Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Tak, tylko problem polega na tym że Underground 2 miał lepszą grafikę :| Ten sam engine (podobno) a gra gubi klatki, nie działa płynnie i generalnie nie jest najpiękniejsza. Po prostu panowie z EA darowali sobie MW na PS2 i bardziej się przylożyli do wersji na X360... Szkoda, bo nie wydaje mi się, jakoby MW wykorzystywał konsolę w pełni. Wystarczy popatrzeć na - tak jak mówisz - exclusivy, to faktycznie mają lepszą grafikę. Ale na przykład Splinter Cell: Chaos Theory tez jest grą multiplatformową, a graficznie na PS2 prezentuje sie niesamowicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgadzam na całej lini :) Ale EA nie tylko zepsuło MW na PS2 w sensie grafiki. Trochę też im grywalność spadła w stosunku do PC. Są gry z grafą nie najwyższych lotów (bo np. są starsze), jak na przykład Final Fantasy X, a wciągają nieziemsko. Wszystko w rekach developerów ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zawsze bylo kilka problemow
1 - beznadziejna rozdzielczosc - wyglad na ekranie telewizora
2 - ceny gier
3 - pad do fps i brak strategii takich jak na pc.

dwa pierwsze powoli sie rozwiazuja bo nwa generacja obsluzy hdtv i mam tak malo czasu ze wystarcza mi jedna gra na miesiac. z 3 nadal jest problem :) powoli mnie dobija ten wyscig zbrojen na pc - ostatnie 4 lata... jak policze to wychodzi mi jakies 7tys ktore przeszlo przez mojego kompa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaletą komputerów jest to, że jeśli będziesz je na bieżąco ulepszał, to w grach pecetowych zawsze uzyskasz najładniejszą grafikę, jaka jest tylko na daną chwilę możliwa do uzyskania. Konsola natomiast zachwyca piękną grafiką tylko przez 2-3 lata od dnia ukazania się na rynku, natomiast pod koniec życia konsoli gry ukazujące się na nią w żaden sposób nie mogą konkurować z tytułami pecetowymi pod względem grafiki. Ale plusem konsol jest to, że nie musisz w niej wymieniać żadnych podzespołów, jak już wspomniałem konsola to jednorazowy wydatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze dwa jak sam zauważyłeś przemijają. Chociaż jak dla mnie gierki na TV wyglądają lepiej niż na ekranie PC, ale to już kwestia gustu. Co do gier na "stare konsole" (PS2, xbox) na allegro kosztują one grosze. A nawet gry na X360 można nabyć w zagranicznych sklepach i na allegro w rozsądnych cenach (nadal drożej niż na PC, ale już bez przesady)

Co do pada w FPP to można sie przyzwyczaić. Może nie ma się takiej pracyzji jak na myszce ale gry są do tego przystosowane. Muszę przyznać, że ja lubie grać w FPP na padzie. Pozatym zauważ, że największe hity na konsole to w większości FPP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 15:12, gmx napisał:

Dla mnie zawsze bylo kilka problemow
1 - beznadziejna rozdzielczosc - wyglad na ekranie telewizora
2 - ceny gier
3 - pad do fps i brak strategii takich jak na pc.

dwa pierwsze powoli sie rozwiazuja bo nwa generacja obsluzy hdtv i mam tak malo czasu ze wystarcza
mi jedna gra na miesiac. z 3 nadal jest problem :) powoli mnie dobija ten wyscig zbrojen na
pc - ostatnie 4 lata... jak policze to wychodzi mi jakies 7tys ktore przeszlo przez mojego
kompa...


