Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Na Wii to wątpię. Nitendo zbytnio nie przejmuję się naszym krajem:P Co do x360 to chodziły plotki jakoby Electronic Arts brało się za polonizacje kinowe. Na inne studia ja bym już nie liczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurde niewiem czy by mjego sprzetu nie zamienic na xbox 360 co o tym sadzicie, bo w konsole nie czeba ladowac kasy a gry caly czas chodza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 14:25, SD4HJ napisał:

aha i jak wyglada sprawa z netem na xboxie 360 czy mozna se normalnie surfowac w sieci?


Nie, jest platforma xbox live płatna roczny abonament kosztuje 250 zł :(
nośnik to DVD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 14:20, SD4HJ napisał:

a jaki bedzie nosnik na xbox 360, plyty cd czy jak?


Na razie gry na Xbox''a 360 wychodza na płytach DVD, ale niedługo Microsoft wprowadzi do sprzedaży zewnętrzne napędy HD-DVD, które będzie można podpiąć do x''a 360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie X-Kloc360 ma napęd zdolny do odczytywania max. DVD9 (8,5GB) ale niedługo ma być w sprzedaży zewnętrzny napęd HD-DVD (30GB). Na polu napędu X-BoX pzrehrywa wyraźnie z PlayStation3. Wbudowane DVD9 i dodatkowe, zewnętrzne HD-DVD nijak się ma do wbudowanego BD (50GB) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 14:29, des1og napisał:

Na razie gry na Xbox''a 360 wychodza na płytach DVD, ale niedługo Microsoft wprowadzi do sprzedaży
zewnętrzne napędy HD-DVD, które będzie można podpiąć do x''a 360.


gry na x360 zawsze beda na dvd. hddvd bedzie potrzebne tylko jezeli bedziesz chcial ogladac filmy na hddvd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 14:22, SD4HJ napisał:

kurde niewiem czy by mjego sprzetu nie zamienic na xbox 360 co o tym sadzicie, bo w konsole
nie czeba ladowac kasy a gry caly czas chodza!


Po części masz rację, bo konsola to jednorazowy wydatek i nie musisz w niej wymieniać procka, karty graficznej ani dokładać do niej RAMu. Po prostu kupujesz gry i grasz, nie martwiąc się o wymagania sprzętowe. Ale z drugiej strony co kilka lat zmienia się generacja konsol i takiego Xbox''a 360 za kilka lat będziesz musiał wymienić na inną konsolę, bo na X''a 360 nie będą już wychodzić gry. A więc bez względu na to, na czym grasz, i tak musisz wydać raz na kilka lat kilka tysięcy złotych, czy to na nowy komputer, czy też na nową konsolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 14:39, des1og napisał:

> kurde niewiem czy by mjego sprzetu nie zamienic na xbox 360 co o tym sadzicie, bo w konsole

> nie czeba ladowac kasy a gry caly czas chodza!

Po części masz rację, bo konsola to jednorazowy wydatek i nie musisz w niej wymieniać procka,
karty graficznej ani dokładać do niej RAMu. Po prostu kupujesz gry i grasz, nie martwiąc się
o wymagania sprzętowe. Ale z drugiej strony co kilka lat zmienia się generacja konsol i takiego
Xbox''a 360 za kilka lat będziesz musiał wymienić na inną konsolę, bo na X''a 360 nie będą
już wychodzić gry. A więc bez względu na to, na czym grasz, i tak musisz wydać raz na kilka
lat kilka tysięcy złotych, czy to na nowy komputer, czy też na nową konsolę.


ale na xboxa raz na 4 lata a na komba raz na pol roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 14:39, Venom napisał:

> Na razie gry na Xbox''a 360 wychodza na płytach DVD, ale niedługo Microsoft wprowadzi
do sprzedaży
> zewnętrzne napędy HD-DVD, które będzie można podpiąć do x''a 360.

gry na x360 zawsze beda na dvd. hddvd bedzie potrzebne tylko jezeli bedziesz chcial ogladac
filmy na hddvd.


