pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 20:11, Dincooo napisał:

> Udało im się na szczęście. Dwie firmy to nie wszystko.
>
> Pozdrawiam.

Ale proszę Cię, jak coś piszesz podaj nieco więcej szczegółów. Nie tylko niepotwierdzone ogólniki
- konkrety proszę!

Co do następnej generacji konsol. Sądzę, że nowy Xbox wyjdzie znowu wcześniej niż konsolka
Sony - ponownie mogą na tym wiele zyskać tak jak to było z trzysta sześćdziesiątką.

szczerze to ja sadze ze ludzie spojrza na nowa konsole M$ z dystanesem pamietajac to co sie dzialo z x0, a narazie to niewiadomo kto wygra ta wojne, a co tu dopiero mowic o nastepnej generacji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 19:55, MajorZero napisał:

Ja kupuję pełnowartościowe produkty.

a xbox się do nich zalicza. niczego mu nie brakuje w kategorii produktów pod tytułem "konsole". ewentualny zakup nie będzie więc dla ciebie plamą na honorze :D

Dnia 29.10.2007 o 19:55, MajorZero napisał:

Na Xboxa innowacyjne gry? Ciekawe kiedy. Na niego pojawiają
pecetopodobne gry i inne takie oraz podróby RGP z Playstation.

proszę, nie pogrążaj się. na razie jeśli chodzi o bibliotekę gier to ps3 jest na szarym końcu. co do reszty, albo mnie nie zrozumiałeś, albo nie chcesz zrozumieć. zapraszam na www.dreambuildplay.com to próbka tego o czym mówię. weź sobie do serca trzy fakty:
1. narzędzia dzięki którym powstały pokazane tam gry są darmowe
2. zostały udostępnione dopiero rok temu, a nie kilka lat temu jak pierwsze devkity ps3
3. wszystkie pokazane tam tytuły zostały stworzone przez małe, góra kilkuosobowe zespoły

Dnia 29.10.2007 o 19:55, MajorZero napisał:

Chcesz innowacyjne gry? Wii!
Na tą konsolę to masz odjechane gierki.

na temat wii już się nie raz tu wypowiadałem i powtarzać się nie mam zamiaru.

Dnia 29.10.2007 o 19:55, MajorZero napisał:

Na PS3 przykładem innowcyjnej gry jest Little Big Palnet.

niestety z tego co widać to tylko jedynym i to robionym za bardzo duże pieniądze przez profesjonalistów z lionhead studios i criterionu. ja mówię o tytułach tworzonych przez małe zespoły, którym coraz trudniej jest się przebić. a ms w przeciwieństwie do sony daje im szansę. ponownie odsyłam po próbkę na www.dreambuildplay.com

Dnia 29.10.2007 o 19:55, MajorZero napisał:

Jeszcze co do niezależnych producentów gier na Xboxa. Są wchłaniani przez MS. Taka prawda.

tutaj powtórzę to co napisał Dincooo: konkrety proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 21:45, trutututu napisał:

mam takie pytanie: czym się różni ten x box 360 czarny od zwykłego oprócz kolorem?


Główną różnicą był swego czasu port HDMI, ale teraz nowsze Premiumy też go mają. Poza tym dysk o pojemności 120GB zamiast 20GB. W tej chwili to chyba jedyna różnica. Poprawcie mnie jeśli się mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 21:45, trutututu napisał:

mam takie pytanie: czym się różni ten x box 360 czarny od zwykłego oprócz kolorem?


Posiada dysk 120 Gb :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra przestańmy sie kłócić. Wiem ja też rozpoczynałem te kłótnie. Doszedłem do wniosku, że nie ma to sensu. Trudno być obiektywnym. Jeden jest za Nintedno, drugi za Microsoftem, a trzeci za Sony. Bardzo dobrze, że tak jest, przynajmniej ciekawie jest. ;P Nie róbmy z tego wojen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz rację każdy wybierze to co dla niego najlepsze . Ja teraz chcę kupić PS3, a potem Wii bo sie świetnie zapowiada już można je kupić za 850 zł więc za rok za 500 zł już dostanę myślę, że będzie super.

PS3 - Do grania
Wii - Do zabawy

Myślę jeszcze nad kupnem PSP ale to nie w najbliższym czasie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się