Jeżeli lubisz FPS''y i strategie, to nie powinieneś kupować konsoli, bo na nich rzeczywiście ukazuje się niezbyt dużo strzelanek i RTS-ów. A co do pada ja już się dawno przyzwyczaiłem i na PS2 bardzo często gram w efpepeki (Killzone, Black).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 15:17, Venom napisał:

Pierwsze dwa jak sam zauważyłeś przemijają. Chociaż jak dla mnie gierki na TV wyglądają lepiej
niż na ekranie PC, ale to już kwestia gustu. Co do gier na "stare konsole" (PS2, xbox) na allegro
kosztują one grosze. A nawet gry na X360 można nabyć w zagranicznych sklepach i na allegro
w rozsądnych cenach (nadal drożej niż na PC, ale już bez przesady)

Co do pada w FPP to można sie przyzwyczaić. Może nie ma się takiej pracyzji jak na myszce ale
gry są do tego przystosowane. Muszę przyznać, że ja lubie grać w FPP na padzie. Pozatym zauważ,
że największe hity na konsole to w większości FPP.


Jedyne hitowe FPS-y na konsole jakie mi przychodzą do głowy to halo i black ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 15:17, Venom napisał:

Co do pada w FPP to można sie przyzwyczaić. Może nie ma się takiej pracyzji jak na myszce ale
gry są do tego przystosowane. Muszę przyznać, że ja lubie grać w FPP na padzie. Pozatym zauważ,
że największe hity na konsole to w większości FPP.


Ja tak samo, już przyzwyczaiłem się do grania w FPP na padzie i takie sterowanie już powoli zaczyna mi się podobać bardziej, niż granie za pomocą myszki i klawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 15:05, des1og napisał:

>


Nie stac mnie, po prostu jak mam kase to ulepszam a teraz ju ulepszyle m i kasy niemam, ale nei zawsze co pol roku teraz akurat musialem wymienc pylte glowna i kupielm TAKA SAMO bo sie stara spiepszyla za 200 zl, wymienic karte ktora byla warta 400 zl na ta co jest 700 i starej chyba sie nie da naprawic ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 15:21, mtobi napisał:

Jedyne hitowe FPS-y na konsole jakie mi przychodzą do głowy to halo i black ...


No ja jeszcze bym dodał Time Splitters (PS2, Xbox), Half-Life 2 (Xbox), Far Cry (Xbox), Doom 3 (Xbox), gry z serii Medal of Honor (Xbox, PS2 Gamecube), Killzone (PS2).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 15:17, Venom napisał:



Czy ma ktos tutaj konsole xxbox 360!?!?!?!?!?!??! pytam po raz 100000 napewno ktos ma skoro tak gadacie o niej, i czym ie rozni werjs core od premium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 15:17, Venom napisał:

A nawet gry na X360 można nabyć w zagranicznych sklepach i na allegro
w rozsądnych cenach (nadal drożej niż na PC, ale już bez przesady)

nom, wlasnie w x360 bym inwestowal o ile na konsole bym naskrobal to trzeba jeszcze tv z hd...

Dnia 23.08.2006 o 15:17, Venom napisał:

Co do pada w FPP to można sie przyzwyczaić. Może nie ma się takiej pracyzji jak na myszce ale
gry są do tego przystosowane. Muszę przyznać, że ja lubie grać w FPP na padzie. Pozatym zauważ,
że największe hity na konsole to w większości FPP.

jakos nie moge sie zmusic do pada - u kumpla meczylem halo 2 z godzine, myslalem ze mnie trafi :) problem w tym ze od dziecka gram w fpsy myszka (no dobra, od q1) i z pomoca pada najczesciej zabijalem... sufit albo podloge :)

konsole jednak ciagna czyms jeszcze - bijatyki i jrpg. nie pamietam kiedy cos normalnego z obu gatunkow zagoscilo na pc. chyba tylko virtua fighter i ffvii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 15:21, des1og napisał:

Jeżeli lubisz FPS''y i strategie, to nie powinieneś kupować konsoli, bo na nich rzeczywiście
ukazuje się niezbyt dużo strzelanek i RTS-ów.

jak mam byc szczery to gram we wszystko poza pasjansem i saperem. nie jestem rasista (ani pod wzgledem gatunkow kier ani zadnym innym). problem ze sa gatunki ktore na pc tez sie nie pojawiaja :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 15:27, SD4HJ napisał:

>

Czy ma ktos tutaj konsole xxbox 360!?!?!?!?!?!??! pytam po raz 100000 napewno ktos ma skoro
tak gadacie o niej, i czym ie rozni werjs core od premium


Różnią się chyba ceną i wielkością twardziela zamontowanego w konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 14:28, mtobi napisał:

Nie, jest platforma xbox live płatna roczny abonament kosztuje 250 zł :(
nośnik to DVD


Jeżeli mówimy o kartach Pre-paid. Jeżeli ktoś decyduje się na płacenie przelewem cena spada niemal o połowę. Nie pamiętam stawek w Europie, ale w U.S.A roczny abonament na X-Live Gold wynosi około 39 dolarów, po przeliczeniu na złotówki około 120 zł;)

gmx-> nom, wlasnie w x360 bym inwestowal o ile na konsole bym naskrobal to trzeba jeszcze tv z hd...

Wystarczą kable na VGA. Taka przejściówka kosztuje 79 zł ale dzięki nim możesz się cieszyć grami z x360 w wysokiej rozdziałce na Twoim monitorze. Podejrzewam, że nim dysponujesz. Przepada komfort grania (sofe zamieniamy na krzesło), ale jeżeli ktoś jest przyzwyczajony do PC to dla niego jest to chleb powszedni;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 15:26, des1og napisał:

> Jedyne hitowe FPS-y na konsole jakie mi przychodzą do głowy to halo i black ...

No ja jeszcze bym dodał Time Splitters (PS2, Xbox), Half-Life 2 (Xbox), Far Cry (Xbox), Doom
3 (Xbox), gry z serii Medal of Honor (Xbox, PS2 Gamecube), Killzone (PS2).


Ale half life doom 3 i farcry to spóżnione względem orginału porty z pc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 15:30, gmx napisał:

> Jeżeli lubisz FPS''y i strategie, to nie powinieneś kupować konsoli, bo na nich rzeczywiście

> ukazuje się niezbyt dużo strzelanek i RTS-ów.
jak mam byc szczery to gram we wszystko poza pasjansem i saperem. nie jestem rasista (ani pod
wzgledem gatunkow kier ani zadnym innym). problem ze sa gatunki ktore na pc tez sie nie pojawiaja
:(


Dlatego najlepiej mieć i dobrego kompa (do FPS-ów i strategii), i konsolę (do bijatyk, jRPG-ów, wyścigówek).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 15:32, mtobi napisał:

> > Jedyne hitowe FPS-y na konsole jakie mi przychodzą do głowy to halo i black ...

>
> No ja jeszcze bym dodał Time Splitters (PS2, Xbox), Half-Life 2 (Xbox), Far Cry (Xbox),
Doom
> 3 (Xbox), gry z serii Medal of Honor (Xbox, PS2 Gamecube), Killzone (PS2).

Ale half life doom 3 i farcry to spóżnione względem orginału porty z pc :)


Tak, ale na Xboxie gry te odniosły prawie tak duży sukces, jak wersje pecetowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 15:32, shinian napisał:

Wystarczą kable na VGA. Taka przejściówka kosztuje 79 zł ale dzięki nim możesz się cieszyć
grami z x360 w wysokiej rozdziałce na Twoim monitorze. Podejrzewam, że nim dysponujesz. Przepada
komfort grania (sofe zamieniamy na krzesło), ale jeżeli ktoś jest przyzwyczajony do PC to dla
niego jest to chleb powszedni;)

:D dobrze trafiles bo nawet zwyklego tv nie posiadam. co do komfortu - przed kompem i tak zazwyczaj leze. pozostaje kwestia kasy na konsole... jeszcze miesiac, zalatwic kampanie wrzesniowa i magistra, zamienic zlecenia na umowe o prace... mam nadzieje ze do swiat sie wyrobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się