A ja słyszałem, że podobno na HD-DVD będą się również ukazywać gry. Duża pojemność takiego dysku pozwoli programistom na tworzenie jeszcze piękniejszych i bardziej rozbudowanych gier. Więcej gigabajtów = więcej tekstur, więcej efektów graficznych, więcej poziomów itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 14:42, SD4HJ napisał:

ale na xboxa raz na 4 lata a na komba raz na pol roku


Wymieniasz podzespoły w kompie co pół roku?! Fajnie masz, mnie niestety na coś takiego nie stać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 14:43, des1og napisał:

A ja słyszałem, że podobno na HD-DVD będą się również ukazywać gry. Duża pojemność takiego
dysku pozwoli programistom na tworzenie jeszcze piękniejszych i bardziej rozbudowanych gier.
Więcej gigabajtów = więcej tekstur, więcej efektów graficznych, więcej poziomów itd.


Konsola z założenia musi pozwolić na uruchomienie wszystkich gier od momentu pojawienia się na rynku do momentu zakończenia produkcji, więc nie ma opcji aby gry pojawiały się na HD-DVD. Zresztą polecam obejrzeć choćby nowy trailer Mass Effect i wtedy stwierdzić, czy rzeczywiście DVD jest niewystarczające?

http://masseffect.bioware.com/downloads.html - polecam wersje HD 720p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 14:46, des1og napisał:

Wymieniasz podzespoły w kompie co pół roku?! Fajnie masz, mnie niestety na coś takiego nie
stać...


No i o to chodzi, przy konsoli nie musi Cie stać. Musisz uzbierać na nową konsolę w ciągu 5-6 lat. Jeżeli kompa nie aktualizujesz regularnie to nie możesz grać w najwyższych detalach. Przy konsoli Cię to nie interesuje, zawsze grasz na najwyższych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 14:50, RX-8 napisał:

Tego ostatniego zdania akurat nie potwierdzam :| Widac to szczególnie na Most Wanted na PS2...


Oczywiscie mam na mysli najwyzsze detale dostępne na konsoli. Co nie zmienia faktu, że w Most Wanted możesz grać bez inwestowania w konsole w odpowiedniej płynności. Oczywiście pod koniec życia konsoli (a PS2 swoje lata już ma) grafika na PC będzie już lepsza (jeżeli ma się odpowiedniego PC).

Mimo wszystko, jeżeli nawet ktoś kupił PS2 6 lat temu za nawe 3.000 PLN nie powinien być zadowolny.

Pozatym Most Wanted jest grą multiplatformową, które zawsze wyglądają gorzej. Jeżeli porównać grafikę exclusivów na PS2, to nadal mogą one zawstydzić pare gier na PC (np. God of War)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A z biegiem czasu najwyższe detale każdej z konsol ustepowały średnim z komputerów...Konsola jest niezmienna, z jednej strony to zaleta, z drugiej wada. To samo w przypadku komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 14:48, Venom napisał:

> Wymieniasz podzespoły w kompie co pół roku?! Fajnie masz, mnie niestety na coś takiego
nie
> stać...

No i o to chodzi, przy konsoli nie musi Cie stać. Musisz uzbierać na nową konsolę w ciągu 5-6
lat. Jeżeli kompa nie aktualizujesz regularnie to nie możesz grać w najwyższych detalach. Przy
konsoli Cię to nie interesuje, zawsze grasz na najwyższych.


Gracz, który ma dużo kasy i może sobie pozwolić na wymienianie w kompie części co kilka mięsiecy, nie potrzebuje konsoli, ponieważ może grać we wszystkie pecetowe gry bez obawy, że któraś mu nie pójdzie. Ja natomiast wolę wydać raz na 5-6 lat tysiąc złotych na konsolę, bo nie stać mnie na kupowanie co pół roku nowego komputera. Obecnie mam PS2 i gry, które się na nią ukazują, już nie zachwycają grafiką, tak jak kiedyś (patrz: np. wspomniany przez RX-8 Most Wanted). Mimo to cieszę się, że wszystkie gierki chodzą mi bez zacięć i skoków, a czasem zdarzają się jeszcze perełki, takie jak Black, które poziomem grafiki mogą zawstydzić niejedną pecetową produkcję. I jeszcze do SD4HJ: jeśli stać cię na tak częste ulepszanie komputera, to po co ci konsola? Mogę się założyć, że wiele xboxowych hitów zostanie skonwertowanych na peceta, a ty będziesz mógł w nie pograć bezproblemowo w najwyższych detalach. Ja natomiast zbieram na PS3 lub Xbox''a 360, bo konsola zapewni mi bezstresową zabawę na kilka długich lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się